Прескочи до съдържание

Help! Самолетен билет Амстердам-Валенсия/Аликанте-Амстердам


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам следния казус за разрешаване:

Трябва да купя билет от Амстердам до Валенсия или Аликанте и обратно.

 

Дати:

от Ams -  10.06.2016 в ранния следобяд

Oт Val/Ali – 12.06.2016 – колкото се може по-късно

 

Това, което аз успях да намеря е:

 

През Rumbo.es

 

Amsterdam – Valencia - Amsterdam

Vueling  - 148 Euro                           но полета от Амстердам е чак в 16

Transavia+Vueling  158 Еуро                      10 евро в пвече но полета от Амстердам е в перфектното време 12:50

 

Amsterdam – Alicante - Amsterdam

Vueling+Transavia 128 euro         Перфектни времена – От Амс 14:00 , от Аликанте – 21:00

 

 

През  Jetcost

 

Amstedam – Valencia – Amsterdam

164-174 euro

 

Amsterdam – Alicante

От 145 euro нагоре

 

Дотук си избирам Амстердам – Аликанте –Амстердам чрез Rumbo.es/ Vueling  и  Тransavia

Проверката на директните сайтове на Vueling  и  Тransavia показват, че:

Амстердам – Аликанте на Vueling  е 70 euro

Аликанте – Амстердам na Transavia  е 75 euro

 

Приемам всякакви идеи/решения, които да се вписват в наложените ограничения и да са по-евтини :)

 

Ако не се намери нещо по-евтино, пред мен стои въпроса – Да се занимавам ли с ПИБ за да ми издадат маестро карта (нямам никаква Маестро карта, а разбрах, че картите на тази банка стават) или направо да си купя билетите от сайтовете на съответните компании. Ще „олекна“ с 30 лв. повече.

Друго, което си мисля – дали да чакам още (напр. 14 февруари или някоя промоция да изпадне, знам ли. )

 

Предварително благодаря за помощта.

 

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Дали да се изчака трудно може да се препоръча, за съжаление едва ли някой тук има поглед как се движат цените на Трансавиа и Вюлинг...

 

Не е зле да си пуснеш и часовете, но предполагам намираш същите полети, които и аз. На връщане Аликанте - Амстердам с Трансавиа от 21:25, на отиване има няколко полета на Трансавиа в различни часове, може да си избереш най-оптималния като време/цена. 

Връзка към мнение

@Георги,

Да, полета Аликанте - Амстердам е 21:25 (Transavia)

Amsterdam - Alicante е през Vueling - по-евтино е. Полета е в 14:00

 

Да, ... май няма по-евтино.

 

Повдигам въпроса за чакането, защото миналата година Айндховен-Лисабон поевтиня на 3-4 месец преди полета, но аз вече бях взел билетите.

Хм, ще поизчакам няколко дни - до края на седмицата.

Най-много да станат от 70 на 90 Евро :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За цените не знам дали ще се вдигат или спадат, но си изкарай едно Маестро, става супер бързо и спести няколко бири, докато все още има възможност - за какво да ги даваш :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Edbloom,

Не ги обичам банките. И гледам да ги възпитавам. Ако зависи от мен половината банкерчета ще умрат от глад.

Такива случаи имам с тях ...

1. Изтеглих преди 4 години потребителски кредит за 10000 лв., сложих го на срочен влог в същата банка и ... спечелих 100 лв. от цялата операция. :)  Дори excel не могат да ползват - толкова са тъпи. А не беше въпроса за 100-те лева, идеята е, че успях да спестя 10 000 за 2 години.

2. Купувам 1000 евро - искат ми Х лева. Купувам 3000 евро - Не ми искат 3Х или по-малко, а напротив искаха ми повече от 3 пъти по Х лева. Що? Щото трябвало да броят повече пари. ... :mad:  Че те друго какво работят.

Представяш ли си, все едно като купя три хладилника да ми вземат повече, щото трябвало да носят повече килограми.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.