Прескочи до съдържание

Въпроси за Пукет


Препоръчани мнения

ОК тогава :) Първи въпрос може ли да се купят билети от Qatar airways с Visa electron дебитна карта ? И втори освен Георги някой ходил ли е в Пукет ? Тия дни доста се чудих над офертата на Qatar airways дотам за 650 евро. Според вас заслужава ли си и изобщо всичко, което мислите за Пукет. Пътеписа на Георги е готин, но не мога да се ориентирам, как вървят другите разходи освен билета, доколкото видях нощувките са доста евтини по разни хостелчета и малки хотелчета, и за храната съм чувал такива работи, но искам по достоверна информация :)

Връзка към мнение

Пукет е идеално за почивка с по-ограничен бюджет. Намират се и хотели по 30-40$, а храната не е чак толкова евтина колкото се говори, според мен е малко по-скъпо, отколкото у нас, за ресторантите говоря.

Връзка към мнение

1. Купувал съм билет аз лично от сайта на катарците с Виза Електрон. Ако не става сега ще е някаква промяна. 

 

2. За Пукет аз лично съм резервиран. Генералното мнение, е че плажовете са претъпкани, прекалено много хора и прекалено западно изглеждащо. Аз се спрях на Пукет само заради това, че има удобни транспортни връзки, доста по-добра алтернатива според мен е Koh Samui, ако ще е нещо в Тайланд. Бях в отделен хотел със собствен плаж и за 2 пълни дни дори не ми беше интересно да излезна от там да разгледам - толкова нищо не ме привличаше на острова. Еднодневна моторница до Maya Bay и региона и острова на James Bond, дето му забравих името си заслужава, но и от други околни острови може да отидеш. И пак ще има много хора!

 

За билета от 650 евро не е нищо специално, регулярно до Банкок трябва да се стига за до 550, а от там до Пукет лети Air Asia, т.е. не мисля че такава цена си заслужава юркането, освен ако Пукет не ти е единствена цел и за това да държиш на директен полет. Ама пак казвам, според мен не си заслужава. За подобни пари може да стигнеш до Бали, аз лично бих го предпочел пред Пукет. 

 

Ама, ако кажеш какво точно търсиш в Пукет може и по-конкретни предложения да се появят :)

Връзка към мнение

Няма много екзотични места по света, където можеш да спиш в хотел като този за 35$, ние спахме в него

post-64-0-56113200-1371214090_thumb.jpg

 

Освен това екскурзиите до Maya Bay и James Bond island, уникални места.

Като добавим и Банкок става доста интересна дестинация и много поносима като цена.

 

Бали също е много интересно, но то също е доста 'туристическо', както и Пукет.

Казват, че е различно от останалата Индонезия, но аз съм бил само на Бали и не мога да кажа от личен опит.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има и много спокойни плажове както и почти самотни :)

Например Сурин .

За мен е страхотна дестинация и като добавиш поне 3-4 екскурзии до съседните острови - Maya Bay , James Bond island , Ко Phi Phi , Raya Island , Similian Islands ... средната цена която може да договориш е 1200-1500 бата за моторна лодка с 20-на човека ( това са 30-35 евро )

Сутрин те взимат от хотела , обикаляш целия ден по островите и вечер те връщат пак в хотела

 

В рамките на 35-40 евро през сезона се намират добри хотели , но иначе съвсем не толкова евтино колкото много хора си мислят.

Заведенията са по-скъпи от България , такситата също.

В магазините обаче е евтино . От количките съм ял много пъти и всичко беше страхотно и много евтино :

 

Ние бяхме тук - точно отзад е манджа стрийт и Залата за Бокс , а отпред е мола .

 

http://www.agoda.com/asia/thailand/phuket/tiger_hotel.html?type=1&site_id=1410012&url=http://www.agoda.com/asia/thailand/phuket/tiger_hotel.html&tag=CABA04BF-6BC2-44F3-B54B-C7E3EA5F5F76&gclid=CNX0lKDb47cCFabLtAodGXkAmQ&cklg=1

 

650 евро е долу-горе нормалната цена за там.

