Прескочи до съдържание

Гваделупа - как са плажовете там?


Oshko

Препоръчани мнения

Ще ходим на круиз, тръгващ от Гваделупа и мисля да поостанем там няколко дни преди или след круиза.

Нямаме много писано за острова(ите) във форума, открих само малко отзиви от Мак, че е доста скъпо и странно място, каквото и да значи това :)

Интересуват ме предимно плажовете там, не толко планината, въпреки, че и на там ще прескочим, ако имаме рент-а-кар.

В интернет е пълно със супер професионални снимки, които не става ясно точно къде са правени, а в tripadvisor има много аматьорски снимки, които са пълна противоположност.

Търся си плаж, който да е пясъчен, не камънак и морето да е без вълни- нещо тип лагунка, където да е плитко навътре и красиво, разбира се. Намират ли се такива плажове на Гваделупа?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Намират се всякакви, както и на Мартиника. Не че съм ходила, чела съм :)

 

Случайно бях попаднала на блога "Голямата маняна" на една българка, която е поживяла в Гваделупа със семейството си няколко месеца, на гости у роднина. Има подробни впечатления, много и хубави плажни снимки: http://thebigmanana.blogspot.bg/p/blog-page_26.html  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е известна с плажовете си тази дестинация, но определено има няколко перли. Бурните са по северните страни на пеперудата, кротките са по южната.

 

 

1484018_10151870280577997_1559021772_o1.jpg

 

1512171_10151870282537997_173766759_o1.jpg

 

1559547_10151870281862997_17936319_o1.jpg

 

1540342_10151870282797997_2134110637_o1.jpg

 

1606284_10151870286692997_95396983_o1.jpg

 

Има като за 5-6 дена обикаляне.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Най-приятният плаж,според нас, на който бяхме се казваше Sainte-Anne на източното крайбрежие, страхотна красота, много палми и кристална вода, само че бая туристи :)) но определно като визия най-хубав, посетихме го цели три пъти, а като цяло гледахме да не повтаряме, но ни стана любимо място от източната част на острова

post-793-0-73622000-1448878139_thumb.jpg

 

другият много приятен плаж беше горе на север, там нямаше никой и беше идилия, вълните са по-големи но пък е забавно, казва се Plage des Amandiers (западното крило) сърфистко място май, но сърфисти нямаше

post-793-0-40889600-1448878091_thumb.jpg

 

Най-хубавото място за залези е Grande-Anse или големия залив :) там също има народ, но плажа е доста голям и има място за всички фотографи без изобщо да ти пречат и да се чувства пренаселено (пак западно  крило)

post-793-0-45821800-1448878116_thumb.jpg

 

Супер готино място е Ilet Caret малко островче на средата на нищото, северната част, истинско робинзонско място, острова е ена плюнка, пясъка е страхотно бял, водата страхотно крисална, а на близо е кораловият риф - яко място за гмуркане

post-793-0-60557700-1448878259_thumb.jpg

 

Другото много хубаво място е Deshaies - западно крайбрежие - там са най-добрите места за гмуркане, но якото е, че можем да влзеше от плажа да плуваш към лодките и там е пъъълно с костенурки :) супер забавно е да плуваш с тях и да ги следваш, определно си залушава да се пробва и е безплатно

Ние се качихме и на Вулкана Суфрир, понеже явно имаме нещо към тия вулкани... беше доста интересно - сяра, пушеци, парата излиза под налягане от недрата, умерено натоварено откъм туристи, красиво е, върви се се през джунгла и разтителност, качването отнема около час, изобщо не е натоварващо или сложно, гледките отгоре си заслужават

Ако имате време последното място което препоръчвам са Les Saintes - група остовчета долу на юг (под западното крило на пеперудата), има редовни фериботчета за половин час се стига, там е наистина голяма красова - има френска крепост на върха от която бяха най-приказните гледки, а плажовете всичките бяха с кристална вода и хубав пясък, но бяха малко пренаселени, а най-хубавият плаж беше преграден с ограда и можеше само на малко пространство да си опънеш кърпата, но пък водата беше чудна и бъкана с красиви рибоци

post-793-0-28135100-1448878183_thumb.jpg

 

Ако имате въпроси, пишете, ще помогам с каквото мога, прекарахме там 2 седмици миналата пролет

поздрав!

 

Редактирано от gerich
  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ние също ходихме на Sainte-Anne, по препоръка за най-хубав плаж. Плажът е хубав - спокойна бистра вода, пухкав пясък, дървета за сянка. Имаше хора, но не толкова, че да те притесняват. Ние бяхме началото на декември. Имаше и нудисти, Гваделупе е известна нуди дестинация. Също не натрапващо, малкият дори не ги забеляза.

