Прескочи до съдържание

Роуминг в ЕС от българските мобилни оператори


Препоръчани мнения

Възможно е да не си правилния тарифен план за роуминг (има няколко). Ако си на Мтел, си избери план Eurotariff, предполагам е подобно и с другите оператори. 

 

http://www.mtel.bg/rouming-tarifen-plan-eurotariff

 

На фирмен договор съм, да, който не е на тоя план, но по идея ограничението не трябва ли да е за всякакви тарифни планове? 

Връзка към мнение

На фирмен договор съм, да, който не е на тоя план, но по идея ограничението не трябва ли да е за всякакви тарифни планове? 

Не мисля, поне при Мтел има планове, които са по-изгодни за пътувания извън ЕС, но са доста голяма пръчка в ЕС (http://www.mtel.bg/rouming-tarifen-plan-mtel-world-traveller например).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На фирмен договор съм, да, който не е на тоя план, но по идея ограничението не трябва ли да е за всякакви тарифни планове? 

Ако си на фирмен договор, можеш да променяш свободно плана си, като ръководителят на групата/фирмата го прави с мейл към корпоративния отговорник за вас при оператора.

Предлагат се и планове предвидени за извън Евросъюза, заради това указваш какво искаш.

Примери за това са близките ни Турция, Македония, Сърбия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз обаче като си пуснах българската карта тук в Холандия днес получих смс, че повикванията ми са по 2лв на минута и 60ст за смс. Дали не са си обновили автоматичните смс-и още?

 

 

На какъв план са тия безумни  цени ???

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На какъв план са тия безумни  цени ???

 

Ми някакъв фирмен, май доста базов. Аз като цяло почти не говоря, мисля че е нещо от рода на 5лв месечна такса...

Връзка към мнение

Eто това е добра роуминг тарифа - срещу 5.90 на ден получаваш неограничен (е, до 500 МБ на максимална скорост) интернет.

Важи само за частни абонати обаче.

 

http://www.mtel.bg/rouming-tarifen-plan-eu-roaming-unlimited

Връзка към мнение

Аз обаче като си пуснах българската карта тук в Холандия днес получих смс, че повикванията ми са по 2лв на минута и 60ст за смс. Дали не са си обновили автоматичните смс-и още?

Това е доста интересно... По принцип ЕК налага максимални цени на изходящи повиквания, входящи повиквания и изходящи кратки текстови съобщения за аутбаунд роумърите, чиито домашен и приемащ оператор са в страни, които са членове на ЕС. Вземи звънни на безплатния къстъмър кеър на твоя домашен оператор и го питай какво става. Защото с този СМС можеш да отидеш в КЗП и нищо добро не го очаква оператора... А ако пуснеш жалба до КРС и офиса на комисаря по телекомуникации, съвсем нищо добро не го очаква... 

Подозрението ми е, че welcome SMS-ът не е ъпдейтнат, но това е по-скоро спекулация... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Eто това е добра роуминг тарифа - срещу 5.90 на ден получаваш неограничен (е, до 500 МБ на максимална скорост) интернет.

Важи само за частни абонати обаче.

 

http://www.mtel.bg/rouming-tarifen-plan-eu-roaming-unlimited

 

Да, това е супер. Само с условието, че наистина възнамеряваш да ползваш доста интернет и телефония, и ако си на частен договор. Иначе е възможно да го активираш, да пратиш един смс и да те ожулят за него 6лв :)

 

Това е доста интересно... По принцип ЕК налага максимални цени на изходящи повиквания, входящи повиквания и изходящи кратки текстови съобщения за аутбаунд роумърите, чиито домашен и приемащ оператор са в страни, които са членове на ЕС. Вземи звънни на безплатния къстъмър кеър на твоя домашен оператор и го питай какво става. Защото с този СМС можеш да отидеш в КЗП и нищо добро не го очаква оператора... А ако пуснеш жалба до КРС и офиса на комисаря по телекомуникации, съвсем нищо добро не го очаква... 

Подозрението ми е, че welcome SMS-ът не е ъпдейтнат, но това е по-скоро спекулация... 

 

Ще проуча задължително тези дни. Но нали договора не е на мое име, ще ми искат пак цифри от фактури и пароли, та ще стане в събота най-вероятно. Между другото тези цени май са доста по-високи и от предишния таван, така че може и да не е от необновен смс...

Връзка към мнение

Мтел са си изпипали работата - предалагат няколко тарифи и ще прехвърлят вината на абоната, че си е сменил плана с друг. На *88 или +35988137 от чужбина може да се смени, най-много да искат потвърждение от лицето, отговорно за групата за потвърждение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
батко Биси

Eто това е добра роуминг тарифа - срещу 5.90 на ден получаваш неограничен (е, до 500 МБ на максимална скорост) интернет.

Важи само за частни абонати обаче.

 

http://www.mtel.bg/rouming-tarifen-plan-eu-roaming-unlimited

Да, аз го пробвах. Важи за Европа само, без Швейцария. Тъпо е, че е само за частни клиенти, за фирми тарифите са други, а нашите телфони са във фирмена група. Трябваше да си взема една карта и като частен клиент. Имам 3G WI-FI рутер (който не е обвързан с оператор и Мтел не препоръчват тетъринг, но...), в който мога да си слагам тази карта и ползвам интернет на всички устройства (примерно, телефони- мои и на приятелката ми, таблет, лаптоп). Единственото, с което трябва  да се внимава е да не се надвишат тези 500МБ, че всичко над това се плаща по стандартните тарифи.