 

P.S. Много съм чел за Бали и откъм плажове всички казват , че в Тайланд е несравнимо по-добре. В Бали повече за културни мероприятия ...

Всъщност ето и моите впечатления от там :

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/3045825/an/0/page/0#Post3045825

 

Ето още няколко от популярните плажове на Пукет :

post-140-0-11864900-1371215227.jpg

Редактирано от stenk
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имах предвид, че не бих се вдигнал специално за почивка на Пукет. Комбиниране с Банкок, Малайзия, Индонезия, Камбоджа, Виетнам и за няколко дни да се метнеш на плажа - ок, но иначе не. Тропическа растителност и луксозни хотели има и в Турция, 

 

Точно за това ми беше предложението и за Бали, където освен плажовете (извън Кута) има и ужасно много култура и история. Не виждам с какво Пукет превъзхожда Бали, а мога да се сетя за няколко предимства в обратната посока. 

 

А ако говорим само за плажове може да се погледне и в другата посока на придвижване към Карибите, до там 650 евро също ще оправят транспорта при промоции, а лично мое мнение, е че мелето на Мая Бей не може да стъпи на малкия пръст на Ангуила. 

 

Без да говорим разбира се за тежките артилерии Сейшели, Малдиви и Френска Полинезия...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"директният" полет до Пукет на Катар на отиване е през Куала Лумпур или поне така беше доскоро. Ние бяхме два пъти там за по десетина дни винаги през февруари. Първият път отседнахме на Ката, после на Карон, генерално плажна почивка. Изръчкахме всички екскурзиики, винаги сериозно пазарене за цената, иначе качеството е еднокво дали си платил 50Е или 30Е. Много ни хареса и на контитента близо до Ао Нанг. Тази година бяхме в Канкун и въпреки страхотният алл ин, не ни допадна изобщо, просто нямаше никаква екзотика. Пукет си е вече част от южна Русия, особено около Патонг, може би не бих отишъл отново скоро.

Гледката от "After beach bar" до Ката е страхотна. Бангкок си заслужава, най-добре лети оттам и после до Пукет. Сингапур е на час път. Виж как върви и тайландският бат, аз си спомням и 50 за едно евро и 40 :blush:  това са си лесни 20% на всичко.

Връзка към мнение

Георги аз също не съм човек който се вдига само за чисто морска почивка .

Затова и винаги избирам дестинации за море като Барселона или Ница където плажа се съчетава с безброй други културни забавления. Трудно бих се забил на Малдивите например ... освен ако не е подарък или точно една жена ме накара зорлем -:)

 

Ако е само за морска почивка не бих си вдигнал задника извън Европа - кеф ти евтините Испания и Португалия или невероятно красивите плажове на Сицилия , Корсика или Сардиния ...

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"директният" полет до Пукет на Катар на отиване е през Куала Лумпур или поне така беше доскоро. Ние бяхме два пъти там за по десетина дни винаги през февруари. Първият път отседнахме на Ката, после на Карон, генерално плажна почивка. Изръчкахме всички екскурзиики, винаги сериозно пазарене за цената, иначе качеството е еднокво дали си платил 50Е или 30Е. Много ни хареса и на контитента близо до Ао Нанг. Тази година бяхме в Канкун и въпреки страхотният алл ин, не ни допадна изобщо, просто нямаше никаква екзотика. Пукет си е вече част от южна Русия, особено около Патонг, може би не бих отишъл отново скоро.

Гледката от "After beach bar" до Ката е страхотна. Бангкок си заслужава, най-добре лети оттам и после до Пукет. Сингапур е на час път. Виж как върви и тайландският бат, аз си спомням и 50 за едно евро и 40 :blush: това са си лесни 20% на всичко.

И сега е през Куала Лумпур като пътниците за Пукет не слизат от самолета.

40 бата са 1 евро и курса е почти еднакъв навсякъде , комисионна няма.

Това за руснаците е вярно , но те са навсякъде из Европа и съм им свикнал. Повечето с които говорих всъщност бяха от Новисибирск и прочие където по това време на годината било -35 градуса -:)

На лодките по островите само веднъж имаше една руска двойка . Предполгам пътуват основно организирано.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Георги аз също не съм човек който се вдига само за чисто морска почивка .

