Прескочи до съдържание

Транзитна виза за САЩ


Препоръчани мнения

Да, това за летищните такси и аз го чух. Има възможност да платим Х сума и да затворим полета и парите ни да стоят в кредит, който може да използваме до една година след датата на първото ни заминаване. Това звучи страхотно, трябва да се разучи. Някой чувал ли е нещо подобно?

Много благодаря за отзивчивостта ви в тази странна за нас ситуация

Връзка към мнение

Ако сумата Х не е висока , аз бих избрал този вариант с кредита вместо да рискувам с визата. За година все ще имате някой друг полет дето да ползвате кредита.

То може и комична ситуация при която ти получаваш виза , а приятеля ти не или обратно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, най-важното е че имаме време да реагираме. Има и ситуации в които хората като нас не са подозирали за такава виза до последно и съответно ги връщат от Щатите....Ще взимаме решение тези дни и ще пиша отново.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако сумата Х не е висока , аз бих избрал този вариант с кредита вместо да рискувам с визата. За година все ще имате някой друг полет дето да ползвате кредита.

То може и комична ситуация при която ти получаваш виза , а приятеля ти не или обратно.

Със сигурност е повече от таксата за Виза, защото за международни полети таксата за прекъсване на полета варира от 200-500 щатски долара в зависимост от маршрута.

Според това, което ми казаха от авиокомпанията евентуално прекъсване на този полет ще ни коства по 210 паунда на човек. Останалите пари се кредитират в профила, който имам и може да се използват за бъдещи плащания. Примерно ако имам 600 паунда кредитирани и два билета за бъдеща дестинация Х струват 1200 трябва да платя само 600.

Не е изгодно, струва ми се че всичко или нищо с визата ще е.  

Редакция: Приятелят ми е бил два пъти в Щатите с J-1(cultural exchange visa)2012 и 2013 докато беше студент. И двата пъти се върна на време във всички срокове и няма никакви криминални проявления и прочие. Имаме и печати и визи от други държави който сме посетили, все си мисля, че това ще наклони нещата в наша полза. Права ли съм само времето ще покаже.  

Редактирано от Plamuk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, най-важното е че имаме време да реагираме. Има и ситуации в които хората като нас не са подозирали за такава виза до последно и съответно ги връщат от Щатите....Ще взимаме решение тези дни и ще пиша отново.

 

При толкова време до пътуването има вариант да  сключите застраховка за отмяна на пътуването и да се “разболеете“ преди да тръгнете  ;) Цената обикновенно е около 5% от стойността на пътуването.

 

При скъпо пътуване, когато non-refundable билети и хотелски резервации не е лоша идея по принцип да си имате такава резервация, защото винаги може някой да се разболее, но има застраховки които плащат и при смърт или болест на роднина, скъсване на изпит в университет и т.н.

 

Ако имате вариант за кредит, питайте и за кого може да купите билет. Ако може да се купи билет за трето лице, между магеланците със сигурност ще се намери някой на когото му трябва билет ;)

Връзка към мнение

Редакция: Приятелят ми е бил два пъти в Щатите с J-1(cultural exchange visa)2012 и 2013 докато беше студент. И двата пъти се върна на време във всички срокове и няма никакви криминални проявления и прочие. Имаме и печати и визи от други държави който сме посетили, все си мисля, че това ще наклони нещата в наша полза. Права ли съм само времето ще покаже.  

 

И аз съм бил в САЩ с J-1 виза, върнах се навреме без никакви криминални проявления и т.н. Въпреки това 03.2015 когато кандидатствахме с приятелката ми за туристическа виза, представих договор за работа, резервации за хотели и какво ли не, ни отказаха виза под предлог "не отговаряте на изискванията на консулството".  Каквото и да е това....

 

Вие за 2 визи ще дадете около 220 паунда, значи опцията с кредитите в сайта излиза около 200 паунда по-скъпа за вас. Вече вие трябва да си прецените до колко Ви се рискува за да спестите тези 200 паунда в повече.

Връзка към мнение

Съжалявам да чуя, че са ви отказали. Мисля. че най-много боли от това, че фактически не ти казват истинската причина за отказ на визата а тази фраза "не отговаряте на..." вероятно се казва на всеки неодобрен кандидат. 

Решили сме да се явим за виза а вече каквото е писано да става ще става. В най-добрият случай отиваме а в най-лошият прекъсваме билетите и правим друго пътуване. Така или иначе ще се дават пари не искаме тези 110 паунда на човек за интервю за виза да ни спират и да се успокояваме, че сме спестили с 220 паунда повече от Визи и даже да не сме опитали.

Сега се опитвам да проверя за колко време е валидна транзитната виза и дали можем да я използваме и на връщане(разбира се ако ни удобрят), защото пак имаме престой в Атланта. 

Връзка към мнение

Съжалявам да чуя, че са ви отказали. Мисля. че най-много боли от това, че фактически не ти казват истинската причина за отказ на визата а тази фраза "не отговаряте на..." вероятно се казва на всеки неодобрен кандидат. 

