Прескочи до съдържание

RAYANI AIR


captain_oveur

Препоръчани мнения

Без майтап...

 

http://rayaniair.com/rairweb/index.php

 

 

Company Launch
DEC 20, 2015

 

Може пък да извадят добри цени, знае ли човек :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Георги Матеев

И ако някой не е разбрал - Rayani Air е първата малайзийска авиокомпания, която следва принципите на шериата. Сред разпоредбите по време на полет е забранено сервирането на алкохол, позволена е само халал храна и се изисква жените задължително да покриват косите си.

 

Свят голям и широк...

 

post-1175-0-57212800-1450800198_thumb.jpg

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

А Saudi Arabian не са ли със същите ограничения? Молитвата преди излитане съм я чувал и на борда на Етихад, нищо че там си сервират алкохол на кило :)

Връзка към мнение

Молитвата преди излитане съм я чувал и на борда на Етихад

Леко е зловеща особено първия път https://www.youtube.com/watch?v=0FqQkXx4uzQ

Връзка към мнение

Официалната версия за създаване на авиокомпанията е, че алах е наказал малайзийците с две авиокатастрофи през последната една година и затова се е наложило да създадат авиокомпания спазваща шериата ;)  Моята версия е, че някой бизнесмен е видял добра ниша във все повече пътуващите мюсюлмани и е създал авиокомпания, която може да продава малко по скъпо билетите си от конкуренцията, защото дава на пътниците си някакъв плюс ;) Страхуващите се от ислямския тероризъм християни също вероятно биха платили по висока цена за да пътуват с авиокомпания, чийто самолет с по малка вероятност би бил взривен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има и други с подобен стил. Аз пробвах Бруней еърлайнс и както са си сериозна авиокомпания с дълги полети и дори нова 787ца - молитва, халал храна и всичко според обичаите. Свят голям и авиокомпании много :)

Връзка към мнение

Има и други с подобен стил. Аз пробвах Бруней еърлайнс и както са си сериозна авиокомпания с дълги полети и дори нова 787ца - молитва, халал храна и всичко според обичаите. Свят голям и авиокомпании много :)

 

На мен молитвата и халал храната не ми направи голямо впечатление, но предупреждението в самолета, че ме очакваква смърт ако намерят в мен наркотици малко ме стресна :) Почнах да се замислям кой е имал достъп до багажа ми и какво ще стане ако някой ми е сложил наркотик в багажа ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Сингапур изискването и наказанието не е по-различно. Разясняват го учтиво с червени букви на шест езика в емигрейшън формуляра преди влизане в държавата.

Връзка към мнение

В Сингапур изискването и наказанието не е по-различно. Разясняват го учтиво с червени букви на шест езика в емигрейшън формуляра преди влизане в държавата.

 

Има разлика в това да ти го напишат в един формуляр и да те заплашат със смърт във видеото на авиокомпанията по време на полет :) Второто го приех малко по лично ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Официалната версия за създаване на авиокомпанията е, че алах е наказал малайзийците с две авиокатастрофи през последната една година и затова се е наложило да създадат авиокомпания спазваща шериата ;)  Моята версия е, че някой бизнесмен е видял добра ниша във все повече пътуващите мюсюлмани и е създал авиокомпания, която може да продава малко по скъпо билетите си от конкуренцията, защото дава на пътниците си някакъв плюс ;) Страхуващите се от ислямския тероризъм християни също вероятно биха платили по висока цена за да пътуват с авиокомпания, чийто самолет с по малка вероятност би бил взривен.

 

Къде е тази официална версия или не схващам хумора и емотиконите? :) Говорим за авиокомпания с абсолютно регионално значение и два самолета на кръст. До колкото четох просто ще изпълняват вътрешни полети в най-силно религиозните части на Малайзия, нормално е да са по-ориентирни към очакванията на клиентелата им. Къде ти да са контра на Malaysian, че и да привличат чужденци :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има разлика в това да ти го напишат в един формуляр и да те заплашат със смърт във видеото на авиокомпанията по време на полет :) Второто го приех малко по лично ;)

 

Определено ме усмихна :)

Връзка към мнение

Къде е тази официална версия или не схващам хумора и емотиконите? :) Говорим за авиокомпания с абсолютно регионално значение и два самолета на кръст. До колкото четох просто ще изпълняват вътрешни полети в най-силно религиозните части на Малайзия, нормално е да са по-ориентирни към очакванията на клиентелата им. Къде ти да са контра на Malaysian, че и да привличат чужденци :)

 

В една статия прочетох, че официален представител на авиокомпанията се е позовал с наказание на Алах нуждата от основаването на авиокомпанията. В същата статия ставаше дума, че таргет група им е не само религиозните пътници, като за в бъдеще ще летят в най-ралични посоки в региона.

 

Хуморът в случая е, че според мен си правят много добър ПР за сметка на религиозните чувства на хората, като ще им продадат услугата на цена по висока от средно пазарната ;)

 

В маркетинга има едно златно правило: Да продаваш, означава да се различаваш! Ако успешш да убедиш публиката, че айфона е нещо значително по-различно от обикновенните смартфони, тогава ще може да го продаваш в много по големи количества и с по голям марж, спрямо конкурентите. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Хуморът в случая е, че според мен си правят много добър ПР за сметка на религиозните чувства на хората, като ще им продадат услугата на цена по висока от средно пазарната ;)

 

Аз пък, доколкото разбирам, те възнамеряват да продават на клиентите си богоугодна услуга и именно това я прави по-скъпа. Има хора, за които това (в курсив дето е) никак не е маловажно.

В същото време шериатските банки работят с лихва 0% (нула) върху заемите, ти, предполагам, знаеш това.

 

Интересно, в днешно време ако някой прави бизнес, като се ръководи от религиозни правила, го обвиняват в евтин PR. А онзи, който набляга изключително на PR, за да продава боклучавите си ай-стига-бе-фони, го хвалят, сякаш е едва ли не някакъв пророк, низходил от небесните селения.

Да беше жив Шекспир днес, че да пише, да пише...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.