Прескочи до съдържание

дневник Сеул, Южна Корея


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Бях по една програма на Фондация Корея. Само една сутрин се прибрахме по светло да:)

Имахме натоварена програма,но успявахме да съчетаем с хубав нощен живот. Ако имах възможност бих повторил с удоволствие. Ходих и до завода на Хюндай в Улсан, в един храм и град до едно езеро(на път за Улсан,но му забравих името).

Връзка към мнение

Хайде купувай си билет от промоцията на катарците и идвай с мен в края на Май :)

А за колко дни отиваш в Корея? Не, че има как да се присъединим през май... По-скоро ориентировъчно колко време е оптимално да се остане, че не съм имала време за рисърч. А ти щом от 10 години следиш билети, явно ти е тръпка :) 

Връзка към мнение

Ами като цяло за 12 нощувки мислех, сега с тези промени на разписанията на Qatar , се чудя дали да не си променя връщането за един ден по-късно и да ги направя 13 . При всеки е различно виждането, но за под седмица не ми се искаше да ходя - все пак отивам за първи път и кой знае дали ще се върна някога, а и за да се потопя по хубаво в атмосферата.Първоначално и аз мислех за вашия период - от средата на Септември, но когато излезе ноемврийската промоция, беше възможно за дати до Юни. 

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма да успея,извън бюджета ми е. Пиши преди да тръгнеш, ще споделя мнение за места и събития. Имам и няколко полезни контакта. Забравих да кажа че много си заслужава демилитаризираната зона между Южна и Северна Корея. Успях да влезна в синята барака която точно дели границата, бях за 1 минута и на територията на Северна Корея:)

Ами като цяло за 12 нощувки мислех, сега с тези промени на разписанията на Qatar , се чудя дали да не си променя връщането за един ден по-късно и да ги направя 13 . При всеки е различно виждането, но за под седмица не ми се искаше да ходя - все пак отивам за първи път и кой знае дали ще се върна някога, а и за да се потопя по хубаво в атмосферата.Първоначално и аз мислех за вашия период - от средата на Септември, но когато излезе ноемврийската промоция, беше възможно за дати до Юни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако си от София, може да се видим и поговорим и на някоя от следващите сбирки на форума :) Там честно казано, не ми се ходи много, но мерси :)

От Сливен съм.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

 идвай с мен в края на Май :)

 

Наглеждайте този сайт, появявят се оферти за безплатни за чужденци еднодневни разходки с автобус  от Сеул до Chuncheon.

 

Аз като ходих и тези  до Jeonju бяха безплатни, сега доколкото разбирам са по 10000 вона (около15лв. ), ама пак е добра сделка  :)

 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Имам нужда от информация за транспорта в Сеул. Прочетох, че има презареждащи се карти T-Money, които се използват дори за разплащане в магазини и т.н., като те са най-рентабилни ако се комбинира пътуването на метро с автобус, защото не се заплаща втория транспорт отделно ако е в рамките на 30 минути.

Доколко е удачно да се закупят такива карти ако ще се използва само метро, освен удобството да не се редиш по автомати за хартиени билети всеки път на влизане в метрото? И къде точно се зареждат пари - на автомати или при хора?

Връзка към мнение

 

Доколко е удачно да се закупят такива карти ако ще се използва само метро, освен удобството да не се редиш по автомати за хартиени билети всеки път на влизане в метрото? И къде точно се зареждат пари - на автомати или при хора?

Аз даже не съм сигурен, дали въобще имаше хартиени билети в метрото, по-скоро май не.  ;) 

Така че - T-Мoney, ще се обадиш да ти дам една, да не си купуваш нова, а само да зареждаш.  ;)

Зареждат се основно на автомати, супер лесно е. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз имам карта ако ти трябват още :) Всичко с T-money е супер лесно, вкарваш я в машината, зареждаш колкото си искаш и се возиш. Може да се ползва в някои магазини като дебитна карта да, якичко е :) Ако имаш някакви въпроси питай.

post-186-0-27252900-1470753571_thumb.jpg

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ооо и аз искам такава карта, ако има някой да ми услужи ще е чудесно ( края на септ, началото на окт). По принцип 2 карти ли ни трябват или 1 за мен и мъжа ми?

И колко време ще трябва да си отделя за президентския дворец?

Редактирано от violeta
Връзка към мнение

( края на септ, началото на окт)

И колко време ще трябва да си отделя за президентския дворец?

А подадохте ли заявление? Че така като гледам за началото на октомври няма свободни дати, а за края на септември има за дати 20,21,22,23,24 и 27-ми, и от не за всички часове ...

Самият тур трае около час, но трябва да сте половин час по-рано на място, после има разни проверки, едно филмче ви прожектират в една барака, а и накрая по желание (аз се възползвах) като опция има и посещение с гид на един малък дворец, който се намира там в комплекса, което е още около половин час.  Та в общи линии около 2 часа. 

 

За T-money картите - аз май имам две, така че ако edbloom предостави неговата на desislavna , то аз мога моите да ви ги дам на вас, за да има за всички.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз даже не съм сигурен, дали въобще имаше хартиени билети в метрото, по-скоро май не.  ;) 

Така че - T-Мoney, ще се обадиш да ти дам една, да не си купуваш нова, а само да зареждаш.  ;)

Зареждат се основно на автомати, супер лесно е. 

 

Фичо, тая твоята карта направо си стана за многократна употреба... :lol:  Предполагам е същата дето ми дава на мен миналата година? :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Иха! Много благодаря! Сега ще отворя да направя регистрация!

А за картите - предварително мерси. Живот и здраве на следващата сбирка, ако е удобно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми трябват също две, но ще си купя при това положение втората, и без това е толкова симпатична. Благодаря все пак, Фичо.

Edbloom, благодаря предварително. С удоволствие ще се възползвам да заема мечо.  :)

Връзка към мнение

Фичо, тая твоята карта направо си стана за многократна употреба... :lol:  Предполагам е същата дето ми дава на мен миналата година? :)

Ха-ха, същата, трябва да се използва, иначе закърнява  :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още един въпрос за картата за градски транспорт - ако останат повече парички в нея, когато си тръгваме, нали всичките ги връща чрез автомата?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Още един въпрос за картата за градски транспорт - ако останат повече парички в нея, когато си тръгваме, нали всичките ги връща чрез автомата?

 

 Връщат се само на каса - на автомат не може.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.