Прескочи до съдържание

Роуминг в ЕС от българските мобилни оператори


Препоръчани мнения

Откога чакам да видя това заглавие в пресата.  За съжаление ще се върна няколко дни преди отпадането на роуминга.

 

Аз си доплатих за проведени разговори в роуминг през месец март на  Виваком. Може би при по- скъпи тарифни планове  са заложили предварително безплатен роуминг.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Ilian359 каза:

Значи роумингът в Сърбия, Македония и Турция ще чукне 5 лева на минута.

Че той и сега си е толкова... без ДДС :)

Връзка към мнение

След като прочетох някои от мненията си направих труда да разбера колко точно струва роуминга за ЕС за абонати на Мтел .Смятах,че тарифата е по-ниска.Никога не съм бил особено внимателен в детайлите относно роуминга,и се изненадах,че цената за минута разговор за страните в Европа II зона е 1.55 с ДДС.Най-вероятно повечето знаят това,но все се намира някой изненадан като мен.:)Така ли е или съм в грешка?Да добавя,че инфото беше потвърдено и от сътрудник в кол центъра на Мтел. 

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

Ами когато влизам в някоя страна от ЕС обикновено получавам смс за цената и тя е далеч по-ниска от цитираната от теб /около 30-40 ст.,ако не се лъжа,смс е 14 ст./. Но,не съм звъняла много,за да знам дали някой не ме лъже.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , luba_rizova каза:

около 30-40 ст.,ако не се лъжа,смс е 14 ст./

 

 

Това са изключително високи цени, ако действително говориш за страни от ЕС

 

За Теленор цените са както следва:

 

Зона Европейски съюз  (Австрия, Белгия, Великобритания, Гваделупа, Германия, Гибралтар, Гърция, Дания, Естония, Ирландия, Исландия, Испания, Италия, Кипър, Латвия, Литва, Лихтенщайн, Люксембург, Малта, Мартиника, Норвегия, Полша, Португалия, Реюнион, Румъния, о-в Сен Мартен, Словакия, Словения, Унгария, Финландия, Франция, Френска Гвиана, Холандия, Хърватия, Чешка Република, Швеция):

Изходящо обаждане към ЕС и БГ - 0,117 лв/минута, входящо - 0,025 лв/мин, SMS - 0,036 лв/съобщение, мобилни данни - 0,117 лв/МВ

 

Зона други Европейски държави (Албания, Андора, Армения, Беларус, Босна и Херцеговина, Джърси, Косово, Македония, Молдова, Монако, Черна Гора, Сан Марино, Сърбия, Турция, Швейцария, Украйна)

Изходящо обаждане към ЕС и БГ- 3,49 лв/минута, входящо - 1,59 лв/мин, SMS - 0,79 лв/съобщение, мобилни данни - 15,00 лв/МВ

 

И за двете групи изходящите обаждания извън ЕС са по 6,00 лв/мин

 

Иначе аз от година и половина съм с план със 100 безплани минути в роуминг в ЕС, но без безплатни мегабайти

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , luba_rizova каза:

Да,да , права си,помня,че бешв малко,ама колко точно... всеки случай не и 1.55.

Втора зона на Европа са мобилните мрежи, както и някои от страните, които не са в ЕС, например Швейцария. Това го казвам по спомен, не съм проверявала скоро дали е все още така. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тия от М-Тел вЕрно са се самозабравили! Зона 1 ЕС цената е 1,19 лв.мин, зона 2 е 1,55 лв/ минута и цените не зависят от плана, а единствено от това дали е предплатена услуга или абонамент. :butcher:

 

Корекция... Това горе са цените за международни разговори, а цената за разговори в роуминг цък

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, eloena каза:

Правите ли разлика между роуминг и международни разговори?

Всъщност не и каква е разликата?

Че ми е много странна тази работа при тарифирането., до сега си бях ок, сега пък съм втрещена. /Основно, защото в роуминг цената за разговор от Македония например  би ми струвал 7 лв. на минута/:tommy:

Връзка към мнение

Роуминг е примерно да си в Германия и оттам да звъниш през българската си карта. Дали до България, дали до Германия, няма значение. Международен разговор е когато си в България и звъниш до немски номер. В роуминг се заплащат и входящите и изходящите повиквания. В момента в страни от ЕС цената на входящ е 0.025 лв, а на изходящ нац. тарифа + 0.117 лв.

