Прескочи до съдържание

Посетени VIP салони на летища с Diners Club International


Препоръчани мнения

Най-много до сега съм харесала салона на летището на Денпасар, Бали. Premier Lounge се намира до Duty Free зоната, на нещо като балкон, до който се стига с асансьор. Конструкцията на "балкона" беше от метал и "трепереше" когато някой по мощен клиент се разхождаше до бюфета. Дори отначало реших, че има земетресение. :) Освен пресните фрешове имаше доста готвени неща, сладки, соленки, супа и т.н. и всичко много вкусно. Може би това е салона с най-богатото меню от гледна точка на храна.  За алкохол - просто не помня, май имаше бира, но друго имаше ли.....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да продължа с Танзания

 

Dar es Salaam : Tanzanite Lounge

 

Посещавах го въпреки, че Дайнърс извадих по-късно.
Екстри: денонощен, климатик + вентилатори :blink: . Има и интернет (става)
Стандартните: три часа престой, не се пуши.

Добро попадение на фона предложенията на самото летище (общо взето скромно с няколко магазина).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой знае ли на Терминал 1 на летище Дубай какво е положението?

Положението е супер! Като луксозен ресторант. Хубава обстановка, много добра топла храна, готини десерти, 18-годишни уискита ... Аз като влизах почти нямаше и хора, ама това беше късно вечерта. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Доколкото разбирам от  предходните постовете, в тези лоунджове за всеки клиент искат отделно да има Diners карта. Няма такова нещо като "придружител" ?

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Доколкото разбирам от  предходните постовете, в тези лоунджове за всеки клиент искат отделно да има Diners карта. Няма такова нещо като "придружител" ?

 

 

Не е нужно всеки да има карта, втория ще го таксуват от Дайнерс, предполагам с 30 лв.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Не е нужно всеки да има карта, втория ще го таксуват от Дайнерс, предполагам с 30 лв. Т

 

Защо от Diners, няма ли да се наложи да плати нормална такса за Бизнес салона на място ?

Връзка към мнение

Положението е супер! Като луксозен ресторант. Хубава обстановка, много добра топла храна, готини десерти, 18-годишни уискита ... Аз като влизах почти нямаше и хора, ама това беше късно вечерта.

 

Ние ще сме хептен през нощта.
Връзка към мнение

Istanbul, Turkey

SAW: LGM International CIP Lounge

 

в сайта има грешно упътване, преместили са ложата на ниво 0 (мисля, че беше до гейт 203), а не както пише на ниво 1.

терминалът е малък и всички гейтове са близко. Яденето не беше много впечатляващо, за пиене има вино и бира.

Раздават двучасови пароли за интернет, не е проблем при дълъг престой да си вземеш няколко. Горе долу интернета беше с добра скорост (аз го ползвах само на телефона). Ограничение за престоя няма, контакти има на доста места.


IST : International Terminal : PrimeClass CIP Lounge

тук и аз съм бил :)

7. седях цяла нощ и никой нищо не каза. Имаше и други дето направо си спяха по диваните

10. баничките бяха супер :)

не мога да си променя мнението, а съм допуснал ужасна грешка :( . Алкохол има, раздават го на един бар, като влезеш в салона, тръгваш на дясно и барът се пада в дъното в дясно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Seattle, United States
SEA: The Club at SEA

 

има два салона с едно име, аз бях на този до гейт S9.

работното време в сайта е сбъркано, мисля, че салонът отваряше към 6:00.

S гейтовете са близко (5-10 мин), A (другият салон е до А11, близко до най-далечните А гейтове) и B са сравнително близко (до 20 мин), но се пътува с влакче, което е редовно. C, D и N гейтовете са доста отдалечени, на там не съм ходил, и трябва да се хване второ влакче. Като цяло голямо летище, не както един ми лъга за летището в Дортмунд, а то 12 гейта.

За ядене имаше 5-6 вида чипс :) , доматена супа и два вида нудъл супа за китайчетата и десерти. Има бар, на който си поръчваш алкохол, 5-6 коктейла и шампанско. В цялото летище има безплатен интернет (в САЩ интернет има, не е като в Турция). Контакти има, но не във всичките има ток  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В клуба в Порто бяхме.Малко като салон Преслав,но на харизан кон не му се гледат зъбите.

Някой бил ли е в клуб на летището в Коломбо.На страницата на Дайнерс не намирам.

Връзка към мнение

1. Летище и наименование на салона: Barajas, Madrid, VIP Lounge Amnios

 

2. Местоположение на салона на съответното летище с посочване на приблизително време за достигане след проверка за сигурността: Намира се на 1-ви етаж на 4S (над основния етаж 0 с гейтовете) и се достига по ескалатор от -1, където пък спира влакчето от Т4.

 

3. Посочване на приблизително време за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: не повече от 10 мин.

 

4. Съществува ли бърза лента за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: не, не е необходимо тъй като е след проверка за сигурност.

 

5. Особености на допуск в съответния салон за притежатели на карти и придружители: никъде отвън не е отразено, че притежатели на Diners Club International се допускат, но след като попитах и показах картата ни допуснаха и на отиване и на връщане без никакви проблеми срещу регистрация и подпис.

 

6. Работно време на салона: мисля, че работи 24h

 

7. Максимален позволен престой в салона: няма фиксиран или поне не видях подобно нещо

 

8. Качество на интернет услугата в салона: чудесно; независимо от интернет услугата на самото летище; достъпно чрез налична парола.

