Прескочи до съдържание

"Горещите" точки в Европа към днешна дата


Препоръчани мнения

Някой може ли да даде информация от първа ръка какво става в Турция (безредиците) и в Централна Европа (Чехия, Германия - наводненията)? Според мен би било полезно за кандидатите да пътуват по тези направления.

Специално за Турция - не става дума за анализ на социално-политическата обстановка, а за чисто практическа, фактологична информация - кога и къде е най-"горещо", кои места да се избягват, маршрути за достигане на ключови точки (например летища, гари).

Щото ако чакаме на МВнР да ни информира...

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

Моето лично мнение е, че случващото се в Турция по никакъв начин не би трябвало да засегне туристите. Да, възможно е демонстрациите да попречат за разглеждане на някоя забележителност, но поне засега доколкото разбирам безредиците  стават нощем. Не вярвам турската икономика да си позволи загуби от туристическия поток в Истанбул и съм убеден, че самите протестиращи нямат подобни цели...

 

Относно наводненията в Европа нещата се нормализират. Пряката опасност за наводнение на централните райони на Прага отмина. Днес се очаква пик на нивата при Будапеща. Да ме прощават жителите на немския Пасау, но наводнението на техния град не може да предизвика туристическа криза. Същото и по отношение на красивия Дрезден. Сега водата идва към нас. Да му мислят във Видин, Лом и Русе...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой може ли да даде информация от първа ръка какво става в Турция (безредиците) и в Централна Европа (Чехия, Германия - наводненията)? Според мен би било полезно за кандидатите да пътуват по тези направления.

Специално за Турция - не става дума за анализ на социално-политическата обстановка, а за чисто практическа, фактологична информация - кога и къде е най-"горещо", кои места да се избягват, маршрути за достигане на ключови точки (например летища, гари).

Щото ако чакаме на МВнР да ни информира...

За Турция-през деня всичко е ок,страшното е нощем.Тогава стават сблъсъците между полиция и протестиращи.

Проблема е в това,че в квартал Бешикташ се намират доста от забележителностите на Истанбул,а има засилено полицейско присъствие.Незнам дали забележителностите са достъпни безпроблемно.По летищата проблеми няма-инфо от първа ръка(брат ми се прибра вчера)За днес не мога да гарантирам.

 

За Чехия и Германия има доста информация в нета.В Прага метрото не работи.Но актуална информация в сайтовете на градовете,защото ситуацията се изменя ежеминутно.

Аз докато напиша и Duke разясни всичко :D  :D  :D

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Не вярвам турската икономика да си позволи загуби от туристическия поток в Истанбул и съм убеден, че самите протестиращи нямат подобни цели...

Мисля, че подценяваш силата и мотивацията на конфликта.

Връзка към мнение

Честно казано не знам какво точно може да се разгледа през деня в Тексим при положение, че е място известно с нощните си заведения. Има го площада разбира се, на който в момента има обърнати коли и туристи, които се снимат на техен фон нахилени до уши :fool:

Връзка към мнение

Нали казаха , че денем няма проблем.

Иначе в Бешикташ основната забележителност е двореца , но и там изглежда блокират шосето само вечер. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.