Прескочи до съдържание

Малта - избор на място за спане


peter118

Препоръчани мнения

Аз съм ходила през юни и беше топло, но не бих го нарекла точно жега. Обичайни летни умерени горещини.

На доста места дори и подухваше. Заведенията си работеха до късно. Ние бяхме цяла седмица и обикаляхме с градския транспорт из целия остров. По вода сме били до Гозо и в малка лодка до Блу Грото - пещерите са уникално красиви!

Изобщо Малта е страхотно място! И освен че е впечатляваща като архитектура и природа, и хората са много мили и услужливи.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз съм ходила през юни и беше топло, но не бих го нарекла точно жега. Обичайни летни умерени горещини.

На доста места дори и подухваше. Заведенията си работеха до късно. Ние бяхме цяла седмица и обикаляхме с градския транспорт из целия остров. По вода сме били до Гозо и в малка лодка до Блу Грото - пещерите са уникално красиви!

Изобщо Малта е страхотно място! И освен че е впечатляваща като архитектура и природа, и хората са много мили и услужливи.

Ето това исках да чуя! Благодаря, Деси! :-)
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм ходила през юни и беше топло, но не бих го нарекла точно жега. Обичайни летни умерени горещини.

На доста места дори и подухваше.

 

Наистина зависи. Аз съм ходил юли и август - беше изключително горещо, нищо общо с жегата в София например. Ходил съм и през Май, макар да не ставаше много за плуване и да валя единия от дните, през останалото време ми се струваше, че е същата жега както и през Август. Вечер обаче ставаше доста хладно, дори ми беше студено една нощ навън по дълъг ръкав. Но през деня е много топло.

Всяка година е различно, моя приятелка малтийка ми казваше преди да си взема билети за Май, че обикновено по това време на годината морето вече е топло и ме уверяваше, че ще става за плуване. Но специално 2015-та година "зимата" беше продължила по-дълго и водата беше още студена когато отидохме.

Редактирано от seagull_29
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам тука, повечето сте ползвали обществен транспорт. Аз останах доволен от rent-a-car-a. По осем лева на ден - Goldcar.

 

Е, вярно, малко наобратно е всичко, но не е драма. И аз бях за 5-6 дни - началото на ноември 2015. Кръстосахме и двата острова (Малта и Гозо).

Времето беше ок за плаж. Даже и на "обширната" синя лагуна от 23 кв.м.  ходихме. :)

Според мен едно от най-хубавите неща в Малта е ... храната.

Връзка към мнение

Разбирам, че си бременна. Две неща. Първото трябва да изнамериш в старите теми. Бях пускал тема относно официалните шатъли от летището. Според мен си заслужава, вместо безумното лангъркане с автобус в жегите. Второто е свързано с последната дума от предишното изречение. Не искам да влизам в полемики с никого, но Малта е едно от най-горещите и задушливи места, които някога съм посещавал. Почти по същото време, по което ще бъдете и вие, бяхме в Малта и наистина няма да забравя тези няколко дни. Съветвам те да бъдеш внимателна при планиране на дните във Валета и Мдина, за да не ти стане лошо от жегата. Дано пък да имате късмет и времето да е на ваша страна, но имай едно наум...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лично аз бях отседнала в Слиема и останах много доволна от избора си и локацията на хотела. Точно до пристанището, от където има корабчета до Валета и катамарани и яхти отплаващи до Гозо. Сейнт Джилиан бе на приятно за разходка пешеходно разстояние със всичките му нощни забавления, а между временно при нас беше по - спокойно и тихо ...с повечко ресторанти :).

Градския транспорт е много добре уреден и организиран. Може да стигнеш до всяко късче на острова. 

На мен лично ми харесаха скалните плажове. Къде другаде може да се насладиш на такъв плаж. Пясъчни ивици с дюни има на много места. За мен това бе атракция на каменния остров - Малта, да чета книга и да се пека на каменен плаж :)

При все, че Синята Лагуна много ми хареса, но бяхме в пиков час, когато всички туристи са изсипани там накуп и трябва да се прескачаш с тях. Ако имате възможност си организирайте частно индивидуално посещение, за да се насладите на мястото и кристално сините му води истински.

Не пропускайте и разходка с лодка при Azure Window ! Не само гледката е красива но и скалните пещери са впечатляващи !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предвид състоянието ти - едва ли ще искаш акцентът да е върху плажовете. Така или иначе Малта не е най-доброто място за плаж.

