Прескочи до съдържание

Идеи за по-евтини нощувки в Лондон?


tougherty

Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци. Прокрадва ми се в главата една идея да вземем да отскочим до Лондон за няколко дни около 24 май с любимата. Билетите са прилични с Райън, обаче като погледнах хотелите и направо ме заболя сърцето. Това англичаните са безчувствени хора. Бива ли такива цени? Пробвах и airbnb, ама и там около центъра под 500 лв. за 4 нощувки не мога да намеря. Я кажете някоя магеланска хитринка за тая дестинация? И в кои райони да гледам, че това ще ни е за сефте в Лондон?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-добрата комбинация от качество и цена, която съм намирала в Лондон - с добра локация и транспорт, адекватна чистота, смесителни батерии в банята :) - e Ibis Euston, около 80-90 евро.

По-евтино може да се намери, но е възможно компромисът да излезе солено.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

По-скъпо от Лондон не съм нощувала.

 

Като за първи път в Лондон е добре да сте в зона 1 или най-много в зона 2. Транспортът също е скъп, а и забележителностите са основно в зона 1.

Иначе по препоръка от магеланец сме спали в UK в няколко хотели от тази верига

Тук съм дала търсачка за произволни дати за м.май.

http://www.premierinn.com/gb/en/calendar.html?searchModel.searchTerm=London&LOCATION=51.512238,-0.1059151&FLEXDATES=Yes&ARRdd=20&ARRmm=05&ARRyyyy=2016&NIGHTS=1&ROOMS=1&ADULT1=1&CHILD1=0&COT1=0&INTTYP1=DB&SID=4 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Другият вариант е да се запази в по-далечните зони - примерно 3. Карти за градския транспорт така или иначе ще се взимат, защото забележителностите не са на едно място, но пък нощувките са по-евтини в по-далечните зони.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

lesy, на 26 Ян. 2016 - 16:17, написа:

 

По-скъпо от Лондон не съм нощувала.

 

 

Като за първи път в Лондон е добре да сте в зона 1 или най-много в зона 2. Транспортът също е скъп, а и забележителностите са основно в зона 1.

 

Иначе по препоръка от магеланец сме спали в UK в няколко хотели от тази верига

 

Тук съм дала търсачка за произволни дати за м.май.

 

http://www.premierinn.com/gb/en/calendar.html?searchModel.searchTerm=London&LOCATION=51.512238,-0.1059151&FLEXDATES=Yes&ARRdd=20&ARRmm=05&ARRyyyy=2016&NIGHTS=1&ROOMS=1&ADULT1=1&CHILD1=0&COT1=0&INTTYP1=DB&SID=4

 

Леси, а вие в кой хотел от тези бяхте? Не мога да се ориентирам кой е с по-добра локация, цената при предварително плащане не е супер плашеща на никой от веригата. :) Иначе , по ирония на съдбата ти точно си нацелила датата ми на пристигане в Лондон :) .​ Ох, много ми е трудно в такива големи градове, като пате в калчища съм, а нищо не знам нито за транспорт, нито за нищо там , а гледам първо да купя хотел, пък програма по-нататък. Пфуууу . Най-ме плаши предвиденото пристигане късно, докато се пренесем от летището на майна си райна до мястото на предполагаемия хотел, ще стане поне 24 часа :(


lesy, на 26 Ян. 2016 - 16:17, написа:

 

По-скъпо от Лондон не съм нощувала.

 

 

Като за първи път в Лондон е добре да сте в зона 1 или най-много в зона 2. Транспортът също е скъп, а и забележителностите са основно в зона 1.

 

Иначе по препоръка от магеланец сме спали в UK в няколко хотели от тази верига

 

Тук съм дала търсачка за произволни дати за м.май.

