Прескочи до съдържание

Куала Лумпур след нова година


Препоръчани мнения

Имаме намерение да се възползваме от безумните предложения на airAsia.Търсим двупосочен до Куала Лумпур или наблизо,средата на януари -средата на февруари , 4-5седмици. Не ми пука с какво ще летим, стига да е евтино (все пак имаме определен бюджет). Засега най-евтиното е от Ататюрк - с Турските за $780 на човек (така каза Orbitz) или 580е със Саудитските (така каза esky )

Идеи или предложения ?

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Имаме намерение да се възползваме от безумните предложения на airAsia.Търсим двупосочен до Куала Лумпур или наблизо,средата на януари -средата на февруари , 4-5седмици. Не ми пука с какво ще летим, стига да е евтино (все пак имаме определен бюджет). Засега най-евтиното е от Ататюрк - с Турските за $780 на човек (така каза Orbitz) или 580е със Саудитските (така каза esky )

Идеи или предложения ?

Аз ти намерих за $700 със Саудитските авиолинии.Лети се отново от Истамбул,с кацане в Риад.Провери и в kayak.com

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Бих ти препоръчал да не бързаш. В смисъл билетите за Air Asia си ги купи, но може месец-два да изчакаш промоция за полета до там, твърде рано е да купуваш от сега билет за ниския сезон догодина.

 

Алтернативно може да гледаш и полетите до Сингапур - близо са, а често има чувствителна разлика в цените. 

 

Ако държиш да ги купиш сега билетите за спокойствие, ще се разровя по-дълбоко, билета излезнал в esky би трябвало да може да се намери поне с 40 евро по-евтино. Но съвета ми е да изчакаш до август-септември най-малко. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

AirAsia имат нон-стоп промоции , та пак ще излезне нещо дотогава  :D

Погледни и другите нискотарифни из региона като Tiger  и JetStar.

 

P.S. Мисля за Малайзия това време на годината си е върхов сезон.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

AirAsia имат нон-стоп промоции , та пак ще излезне нещо дотогава  :D

Погледни и другите нискотарифни из региона като Tiger  и JetStar.

 

P.S. Мисля за Малайзия това време на годината си е върхов сезон.

И аз си мисля,че е върхов сезон,или поне в началото на сезона.Колкото по-късни дати слагам,толкова повече се вдигат цените.

Връзка към мнение

Е то през февруари е и китайската нова година което означава , че за определени дати ще е невъзможно да се намерят кой знае колко изгодни цени.

 

Ако сезона им е сходен с Тайланд върхов сезон ще е ноември- февруари с пик около нашата нова година.

Не знам закъде мисли да пътува автора , но за  Бали например сезонът съвпада с нашия - тоест добре е лятото.

Връзка към мнение

Катарците пуснаха новите си оферти, валидни следвашите 6 дена. София - КЛ е на цена 610е. За съжаление цените не са такива, каквито бяха, когато влязоха на бг пазара....

 

http://www.qatarairways.com/bg/en/special-offers.page

Връзка към мнение

За съжаление цените не са такива, каквито бяха, когато влязоха на бг пазара....

Е те на коя авиокомпания останаха такива, каквито бяха в началото при навлизането на нашия пазар? Поне аз не се сещам за такава - нито нискотарифна, нито стандартна. Да не говорим, че цените на билетите на "нискотарифните" упорито гонят, че и достигат и разминават в някой случаи цените на другите.

:offtopic:

Връзка към мнение

В началото  бяха със стотина евро по-ниски. То си зависи от конкуренцията . От София сериозен конкурент им е единствено Turkish , които държат сходни цени.

 

Няма ги вече нещо и ония "промоции"  :D

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Катарците пуснаха новите си оферти, валидни следвашите 6 дена. София - КЛ е на цена 610е. За съжаление цените не са такива, каквито бяха, когато влязоха на бг пазара....

 

http://www.qatarairways.com/bg/en/special-offers.page

Ако се избере Истанбул за изходна точка, излизат направо символични цени за някой дестинации. Все пак Истанбул е 50-60 лева двупосочно от България. Е, верно с автобус, но ако по този начин се икономисват 300-400 евро, мисля че си заслужава. Да не говорим че от Южна България има по 5-6 автобуса в денонощие до турския мегаполис.

Няма точно до Куала Лумпур (причината е ясна - избягване на конкуренция на дестинации, традиционно поддържани от Turkish), но за спестените пари можеш да отидеш до Тайланд или Виетнам примерно, а от там варианти много и евтини с местни азиатски авиолинии. С един куршум - два заека, както се казва.

http://www.qatarairways.com/bg/en/special-offers.page

 

П.П. Йоханесбург за 302 евро си е направо златна оферта. :) Да не говорим за Дубай, Бахрейн или Абу Даби за малко над 100 евро от Истанбул.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поразцъках от Истанбул , но не виждам някакви толкова евтини оферти вкл. Йоханесбург или Дубай.

Дай някой пример да спестиш 300-400 евро

Връзка към мнение

Сега проверих ... като се комбинира с Търкиш от София до Анкара (284евро) и малкото останали полети от Анкара до Мелбърн за около 500 евро през ноември - се получава 800 евро от София до Австралия. Това си е оферта!

Връзка към мнение

Браво на вас аз прерових ITA и нищо не откривам , дори за целия ноември Анкара-Мелбърн го намирам най-евтино 793 евро.

Аха намирам ги вече , но мисля Google съвсем са се отказали от ITA Matrix ...жалко.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Поразцъках от Истанбул , но не виждам някакви толкова евтини оферти вкл. Йоханесбург или Дубай.

Дай някой пример да спестиш 300-400 евро

Ами сега и аз като гледам, вече няма такива. Или бързо са свършили промоционалните, или са ги променили.