 

9. Наличие на контакти и места за разполагане на лаптоп в салона: достатъчно

 

10. Разнообразие на бюфета и алкохолния бар: съвсем прилично разнообразие от студени закуски, полуфабрикати за претопляне в микровълнова, сладки, безалкохолни, вина, бира, всякакъв твърд алкохол, кафе и др.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

1. Летище и наименование на салона: Panama Tocumen International, Panama City, Tocumen Royal Saloon

 

2. Местоположение на салона на съответното летище с посочване на приблизително време за достигане след проверка за сигурността: Намира се на 1-ви етаж в основната сграда, преди проверката за сигурност.

 

3. Посочване на приблизително време за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: от 10 мин. до 20 мин. в зависимост от времето за проверка по сигурността.

 

4. Съществува ли бърза лента за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: не.

 

5. Особености на допуск в съответния салон за притежатели на карти и придружители: погледнаха картите и ни допуснаха дори без регистрация и подпис.

 

6. Работно време на салона: 24h

 

7. Максимален позволен престой в салона: 3h, но не вярвам да създадат проблем за по-дълъг престой.

 

8. Качество на интернет услугата в салона: чудесно; независимо от интернет услугата на самото летище; достъпно чрез налична парола.

 

9. Наличие на контакти и места за разполагане на лаптоп в салона: само в единия от двата салона.

 

10. Разнообразие на бюфета и алкохолния бар: бедно откъм асортимент; плодове, чипс, ядки, пържени банани, разни други мезета, сокове, кафе, алкохол при поискване.

Връзка към мнение

 

 

Duke, т.к. вие сте били двамата със жена ти, би ли обяснил как са таксували втория човек, който е посещавал салона ? Към твоята кредитна карта добавят такса за придружителя или ?  Въпросът ми не е за конкретен салон а по принцип за всички, които сте посетили.

 

 

Това в случай, че не сте били всеки със собствена карта де....

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

 

Това в случай, че не сте били всеки със собствена карта де....

 

Ние сме с отделни карти, бях писал в другата тема...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1. Летище и наименование на салона: Barajas, Madrid, VIP Lounge Amnios

 

5. Особености на допуск в съответния салон за притежатели на карти и придружители: никъде отвън не е отразено, че притежатели на Diners Club International се допускат, но след като попитах и показах картата ни допуснаха и на отиване и на връщане без никакви проблеми срещу регистрация и подпис.

 

Добро попадение. Дори на dinersclublounges.com, все още не е отразено. А 4S е добре познат на българската публика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

1. Летище и наименование на салона: Sky Lounge , Vienna International airport

 

2. Местоположение на салона на съответното летище с посочване на приблизително време за достигане след проверка за сигурността: Намира се на 1-ви етаж Терминал 3 , след  проверката за сигурност.

Има два входа  Шенген и извън Шенген(веднага след паспортния контрол). На снимката долу се вижда стъклената преграда разделяща двата салона

3. Посочване на приблизително време за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: от 5 мин. до 15 мин. в зависимост от отдалечеността на гейта

 

4. Съществува ли бърза лента за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане:     да

5. Особености на допуск в съответния салон за притежатели на карти и придружители: Маркират картата, не търсят бординг пас.

 

6. Работно време на салона: 05:00-22:00

 

7. Максимален позволен престой в салона: не е обявен. Стоял съм до 4 часа, не мисля че има лимит

 

8. Качество на интернет услугата в салона: Добро. Използват общата връзка на летището.

 

9. Наличие на контакти и места за разполагане на лаптоп в салона: Контакти на всяко място. Отделна офис зона с бюра, монитори, принтер и факс.

 

10. Разнообразие на бюфета и алкохолния бар: Кафе, сокове,  безалкохолни. Един вид бира, плюс безалкохолна.

Базовите  спиртни напитки плюс Мартини и Кампари. Вина. Бисквити, чипс и фъстъци.

Храна- Два вида супи, топло ястие и салата. Като цяло, прилично място за вечеря.

 

0xCD6F3333415BA06B601426F5EC261138.jpeg

Редактирано от Sveto
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

1. Летище и наименование на салона: JEt Lounge , Vienna International Airport Тerminal 1

 

2. Местоположение на салона на съответното летище с посочване на приблизително време за достигане след проверка за сигурността: Намира се на 1-ви етаж Терминал 1 , преди проверката за сигурност и паспортен контрол

От зоната с магазини има асансьор и стълби към салона

3. Посочване на приблизително време за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане: от 5 мин. до 25 мин. в зависимост от отдалечеността на гейта и секюрити контрола. За гейтовете с ръкав секюрити контрола е отделен за всеки гейт и е по време на бординга.

За гейтовете с автобус е добре да се отделят 15 мин. допълнително, на моменти стават големи опашки.

 

4. Съществува ли бърза лента за придвижване от салона до гейтовете за отвеждане:     не

 

 

Всички останали точки се припокриват със Sky Lounge, описан по горе.  И двата салона се стопанисват от VIA.

 

Разликата е, че този салон е много по голям, с отделена зона за хранене и зали за релакс и питие. По малко на брой контакти.

Редактирано от Sveto
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Преместих питането за ползване на салон след кацане в другата тема, тази нека е за каталог и ревюта на салоните: http://magelanci.com/topic/4780-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-diners-club/page-26

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Във форума, когато става дума за Летище София, най-често се коментира салона "Преслав". За "Плиска" като че ли не съм срещал мнение ...
Какво е причината? Преслав е по-хубав по някакви причини, или може би защото има място за пушачи?  

Връзка към мнение

Мисля, че "Плиска" не работи в момента...

 

П.П.: Или пък не работи рано сутрин, когато съм ползвал "Преслав"...

Редактирано от Duke
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Във форума, когато става дума за Летище София, най-често се коментира салона "Преслав". За "Плиска" като че ли не съм срещал мнение ...

Какво е причината? Преслав е по-хубав по някакви причини, или може би защото има място за пушачи?  

 

Забравяш салон "Витоша" :P

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.