Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Travelicious каза:

И един въпрос имам по отношение на багажа. Някой знае ли къде можем да си оставим куфарите сутринта, докато чакаме да стане време за настаняване в хотела? Благодаря!

Вижте дали хотела не предлага тази услуга. По принцип няма проблем да съхраняват багажа до времето за чек ин. Иначе има съхранение на багаж на Термини.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, mililia каза:

Вижте дали хотела не предлага тази услуга. По принцип няма проблем да съхраняват багажа до времето за чек ин. Иначе има съхранение на багаж на Термини.

Няма опция да си оставим по-рано багажа. Най-близката гара ни е Ostiense. Предполагам, че на нея също ще има възможност за съхраняване на багаж? 

Връзка към мнение

Не виждам на тази гара да има услуга по съхранение на багаж. Вероятно е малка и е по скоро спирка, отколкото гара.

Аз все пак бих питала изрично хотела дали е възможно ранно чекиране или поне да се остави багажа.

 

Връзка към мнение
На 22.03.2017 г. в 23:12, Rossie A. каза:

Може би по друго време (извън сезона, когато е студено) опашките за ватиканските музеи са малки, но сега бяха гигантски. Със закупени он-лайн билети чакахме само 10-тина минути. Сигурна съм, че хората са чакали поне по два часа, а беше по обяд. Същата работа е и с опашката за Свети Петър - сутринта в 9.30 -  до средата на площата, чака се 30-40 минути. В пет следобед, когато излезнахме от музеите опашката беше покрай срещуположните колони, според мен хората са влезнали малко преди да затвори църквата.

Наблюдения от 31.03 и 01.04 - опашката заа Св. Петър е пълен кръг около площада, в ранния следобед намалява до полукръг. Може би всички са чели предхони препоръки :) Ние също първо опитахме сутринта окоо 10:30 - опашката беше около целия площад, отидохме по0късно към 13 часа и вече беше полукръг - влязохме за около 30-40 минути. На другия ден наши приятели отидоха сутринта и чакаха около 2 часа, за да влязат.

Връзка към мнение
На 4/4/2017 в 12:00, Travelicious каза:

И един въпрос имам по отношение на багажа. Някой знае ли къде можем да си оставим куфарите сутринта, докато чакаме да стане време за настаняване в хотела? Благодаря!

 

Може в самия хотел да има възможност за оставяне на багажа.

После видях, че сте писали, че няма как в хотела :)

Редактирано от mangysta
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

скоро планувам пътуване до Рим и искам да закупя предварително билети за Колизеума, но в сайтът, който всички посочват за купуването на билетите (https://www.coopculture.it), за да пропуснеш опашките не приема видът карта, който имам.

Намирам други сайтове, през които мога да направя плащането, но ме притеснява дали ще мога да "пропусна опашките" ако закупя билетите от другаде - например www.ticketsrome.com или www.rome-museum.com.

 

Някой взимал ли е билети от други сайтове (без гайдед турс и подобни) и ако да, моля споледете от къде и дали позволяват да влезеш без да чакаш на километричните опашки.

Връзка към мнение

С Roma Pass освен, че пропускате опашките в колизеума, влизате безплатно в още 2 обекта по Ваш избор и ползвате безплатно целия обществен транспорт за 3 дни, а също така ползвате отстъпка от цената и на други обекти.

Връзка към мнение

Много благодаря за споделените мнения :) Рома пас е добре, но няма да можем да го използваме пълноценно, т.к един ден планираме Неапол и един евентуално Тиволи, като са разбъркани (един Рим, един Неапол, един пак Рим и т.н). Ще пробвам някой от другите два сайта. 