Затова и винаги избирам дестинации за море като Барселона или Ница където плажа се съчетава с безброй други културни забавления. Трудно бих се забил на Малдивите например ... освен ако не е подарък или точно една жена ме накара зорлем - :)

 

Ако е само за морска почивка не бих си вдигнал задника извън Европа - кеф ти евтините Испания и Португалия или невероятно красивите плажове на Сицилия , Корсика или Сардиния ...

 

Абсолютно, заради което и аз попитах каква е основната цел на ходенето до Пукет. Ако е само и единствено плаж, ако е плаж който да се смеси тайландска култура, тайландска храна, кой знае може и ония забавления дето бяха обсъждани в предълга тема. Шефа като даде повече информация ще може и да сме по-конкретни в препоръки и съвети :)

Връзка към мнение

stenk, прав си курса на бата е почти еднакъв навсякъде, за това няма проблеми. Тегленето на пари от банкомат също беше с приемливи такси. Имах предвид, че първата година когато бяхме в Тайланд еврото беше към 50 бата, следващата около 40. Една Синга на плажа беше 90 бата от плажната кибитка, хотелите също доста поскъпнаха, май много ме тресе носталгията по ниските цени :)  За руснаците нямам нищо против, просто са силно концентрирани дори и на Ката, където си беше скандинавска територия доскоро. Тайланд си заслужава за трип, може да се прехвърчи до Ко Самуи с Бангкок еър и да се разходи човек. Не виждам обаче как може да се изкара десетина дни за по-малко от 1000Е, като за тези пари лесно се отива в Доминика да летен лагер със засилено хранене (просто ако някои се интересува). Ако отида трети път определено бих се насочил към по-малките и непопулярни островчета, и най-много искам след като вече бяхме на Симилан да отидем и до Koh Tachai, за един ден.
 

Връзка към мнение

Ами да кажем полет 600 евро ( най-евтиното което понякога  може да се изрови до Пукет) + 10 нощувки по средно 15-16 евро на човек  в нещо що годе прилично + 10-15 евро за транспорт + 2.5 евро на човек дневно за шезлонг и за 10 дни стават около 800 евро . Това без храна ,  без екскурзии ...

Иначе може да се яде и за 5 евро дневно вкл. две бири от магазин. Да кажем ориз със зеленчуци , пиле или свинско е 30-40 бата , бира в магазин средно 60 бата ... ама нали все пак сме на почивка. Между другото руснаците масово пазаруваха в хранителния хипермаркет и явно много от тях се хранят така.
Алкохола по заведенията е поне двойно по-скъп спрямо нашето черноморие.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Мерси за бързите и много отговори :) За това какво точно търся в Пукет няма конкретен отговор, просто сондирам мнения, за да знам друг път ако изкочи пак някаква оферта как да действам. По принцип това, което ми хареса там са плажовете и обстановката, (никога не съм бил в Азия досега) , но най-вече сравнително евтиния престой. Това, което казваш Георги, че не би се вдигнал специално само за плажове дотам и аз си го мислех. И на мен ми се иска да е комбинирано с Бангкок ( с кои компании е 550 евро и колко е оттам до Пукет с Air Asia). От друга страна ми се ще някой път да направя някаква супер лежерна екскурзия, защото досега навсякъде където съм ходил съм се разбивал на макс. Да се обиколи възможно най-много за времето, което си там - по над 20-25 км пеша на ден, скачане , препускане нонстоп и искам да пробвам как е от другата страна на медала :) Това, което пишете за супермаркетчета, манджа стрийт, колички с ядене и т.н е супер. Не държа да ям по някви засукани ресторанти с костюмирани руснаци и т.н и да ми надуват сметката до небето.  Също да питам за Бали никога не съм виждал билет под 850-900 евро ( в момента гледам в QA - 2074 лв най-ниска цена), което си е доста над това сравнено с Пукет. За там също ми е много мерак, понеже най-добрата приятелка на брат ми живее от години там. И последно засега, есента от средата на Септември до към началото на Ноември добре ли е да се ходи натам, защото досега все около тоя период гледах.

