Прескочи до съдържание

Роуминг в ЕС от българските мобилни оператори


Препоръчани мнения

Имаме развитие по въпроса http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5408064

Развитието е обусловено явно от: " От 30.04.2016 г. е в сила изменение на Регламент № 531/2012 на Европейския парламент и на Европейския съвет (Регламента)":....

http://www.mtel.bg/promeni-rouming

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Катя мравката

Твоите лимити на ден ли са или по-скоро на месец. Защото тези които споменах са на ден. Освен това абонаментния план на който съм няма включен интернет в роуминг и трябва да търся допълнително решение. Имам личен и служебен телефон към въпросния оператор и планът за ЮЛ ми се вижда приемлив. Не зная за вариант с италианска карта за интернет, а и нямам време да проучвам.  

И при мен абонаментния план няма включен интернет в роуминг. И се чудя дали някой оператор има предплатен интернет в роуминг и ако има ще трябва да се сменят картите ли всеки път. Много е неудобно.

Връзка към мнение

И при мен абонаментния план няма включен интернет в роуминг. И се чудя дали някой оператор има предплатен интернет в роуминг и ако има ще трябва да се сменят картите ли всеки път. Много е неудобно.

Теленор има допълнителни пакети интернет в роуминг.Стават и за предплатени и абонаментни карти.Аз си купувам за ден по 50 Мб за 1,99 лева.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Теленор ако имате минути в роуминг към плана, без значение дали е входящо или изходящо обаждането, "текат" роуминг минутите от плана (или от предплатения пакет) до изчерпването им. След това - по тарифния план за разговори в роуминг. За другите оператори не знам как е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А защо не се споменава нищо за входящите обаждания, тяхната такса отпада?

 

Не не отпада. Цената за входящи обаждания е същата като надбавката за изходящи, т.е. 5 цента или малко под 10 стотинки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Предложението на ЕК, което да влезе в сила от юни 2017 е да имаме право на 90 дни без роуминг, като може да се ползват не повече от 30 дни непрекъснато. Цената в роуминг освен това ще падне на 4 цента за минута разговор, 1 цент за смс и 0.85 цента за мегабайт. 

 

Източник: https://www.engadget.com/2016/09/06/european-commission-free-roaming-limits/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Много приятно съм изненадан от цените в момента!

Имам предплатена карта на Теленор  и в момента за входящи разговори в ЕС ми таксува по 1 стотинка на минута. Няколко пъти говоря и не ми се вярва на очите.

Връзка към мнение

Без значение от плана, толкова са вече входящите на всички според ограниченията наложени от ЕС. Догодина и този един цент няма да го има, аз с нетърпение чакам да падне интернета до по-поносими/безплатни нива. Сега все още е скъпо за по-активен потребител. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вярно сега си прочетох СМС -ите. На М-телската карта е 2.6 стотинки.

Много скъпо май, на фона на 1ст на Теленор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Те са си така. При 7 лева роуминг на М-тел извън ЕС от Теленор получавам между 3-5 лева според дестинацията. Не , че плащам за такива разговори :)

Не знам що са такива скъпчии ,  но Теленор са по-добре.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

 

Ако добре разбирам статията все пак ще останат роуминг таксите за интернет? Така в голяма степен се обезмисля решението за падане на роуминга :( Дано не се потвърди тази информация.

Връзка към мнение

Ако добре разбирам статията все пак ще останат роуминг таксите за интернет? Така в голяма степен се обезмисля решението за падане на роуминга :( Дано не се потвърди тази информация.

 

Е 7.7€ на гигабайт не е нещо непреодолимо, българските тарифи са над 10-ина лева за гигабайт извън пакет също. 

Връзка към мнение

Е 7.7€ на гигабайт не е нещо непреодолимо, българските тарифи са над 10-ина лева за гигабайт извън пакет също. 

 

Въпросът а да може да си ползваш интернет за сметка на предплатения пакет, а не да трябва отделно да се абонираш за роуминг пакети и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпросът а да може да си ползваш интернет за сметка на предплатения пакет, а не да трябва отделно да се абонираш за роуминг пакети и т.н.

 

Да, ясно ми е, ама аз и на това съм доволен :) Пак е някаква победа.

Връзка към мнение

Трика в цялата история е, че се маха само роуминг таксата, а извън страната не важат никакви безплатни минути и мегабайти, защото те са на промоция. Така и не разбрах защо операторите толкова протестираха, като докато си в страната си едва ли плащаш някакви минути разговори. Сегашните програми са или с неограничени минути или с толкова много, че не е практически възможно да ги изхабиш.

 

Ако операторите са наистина на загуба просто ще си променят "домашните" тарифи, така че да покрият таксите за роуминг. Но това едва ли ще се случи. Таксата за данни, от статията, е за гигабайт, т.е. е на гигабайт, т.е. е под цент на мегабайт. Трика тук, е че нашите оператори всъщност имат висока цена на мегабайт, просто всеки е на "промоция" за неограничено количество мегабайти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нека проверя дали съм разбрала правилно?!...

2016 сключвам 2-годишен договор с компанията Х, в която е включен Роуминг пакет с еди-какви си параметри. Това означава ли, че от 15.06.2017 ще отпадне доплащането за Роуминга или продължава, докато не изтече договора?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

В интерес на истината през Декември месец обиколих около 7-8 държави от ЕС включително и отвъдокеански територии на държави от ЕС като например карибските острови - Гваделупа и Мартиник. Очаквах доста солидна сметка да платя, но каква бе изненадата ми като отидох в офиса на Виваком и даже левче отогоре не трябваше да платя над стандартната ми тарифа.  Така че още от Декември няма руминг такси при Виваком.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.