Скъпо е. На една спирка от будка за бързо хранене си взех един сандвич за 11 евро. Ужасен.

post-1273-0-23510900-1448887864_thumb.jpgpost-1273-0-84659400-1448887941_thumb.jpgpost-1273-0-80718700-1448888010_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Стигнах и до търсенето на хотелчета, мисля да разделя седмицата там между 2 места на Гваделупа. (350евро за фери до Доминика за семейството за сега не успявам да преглътна).

При нас, с 2 деца, винаги е сложно, малко хотели имат стаи за четирима и това много стеснява избора. Освен това хотелите са си доста скъпи. Друг вариант е апартамент под наем, има доста през tripadvisor и airbnb, цените са прилични, малко ще е трудно на английски да се разберем, но се надявам някакси да стане.

И така, приемам всякакви съвети за хотели, бунгала, апартаменти и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Те всички го казаха вече, но и аз да потвърдя за Sainte-Anne, като бях там си мислех, че е перфектния плаж за хора с деца. Ние си бяхме намерили бунгалце през homeaway, в последствие се оказа, че направо си бяхме намерили и кола с шофьор срещу плащане на бензина и нашето гваделупско семейство.

За мен пика на пътуването беше Доминика, до ден днешен ми е любимото място от всичко посетено, но ми е малко трудно да си я представя с деца, може би зависи колко са големи.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Открих, че имало и зоологическа градина, някой ходил ли е, дали си струва?

http://www.guadeloupe-islands.com/parc-des-mamelles-2/

А за планината, някой качвал ли се? Има ли пътеки за трекове нагоре? До къде може да се качим с децата(около час ходене например)?

Връзка към мнение

Аз съм ходила в тая зоологическа градина, като за нея си спомням само, защото имам снимки, нищо друго не помня, явно толкова ме е впечатлила.

 

Като казваш планината, Суфриер ли имаш предвид? Там си има някакво собствено време, различно от целия остров. Аз не успях да го видя да не е в облаци, а когато искахме да го изкачим, изобщо не можеше да се стигне до там, бяха затворили пътищата заради валежи. Имам приятелка, която успя да го изкачи на може би петото си ходене, каза, че такъв вятър не е виждала през живота си. Всеки път преди това времето там горе не е позволявало да се ходи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Супер готино място е Ilet Caret малко островче на средата на нищото, северната част, истинско робинзонско място, острова е ена плюнка, пясъка е страхотно бял, водата страхотно крисална, а на близо е кораловият риф - яко място за гмуркане

attachicon.gifDSC00534.JPG

 

Другото много хубаво място е Deshaies - западно крайбрежие - там са най-добрите места за гмуркане, но якото е, че можем да влзеше от плажа да плуваш към лодките и там е пъъълно с костенурки :) супер забавно е да плуваш с тях и да ги следваш, определно си залушава да се пробва и е безплатно

Ние се качихме и на Вулкана Суфрир, понеже явно имаме нещо към тия вулкани... беше доста интересно - сяра, пушеци, парата излиза под налягане от недрата, умерено натоварено откъм туристи, красиво е, върви се се през джунгла и разтителност, качването отнема около час, изобщо не е натоварващо или сложно, гледките отгоре си заслужават

 

Да те попитам 3 неща:

За Ilet Caret пише, че е пренаселено обикновено, на теб как ти се стори? Някакви насоки за фирма и цена?

За костенурките на Deshaies, чета за един плаж(Malendure beach) с костенурки при лодките, но е на 20-30км по на юг. За различен плаж ли става дума?

За вулкана - дали е подходящо качването за с 2 малки деца, предполагам, че не, но още едно мнение няма да е излишно.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Нещо не мога да се ориентирам. Като казвате плажа на Санта Анна, това е плажът точно пред градчето предполагам? И е различно от плажът Caravelle, на който е Club Med и се пада в другият край на градчето? Отделно пък има и един плаж, който се казва Bois Jolan Beach и е пак някъде там.

Връзка към мнение

Аз мисля, че визирам централния плаж на Sainte Anne (казвам мисля, че нещо спомените са взели да ми се изпаряват, трябва да разгледам снимковия архив) - плитичко, без вълнички, защитен от коралов риф.

На Caravelle отидохме, само защото хазяите ни казаха, че задължително трябвало да отидем. Но беше доста вълнисто, аз лично останах с впечатлението, че е сърфистко място. Иначе беше красиво.

 

А освен плажовете - водопади, минерални басейнчета и разни други проучвал ли си?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А освен плажовете - водопади, минерални басейнчета и разни други проучвал ли си?

За водопадите, от това, което изчетох, най-интересен ми се видя един с 3 пада на водата, в южния край се пада и се надявам, че е достижимо с деца. За Суфриер, може би ще се качим само с колата до където може, едва ли ще успеем да го качим върха.

Кажи за минералните басейнчета, не бях чувал до сега?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.