Редактирано от edbloom
Връзка към мнение

Септември може и да е малко дъждовно, но все пак на Пукет може да вали винаги (февруари е най-сухичко), и цените по това време може и да са по-ниски. Може да разгледаш дали има някое студио от homelidays.com и оттам да се спести някои бат. Като цяло обаче си мисля, че на толкова тънък бюджет, храна от Карфур-а или Теско, ако сте компания може и да стане. Моите наблюдения са, че бирата в магазина е по-скъпа от тази в Белгия, а тук-туците карат на цени близки на тези българските. Разтоянията обаче са големи, може да се разходиш от Карон до Ката Ной, но за Патонг си трябва транспорт. Най-интересното са екскурзиите, а и те са към 40Е и то стандартните до Пи-Пи Мая. Не знам, ако имаш познати, отивай, най-добре е почвай да спестяваш от сега за по-дълъг престой. В крайна сметка не всеки ден се ходи до Азия.

stenk, ако добавим малко по-нормален хотел и храна на плажното капанче, сметката си излиза над 1000Е със сигурност. Не казвам, че не може, просто че не си заслужава...то септември си и супер в Кипър и водата е толкова синя. При тукашната зима и дъжд, феврувари е ад, така че ходененто на юг е просто задължително.

Връзка към мнение

Покрай промоциите на катар-ците, и аз гледах за една дълга ваканция в този край на света, но не само до Тайланд, а и до Куала Лумпур, Сингапур, Сием Реп (Анкгор Ват) и Ханой (с Халонг Бей). Установих, че полетите на катар-ците са несравнимо по-евтини от Истанбул - 500 евро до Банкок през март. Истанбул е на няколко часа път с кола, само дето паркингът струва скъпо, но все си мисля че може да се договорим с някой местен да му оставя колата за 3 седмици, а той да ме закара и да ме вземе от летището. Другият вариант е автобус за 30 евро в двете посоки - тръгване 6 вечерта от София и пристигане 6 сутринта в Истанбул или спален вагон във влака за горе-долу същото време и цена. Колкото до самата екскурзия, която планирах - по-голямата част включва разглеждане на градове и забележителности и затова ми трябваше и място, където само да лежим на плажа 1 седмица без да бързаме и да гоним графици, разписания и полети. След всичко, което прочетох за този край на света стигнах до извода, че мястото за това е Тайланд - най-хубавите плажове, при това целогодишно (климатът е различен в източен и западен Тайланд - когато вали от едната страна, от другата е слънчево и приятно). От гледна точка на транспорт най-удобните места са Краби и Пукет, до които има доста полети от целия регион, като Краби е по-автентичното и по-евтиното от двете. За съжаление такова животно като евтин хотел на плажа обаче не открих нито на Пукет, нито около Краби. Има места за около 30 евро, но всичките са в града. Плажните хотели са си скъпички. Този, в който е бил Георги на Пукет е супер, но цената на стая през март e над 200 евро на ден. Около Краби положението не е по-различно, така че явно ще търсим някое по-малко известно и по-труднодостъпно място в района. Ако някой е бил на такова, ще се радвам на предложения. 

ПС. Оshko, това хотелче изглежда супер - как се казва?

Редактирано от tougherty
Връзка към мнение

Ноември почва силния сезон на Пукет ...

Опциите от София са основно Qatar и Turkish . Според цената която те устройва може да летиш до Пукет или пък до Банкок и оттам летят Nokair , Airasia , Bangkok Airlines и Тhai .

С първите две нормално се намират полети по около 30-35 евро с вкл. чекиран багаж и всички такси.

 

За Бали е много по-евтино ако летиш примерно до Куала Лумпур или Банкок и после с AirAsia към Бали.

 

Може разбира се и от другаде , но Куала Лумпур или Банкок са най-евтините за достигане от Европа хъбове към югоизточна Азия

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

stenk, ако добавим малко по-нормален хотел и храна на плажното капанче, сметката си излиза над 1000Е със сигурност. Не казвам, че не може, просто че не си заслужава..

 

Тая цена която посочих беше смятайки разходите на човек. Тоест цялата стая за двама ще е поне 30-35 евро за нещо свястно.