 

http://www.premierinn.com/gb/en/calendar.html?searchModel.searchTerm=London&LOCATION=51.512238,-0.1059151&FLEXDATES=Yes&ARRdd=20&ARRmm=05&ARRyyyy=2016&NIGHTS=1&ROOMS=1&ADULT1=1&CHILD1=0&COT1=0&INTTYP1=DB&SID=4

 

Леси, а вие в кой хотел от тези бяхте? Не мога да се ориентирам кой е с по-добра локация, цената при предварително плащане не е супер плашеща на никой от веригата. :) Иначе , по ирония на съдбата ти точно си нацелила датата ми на пристигане в Лондон :) .​ Ох, много ми е трудно в такива големи градове, като пате в калчища съм, а нищо не знам нито за транспорт, нито за нищо там , а гледам първо да купя хотел, пък програма по-нататък. Пфуууу . Най-ме плаши предвиденото пристигане късно, докато се пренесем от летището на майна си райна до мястото на предполагаемия хотел, ще стане поне 24 часа :(

 

 

По-скъпо от Лондон не съм нощувала.

 

Като за първи път в Лондон е добре да сте в зона 1 или най-много в зона 2. Транспортът също е скъп, а и забележителностите са основно в зона 1.

Иначе по препоръка от магеланец сме спали в UK в няколко хотели от тази верига

Тук съм дала търсачка за произволни дати за м.май.

http://www.premierinn.com/gb/en/calendar.html?searchModel.searchTerm=London&LOCATION=51.512238,-0.1059151&FLEXDATES=Yes&ARRdd=20&ARRmm=05&ARRyyyy=2016&NIGHTS=1&ROOMS=1&ADULT1=1&CHILD1=0&COT1=0&INTTYP1=DB&SID=4 

 

ох, нещо не мога да публикувам и става тъпня

Редактирано от luba_rizova
Връзка към мнение

Най-добрата комбинация от качество и цена, която съм намирала в Лондон - с добра локация и транспорт, адекватна чистота, смесителни батерии в банята :) - e Ibis Euston, около 80-90 евро.

По-евтино може да се намери, но е възможно компромисът да излезе солено.

Напълно съгласна, като част от соленото се нарича дървеници (bed bugs) - голям проблем за Лондон.

Връзка към мнение

...

Тук съм дала търсачка за произволни дати за м.май.

 

http://www.premierinn.com/gb/en/calendar.html?searchModel.searchTerm=London&LOCATION=51.512238,-0.1059151&FLEXDATES=Yes&ARRdd=20&ARRmm=05&ARRyyyy=2016&NIGHTS=1&ROOMS=1&ADULT1=1&CHILD1=0&COT1=0&INTTYP1=DB&SID=4

 

Леси, а вие в кой хотел от тези бяхте? Не мога да се ориентирам кой е с по-добра локация, цената при предварително плащане не е супер плашеща на никой от веригата. :) Иначе , по ирония на съдбата ти точно си нацелила датата ми на пристигане в Лондон :) .​ Ох, много ми е трудно в такива големи градове, като пате в калчища съм, а нищо не знам нито за транспорт, нито за нищо там , а гледам първо да купя хотел, пък програма по-нататък. Пфуууу . Най-ме плаши предвиденото пристигане късно, докато се пренесем от летището на майна си райна до мястото на предполагаемия хотел, ще стане поне 24 часа :(

...

Хайде и за тези нощувки да се изкажа.

Аз също съм спала и в тази верига - бяхме в хотела до г.Виктория - препоръчвам!

Мястото е много комуникативно и удобно!

Стаите - големи, леглата много добри.

Чистота - на високо ниво!

Минус - не се отварят прозорците.

Закуска ... ЗАКУСКА!!! - не-ве-ро-ят-на! Цената не беше ниска, но си струваше всяка лира. :)

 

ПП Ако скоро ми дойде музата ще спретна един пътеводител за Лондон. :blush:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Хайде и за тези нощувки да се изкажа.

Аз също съм спала и в тази верига - бяхме в хотела до г.Виктория - препоръчвам!

Мястото е много комуникативно и удобно!

Стаите - големи, леглата много добри.

Чистота - на високо ниво!

Минус - не се отварят прозорците.

Закуска ... ЗАКУСКА!!! - не-ве-ро-ят-на! Цената не беше ниска, но си струваше всяка лира. :)

 

ПП Ако скоро ми дойде музата ще спретна един пътеводител за Лондон. :blush:

 

ами айде де! То в този форум има огромно количество информация за Тайланд, Камбоджа, Бирма, Африка, къде ли не екзотика, а за такъв крайъгълен град като Лондон /Венеция също, както видях/, нищо не пише ... Ще е страхотно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ами айде де! То в този форум има огромно количество информация за Тайланд, Камбоджа, Бирма, Африка, къде ли не екзотика, а за такъв крайъгълен град като Лондон /Венеция също, както видях/, нищо не пише ... Ще е страхотно!