Друго, което е добра идея е да се вземе предплатена дейта карта от държавата, в която си, слагаш си я в 3G рутерчето и пак ползваш интернет на всички устройства. Излиза обикновено доста по-евтино, макар и да нямаш разговори. В Естония (понеже ми е най-прясно) срещу 3 евро, случайно в едно малко пощенско клонче докато скучаех, открих предплатена карта -Mint, за 3 дена интернет 1.2 Mbps, неограничен обем данни.

Редактирано от батко Биси
Връзка към мнение

Мтел са си изпипали работата - предалагат няколко тарифи и ще прехвърлят вината на абоната, че си е сменил плана с друг. На *88 или +35988137 от чужбина може да се смени, най-много да искат потвърждение от лицето, отговорно за групата за потвърждение.

Това няма значение. Никой оператор няма право да чарджва за разговори в ЕС над лимитите, определени от ЕК, дори в договора да е записано друго. :)  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това няма значение. Никой оператор няма право да чарджва за разговори в ЕС над лимитите, определени от ЕК, дори в договора да е записано друго. :)

 

И аз така мисля. Но от друга страна тия йезуити винаги намират начин да се измъкнат
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Горе-долу е така с цената. 

Не си поплюват италианците с тези такси. На ден за входни такси ще се натрупат по 30-50 евро на човек.

Чудя се за мобилен интернет от тук ли да си активирам или има изгодно предложение от някой италиански оператор. 

Връзка към мнение

За Интернет нашите оператори, поне 2 от тях знам, предлагат срещу 5.90лв на ден почти неограничен + роуминг. За мен е най- удачно.

Връзка към мнение

За Интернет нашите оператори, поне 2 от тях знам, предлагат срещу 5.90лв на ден почти неограничен + роуминг. За мен е най- удачно.

Явно аз съм с третия оператор, защото бях неприятно изненадана при последното пътуване ... хем с по-висока цена, хем с ограничено потребление на интернет. :biggrin:

Връзка към мнение

Явно аз съм с третия оператор, защото бях неприятно изненадана при последното пътуване ... хем с по-висока цена, хем с ограничено потребление на интернет. :biggrin:

На първия мобилен оператор тази тарифа се активира като изпратиш смс. Не е по дифолт. 

Връзка към мнение

Явно аз съм с третия оператор, защото бях неприятно изненадана при последното пътуване ... хем с по-висока цена, хем с ограничено потребление на интернет. :biggrin:

Не си изпратила смс на време, навярно, активират след 0,00ч.  До колкото знам сме към един и същ оператор. А има някакъв лимит за интернет, не го помня, но за нормална употреба стига. Аз в единия ден си теглех карта за навигацията, защото бях забравила да го направя в къщи и ми спряха кранчето- била съм си използвала лимита за деня.

Връзка към мнение

Не си изпратила смс на време, навярно, активират след 0,00ч.  До колкото знам сме към един и същ оператор. А има някакъв лимит за интернет, не го помня, но за нормална употреба стига. Аз в единия ден си теглех карта за навигацията, защото бях забравила да го направя в къщи и ми спряха кранчето- била съм си използвала лимита за деня.

Активирала съм по всички възможни начини. :)

Мтел е оператора и отскоро имат промяна точно в тази тарифа!

Връзка към мнение

Активирала съм по всички възможни начини. :)

Мтел е оператора и отскоро имат промяна точно в тази тарифа!

Ах гадове мръсни. Беше 5,9, а сега е 6,9 лв. на ден. Освен това преди беше до 500 мб, а сега е до 200 мб. дневно. Имаше неограничени смс и разговори, а сега са по 1 000. 

 

Добре, ако аз съм активирала роуминга по старите условия, могат ли без да ме уведомят да ми сменят цените? Ще трябва да чета. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Проучвах тия дни тарифите на въпросния оператор, който вчера ме остави часове наред без интернет и телевизия в къщи, но това е друга тема. Та, за физически лица дневната такса е 6.90 с ДДС- 200мв + 1000 мин. входящи изходящи + 1000 смс. За ЮЛ 5.90 месечна такса и дневна такса 5.90 без ДДС- 512 мв +неограничени разговори и смс. Дневната такса се начислява само в дните с потребление. Месечната се начислява докато не се заяви спиране на услугата.

 

 

И това мнение май е за другата тема. Почти едновременно сме писали с Георги.

Редактирано от Nik
Връзка към мнение

На мен това със 7те лева винаги ми се е струвало неизгодно. В момента ползвам план, който ми дава 100 SMSa, 100 минути в роуминг или 100 MB Интернет (което от трите изтече първо, ти спират останалите) и неограничени разговори в BG, с доста значителни количества Интернет у нас. И това само за 40 лева на месец.

 

Пък и как ще ги използваш тия 1000 SMS-a за един ден. Ако ползваш нета само да се чекинваш във фацебука и за картата от време на време тия 100 МВ дето имам издържат много време.

Връзка към мнение

На мен това със 7те лева винаги ми се е струвало неизгодно. В момента ползвам план, който ми дава 100 SMSa, 100 минути в роуминг или 100 MB Интернет (което от трите изтече първо, ти спират останалите) и неограничени разговори в BG, с доста значителни количества Интернет у нас. И това само за 40 лева на месец.

 

Пък и как ще ги използваш тия 1000 SMS-a за един ден. Ако ползваш нета само да се чекинваш във фацебука и за картата от време на време тия 100 МВ дето имам издържат много време.

Твоите лимити на ден ли са или по-скоро на месец. Защото тези които споменах са на ден. Освен това абонаментния план на който съм няма включен интернет в роуминг и трябва да търся допълнително решение. Имам личен и служебен телефон към въпросния оператор и планът за ЮЛ ми се вижда приемлив. Не зная за вариант с италианска карта за интернет, а и нямам време да проучвам.  

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.