За извън ЕС не помня точно, но наистина беше към 6 лв.

Редактирано от Алекс
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, luba_rizova каза:

Всъщност не и каква е разликата?

Че ми е много странна тази работа при тарифирането., до сега си бях ок, сега пък съм втрещена. /Основно, защото в роуминг цената за разговор от Македония например  би ми струвал 7 лв. на минута/:tommy:

 

Международен разговор е когато от България звъниш в Германия. Разговор в роуминг е, когато от Германия звъниш в Германия или в България или на теб ти звънят. Първото не се регулира от ЕС и остава скъпо. Второто се регулира от ЕС и ще стане на нивото по тарифен план в България за местен разговор.

Роуминга с държави извън ЕС не се променя.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 2017. 04. 06. в 16:10, Алекс каза:

А някой проучвал ли е за тези глоби, които ще се налагат, ако през повечето време картата се ползва извън България?

 

Ако не са променили нещо в последния момент глоба няма да има, а ще има някакво време за рационално ползване в роуминг, което за различни групи може да е различно. В общия случай може да е (ако добре си спомням) около 1 месец годишно, но ако докажеш, че не си се преместила за постоянно в друга държава, а примерно си студент по някаква 6 месечна програма пак ти се полага. Ако мобилният оператор прецени, че даденият телефон се ползва нерационално и неправомерно много в роуминг след уведомяване на потребителя може да наложи някакви по ниски от сегашните роуминг такси.

Това беше последното което четох по темата преди 5-6 месеца.

Връзка към мнение
преди 33 минути , Topfly каза:

 

Ако не са променили нещо в последния момент глоба няма да има, а ще има някакво време за рационално ползване в роуминг, което за различни групи може да е различно. В общия случай може да е (ако добре си спомням) около 1 месец годишно, но ако докажеш, че не си се преместила за постоянно в друга държава, а примерно си студент по някаква 6 месечна програма пак ти се полага. Ако мобилният оператор прецени, че даденият телефон се ползва нерационално и неправомерно много в роуминг след уведомяване на потребителя може да наложи някакви по ниски от сегашните роуминг такси.

Това беше последното което четох по темата преди 5-6 месеца.

Аз четох, че идеята била да се улеснят потребителите, които пътуват или краткосрочно пребивават, но не и да се стимулира постоянно пребиваващите да говорят в роуминг. Което малко ме притеснява, защото картата си я ползвам 99% в роуминг. 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Алекс каза:

Аз четох, че идеята била да се улеснят потребителите, които пътуват или краткосрочно пребивават, но не и да се стимулира постоянно пребиваващите да говорят в роуминг. Което малко ме притеснява, защото картата си я ползвам 99% в роуминг. 

 

Зависи как я ползваш тази карта. Ако я ползваш няколко пъти на месец за да може някой да ти звънне евтино едва ли ще ти направят проблем, но ако я ползваш ежедневно е възможно да ти въведат някаква роуминг такса.

Връзка към мнение
преди 12 часа, chandni каза:

Тия от М-Тел вЕрно са се самозабравили! Зона 1 ЕС цената е 1,19 лв.мин, зона 2 е 1,55 лв/ минута и цените не зависят от плана, а единствено от това дали е предплатена услуга или абонамент. :butcher:

 

Корекция... Това горе са цените за международни разговори, а цената за разговори в роуминг цък

Да,корекция,наистина посочените от мен цени са за разговори с чужди мобилни оператори,а тези в роуминг: за изходящ разговор 0.117 лв.+цената на разговора по тарифния план.Цена за входящ разховор 0.026 лв. +тази по тарифния план,а за смс +0.046 лв.Напълно се бях заблудил.

