Прескочи до съдържание

Една седмица в Русия (Ст. Петербург и Москва)


Вероника

Препоръчани мнения

Зори си намери другарче и това съм аз  :) :)  :) !

Купихме билетите за периода 13. 06. 2016 - 21.06. 2016 и имаме нужда от съвети за нощувките.

Предвидили сме 3 нощувки в Москва и 5 във Санкт Петербург.

Първата нощувка в Москва трябва да в района на летище Домодедово /пристигаме там в 23. 50/, а другите 2 в Москва.

За Санкт Петербург четох , че хотелът трябвало да е от правилната страна на реката, но за мен не ясно коя е тя. Важна ни е локацията и цената да е не повече от 100 -110 лв за стая.

За визите съм изчела написаното във форума, но също приемаме препоръки и съвети. :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Помисли все пак дали не можете да се придвижите до хотела си още първата вечер. Нощувка покрай летището със сигурност ще е доста скъпа, а и ще вкара известни затруднения с визата.

 

Иначе е добре разпределено времето, до колкото разбирам имате 2 пълни дни в Москва и 5 в Санкт Петербург. 

 

За Петербург вярната страна на реката е общо взето тази, от която ви е хотела :) Идеята, е че ако останете да гледате отварянето на мостовете или да се позабавлявате до малките часове е добре да те от същата страна на реката, на която ви е и хотела, в противен случай след като се вдигнат мостовете ще трябва да чакате да се затворят сутринта или да тръгне метрото за да се приберете. Мисля, че на юг от реката е доста по-живичко и е добре да сте там:

 

2016-01-14_23-56-47.png

 

Може да нахвърлям един план набързо, по моите леко изветрели спомени,  но ще е необходима повече информация колко държите на разходки, какви атракции предпочитате и т.н. 

 

За хотела също е постижимо, макар и да е скъпичко там. Особено ако не сте нощни животни, намирате спокоен квартал близо до метро и сте супер. Все пак препоръчвам поне една вечер да видите вдигането на мостовете. 

 

Относно визата, във вашия случай не трябва да е особено сложно. Просто си изкарайте ваучери и от двата избрани хотела, най-вероятно ще предлагат услугата, на добра цена. Изкарване на ваучери от тук през агенция сигурно ще е чувствително по-скъпо. Изберете хотелите и ги питайте. Ето по-подробна тема за визите: http://magelanci.com/topic/3739-%D0%B7%D0%B0%D1%82%D1%8F%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B8-%D1%81-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%8F/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За Санкт Петербург четох , че хотелът трябвало да е от правилната страна на реката, но за мен не ясно коя е тя. 

 

Как коя - отсамната!  :lol:

 

За хотела е важно да е близо до метростанция, защото разстоянията са огромни. Аз бях в доста краен квартал, но близо до метростанция и ми беше супер! Така опитах и от пулса на обикновения Санкт Петербург - соц романтизъм в най-чист вид с всичките му там атрибути - от безкрайния панелен пейзаж, през живите шарани, продавани в легени насами тротоара, до плод и зеленчука от багажника на москвич стар модел, та чак до чичо Серьожа, връщащ се от работа с любеница в едната ръка и шише евтина водка в другата. Истинска идилия за хард ценители :))))) 

 

п.п. Намерили сте се в секцията "Потърси другарче за път"??? Това е супер! :) 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Браво, так надо! Настоящие магеланци! Не увидилис, познакомилис и поехали!

Да си изкарате невероятно и да разказвате после, ей!

Ако искате - може на ЛС за инфо за визите от проверен сайт...

 

 

 Така опитах и от пулса на обикновения Санкт Петербург - соц романтизъм в най-чист вид с всичките му там атрибути - от безкрайния панелен пейзаж, през живите шарани, продавани в легени насами тротоара, до плод и зеленчука от багажника на москвич стар модел, та чак до чичо Серьожа, връщащ се от работа с любеница в едната ръка и шише евтина водка в другата. Истинска идилия за хард ценители :)))))

 

Говори ми, говори ми...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Браво, так надо! Настоящие магеланци! Не увидилис, познакомилис и поехали!

Да си изкарате невероятно и да разказвате после, ей!

Ако искате - може на ЛС за инфо за визите от проверен сайт...

 

 

Говори ми, говори ми...

 

Давай сайта смело тук, стига да не е бг агенция. Ако е бг агенция, то съм почти сигурен, че има по-оптимален вариант. 

Връзка към мнение

Давай сайта смело тук, стига да не е бг агенция. Ако е бг агенция, то съм почти сигурен, че има по-оптимален вариант. 

 

Не е. По-скоро е блог - това е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е. По-скоро е блог - това е.

