Прескочи до съдържание

Помощ! Търся съдействие за получаване багаж от летище Буве /Париж/


Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

нуждая се от вашата помощ. Търся някой доброжелател, който да пътува от, или за Париж, през летище Буве. Загубих чанта на това летище след багажния контрол и трябва да намеря човек, който да я получи, понеже те нямали практика да изпращам загубени вещи по куриер в чужбина.

Не се притеснявайте, няма да заема много място от ръчния ви багаж. Представлява малка дамска чанта, която е мека и се сгъва лесно, а и е почти празна.

 

 

 

 

Връзка към мнение

А сигурно ли е, че ще я дадат на трети човек? Дано се намери някой, но в краен случай ако е много важно може би да отидеш на летище София и да разпитваш на чекина за Бове дали някой може да свърши услуга. Очаквай доста хора да са подозрителни обаче...

Връзка към мнение

Служител от летището в Бове, направо предложи трети човек да получи чантата, така че в това отношение няма проблем.

Разбираемо е някой да изпитва съмнения относно багажа, но същия е забравен след контрола на багажа и дори на летището могат да потвърдят.

 

Още повече, че имам сключена застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" на Армеец с включен риск "Кражба, загуба или забавяне на личен багаж". След разговор с техния асистанс си бях отрязана от всякъде. Нито те бяха наясно, нито ми дадоха ясни указания. Единствено ми казаха, че трябва да попълня формуляр на летище София, като дори не бяха сигурни дали е на авиокомпанията, или на отдел в самото летище.

Обясних им, че не става въпрос за чекиран багаж, а за ръчен, но дори не направи разлика.

Звънях съответно на Уиз, които по принцип винаги много любезни се отнесоха много грубо. Единственото, което ми казаха е, че процедурата се задейства с попълване на формуляр на летището. Като ги попитах, а след това, ми отговориха като на малоумна: - "ама вие не разбрахте ли първата стъпка, това е което може да кажем.."

Връзка към мнение

Не знам дали е редно да напиша името , но има човек от форума, който ще е там по НГ. Предполагам, не е видял темата, така че има шанс да ти донесат чантата.

Редактирано от silvia_b
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам дали е редно да напиша името , но има човек от форума, който ще е там по НГ. Предполагам, не е видял темата, така че има шанс да ти донесат чантата.

 

Е няма начин магеланци сме навсякъде по всяко време.

Ще изчакам да видя дали евентуално някой ще реагира.

Връзка към мнение

Още повече, че имам сключена застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" на Армеец с включен риск "Кражба, загуба или забавяне на личен багаж". След разговор с техния асистанс си бях отрязана от всякъде.

 

Как така те отсвириха - нали точно  това е включено в застраховката - загуба на багаж? :rolleyes:

 

 

Звънях съответно на Уиз

Аз не виждам какво отношение може да има авиокомпанията към ръчен багаж, загубен извън самолета...

 

Не знам дали е редно да напиша името , но има човек от форума, който ще е там по НГ. Предполагам, не е видял темата, така че има шанс да ти донесат чантата.

Да, не е редно без съгласието на човека да се дава такава информация. Нищо не пречи обаче, след като знаеш кой е, да му драснеш едно лично съобщение с линк към тази тема ;)

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как така те отсвириха - нали точно  това е включено в застраховката - загуба на багаж? :rolleyes:

 

 

 

Застраховката включва покриване на риск при загуба на багаж от авиокомпания или наземен персонал на летище, а не забравяне на багаж от застрахования. В противен случай щяхме да говорим за застрахователна измама... ;)

Връзка към мнение

 

 

Да, не е редно без съгласието на човека да се дава такава информация. Нищо не пречи обаче, след като знаеш кой е, да му драснеш едно лично съобщение с линк към тази тема ;)

 

Aз му писах още вчера, но явно го няма.

Връзка към мнение

Едно момче вече се свърза с мен на лични.

 

Относно застраховката в общите условия риска кражба е само за грабеж с взлом. Риска загуба е за загуба на багаж от страна на авиокомпанията (без наземен сухопътен транспорт), която така или иначе при такава ситуация трябва да те обезщети, а риска забава пак е само за авиокомпания, но изключва забава на багаж при връщане в страна, в която постоянно пребиваваш т.е. България.

Общо взето безсмислена застраховка, понеже са направили всичко възможно да ти вземат парите, без да се налага да изплащат застрахователно обезщетение при събитие :)

Връзка към мнение

Застраховката включва покриване на риск при загуба на багаж от авиокомпания или наземен персонал на летище, а не забравяне на багаж от застрахования.

Ако така е описано в условията по застраховката - ОК.

Връзка към мнение

 

 

Относно застраховката в общите условия риска кражба е само за грабеж с взлом.

 

Кражбата е изключено покритие при застраховка от този тип, именно заради възможни злоупотреби и застрахователни измами. Грабежът с взлом е нещо съвсем различно и може да бъде установено по безспорен начин от правоохранителните органи. Иначе, твоите изводи относно този тип застраховка са като цяло правилни. Затова и от известно време препоръчвам друг тип застраховка (извън медицинската) при пътуване, а именно застраховка "отмяна на пътуване", при която практическите ползи са далеч по-големи...

Връзка към мнение

Кражбата е изключено покритие при застраховка от този тип, именно заради възможни злоупотреби и застрахователни измами. Грабежът с взлом е нещо съвсем различно и може да бъде установено по безспорен начин от правоохранителните органи.

 

Да кражбата и грабежа са две съвсем различни криминални деяния. Тъпото е, че в полицата умишлено пишат КРАЖБА и чак ако имаш време да прочетеш ситния и дълъг шрифт на общите условия разбираш, че става въпрос за квалифициран грабеж :)

 

Застраховка за отмяна на пътуване досега не съм правила, но и не ми се е случвало. Не ми пречи да се поинтересувам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.