Не ти я казват, поради елементарната зависимост от процента на отказани визи. Много ясно, че няма как да ти кажат примерно "Ами всичко ви е изрядно, но виждате ли, този месец издадохме вече много визи, и наближаваме процента, при преминаването на който в Конгреса на сащ може да се инициира процедура по отменяне на визите за вашата страна", и това да прозвучи сериозно, и се приеме като основателен аргумент от интервюирания :)

 

А и да не ти го кажат, то така или иначе е ясно вече на (почти) всеки ;)

 

Всъщност, както П.Кръстев е писал, казват си го съвсем точно, само че без да навлизат във фактическата част

"не отговаряте на изискванията на консулството".  Каквото и да е това....

 

Това е именно указанието, което се налага да спазва всеки служител, който провежда въпросните интервюта, когато се назначава на тази длъжност. Накратко "И да внимаваш за процента!:biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При толкова време до пътуването има вариант да  сключите застраховка за отмяна на пътуването и да се “разболеете“ преди да тръгнете  ;) Цената обикновенно е около 5% от стойността на пътуването.

 

 

 

Опитът за склоняване към престъпление няма да коментирам ;) , но ще кажа, че този вариант няма да проработи, защото подобна застраховка се сключва не по-късно от пет дни след извършения разход, а именно покупката на самолетни билети... :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Опитът за склоняване към престъпление няма да коментирам ;) , но ще кажа, че този вариант няма да проработи, защото подобна застраховка се сключва не по-късно от пет дни след извършения разход, а именно покупката на самолетни билети... :P

 

Има един испански застраховател Mapfre, който прави подобни застраховки до 2 седмици преди тръгване, независимо от това кога си купил билетите. За какво склоняване към престъпление говориш? Някои хора сериозно могат да се разболеят, при перспективата да загубят толкова пари ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте магеланци отново! Реших да споделя с вас развитието на нашата история...Дългоочаквания ден настъпи - днес беше интервюто ни за транзитна виза за САЩ! Интервюто мина успешно, взехме виза за 1 година и другия месец летим за Чили. Имахме изключително голямо напрежение - дали ще стане, какво ако....? Но в крайна сметка не се предадохме и се борихме до край. Сега сме много щастливи! Самото интервю протече доста странно. Консулката задаваше много и най-различни въпроси от рода на - Къде отивате? Познавате ли някого в Южна Америка? Какво ще правите там? Познавате ли някого в САЩ? Защо ще ходите във ЮА? Какви са доходите ви? Какво сте правили в Замбия? Колко време сте стояли в Замбия? Значи сте напуснали работа да пътувате? И когато отговорихме на този въпрос с да, огромна усмивка и оня безумен поглед в очите, който казва ''умираме си да пътуваме'', консулката се засмя широко и каза "хора вие сте страхотни, ако не сега то кога". Каза че визата ни е удобрена и точно в този момент хиляди камъни паднаха от плещите ни. Благодаря за съветите, които ни дадохте по-рано! И не че някой ми е искал съвета, но аз ще си кажа - хора не се предавайте от това, което искате със цялото си сърце, ама никога. :) Много коментари има в интернет по отношение на визите и колко страшно е - да огромно е напрежението, но когато си честен, спокоен и с огромна усмивка всичко си идва на мястото.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Има един испански застраховател Mapfre, който прави подобни застраховки до 2 седмици преди тръгване, независимо от това кога си купил билетите. За какво склоняване към престъпление говориш? Някои хора сериозно могат да се разболеят, при перспективата да загубят толкова пари ;)

Не бях чувал за тази застраховка, но застрохователя, който си цитирал е да не казвам най-големият, но поне е най-известният в Испания. Като цяло е по-скъп от другите, но плаща най-лесно и много.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Да използвам темата, за да не отварям нова. Още ли е нужна виза за САЩ ако се прекачваш на друг самолет в тяхно летище?

Понеже гледам много добри цени за самолетни билети в района, но всичките през летище в САЩ. Аз не виждам много смисъл от каквато и да е виза при положение, че правиш прехвърляне и не излизаш от зоната в летището.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , Captain45 каза:

Да използвам темата, за да не отварям нова. Още ли е нужна виза за САЩ ако се прекачваш на друг самолет в тяхно летище?

Понеже гледам много добри цени за самолетни билети в района, но всичките през летище в САЩ. Аз не виждам много смисъл от каквато и да е виза при положение, че правиш прехвърляне и не излизаш от зоната в летището.

Да. Дори ако имаш чекиран багаж, не се прехвърля автоматично, а си го взимаш... 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Captain45 каза:

Да използвам темата, за да не отварям нова. Още ли е нужна виза за САЩ ако се прекачваш на друг самолет в тяхно летище?

Понеже гледам много добри цени за самолетни билети в района, но всичките през летище в САЩ. Аз не виждам много смисъл от каквато и да е виза при положение, че правиш прехвърляне и не излизаш от зоната в летището.

Не само че трябва ( както ти е казала и @Rainy) но и се кандидатства по същата процедура като за туристическа виза - документи, обяснения и т.н

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Партньори на фирмата ни са извън България и имат вариант за връщане през Атланта, но нямат американски визи. Предпологам, че все още е валидно това, че дори и само да се прекачваш, е необходима us виза? Ако да, има ли опция за онлайн кандидатстване за транзитна виза?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.