Прескочи до съдържание

Автомобили под наем - пълни инструкции. Много подробни.


Препоръчани мнения

На 16.04.2024 г. в 6:44, backpacking.southamerica каза:

Относно застраховката от посредник, до колкото виждам, booking също работят със застрахователна фирма - в този ред на мисли не е ли същото дали съм направил застраховката там или при съвсем външен застраховател?

Да, същото е.

На 16.04.2024 г. в 6:11, backpacking.southamerica каза:

в сайта на booking няма никаква информация колко би струвала допълнителната застраховка на място и предполагам е възможно да бъде доста по-скъпа

Колкото излиза застраховката директно с компанията, толкова ще излезе ако имаш резервация през посредник и платиш за застраховка от компанията.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, neuromancer каза:

Да, същото е.

Колкото излиза застраховката директно с компанията, толкова ще излезе ако имаш резервация през посредник и платиш за застраховка от компанията.

Благодаря за информацията. До колкото разбирам, в такъв случай единственият минус е, че при външна застраховка ще дам голям депозит, който все пак до някъде се рискува.

Връзка към мнение

депозита не ми пречи лично на мен, по-скоро ако има проблем ще трябва да си платиш всичко, и после си искаш парите от застрахователя

при пълна застраховка от рентакар компанията просто все едно нищо не е станало

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , neuromancer каза:

депозита не ми пречи лично на мен, по-скоро ако има проблем ще трябва да си платиш всичко, и после си искаш парите от застрахователя

при пълна застраховка от рентакар компанията просто все едно нищо не е станало

А смятате ли, че има голям риск външната компания да не одобри някакви щети?

Връзка към мнение
преди 12 минути , backpacking.southamerica каза:

А смятате ли, че има голям риск външната компания да не одобри някакви щети?

Трудно може да се отговори на този въпрос, защото всеки казус си е специфичен. Ако например пиеш 2 бири и катастрофираш няма да е виновна нито фирмата отдаваща колата, нито външния застраховател, че ще си покриеш всичките щети.

Като цяло имахме вече няколко случая докладвани във форума на изплатени щети от worldwideinsure без много да се разправят и да си търсят повод да не платят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , backpacking.southamerica каза:

А смятате ли, че има голям риск външната компания да не одобри някакви щети?

ами не мисля, че има голям риск, ама все пак не трябва да се прекалява и да се вършат глупости, тогава и директна застраховка няма да помогне

по-скоро си е разправия, документация и плащане на някаква сума, макар и временно

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.