Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

Темата се създава за конкретно питане с очакван бърз отговор. Препоръчително е първо да прочетете магеланския пътеводител.

 

Вероятно ще преобладават повече организационни въпроси. Но и ако изгаряте от любопитство, и се чудите колко фонтана има в Рим :biggrin:, това е вашата тема. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, дали безплатната неделя за музеите важи и за туристите и как всъщност ще познаят дали някой е жител на Рим или не.

 

Важи и за туристите. Не знам дали има някакво значение дали си жител на Рим.

Връзка към мнение

Сайтът. 12 часа неделя. 15-20 минути според сайта. Бил съм един път, но ми се струва, че беше по-дълго. Дали за по-малко от час може да стигнеш до площада: по-скоро не. Но при добри обстоятелства може и да се случи.

Връзка към мнение

Безплатната неделя е за всички, без ограничения.

А как се вземат билети и изобщо вземат ли се? За обектите, които задължително изискват предварителна резервация като Borghese например, как се прави тя? В сайтовете на обектите има календари, но всички първи недели са неактивни...

Връзка към мнение

А как се вземат билети и изобщо вземат ли се? За обектите, които задължително изискват предварителна резервация като Borghese например, как се прави тя? В сайтовете на обектите има календари, но всички първи недели са неактивни...

 

 

За Боргезе трябва резервация, която струва 2 евро и си я плащаш, не знам защо са неактивни, за останалите принципно се дават безплатни билети на входа. Последно ползвахме безплатна неделя в Неапол и Еркулан и билетите ги раздаваха на входа, не сме се редяли на отделна опашка.

Редактирано от bad kid
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поправям се, резервацията за първата неделя от месеца за Боргезе не се плаща, но се прави само по телефона. (Таксата от 2 евро е за безплатния вход за журналисти, ученици...) Сори за грешката   :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има и още един начин за Боргезе: на място. Два пъти съм влизал по този начин. На касата казват кога има свободно място и така. Ако е в нетуристически сезон, би било подходящо. 

 

Автобус 116 спира в парка Боргезе почти до галерията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Моля, споделете място в Рим, откъдето се разкрива гледка към целия град? Някакъв хълм? Не знам защо, ама имам такава краста, все да се качвам на високо. Идея за нещо подобно като Тибидабо в Барселона?

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моля, споделете място в Рим, откъдето се разкрива гледка към целия град? Някакъв хълм? 

 

Хълма Pincio, хълма GIanicolo, горната част на испанските стълби. Има и платени гледки, които също си заслужават. Хълма Монте Марио, който е отдалечен от центъра, е като Тибидабо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Да, мернах Монте Марио, северно от Ватикана. Ще проверя също Pincio. За Piazzale Garibaldi ми го показва като спирка на метро/автобус и не разбрах някакъв хълм ли трябва да има там?

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля, споделете място в Рим, откъдето се разкрива гледка към целия град? Някакъв хълм? Не знам защо, ама имам такава краста, все да се качвам на високо. Идея за нещо подобно като Тибидабо в Барселона?

 

Според мен от терасата на Виториано. Разбира се, ще трябва да го прежалиш той да не присъства в панорамата.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Евгени Димитров

Купих билети за Ватикана онлайн. Разпечатах само първата страница с цена, мое име и баркод. Директно ли влизам с тоя лист или трябва да се редя някъде да си получа стандартните билети? Колко по-рано от запазения час трябва да сме там? Виждам нещо написано с 40 минути, ама частта с италианския, не я разбирам. Благодаря!

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Купих билети за Ватикана онлайн. Разпечатах само първата страница с цена, мое име и баркод. Директно ли влизам с тоя лист или трябва да се редя някъде да си получа стандартните билети? Колко по-рано от запазения час трябва да сме там? Виждам нещо написано с 40 минути, ама частта с италианския, не я разбирам. Благодаря!

 

Стандартните билети се получават от касата срещу разпечатката. При мен опашка нямаше, но е хубаво да си преди часа там. Аз закъснях, но нямаше проблем. Разпечатката се показва на охраната, за да те пусне. Иначе опашката за безбилетни е брутална, по-голяма не съм виждал никъде.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може ли някой да ми каже кога Ватиканските музеи са безплатни за посещение- на едно място пише всяка първа неделя от месеца, на друго-Ватиканските музеи могат да се видят гратис всяка последна неделя от месеца. Кое е вярно? 

Въпреки че са безплатни, трябва ли да запазвам час за посещение on line?

Връзка към мнение

Може ли някой да ми каже кога Ватиканските музеи са безплатни за посещение- на едно място пише всяка първа неделя от месеца, на друго-Ватиканските музеи могат да се видят гратис всяка последна неделя от месеца. Кое е вярно? 

Въпреки че са безплатни, трябва ли да запазвам час за посещение on line?

 

Последната. Но като знам колко е пълно при платен вход, не ми се мисли какво е при безплатен...

 

https://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do?aaaamm=20164&numeroPartecipanti=2&step=3&action=booking

 

 

The Museums are closed on Sundays, with the exception of the last Sunday of the month unless it coincides with Easter Sunday, the 29th of June (St. Peter and Paul), 25th and 26th of December (Christmas and St. Stephen).

It is not possible to book admission tickets online for the last Sunday of the month. Admission is free.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм влизал с безплатен вход, опашката е километрична и плашеща, но върви много бързо, след като отворят

Връзка към мнение

Купих билети за Ватикана онлайн. Разпечатах само първата страница с цена, мое име и баркод. Директно ли влизам с тоя лист или трябва да се редя някъде да си получа стандартните билети? Колко по-рано от запазения час трябва да сме там? Виждам нещо написано с 40 минути, ама частта с италианския, не я разбирам. Благодаря!

Първо показваш страничката на охранителите пред самия вход. Те те насочват по коя "пътека "да влезеш, нареждаш се на опашка за касите. Опашката върви бързо, чака се около 5-10 мин.

За да ти издадат билетите на касата ,ще ти поискат страницата с баркода и ПАСПОРТА. След това се нареждаш на една голяма опашка която върви бързо, валидираш билетите на устройство подобно на тези в нашето метро,минаваш през скенер и си вътре:-)).

Връзка към мнение

Аз съм влизал с безплатен вход, опашката е километрична и плашеща, но върви много бързо, след като отворят

 

Потвърждавам, относно първоначалния шок от големината на опашката и следващото бързо придвижване

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.