 

Без да коментирам цената от 25€, сигурно е ок, не съм много в час колко се плаща за ваучера в последно време, но целия пост е написан като реклама на въпросната агенция (+ няколко посреднически линка към хотели), която очевидно плаща комисионна за всеки препратен пътник. Може и да е ок услугата, но като си изберат хотел Вероника и Zori нека все пак пишат и на хотела, често предлагат услугата безплатно или с малка такса. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Без да коментирам цената от 25€, сигурно е ок, не съм много в час колко се плаща за ваучера в последно време, но целия пост е написан като реклама на въпросната агенция (+ няколко посреднически линка към хотели), която очевидно плаща комисионна за всеки препратен пътник. Може и да е ок услугата, но като си изберат хотел Вероника и Zori нека все пак пишат и на хотела, често предлагат услугата безплатно или с малка такса. 

Аз точно заради болднатото се въздържах да пусна линка по-рано... Иначе като цяло има доста ценна информация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,
 
преди две години бяхме в Санкт Петербург и бяхме в един хотел, който се намираше точно зад Казанската катедрала,
на пешеходно разстояние от Зимния дворец и църквата "Спас на крови". В близост до него има и спикрка на метрото.
Намира се на последните етожи от жилищна кооперация и малко трудно се намира. Но иначе стаите са ОК.
много добър WI - FI. Имаше и закуска. Хигиената беше на добро ниво. А и цената никак на беше висока.
И най-важното - от правилната страна на реката е. Понеже не съм много запозната с правилата на форума не знам дали мога да му публикувам тук името. Ако администраторите сметнат, че това не е проблем, ще го споделя. Ако ли не пиши ми на ЛС, ако проявиш интерес към него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

преди две години бяхме в Санкт Петербург и бяхме в един хотел, който се намираше точно зад Казанската катедрала,

на пешеходно разстояние от Зимния дворец и църквата "Спас на крови". В близост до него има и спикрка на метрото.

Намира се на последните етожи от жилищна кооперация и малко трудно се намира. Но иначе стаите са ОК.

много добър WI - FI. Имаше и закуска. Хигиената беше на добро ниво. А и цената никак на беше висока.

И най-важното - от правилната страна на реката е. Понеже не съм много запозната с правилата на форума не знам дали мога да му публикувам тук името. Ако администраторите сметнат, че това не е проблем, ще го споделя. Ако ли не пиши ми на ЛС, ако проявиш интерес към него.

 

Смело пускай името и адреса на хотела, нямаме ограничение от такова естество. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 

За визите съм изчела написаното във форума, но също приемаме препоръки и съвети. :)

Вероника, проучихте ли визите? Интересува ме, тъй като сме планирали през май да посетим Москва и Санкт Петербург. Още не знам как да намеря по-евтини билети. До Москва с Алиталия има по 200Е, но искам и Петербург. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Писано е доста за визите. Изискванията са ясни. Другият път е през доказаните родни посредници срещу съответна комисионна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси, чела съм.

120 лв. на калпак  от Руския визов център. Ако ползваш посредници още +. Във форума има писания за съпорт от хотел и издаване на ваучери за виза. Та по-скоро въпросът ми е винаги ли се плащат 118.25 лв. и някаква такса за услугата, или има друг вариант. 

Редактирано от Nik
Връзка към мнение

Със Зори работим по въпроса. Аз направих резервация за един хотел в СП. Автоматично ми върнаха отговор за резевацията в който беше включена опция за издаване на ваучер /покана/ срещу 13. 09 $ на калпак. Зори също е направила някави резервации, но при нея не е дошло такова писмо поне тя така каза. Разбрахме се да им пише допълнително.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

Още не знам как да намеря по-евтини билети

www.s7.ru

ат Баргас.

 

пп.

отивайте и се връщайте , че според както пише, жужето май няма да изкара още дълго.

 

"В руската столица се случва нещо много необичайно, съобщава на страницата си в Twitter московският журналист Филип Киреев. Според него от вечерта на 26-ти януари Червеният площад е напълно блокиран от полиция и руските служби за сигурност. До него е нямало достъп до утрото на следващия ден, 27 януари.

Ставащото в Москва, говори за една много нестабилна и крайно нервна ситуация в руската столица. В подхода към Червения площад вечерно време по неясни причини се поставят метални заграждения, които се охраняват от полицейски служители. На въпросите на любопитни граждани защо дежурят там, те отговарят, че „достъпът до Червения площад е забранен „по технически причини“, пише 24.org.

Информация за затварянето на публичния достъп до Червения площад се потвърждава и от руския вестник "Ведомости" и информационна агенция RBC. Тези медии също съобщават, че по-рано всички граждани, присъстващи там, включително купувачите и продавачите на зимния панаир, както и посетители на ледената пързалка, внезапно и без видима причина били помолени да опразнят района. Да коментират причините за тази акция полицията отказала, а опитът на журналисти да получат информация от Федералната служба за сигурност, която отговаря за охраната на държавни съоръжения и първите лица на страната, бил неуспешен."

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.