Обещавам, че ще го напиша. :) 

Отдавна му се каня, ама повечето понеже са "на ти" с Лондон ... и все го отлагам.

 

За Венеция ще трябва да се погрижи Spqr. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Обещавам, че ще го напиша. :)

Отдавна му се каня, ама повечето понеже са "на ти" с Лондон ... и все го отлагам.

 

За Венеция ще трябва да се погрижи Spqr. :)

 

Хайде, заедно ще го напишем - тоест, ще ти помагам... И не само за Лондон, а за Кралството = интересни и достижими дестинации от Лондон. Аз дори бях говорила с Жоро, ама като не съм се свъртяла последните два месеца, а и трябва да се работи  :blush:

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Ще ползвам темата, за да попитам и аз.

Предстои ми пътуване с 12-годишната ми дъщеря през август и още се двоумя за настаняването. Трябва ми спокойно и сигурно място, но и бюджета е от значение..

 

Какво мислите за това - Premier Inn London Hanger Lane?

Прегледах препоръчаните хотели в темите, но са към 150 евро, а ми се иска нещо до 100 евро на нощ..

Връзка към мнение

Миналия юли бяхме в Hotel Alhambra - на 2 минути от King's Cross. Виждам, че цената на нощ към средата на август в booking е 140 EUR, но с офертата на MakeMyTrip в момента излиза на 93 EUR. Ако ти харесва - офертата на ММТ е валидна още малко...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще ползвам темата, за да попитам и аз.

Предстои ми пътуване с 12-годишната ми дъщеря през август и още се двоумя за настаняването. Трябва ми спокойно и сигурно място, но и бюджета е от значение..

 

Какво мислите за това - Premier Inn London Hanger Lane?

Прегледах препоръчаните хотели в темите, но са към 150 евро, а ми се иска нещо до 100 евро на нощ..

Hanger Lane е в трета зона и хотела може да е малко по-евтин, но транспорта ще ви излиза бая солен. Иначе Premier Inn като цяло са супер добра верига в UK. Обаче от друга страна е доста комуникативно място, тъй-като Hangar Lane Station е на central line, а Park Royal, на Piccadilly, та поне с придвижването до центъра няма да имате проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в Easyhotel Earls Court, двойна стая с прозорец в момента ми излиза 58 паунда на вечер. Хотелът е с перфектна локация (на границата на 2 и 3 зона, безопасен район) и е чисто. На 100 метра има супермаркет. Хайд парк е на 20 мин приятна разходка пеша. Но това е всичко положително. Стаята е мнооого миниатюрна, само легло и баня има. Няма тоалетка, масичка, дори нощни шкафчета, но зависи кой какво търси. Нас ни устройваше, защото по цял ден обикаляхме и се прибирахме капнали от умора само за душ и нощувка. Бих се върнал обратно там. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Angelica, а ние бяхме в Central Park Hotel, Queensborough Terrace, London, United Kingdom, и доволни останахме. Хотелът е три звезди. Имаше части от него в ремонт, но не се забелязваше много от туристите. Интернет страницата на хотела се зарежда в България на български език. Удобно е да се резервира. Ние резервирахме нощувките със закуска, което излиза по-евтино.

Закуската е тип английска закуска - сервитьор обслужва топлата кухня, която се състои от три вида приготвени яйца, английски наденички, топъл доматен сос и боб. Отделно има хлебчета, кифлички и др. тестени изделия, конфитюр, мляко, и два-три вида колбаси. Чай, кафе, сокове, вода. Беше удобно за нас, сутрин да хапнем и така да излезем за дълги разходки. Местоположението е много удобно, предвид пешеходното  разстояние до Marble Arch, мястото където спират и тръгват автобусите за Лутън и Станстед. До хотела има и спирка, на която минават няколко автобусни линии, например №148, кой обслужва много дълъг маршрут, а с една връзка от друг номер автобус, може да достигнете почти до всички забележителности. Мястото е много тихо, от двете страни на улицата има само хотелчета, а на съседна улица има много заведения за хранене, хранителни магазини и магазини за сувенири, един вид търговска улица. На същата улица има и спирки за метрото, което ние не ползвахме, но там има машинки за купуване и зареждане с пари т.н. Ойстери за пътуване. В съседство се намира и Hyde Park, много е удобно за първа разходка в Лондон, след пристигането, например. Приятен престой в Лондон!