Редактирано от Georgie
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Роуминг е възможността клиент А да използва телефона си със собствения си телефонен номер, докато го обслужва друг оператор, за което доплаща разликата в стойността на услугата. По този начин не се натоварва финансово клиент Б, който се обажда на клиент А без да знае местонахождението му.

 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

ако на някой ще му свърши работа докъм 15 юни, когато уж би трябвало да отпаднат цените за роуминг, отпреди 3-4 дни  Мтел имат нов план  Mtel Europe&Balkan за 1,99 лв на ден по 1000 минути, 1000 смс и 200 МБ дневно /цената на същото на предишния им план Mtel Europe Unlimited , който още продължава да съществува, е 6,90 лв дневно/

 

може да се активира и през мобилното приложение, и през сайта, ако имате регистрация, и чрез смс, и в офис

 

Спойлер

успяха да ми го включат и на бизнес-номер, иначе се рекламира като за физически лица

 

 

 

 

Редактирано от antea
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, antea каза:

ако на някой ще му свърши работа докъм 15 юни, когато уж би трябвало да отпаднат цените за роуминг, отпреди 3-4 дни  Мтел имат нов план  Mtel Europe&Balkan за 1,99 лв на ден по 1000 минути, 1000 смс и 200 МБ дневно /цената на същото на предишния им план Mtel Europe Unlimited , който още продължава да съществува, е 6,90 лв дневно/

Ахааа, затова ли ме облъчвам с СМС да отговоря с ДА, че искам да продължа да ползвам Mtel Europe Unlimited. От поста ти се сетих да прочета докрай СМС, не бях. Благодаря за поясненията, точно сега нямам време да чета, пък то важно.

Връзка към мнение
На 6.04.2017 г. в 17:10, Алекс каза:

А някой проучвал ли е за тези глоби, които ще се налагат, ако през повечето време картата се ползва извън България?

МОЛЯЯЯЯЯ???? :O:O:O

 

Иначе, не е съвсем по темата, ама да се "похваля", че преди време оранжевите деребеи ми наложиха "глоба" от 20 лева заради нахалството да изразходвам около 1 лев и 47 стотинки за една година с предплатената карта :lol: Направо са им пукнали кратуните, че не могат да ме щавят като другите мобилни зомбита и са решили да си приберат някаква компенсация по джебчийския начин :ph34r: Първоначално им бях ядосан за наглия пладнешки грабеж, но впоследствие им простих, защото някъде по същото време ми спестиха няколко пъти по 20 кинта, като решиха да променят едностранно условията на интернешънъл пакета без уведомление и служебният ми номер увисна без роуминг на другия край на Европа. Бях принуден да си взема местна карта и направо се преродих: 0 стотинки входящо, 9 стотинки изходящо и 2 стотинки есемес в роуминг към първа група. Само и тия да не измислят някакви глоби, защото си го ползвам изключително и само в роуминг :)

 

 

Връзка към мнение
преди 19 минути , Meidj каза:

МОЛЯЯЯЯЯ???? :O:O:O

 

Иначе, не е съвсем по темата, ама да се "похваля", че преди време оранжевите деребеи ми наложиха "глоба" от 20 лева заради нахалството да изразходвам около 1 лев и 47 стотинки за една година с предплатената карта :lol: Направо са им пукнали кратуните, че не могат да ме щавят като другите мобилни зомбита и са решили да си приберат някаква компенсация по джебчийския начин :ph34r: Първоначално им бях ядосан за наглия пладнешки грабеж, но впоследствие им простих, защото някъде по същото време ми спестиха няколко пъти по 20 кинта, като решиха да променят едностранно условията на интернешънъл пакета без уведомление и служебният ми номер увисна без роуминг на другия край на Европа. Бях принуден да си взема местна карта и направо се преродих: 0 стотинки входящо, 9 стотинки изходящо и 2 стотинки есемес в роуминг към първа група. Само и тия да не измислят някакви глоби, защото си го ползвам изключително и само в роуминг :)

 

 

И аз го ползвам предимно в роуминг и наистина бях прочела, че ако преобладава употребата в роуминг, ще се налагат по- високи такси или глоби, тъй като идеята не е да се заменят местните оператори. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.