Но днес по-рано през деня имаше IST - JNB от 15 до 30 август за 432 евро + 25Е автобус = 457 евро

Същевременно най-евтиното, което ми излиза за същите дати от София до Йоханесбург в комбинация Egypt Air и Qatar - 810 евро, с Luft 960 euro. За AF и KLM по-добре изобщо да не говорим. 

 

Обяснението според мен е, че Турция все пак е огромен и доста по-динамичен пазар, а и Qatar са доста популярна авиокомпания. Не са като България и FB - като пуснат промоция цените да стоят с дни без да се променят.

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Всъщност още излизат на сайта на Qatar ,но когато започнеш реалната резервация изведнъж цената се удвоява.

Това и друг път се е случвало. Има ли някой с реална резервация на тия цени ?

Ще чакам септемврийската им промоция и ще дебна от самото начало -:)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Ще чакам септемврийската им промоция и ще дебна от самото начало - :)

Това е разумният извод. Предполагам имаш абонамент за новините им на мейл. Или фейсбук, сайта им. Още като излезе промоцията нападаш на момента. Явно при тях и часовете са решаващи. ;)

 

 

Това и друг път се е случвало. Има ли някой с реална резервация на тия цени ?

Аз имам позната, която по два пъти на година летят цялото семейство с Qatar до Азия. Точно по този модел - взимат най-евтините билети до някоя точка в ЮИ Азия, и от там вече с местни авиокомпании обикалят. Всички държави в региона са ги минали по два пъти вече. :)

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Имам ги на мейла , а вече и мили посъбрах та ще трябва да ги харча на новото летище ако все пак някога го отворят -:)

Предният път хита бяха полетите от София та може и да няма истинска логика в цените им.

Аз бях хванал една OJ оферта която просъществува почти месец преди да се усетят и да я затворят.

Връзка към мнение

Вече Qatar са си оправили сайта и цените от Турция .

Това вчера явно беше грешка в сайта им , но системата не позволяваше наистина да бъдат букнати.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

В момента KLM имат добри цени от София до Азия до април догодина  :

 

http://www.klm.com/travel/bg_en/plan_and_book/special_offers/flight_offers/index.htm?WT.mc_id=1928936%7C3051312%7C87978781%7C262819585%7C1326589&WT.tsrc=email&WT.i_vid=92663320

Връзка към мнение

Благодаря за отделеното време и внимание! Забравих да уточня - изходна точка Добрич т.е. София,Истанбул и Букурещ са почти еднакво отдалечени...

Варианта от София, особено с катарските твърдо отпада - около 200Е на човек отгоре , за двама са си 400Е или 580$. С тия пари в Азия.... да не говорим че билета КЛ- Бирма е 56$ в момента, а сме го срещали и под 20.. Така че Добрич - Истанбул по суша - отиване и връщане е 60Е а и това може да се спести с някой познат пътуващ в тая посока... Засега клоним към турските защото при изравнени , почти, цени се спестява общо 24 часа висене в ОАЕ ( а който го е правил, особено на ниско тарифно летище, знае колко е "емоционално")...
Дами и Господа, давайте още идеи или поне ни насочете къде да ровим!  По наши изчисления билета до дестинацията гълта около 1/3 от целия бюджет затова си заслужава отделеното време. Пример - миналата година Истанбул- Катманду и Тривандрум-Истанбул излезе около 440Е с AirArabia 

Връзка към мнение

При това положение следи само и единствено Истанбул. До сега не си спомням полет от там да е по-евтин, от колкото от София. Алтернативно вместо само Куала Лумпур може да дебнеш Банкок и Сингапур. 

Връзка към мнение

Ако е за Банкок мисля , че София често предлага по-добри цени спрямо Истанбул. Следих ги близо половин година и дори s Turkish от София най-често е по-евтино отколкото Turksih oт Истанбул.

За Сингапур и Куала Лумпур обаче София просто не участва в играта

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
Най-евтиното до KUL е 951лв от Истанбул; с Malaysian Airlines е 1300лв и т.н;

 

SV 256 V 11FEB 2 ISTJED HK1       I  1430 1920   333 E 0                   

SV 832 V 11FEB 2 JEDKUL HK1       S  2300 1235+1 773 E 0                   

SV 831 V 21FEB 5 KULJED HK1       M  1500 1910   773 E 0                   


SV 257 V 22FEB 6 JEDIST HK1       S  1005 1255   333 E 0    

 

NO REBOOKING REQUIRED FOR LOWEST AVAILABLE FARE                                 

LAST TKT DTE 19AUG13 - SEE ADV PURCHASE                                         

------------------------------------------------------------                    

     AL FLGT  BK T DATE  TIME  FARE BASIS      NVB  NVA   BG                    

 IST                                                                            

XJED SV   256 V  V 11FEB 1430  VRTSVR          11FEB11FEB 2P                    

 KUL SV   832 V  V 11FEB 2300  VRTSVR          11FEB11FEB 2P                    

XJED SV   831 V  V 21FEB 1500  VRTSVR          21FEB21FEB 2P                    

 IST SV   257 V  V 22FEB 1005  VRTSVR          22FEB22FEB 2P                    

                                                                                

EUR   440.00      11FEB14IST SV X/JED SV KUL289.25SV X/JED                      

BGN   860.64      SV IST289.25NUC578.50END ROE0.760562                          

BGN    22.09TR                                                                  

BGN    39.26UR                                                                  

BGN    29.37MY                                                                  

BGN   951.36                                                                    

RATE USED 1EUR=1.95600BGN                                                       

BG CXR: 2*SV/2*SV                                                               

>                                                 PAGE  2/ 3                    

 

              

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.