Връзка към мнение

А вие колко дни смятате да изкарате в Рим...? Защото Roma Pass ви е за 3 дни, които са крайно недостатъчни за Вечния град, особено ако е първо посещение и ако е така, по-добре разгледайте Рим обстойно и оставете Неапол и Тиволи за друг път... иначе просто ще "отметнете" Рим като посетен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може да си купите билетите на място, но от входа на Палатин https://www.google.bg/maps/place/Via+di+San+Gregorio,+30,+00186+Roma,+Италия/@41.888109,12.4873496,17z/data=!4m5!3m4!1s0x132f61b6006299a5:0x607c01568375afbb!8m2!3d41.8878349!4d12.4897067, където почти никога няма опашка. После със закупения билет минавате по "бързата" опашка на Колизеума.

 

Връзка към мнение

И там понякога се случва доволно опашка да има, но е несравнима с тази на Колизеума. Напомням, че билетите важат и за двете - Форум и Колизеум. За два дни, но по едно посещение в обект. Ние форумите разгледахме набързо с идеята на другия ден да доразгледаме, но не стана. То си го пише и на билета, но кой да погледне. Всъщност мъжът ми мина през машинките, на моя билет запецна.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Купихме билети за Колизеума и Ватикана. За Рим сме предвидили 4 дни, като това, което съм набелязала като "задължително" са: 

1.       Колизеум,  Арката на Константин, Римски форум, Площад „Кампидольо“, Пл. Венеция, Пл. Капитолия (Капитолийският музей),  Пантеонът, Пл.Навона

2.       Ватикана, Палатин, Свети Петър, замъкът Свети Анжело

3.       Фонтанът Треви, Пл. Испания, Пл. Пополо

Градините на Пинчо (ако има време)

На картата изглеждат в близост в този ред. Решихме, че пеша и метро ще бъде най-добре. Ще опитаме да обиколим колкото можем, но знам, че за Рим времето никога няма да е достатъчно, затова се надявам да има и втори път (ще хвърля монетка във фонтанът Треви).

Тиволи отпада, а за Неапол сме предвидили един ден, с бързия влак (пише, че отнема час и половина), като искаме да комбинираме с Помпей. Везувий ще остане за следващ път,т.к не мисля, че има смисъл да тичаме. Сега се заемам с проучването и за Неапол :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние се завърнахме снощи от Рим и мога да предоставя прясна информация. Безумно горещо е, носете си сандали, потници и къси панталони :)

Искам да споделя, че Castle Gandolfo i Pontifical Gardens е много добра дестинация. Папата много добро местенце си е избрал за резиденцийка. Гледката към езерото е уникална просто, заслужава си да се види! Ние за 50 евро си бяхме резервирали следният трип: Ватиканските музеи, Ватиканските градини, Castle Gandolfo (вътре 1 час + 2 часа свободно време) и Папските градини (разведоха ни с влакче, което беше много добър вариант предвид големите им размери). В цената се включва и билета за влака от Ватикана към Castle Gandolfo и обратно. Навсякъде си с аудио слушалки. Само че тази екскурзийка я има само в събота.

Единственото място, на което си заслужава да имате онлайн билети е Колизеума. Там наистина доста по-бързо минаваш през опашките с онлайн билети. Но за всичко останало е безсмислено да давате допълнително по 2 евро на билет за онлайн резервация. Да, имаше много туристи, но опашките минават бързо. Ние се попрецакахме, ама нищо. За св. Петър също се чака, но отнема не повече от 2 часа да чакате и да се качите до горе. Има много агенти, които стоят на площада и предлагат да пропуснете опашките. Мисля, че офертата им беше 50 евро за Базиликата, Ватиканските музеи и градини. Цената спрямо нашият трип (по-горе), беше меко казано абсурдна. Това, което ме притесняваше е дали мога да вляза по рокля или пола в Базиликата. Да, може, но трябва да не е много къса и да не сте с презрамки. Ще Ви накарат да си покриете раменете с шал.

За Pantheon и Santa Maria Sopra Minerva си бяхме букнали билети за 10 евро с гид. Наистина си заслужава, защото ни обясниха много интересни неща за двата обекта. Ако просто бяхме влезли и излезли, нямаше да разберем цялата история и идея. Целия тур е около 1 и 30 мин.

