Прескочи до съдържание

дневник Сеул, Южна Корея


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Георги Матеев

Привет от Сеул. След един здрав сън вече се моткам напред-назад и зяпам забележителности. Красиво е, напомня ми малко на Япония.

 

Всичко е много хай-тек, даже прекалено. Този банкомат определено ми се опря и беше сериозен тест за интелигентност (но все пак се справих без да прибягвам до ползване на help телефончето):

 

post-1175-0-25134700-1444806968_thumb.jpg

 

С храната все още не се разбираме, но по метода на опита и грешките все ще уцеля нещо ядливо :)

  • Харесвам 36
Връзка към мнение

Матеев, поръчай си самгьопсал и няма да останеш разочарован, нито гладен :)

Може и булгоги също или кимбап.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Капитане, слушам и изпълнявам!

 

Между другото корейките се оказаха много дружелюбни...

 

post-1175-0-99184600-1444813181_thumb.jpg

  • Харесвам 39
Връзка към мнение

Капитане, слушам и изпълнявам!

 

Между другото корейките се оказаха много дружелюбни...

 

attachicon.gif20151014_174729-1.jpg

 

Аз не бих се доверил на човек, който изпраща червеи като дар по куриер... :P

 

Далеч по-важно е да се окажат още и любвеобилни и най-важното - дано не са злояди... :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ех...

Аз ви пращам червеи да свиквате с вкуса им, Матеев е в Сеул - на два часа марш на скок от КНДР (където ще премине по-късно тази вечер, за да получи нови инструкции лично от др. Ким)...

Не усещаш ли вятъра на промяната, другарю Дюк?

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ех...

Аз ви пращам червеи да свиквате с вкуса им, Матеев е в Сеул - на два часа марш на скок от КНДР (където ще премине по-късно тази вечер, за да получи нови инструкции лично от др. Ким)...

Не усещаш ли вятъра на промяната, другарю Дюк?

 

Запушен ми е носа нещо. Червеите не стигнаха до мен. Бяха ги изплюскали гадовете преди да пристигнем... :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Червеите не стигнаха до мен.

 

Ти на собствен ход ли очакваше да стигнат до теб? :D

Похвално! Липсата на инициативност се толерира и поощрява от партийното ръководство!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Запушен ми е носа нещо. Червеите не стигнаха до мен. Бяха ги изплюскали гадовете преди да пристигнем... :lol:

Мога да се поинтересувам дали не е изостанало някое червейче и да го донеса при първа възможност...  B)

В услуга на обществото, трябва да сме!

 

PS. Имало даже с калинка! Ще бъдат донесени на първата среща на която потвърдиш присъствие!

Редактирано от Polina
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мога да се поинтересувам дали не е изостанало някое червейче и да го донеса при първа възможност...  B)

В услуга на обществото, трябва да сме!

 

PS. Имало даже с калинка! Ще бъдат донесени на първата среща на която потвърдиш присъствие!

 

Да ти приличам на човек, който би дошъл на среща изкушен от червеи? :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Да ти приличам на човек, който би дошъл на среща изкушен от червеи? :lol:

 

Защо така многословно, Дюк?

 

 

Да ти приличам на балък?  :lol:

 

B)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Георги Матеев

 

Преди доста време (десетина години) освен дворците и любезноста на корейките (Имах впечатлението, че ми се кланяха щом ме видят :) ) ме впечатлиха обществените телефони в Сеул -телефония разговор беше с пари - трябваше да се пускат монети, а Интернет-а на тъчскрина беше безплатен, освен това 13-те моста над реката (тогава Дунав мост-2 беше национална мечта) и ... спирките на метрото. Една вечер ги броих - бяха 365. Колко ли са сега? :)

 

Приятно изкарване  ... или пък броене B)

 

P.s. Имат един hi-tech пазар в края на града. Нещо като нашето Илиенци ама само за електроника. Ако си фен - ще ти е интересно.

Тогава си купих истински японски фотоапарат (истински - в смисъл - произведен в Япония) и корейците ми обясниха как се внася контрабандно. - Пакетират фотоапаратите в непромокаема изолация, връзват им нещо тежко и водолази ги закачали за дъното на някой кораб. :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Георги Матеев
Оставям всички червеи на вас, тъй като вече си реших трайно проблема с храната. На 200 метра от хотела открих едни закуски, които учудващо много наподобяват на българските и мисля да заложа на тях. По принцип експериментирам с храна, но специално корейската кухня хич не изкушава - наплаших се от нея преди 7 години когато в един корейски ресторант в Лос Анджелис ми донесоха супа, която впоследствие се оказа, че е правена от кръв. Така и не събрах смелост да попитам от какво животно. Якссс, още ми се повдига като си спомня  :blink:
 
Утре планирам да отскоча до квартала Гангнам и после с чиста съвест да кажа Oppa Gangnam Style. Триумфално ще се тагна от там, това ще е ценен трофей за фейсбук колекцията  :biggrin:

 

Капитане, за КНДР имам други планове... ще се чуе по новините скоро  :ninja:

 

@Георги Матеев

 

Преди доста време (десетина години) освен дворците и любезноста на корейките (Имах впечатлението, че ми се кланяха щом ме видят :) ) ме впечатлиха обществените телефони в Сеул -телефония разговор беше с пари - трябваше да се пускат монети, а Интернет-а на тъчскрина беше безплатен, освен това 13-те моста над реката (тогава Дунав мост-2 беше национална мечта) и ... спирките на метрото. Една вечер ги броих - бяха 365. Колко ли са сега? :)

 

Приятно изкарване  ... или пък броене B)

 

P.s. Имат един hi-tech пазар в края на града. Нещо като нашето Илиенци ама само за електроника. Ако си фен - ще ти е интересно.

