Прескочи до съдържание

4 часа престой Шипхол Амстердам


Лидия

Препоръчани мнения

Здравейте, за 4 часа престой заслужава ли си по-точно има ли смисъл да излезем от летището и да се помотаме из Амстердам. Или има нещо интересно около летището?

Връзка към мнение

Здравейте, за 4 часа престой заслужава ли си по-точно има ли смисъл да излезем от летището и да се помотаме из Амстердам. Или има нещо интересно около летището?

 

Лидке, сигурна съм че има хора, които повече знаят от мен, но моите ярки спомени от летището са за безкрайно маршируване до гейтовете. Или сигурно е било от неопитността :) но помня една камара повиквания за хора, изпускащи самолета си. Стори ми се повече от огромно летище...

 

Иначе влаковете им са престъпно точни - с някои престъпни изключения ;) та аз ако сте със здрави нерви и бързи крачета - последното знам че е такова, бих скокнала до Амстердам. 

Връзка към мнение

4 часа живо време за разходка или от полет до полет? Проверките за сигурност могат да са със сериозна продължителност там, това е което ме притеснява. Иначе на самото летище има гара, влакове до централен Амстердам има през 5-10 минути и отнемат 15 мин. Мисля, че сметката на DimitarD е ок, а 1.5 часа са пак по-добре от 0. И да, просто се пошляйте без цел и посока, че ако се вкарате в график ще има постоянно гледане на часовниците. Може и разходка по каналите да направите, точно за толкова време, но аз лично бих избрал двукракия метод :)

 

Rainy е имала някакъв специален експириънс. Шипхол е най-най-най компактното и организирано летище от големите за мен. Терминала е с формата на звезда и няма точка, до която да има повече от 15 минути ходене. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

4 часа живо време за разходка или от полет до полет? Проверките за сигурност могат да са със сериозна продължителност там, това е което ме притеснява. Иначе на самото летище има гара, влакове до централен Амстердам има през 5-10 минути и отнемат 15 мин. Мисля, че сметката на DimitarD е ок, а 1.5 часа са пак по-добре от 0. И да, просто се пошляйте без цел и посока, че ако се вкарате в график ще има постоянно гледане на часовниците. Може и разходка по каналите да направите, точно за толкова време, но аз лично бих избрал двукракия метод :)

 

Rainy е имала някакъв специален експириънс. Шипхол е най-най-най компактното и организирано летище от големите за мен. Терминала е с формата на звезда и няма точка, до която да има повече от 15 минути ходене. 

 

Рейни е била не светло, а тъмно-зелена не-опит-нячка явно по онова време...  :huh: Половин час някъде ходих пеша между гейтовете и ми се стори колосално... Иначе напълно подкрепъм твоята препоръка. Оф, как ми се приходи пак,,, 

Връзка към мнение

Привет! Ние ще минаваме транзит през Амстердам от Германия към Китай, като времето между двата полета е 55 минути. На един билет сме и си мисля, че щом така ни го е продала авиокомпанията няма да има проблем, но все пак трябва да минаваме паспортен контрол (понеже излизаме от Шенген) и секюрити (предполагам). Дали това време ще е достатъчно и има ли някакви експресни ленти за пътници с кратък престой?

Връзка към мнение

Привет! Ние ще минаваме транзит през Амстердам от Германия към Китай, като времето между двата полета е 55 минути. На един билет сме и си мисля, че щом така ни го е продала авиокомпанията няма да има проблем, но все пак трябва да минаваме паспортен контрол (понеже излизаме от Шенген) и секюрити (предполагам). Дали това време ще е достатъчно и има ли някакви експресни ленти за пътници с кратък престой?

 

Няма да имате никакви проблеми! На влизане ще спестите паспортна проверка, а на излизане гишетата са достатъчно на брой. Винаги можете да минете и по бързата лента с автоматична проверка на паспортите, вместо да чакате на опашка. Схипхол е изключително добре организирано летище (да не кажа най-доброто в това отношение в Европа) и всичко е направено така, че да бъде в помощ на пътуващите. Вярно е, че разстоянията между гейтовете в различните ръкави са големи, но за сметка на това има бързи пътеки, които вършат чудесна работа. За мен най-неудобното (от гледна точка на разстояния) за трансфер летище в Европа е FRA, но дори и там съм правил трансфер за 35 мин., а какво остава да се притеснявам при 55 мин. на Схипхол...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

4 часа и 50 мин между полети.

 

Ако нямате закъснения, смело действайте по предложените варианти по-горе, като с цел спестяване на време още на Схипхол си купете "return" билет до Амстердам...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви :) Значи, ако няма закъснения, стигането до центъра лесна работа, ще го мислим на място според случая ;)

Връзка към мнение

Благодаря ви :) Значи, ако няма закъснения, стигането до центъра лесна работа, ще го мислим на място според случая ;)

 

Ако искаш съвсем висш пилотаж да направиш, може да се заровиш в следните детайли:

 

- На кой гейт/терминал обикновено каца първия полет и от кой излита другия - да прецениш времето пеша

- Да провериш колко полета горе-долу до далечни дестинации има по твоето време на излитане, съответно в посока Шенген/извън Шенген. Така може да прецениш колко ще са опашките на проверката за сигурност. Ето малко информация от един спотърски сайт, но не представя разбивка по размер на самолетите и дестинация, тях ги интересува само колко пилета има за гледане/снимане :) http://www.schipholspotter.com/peaks.htm

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.