Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Чудех се къде да пусна темата...

Накратко: винаги съм си правила застраховка точно за дните на пътуването. Обаче днес приятелка ме "светна", че ако нещо стане и съм в болница и не мога да се прибера веднага, застрахователят няма да ми покрие дните, за които съм в болница, но нямам застраховка. Затова тя си взима застраховките винаги с няколко дена повече от дните на пътуването. Хитро, а?

Връзка към мнение

Това просто не отговаря на истината. Застраховката покрива определен риск. Постъпването в болница при медицински застраховки е именно такъв покрит риск. Престоят в болнично заведение (при наличие на валидна застрахователна полица) ще бъде безплатен до размера на застрахователния лимит посочен в полицата, независимо дали този престой надхвърля или не надхвърля периода на застраховката. Важно и определящо в случая е застрахователното събитие (постъпването в болница) да се е случило по време на застрахователния период, а не по-късно или преди това...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Малко се съмнявам, че няма да покрие, но това си зависи от условията. А ако си купиш застраховка онлайн, може да добавяш дни в движение.

 

ПП Опа, Дюк ме е изпреварил

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

Това просто не отговаря на истината. Застраховката покрива определен риск. Постъпването в болница при медицински застраховки е именно такъв покрит риск. Престоят в болнично заведение (при наличие на валидна застрахователна полица) ще бъде безплатен до размера на застрахователния лимит посочен в полицата, независимо дали този престой надхвърля или не надхвърля периода на застраховката. Важно и определящо в случая е застрахователното събитие (постъпването в болница) да се е случило по време на застрахователния период, а не по-късно или преди това...

 

Това, което казваш, е вярно и според мен. Но си мисля, че деветката, тоест нейната приятелка е имала предвид друго: застраховката няма да покрие следващо застрахователно събитие, настъпило по време на престоя в болница, след като нейният (на застраховката) период на валидност е изтекъл. Например: периодът на застраховката започва да тече - получаваш бъбречна криза - влизаш в болница (покрито от застраховката) - периодът изтича - в болницата се подхлъзваш на мокър под и чупиш ръка (непокрито от застраховката).

 

Не е невъзможно да се случи, но, деветка, ако твоята приятелка е имала предвид това - много черно и фаталистично гледа на нещата...или продава застрахователни полици :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Е, или излизаш от болницата след няколко дена и си изпускаш самолета примерно :)

Ама би трябвало да има опция за удължаване при необходимост, вместо да купуваш за повече време.

Връзка към мнение

Активирай си застраховката към кредитната или каквато е там карта. Така няма да му мислиш за дните с валидна застраховка. Ти ще си решаваш колко дни ще си в чужбина - 5, 20 или 90 дни ,а не  примерно след 5 дни да правиш нова застраховка. :D

 

ПП. Е, ако правиш застраховка за милиони ще трябва да я правиш предварително.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.