Прескочи до съдържание

Програма за 9дни в Япония през Златната седмица


silvia_b

Препоръчани мнения

А, не, няма никакъв сарказъм, а просто хумористична нотка:)

Съжалявам, ако ти е прозвучало саркастично.

Ние бяхме в уж супер слаб сезон и тогав пак беше невъзможно да изпълним това, което си планирала в ден 9-ти.

А по време на Златната седмица как ще е ....

Връзка към мнение

Ми няма проблем, след тия моите програми, ще дам отчет накрая за процента успеваемост :)

Все пак това са набелязаните места, пък каквото видим, все ще сме доволни.

Връзка към мнение

Силвия, може би най-добре е да пристигнете и веднага да питате за запазени места за шинкансена на другия ден още на гарата на летището (JR). Питайте и колко натоварено се очаква да бъде за вашите предвидени часове (вечерта на 28ми) и преценете как да действате. 29ти е почивен ден - петък и после събота и неделя, понеделника е работен и после 3 почивни един след друг. С други думи в четвъртък вечерта в Токио ще е exodus :rolleyes:.

 

За програмата - Арашияма като цяло предлагам да комбиниате с Кинкакуджи и Рйоанджи - може би пъво Арашияма да обиколите (колела?) и ранен следобед за двата храма. Арашияма е по-скоро място за разходки, няма някакви специялно големи или забележителни храмове.

А за Уджи си мислех някъде на път към Киото от Нара или наобратно - на отиване. Храма е хубав , а  и града е много приятен, известен със зеления си чай. Другото - ако се уморите от навалици може да пробвате в обратна посока - от Нара на юг. И да отидете до Хаседера - там е много красив храмовия комплекс и живеят монаси, има много красиви божури по вашето време и е по-приятно от Арашияма, но понеже е забито не е толкова известно.

За Токио - Скай дървото ако не искаш да го видиш трябва да ходиш със затворени очи из североизточно Токио - то стърчи отвсякъде, от влака от Наритя се вижда много хубаво.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

уф...Хора!...не ме стряскайте толкова и без друго като гледам разни клипчета... хора, светофари..кръстовища..ужас ще е придвижването...... и аз съм "Златната седмица " там . На 2.05.2016 съм кацнала в Нарита. Самурайка, кога точно са празниците, точно тази седмица от  2 до 8 май така ли ?...и това е в цяла Япония, нали ? не само Токио...чудя се къде да избягам но...на мен май ми върви май...нали" манифистирах" миналата година с целия китайски народ по улици, гари, влакове и автобуси... :) Възможно ли е да няма  билети за влаковете, трябва ли ден по рано да си купуваме.Всъщност ние имаме едно пътуване на 4 май от Токио  с нощувка Нагоя през Фуджи. Ще ползваме  Kintetsu Rail Pass,  ще мога ли на гарата в Нагоя да си ги купя и да ги активирам на 5-ти сутринта за ползване или предварително трябва да я направим тази манипулация. Имали опция активиране на Pass дни преди това,  за определена дата / например да ги активирам на 3 -ти или 4-ти вечерта за за 5 ти май /и на 5-ти направо да пътувам ...май не може така....аа?

Редактирано от ZORI
Връзка към мнение

Уви...как да те успокоя незнам. Точно в пика си. Но на 4ти ако сте в обратна на Токио посока - добре. Но пак е добре да купите билетите по-рано (ако са със запазени места, ако са без така или иначе няма значение).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти! светкавична си с отговорите както винаги .Билетите да ги купя от Токио, като пристигнем на 3 ти така ли , аз не знам онлайн мога ли и от кой сайт мога да ги  купя, от HyperDia.com мога ли да купувам.

Връзка към мнение

Тази вечер се разрових, за тези които ще ползват Kintetsu Rail Pass, паса се купува се от летището Осака 

 
 летище Kansai и Namba Station тя Самурайка го написала/  или от Нагоя  BIC KAMERA Nagoy гара WEST Store. Предполагам някькав магазин е това. Няма онлайн поне аз не намерих.
Редактирано от ZORI
Връзка към мнение

Благодаря ти! светкавична си с отговорите както винаги .Билетите да ги купя от Токио, като пристигнем на 3 ти така ли , аз не знам онлайн мога ли и от кой сайт мога да ги  купя, от HyperDia.com мога ли да купувам.

Не можеш да купуваш онлайн, само на место на гише на компанията. Ти със шинкансен или експресни влакове? Питай за опции разни и бъди готова да тръгнеш много рано спървите влакове - за там остават места. Късните са по-пълни.

 

Кинтецу паса може да се поръча от чужбина като JR но не гопредлагат в Европа, само азиатските страни. Много е популярен сред по-близките туристи - китайци, хонг-конг, тайванци - идват точно за по 5 дена. Иначе на место само в определените на сайта на Кинтецу места.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Специално за Самурайка- разцъфнала BG слива, качих я в facebook, ама ние не сме приятели там....и качеството е ужасно от телефона ми е ...Топъл слънчев и прекрасен ден!..сливата е от Новозагорския край.

post-2641-0-39597700-1459403366_thumb.jpg

post-2641-0-70657000-1459403366_thumb.jpg

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря Зори,

Днес бях планирала да ти отвърна със сакура в пълен бласък, но мъжа ми забрави фотоапарата, а днес вали. Ще дебна обаче!

Връзка към мнение
Иван Попов

Около 19ч трансфер до Нарита

 

 

Здравейте, с какво по принцип е най-добре да се отиде до там

Бладогаря ви предварително :)

Връзка към мнение

Здравейте, с какво по принцип е най-добре да се отиде до там

Бладогаря ви предварително :)

 

За да бъде отговора точен ни трябва и начална точка :) По принцип най-бързо се стига от Уено със Скайланер. Може и с Нарита Експрес, може с автобуси, може с Кейсей линията от Асакуса...

Връзка към мнение

Поръчахме пасовете. В понеделник ги чакаме. :smile3:

 

В ден 1 , ако тръгнем към Каназава, ще има ли време за Ашикага паркът с цветята ?

 

До Каназава с шинкансен Kagayaki ли ? Правилно ли се ориентирам, първият е в 6:22ч, а следващият в 7:26 ? В Каназава на коя спирка се слиза или тя е само една на шинкансена? След това четох, че има авобус, с който се стига до центъра - замъкът и парка и се покрива от JR паса.

 

Колко време минимум ще ни отнеме разходката? Около 15,30ч смятам да потеглим към Нара.

Връзка към мнение

 

 

В ден 1 , ако тръгнем към Каназава, ще има ли време за Ашикага паркът с цветята ?

 

Едва ще имате време за Каназава. С Кагаяки се стига до там, тя е последна гара, няма да я изпуснете.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.