Тогава си купих истински японски фотоапарат (истински - в смисъл - произведен в Япония) и корейците ми обясниха как се внася контрабандно. - Пакетират фотоапаратите в непромокаема изолация, връзват им нещо тежко и водолази ги закачали за дъното на някой кораб. :)

 

Не ти се струва - корейките направо си се кланят, макар и леко. А спирките на метрото са наистина безбройни, одеве за малко се загубих като излезнах от грешен изход, тъй като разстоянието между двата изхода беше цели 600 метра! Голям лабиринт е под земята.
 
Не вярвам в днешно време някой да внася контрабанда техника от Япония, тъй като корейските марки вече са по-вървежни от японските. Което ме подсеща да развенчая един мит и едновременно да отговоря на въпрос, който ми зададоха над 20 пъти. Противно на очакванията, телефоните на Samsung не са по-евтини тук, цените са 1:1 като в България. Греда :)
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Прежалих се... стискайте ми палци :)

 

attachicon.gif20151015_171048.jpg

attachicon.gif20151015_173417.jpg

 

Следващо предизвикателство - да си направиш личен печат с червено мастилце. Има работилнички за целта :)

(Георги е нещо такова: 게오르기)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

@Георги Матеев

 

Спомням си, че имаха едни странни компоти с вкус на нашите туршии - пробай ги (аз още мърдам :) )

Тази супичка не беше лоша, ама вече съм забравил как се казваше.

28be4h1.jpg

 

А ето и една девойка покрай която току що бях минал (още не се е изправила) :)

 

vysdif.jpg

 

 

 

@Emil Chakalov

 

Днес в Порто на......бира.attachicon.gif1444910013750-366818765.jpg
Пък после ще видим.
attachicon.gif1444910089342-1085209565.jpg

Точно от мястото на втората ти снимка, ама на горното ниво има една поредица от ресторанти - хапни там един октопод - супер са

Редактирано от ven62
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Президентският дворец в Сеул. Голяма красота.

 

post-1175-0-85113200-1444920996_thumb.jpg

post-1175-0-53068000-1444921132_thumb.jpg

 

P.S. Благодарности на Фичо задето ме светна да си направя резервация месец по-рано.

  • Харесвам 29
Връзка към мнение
Георги Матеев

Нощен Сеул е магичен.

 

post-1175-0-07159100-1445058376_thumb.jpg

 

Иначе имах динамична вечер - успях да посетя 8 или 9 клуба за една нощ (изгубих точната бройка някъде след четвъртата напитка). Имам само един коментар: Корея знае как да се забавлява!

 

post-1175-0-07290400-1445058423_thumb.jpg

  • Харесвам 30
Връзка към мнение

Нощен Сеул е магичен.

 

attachicon.gif20151016_222644.jpg

 

Иначе имах динамична вечер - успях да посетя 8 или 9 клуба за една нощ (изгубих точната бройка някъде след четвъртата напитка). Имам само един коментар: Корея знае как да се забавлява!

 

attachicon.gif20151017_014522.jpg

Български ресторант в Сеул      http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5049244

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Нощен Сеул определено ми допада. Вчера партито в клуб Base беше размазващо, снимката е от 6:00 сутринта с целия екип на заведението.

 

post-1175-0-63336300-1445157061_thumb.jpg

 

Опитах кажи-речи всички видове местен алкохол, имат някои много интересни вкусове. А в 7:00 ядохме корейско барбекю за закуска :) Луда работа.

 

Тръгвам си от Южна Корея с прекрасни впечатления. Хората са страхотни.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 43
Връзка към мнение
Георги Матеев

А някои хора току-що ги ъпгрейднаха в бизнес класа на полета Сеул-Доха... :) Пак ще пада голямо хъркане на онея хубави седалчици.

 

Катарците ако продължават така може и да им простя за неприятната случка в Бахрейн.

  • Харесвам 19
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Сеул е страхотен град. Корея като цяло много ми хареса. Итайуан е района със страхотен нощен живот, едната вечер с колегите неусетно изкарахме до сутринта и се прибрахме по светло. Успях да посетя и българския ресторант Зелен който е доста популярен,запознах се със собственика Мишо Ашминов и брат му. Храната е страхотна,булгоги и кимчи са ми любими. Посланика г-н Петър Андонов е много разбран и отзивчив.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.