Другото, което посетихме беше Villa d'Este. Също силно препоръчвам! Мислехме да ходим с влак, но с автобуса беше за същото време за по-малко пари. Отивате с метрото от гара Ponte Mamolo и от там хващате автобуса.

Относно сувенирите, на най-добра цена бяха в уличките до фонтана ди Треви. Там намерихме оферта 12 магнита за 10 евро.

За сега това е, ако се сетя за друго ще пиша пак. Приятни емоции на всички, които заминават :) 

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, магеланци! Искам просто да благодаря за безценната информация, която споделяте! С група приятели си организирахме екскурзийка до Рим, а аз се явявах организатор и гид. Целият маршрут по дни и часове бе почерпан от вашите мнения и коментари. Благодаря ви! Няма да споделям, защото нищо ново няма да ви кажа. Скоро предстои ходене до Барселона и отново първоизточника на информация сте вие. Чудесни сте, благодаря ви!

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 2 минути , Deska каза:

Здравейте, магеланци! Искам просто да благодаря за безценната информация, която споделяте! С група приятели си организирахме екскурзийка до Рим, а аз се явявах организатор и гид. Целият маршрут по дни и часове бе почерпан от вашите мнения и коментари. Благодаря ви! Няма да споделям, защото нищо ново няма да ви кажа. Скоро предстои ходене до Барселона и отново първоизточника на информация сте вие. Чудесни сте, благодаря ви!

Прекрасно послание към сайта на Георги и обществото тук! Убеден съм, че винаги трябва да е така ...

Комплименти за изказаното добро отношение и нивото на личностна ценностна система.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой  знае ли за какъв период напред  пускат билетите за Ватиканските музеи. В сайта им искам да купя за август, но освен за 01.08 и 02.08 всички други ги дава неналични? Възможно ли е да са свършили?

Връзка към мнение

Имам едно питане, за къщата на Август разбрах, че трябва да си купиш билет за Римския форум и Палатин, а след това и за самата къща и да направиш предварителна резервация. Аз по принцип обаче ползвам намаление за Римския форум като студент, също и спътничката ми. Ще водя и сестра ми, която влиза безплатно. В този случай ще мога ли да закупя билети за къщата на Август и да вляза или трябва да купувам билети за Римския и Палатин на пълната им цена?

Връзка към мнение
преди 7 часа, worldwide каза:

Имам едно питане, за къщата на Август разбрах, че трябва да си купиш билет за Римския форум и Палатин, а след това и за самата къща и да направиш предварителна резервация. Аз по принцип обаче ползвам намаление за Римския форум като студент, също и спътничката ми. Ще водя и сестра ми, която влиза безплатно. В този случай ще мога ли да закупя билети за къщата на Август и да вляза или трябва да купувам билети за Римския и Палатин на пълната им цена?

Къщите на Август и Ливия временно са затворени, Иначе си купуваш студентски с намаление за вас и за сестра ти вземаш безплатен, не е нужно да купуваш пълни билети. и отделно си резервираш за къщите 4 евро + 2 евро такса на човек.

Връзка към мнение
преди 8 часа, Lady Vengeance каза:

Къщите на Август и Ливия временно са затворени, Иначе си купуваш студентски с намаление за вас и за сестра ти вземаш безплатен, не е нужно да купуваш пълни билети. и отделно си резервираш за къщите 4 евро + 2 евро такса на човек.

А къде да видя докога са затворени? Пътуването ми е след 2 месеца чак.

Връзка към мнение
преди 7 часа, worldwide каза:

А къде да видя докога са затворени? Пътуването ми е след 2 месеца чак.

Ето тук http://www.coopculture.it/en/heritage.cfm?id=18# , не е уточнено до кога.

Връзка към мнение

Здравейте, магеланци :) Може ли да препоръчате някое красиво и интересно местенце, подходящо за еднодневна разходка извън Рим? Някое китно средиземноморско градче или плажче. Може да е градче със забележителности или пък някъде сред природата. Тиволи е единият вариант, но предпочитам нещо по-малко комерсиално. И да се стига с транспорт от Термини :)

Редактирано от Peps
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.