Прескочи до съдържание

Пратки от Азия за БГ


Geppy

Препоръчани мнения

Има ли някой опит в изпращането на армагани от Азия за БГ?

Ние ще бъдем в Югоизточна Азия и бих искала от време на време да изпращам неща до БГ, за да не се налага да ги нося на гръб, но се чудя как се случват нещата и дали някой вече е минал по този път?

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Всчики пратки над определена стойност  ( не искам да я споменавам , защото няма да съм прецизен, но по  спомени е 35 Е ) се обмитяват.
Несъбирането на мито може да  се основава на това, че се изпращат лични вещи  - за тях не се събират мита.
Което пък значи - изпратете ги от свое име до себе си в БГ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И обявете ниска стойност в митническата декларация. Освен ако искате да ги застраховате за по-висока стойност де

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В сайта на митницата е написано ясно кой, какво, къде дължи.

 

 

само дето инфото е старо в този линк

http://customs.bg/

това е официалният сайт на митници

Връзка към мнение

Ха, интересна идея!!! А някой с инфо  от Индонезия?

 

Лоша работа. Преди години получихме пратка (26 килограма) с подаръци от бабите и лелите за детето. По TNT. На митницата ни разкатаха. Загубихме почти месец в разправии, докато освободим пратката, и платихме една шапка пари. Без да преувеличавам - за тия пари можех да ида до Индонезия, да натоваря нещата в куфара и да се върна. Черешката на тортата беше когато в митницата ми казаха, че трябвало разрешение от РИОКОЗ (ХЕИ) за „опасните“ детски дрешки, чиито връвчици били по-дълги от регламентираното. Аз им казах, че поемам риска (все пак дрешките бяха за нашето дете, не за продажба) и на драго сърце съм съгласен човек от РИОКОЗ да присъства на отварянето на пакета, но да изчакат малко, за да извикам и няколко телевизионни екипа. Омекнаха.

Оттогава пратки от Индонезия - не.

Може да са се променили нещата, но силно се съмнявам. Предполагам, че разбираш защо.

 

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/06/838566_evala_be_mitnica/

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оттогава пратки от Индонезия - не.

 

Мерси.

Ситуацията е следната: връщането е с Търкиш от Джакарта през Истанбул до Рим. От там пак полет до Букурещ и автобус до Добрич. Решили сме да слезем в Ист. и да се приберем, дали с автобус , дали със самолет. Първоначално си мислихме да се отървем от багажа и да останем само с ръчен. Убеден съм че ще има сувенири с които няма да ни пуснат на борда , затова сега умуваме да чекираме само до Истанбул,но не можем да се свържем с колцентъра им за да питаме...

Връзка към мнение

само дето инфото е старо в този линк

http://customs.bg/

това е официалният сайт на митници

По-внимателно  с категоричните твърдения, когато не си сигурен. Тук сме да помагаме. Ako беше си направил труда да прочетеш и двата сайта, щеше да видиш, че инфото е същото. Сайтът, който съм пуснал цитира официалния на митниците. То даже го и пише...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите!

Идеята е, че ще бъдем на 3-месечно пътуване и съм сигурна, че ще си купя неща, които няма да искам да мъкна със себе си в раницата.. затова искам да ги изпращам до БГ. Ако ги изпратя от мен за мен, в пощата няма как да ги вземе някой мой човек може би...?

Аз ще оставям пълномощно така или иначе, може и с него да се получи.. въпросът е дали ако ги изпращам от мен до мен има разлика в сравнение с това, ако да бих ги изпратила от мен до някой друг?

Връзка към мнение

Ако ги изпратя от мен за мен, в пощата няма как да ги вземе някой мой човек може би...?

Аз ще оставям пълномощно така или иначе, може и с него да се получи.. 

За пълномощното да кажа - трябва да има изричен текст "да получава препоръчани И колетни пратки"(даже бих добавила от страната и чужбина, колкото и да ми се вижда смешно сега), инак не става... Имах пълномощно 2 листа и уж бяхме съобразили всичко, ама... пощите ги бяхме споменали само като Бълг.пощи - не е достатъчно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За пълномощното да кажа - трябва да има изричен текст "да получава препоръчани И колетни пратки"(даже бих добавила от страната и чужбина, колкото и да ми се вижда смешно сега), инак не става... Имах пълномощно 2 листа и уж бяхме съобразили всичко, ама... пощите ги бяхме споменали само като Бълг.пощи - не е достатъчно.

благодаря за уточнението!

Връзка към мнение

Според мен е редно да се започне с проверка на цената на куриерските услуги.Днес платих куриерската услуга на една мостра от Тайван,която идва с комбиниран транспорт по TNT.Осем кг. за 420лв.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.