Предполагам има и  хостели , виждах и западни младежи , и руснаци които не ползват шезлонг ,а просто си мятат хавлийката на първа линия ;-)

Иначе самият Патонг  е достатъчно малък и на човек не му трябва тук-тук , а до съседните плажове ходи и обществен транспорт.

Такси от летището е около 700 бата.

 

  Tougherty , наистина забрави за хотел на плажа за 30 евро. Плажът и всичко останало откъдето и да тръгнеш е на 10-15 минути пеш та това не е проблем ако  не държиш да се будиш от морските вълни :D .

Това за Патонг  , а другите курорти са още по-малки.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

За Пукет Lemongrass hotel е това, което съм пробвал и беше добро

25 EUR на ден, около Нова година

 

@Stenk

Е-е-е какъв прекрасен пътепис си направил. Благодаря. Аз се пробвам да напиша някакви неща и като прочетох твоя, някакси се обезсмисли. Заемам се да си го редактирам :)

Редактирано от cck
Връзка към мнение

stenk, може би си прав, не съм търсил точно хостели а хотели, отделно ноември може и да е така. Просто личният ми опит показва, че не е толкова евтино, но просто търсим различни неща.

Връзка към мнение

ПС. Оshko, това хотелче изглежда супер - как се казва?

Thavorn нещо си, близо е до Патонг, но не е за пеша, което беше единствения минус, защото ресторанта на хотела беше доста скъп. Имат няколко типа стаи, по-близките до морето бяха по-евтини, доста странно, явно, защото в момента ги ремонтираха едно по едно, което не беше проблем, защото нямаше шум и грозотии, просто нещо си ги правеха отвътре.

Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Здравейте,

Доколкото разбирам всички си резервирате хотелите и вътрешните полети предварително. 

Пред какво мога да бъда изправена ако правя това на място? Питам не само за Пукет, а за цял Тайланд - може би освен Банкок и региона около Пукет ще диверсифицирам пътуването и с Ко Самуи. 

 

Допълнителен недостатък в схемата цена-качество за нощувките ще е, че съм сама.

Засега нямам време да се занимавам с това да си правя точен маршрут и да буквам всичко, а и летя след 2 дни. На място ще имам ли трудности да си намеря подходящо място са отсядане (задължително хотели или по-добре самостоятелна къщичка, извън градската лудница - колкото по-близо до морето/океана, толкова по-добре)? Като цяло не искам да съм в пренаселени места, тук в София достатъчно се тъпчем....

 

За храната нямам притеснения. Плодовете са супер. Като добавим и ориз и някакви морски щуротии - перфектно е за мен.

 

Засега не виждам някакви притеснителни отзиви за жени туристки, освен риска от получаване на някое любовно обяснение с ясно изразен материален характер. 

 

Има ли нещо което трябва да съобразя, за да не предизвиквам излишно съдбата или всичко си е ОК?

Връзка към мнение

Кой ще ти прави предложение , при положение че всички сами мъже имат огромeн избор от местни момичета , а немалко са там точно заради това ;) ?

Друг е въпроса ако ти направиш първата стъпка.

Сега е краят на сезона и спокойно ще може да намериш всичко на място без предварителна резервация.

Вътрешни полети също се намират винаги и в последния момент на съвсм изгодни цени.

Изобщо не се притеснявай всичко там е много лесно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На място определено ще постигнеш много по-добра цена за хотелите, особено по това време на годината. Не бой се. Относно другото - притеснения могат да имат само мъжете. Жените не. Освен ако не е някой пиян европеец да те закача, местните не. Виждал съм много сами жени да почиват на Пукет. Има си даже и мачовци, ама те по-скоро търсят жени, които да им плащат...жиголо го играят :).

Има си вече местна мафия, като на Слънчев бряг, но те си се занимават с местните. Познават се лесно - едни кльощави мургави тъпанари, целите в татуировки.

Ако закачиш пък 12 април (мисля) ще е супер. Тогава е местната Нова Година (2558 ще е май) и е як купон, всички се поливат с вода кой където свари. Телефона си го остави в хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.