Редактирано от rdd
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Пробвай и тук https://www.homeaway.co.uk/

На първо четене, с произволни дати, около 70 паунда на нощ, във втора и трета зона. Трябва да гледаш обаче и минимум нощите, за които се наема апартаментът.

Аз съм фен на самостоятелните апартаменти, хотелите не са ми по вкуса, но лично от Праймиър Ин съм повече от доволна. Имат супер закуска ;)

Успех. На мен Лондон ми е в топ листата на любими градове.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Привет! Нуждая се от съвет...Планираме да сме в Лондон около/на Нова година, с кола, като тръгваме от Германия. Търся удобен хотел. Бях харесала този с оглед местоположение и възможност за паркиране:

ibis Styles London Southwark - Borough Market , 

но освен високата цена ме спира фактът, че не знам как стои въпросът с придвижването в централната част.

На първо четене съм се спряла на хотелите от веригата Premier inn, 

Premier Inn London Ealing 

 

Premier Inn London Wembley Park

 

Premier Inn London Hanger Lane

, но и трите вариантите са за нощувки само за 28-30.12.2016. За нощувки 30.12.2016 - 01.01.2017 има места тук:

 

The Fox & Goose Hotel 

Ще съм благодарна на съвети относно позицията на хотелите, при положение, че ще сме с кола и дали идеята да е по-далеч от центъра не е лоша точно по празниците...както и на други идеи за хотели с удобен достъп до централната част, защото от прочетеното до момента смятам, че с кола в центъра е трудно и прекалено скъпо, а и нощувката става златна....Държа да са със самостоятелна баня и да има възможност да паркираме - ако не в самия хотел, то на близък паркинг поне....

Добра идея ли е посрещане на Новата година в Лондон и какво трябва да знам във връзка с организацията на такова посещение, тъй като ако се окаже трудно, мога да планирам и две нощувки преди самата Нова година - да кажем на 28.12 - 30.12, но ме блазни идеята за посрещане на Новата година на Трафалгар скуеър или Пикадили примерно...

Редактирано от obsession
Връзка към мнение

За влизане с кола в центъра има Congestion charge, така че ако не ти се занимава да я плащаш, гледай хотелите да са извън зоната. Трябва да я има в сайта на Transport for London (tfl.gov.uk) или гугъл.

 

ПП картата

https://tfl.gov.uk/modes/driving/congestion-charge/congestion-charge-zone

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мога да се изкажа за позицията на Premier Inn Ealing, понеже е точно до вкъщи. На около 10 мин пеша от метростанцията (Ealing Broadway), там вървят Central и District lines + влакове. Районът е ОК - леко шарен, но много приятен, безопасен, точно отсреща е полицията, наоколо има хубави кръчми (специално препоръчвам ето тази: http://www.thegrovew5.co.uk/find-us), малък търговски център, кафенета, супермаркети, които работят до късно и тн. Central Line вече е денонощна, така че това може да бъде много удобно за късно прибиране, макар че нямам идея как точно ще се движат на самата Нова година. Иначе до центъра, в зависимост къде точно отиваш, е около 30 минути. 

 

 Сега проверих на сайта им и виждам, че има места за 30.12-02.01, по 93 евро на вечер.

 

А за самата Нова година, на мен ми изглеждат привлекателно фойерверките. Инфо и билети тук: https://www.london.gov.uk/events/2016-12-31/london-new-years-eve-fireworks-2016

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Препоръчвам тези: https://www.travelodge.co.uk/ Преди 3 години, когато бяхме за няколко дни в Лондон те бяха най-достъпни като цена -качество и близко до метростанция.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Благодаря ви, предстои да го мисля, но дори и да се размине ходенето по Нова година, ще го реализираме съвсем скоро и всеки съвет ми е от полза.... :)  

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.