Прескочи до съдържание

Белград - 9-12 януари


Препоръчани мнения

Ако на някого му се прави една кратка импровизирана екскурзия до Белград в края на тази и началото на идната седмица, имам следното предложение:

 

Тръгване: събота сутринта с влака (11:30) или автобуса (09:00). Връщане: вторник сутринта с нощния влак на ужасите :) Две бюджетни нощувки (но не хостелски спални) в Белград събота срещу неделя и неделя срещу понеделник. 

 

Програмата включва:

- (приоритетно) Посещение на откриването на европейското по водна топка в Арена Белград (неделя вечерта);

- Гледане на "Силата се пробужда" на 2D в някое от местните кина, а.к.а. биоскопи (понеделник следобяд);

- Кулинарен тур в две части: "Велики плескавички тур" (неделя следобяд) и "Мали бюрешки тур" (понеделник сутринта);

- (евентуално) Среща с едни местни "магеланци" (разбирайте: пътешественици от сой);

- Квалитетно пиво (по всяко време);

- Импровизации.

 

Който има интерес, да пише в темата или на лично съобщение. Засега сме аз и още един колебаещ се, когото почти съм отписал.

 

Живели! :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 Връщане: вторник сутринта с нощния влак на ужасите :)

Ха-ха :biggrin: , ей това вече е специална екстра за търсачи на силни усещания. :biggrin:

Връзка към мнение

Като стана дума за заплати, тук е моментът да допълня, че ориентировъчният бюджет на екскурзията е ~ 150 лева "ол инклузив" :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ха-ха :biggrin: , ей това вече е специална екстра за търсачи на силни усещания. :biggrin:

С този влак пътувахме преди около месец. Нямахме никакви проблеми. Дори много ни хареса

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите впечатления са отпреди четири месеца. Не знам дали защото бях натоварен със свръх ниски очаквания, но останах доволен от пътуването. Като забележка бих отбелязал, че влакът закъсня над 2 часа и едвам не си изпуснах връзката в Белград :) Ама и тези неща са си част от преживяването. Който иска пълна уреденост, да си "пътува" с Google Earth пред компа вкъщи ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За сведение на пътуващите до Белград (и нататък): от 13 декември е в сила новото разписание на влаковете. Върнат е дневният влак, който тръгва от София в 11:30 и пристига в Белград в 19:35. В обратна посока тръгването от Белград е в 07:35, а пристигането в София е в 17:15. Нощните също са леко коригирани като час на заминаване, като този от София тръгва в 20:25 и пристига в 04:35, което ще рече, че има близо 3 часа време до връзката за Будапеща. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.