Прескочи до съдържание

Плащане на билет с Luxexpress


Препоръчани мнения

Не ми се отваря нова тема, та пиша тук. Може ли след поне десет опита за плащане за автобусен билет в Естония с КК Виза, с която е плащано навсякъде, да ми пише отговор   "One of the reasons was due to Shopper IP originates from high-risk country and this occure basically every time you tried to purchase ticket."  И отгога станахме хай-риск коунтри?!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не ми се отваря нова тема, та пиша тук. Може ли след поне десет опита за плащане за автобусен билет в Естония с КК Виза, с която е плащано навсякъде, да ми пише отговор   "One of the reasons was due to Shopper IP originates from high-risk country and this occure basically every time you tried to purchase ticket."  И отгога станахме хай-риск коунтри?!

 

Ако случайно се опитваш да купиш билети от Lux Express, и аз го имах абсолютно същия проблем преди три години. Не стана нито с дебитна, нито с кредитна карта, нито от първа, нито от втора, нито от пета банка. Сега като гледам, явно е рестриктирало по IP. Не знам с проксита-мроксита колко ще имаш успех. Най-добре дай на някой приятел от чужбина да ти купи нещата. Аз тогава си ги купих на място от офис на компанията, не помня дали се бяха вдигнали, докато пристигна.  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз също 2014 без проблем си купих онлайн билет от България за Lux Express от Талин до Вилнюс с Виза Електрон на Уникредит Булбанк.Може причината да не става да е липса на 3D Виртуален Пин на картата.

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже Лукса се правят на гоелми гяволи и голямата работа, се амбицирАх и си купих билети. Напазарувах се дет се вика като в Кауфланда - на кило. Пък кои ще ползвам, ще мисля като му дойде времето.

Помолих един приятел от чужбина да ми ги купи и никакъв проблем. Тук пробвах през прокси - ми не става. И аз като Мейдж сменик един тон карти от известни и неизвестни банки - нищо, греда. Явно ИП-то не минава и май сме си хай-риск коунтри за тях.

Връзка към мнение

Проверили в Ecolines? https://ecolines.net/bg/

 

2014г. пътувах с тях в Естония и цените им бяха по-добри от Lux Express, и няма никакви проблеми за плащане с българска карта.

 
Връзка към мнение

 

 

един приятел от чужбина да ми ги купи и никакъв проблем...

Трябва да си призная, че се радвам на подобни рестрикции по айпи спрямо БГ.

Нямам нищо против пътуващите, но не бива да се разрешават и обработват заявки идващи от държава, която не се интересува от сигурността на собствените си сървъри ( примерно DoS атаките по време на изборите ) - въпросът е принципен и решението му трябва да  е радикално.

Да не говорим за липсата на разследване и завеждане на дела срещу лесно установимите извършители на атаката.

 

Редактирано от bat.galin
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Проверили в Ecolines? https://ecolines.net/bg/

 

2014г. пътувах с тях в Естония и цените им бяха по-добри от Lux Express, и няма никакви проблеми за плащане с българска карта.

 

 

Имат промоция - билети от 0.50ст до 5 кинта. Затова ми стана интересно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Lux Express са един от най-добрите автобусни оператори, които съм ползвал. Съотношението цена/услуга е топ оферта, а често имат супер промоции като посочената от колегата магеланец по-горе. Леко тъпо с тази глупава рестрикция, но както се вижда, за всяко нещо си има решение - малко повече занимавка, но пък така се тренира комбинативността и се повишава общата магеланска култура :)  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Успях да си купя билет Рига -Талин-Рига и направих плащането с Visa дебитна.доста си поиграх и останах приятно изненадан - имаше и отстъпка. :)

Връзка към мнение

Да, аз също имах подобен проблем и приятел от чужбина ми ги купи. Много голям риск, за по 3 евро, колкото бяха билетите....иначе нямат грешка

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Някой има ли идея колко често пускат промоции Lux Express, че в момента нямат и се чудя дали да изчакам и колко.

 

не лежи на промоции, а дебни. хванах страхотни цени,които не излизаха на промоция. :) Ако ще движиш по столиците взимай Air Baltic.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли идея колко често пускат промоции Lux Express, че в момента нямат и се чудя дали да изчакам и колко.

 

Поне навремето промоцията беше, че първите Х билета за всеки курс се пускат за жълти стишки, т.е. колкото по-рано ги издебнеш, толкова по-добре, ама не знам, може да са сменили модела... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Air Baltic имат промо. Може нещо да си харесаш

 

ab_1400x450_cb_eng.gif

Вече се включих с Рига- Талин, но за Вилнюс-Рига съм изпуснал добрите цени.

Връзка към мнение

Някой има ли идея колко често пускат промоции Lux Express, че в момента нямат и се чудя дали да изчакам и колко.

моите наблюдения бяха, че с времето билетите поскъпнаха. Аз промоция не успях да хвана. Затова лавирах с часа на тръгване и постигнах цена, която ме устройваше.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли идея колко често пускат промоции Lux Express, че в момента нямат и се чудя дали да изчакам и колко.

За кои дати и по кое трасе търсиш? 

Връзка към мнение

За края на Юни, за Варшава - Вилнюс и Вилнюс - Рига.

Щото точно в момента литовския Eurolines има промоция бизнес-класа (каквото и да значи това)

Варшава до Вилнюс за 3 , но е за някои дати през април. Така че може да ги държиш под око. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За края на Юни, за Варшава - Вилнюс и Вилнюс - Рига.

 

Имаш време, но ако не изпадне намеление, регистирай се в pins.png Появява се на втората страница.Не работи за промоционалните цени от 5Е, но работи от 10Е нагоре.  На 10Е сваля 1.5Е и трупаш точки, на 15Е славя 2-3Е от цената.  ЗА всеки пътуващ трябва да направиш отделна регистранция, защото засича име, фамилия с pin номер и май телефон.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 години по-късно ...

Случайно погледнах и съм истински изненадан че въпреки всичкото политическо говорене най-големият автобусен превозвач в Прибалтика продължава да свързва ежедневно Талин и Хелзинки със Санкт Петербург.Точно за там си представях затворени граници, а реалността се оказва малко по-различна.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.