Повечето хора са възхитени от Малта, ... аз не съм от тях.

За мен това е един прашен, каменист остров, където всичко се прелива едно в друго. Малко прехвалена туристическа дестинация.

Позволих си да го напиша това, тъй като съм от хората, които много се разочароват, когато отидат на място, което не е според очакванията им. Може би аз си бях изградил свръх очаквания за Малта преди да я посетя.

 

p.s.

Тази тема предполагам я знаеш:

http://magelanci.com/topic/213-малта/page-6

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Предвид състоянието ти - едва ли ще искаш акцентът да е върху плажовете. Така или иначе Малта не е най-доброто място за плаж.

Повечето хора са възхитени от Малта, ... аз не съм от тях.

За мен това е един прашен, каменист остров, където всичко се прелива едно в друго. Малко прехвалена туристическа дестинация.

Позволих си да го напиша това, тъй като съм от хората, които много се разочароват, когато отидат на място, което не е според очакванията им. Може би аз си бях изградил свръх очаквания за Малта преди да я посетя.

 

p.s.

Тази тема предполагам я знаеш:

http://magelanci.com/topic/213-малта/page-6

 

Абсолютно не съм съгласен. Но всеки има различни разбирания за местата и да, разбира се, очаквания. Нека не настройваме никого с очаквания и мнения, а всеки да прецени сам за себе си! Само ще кажа, че храната почти по нищо не се различава от тази в Италия, като изключим мазните пастици на всяка крачка (пробвай граховите, никак не са лоши), задължителна секция от бургери с пържени "картофки" във всяко едно меню и традиционната им фтира, която да - супер подходяща и лека е за жегите, но иначе не е нищо особено. Останалото е паста, пици, октопод и сладолед. Нека всеки прецени дали такава кухня е по негов вкус. Говорейки за храна - ако си падаш по сладкото и ти се яде нещо различно от сладолед - във Валета отиди в Кафе Кордина, малко се чака, но пък предлагат традиционни сладкиши, които си ги правят там. Може да купиш и разни кукита и тн. за почерпка на близки и колеги в БГ. И последно препоръчвам и спирам - White Chocolate Cheesecake - кафе Фонтанела в Медина, има много приятна гледка от терасата :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък не намирам много прилики между малтийската и италианската кухня. Когато се говори за малтийска кухня обаче, задължително трябва да се спомене заешко...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря на всички ви за споделените мисли и съвети. Това, което съм решила към настоящия момент е да не препускам бясно, за да видя всичко. Бавно и спокойно и колкото видим, толкова. Повече ще се наслаждаваме на разходки с лодки, хапване на вкусотийки и почивка. Скоро ще споделя окончателния план и ще се надявам да го одобрите. Кафе Фонтанела в Медина е задължително :-D

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

...... Но всеки има различни разбирания за местата и да, разбира се, очаквания. Нека не настройваме никого с очаквания и мнения, а всеки да прецени сам за себе си! ...

:good:

 

 

....

 

Само ще кажа, че храната почти по нищо не се различава от тази в Италия, като изключим мазните пастици на всяка крачка (пробвай граховите, никак не са лоши), .....

 

 

В цитираната по-горе, друга тема съм писал за храната. Няма да навлизам отново в подробности.  

И за мен малтийската и италианската кухня са доста различни, поне аз така съм усетил нещата. :)

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Включвам се и аз с един въпрос. Ще пътуваме до Малта в края на септември, като жена ми е купила билетите при една промоция на Уиз без много да му мисли. Първоначалната идея беше повече за плажна ваканция, която да съчетаем с някои и друга обиколка по острова. След като направих проучване и четох темите за Малта, установих, че прибързаната покупка на билетите е трябвало да бъде за някъде другаде. Ще бъдем с дете, което е на година и 8 месеца и допълнително усложнява задачата.. 

Станалото станало, така че пътуването до Малта ще се осъществи. Обаче така и не можах да си отговоря на въпроса къде ще е най - удобно за престоя ни, като се удовлетвори желанието да бъдем близо до плаж. Някой с идеи?

Връзка към мнение

В Mellieha bay ще сте близо до плаж и далече от всичко останало. Ако държите на пясъка, най-добрите пясъчни плажове на Малта са наистина отдалечени - Мелиеха, Golden bay и Riviera (моят любим). До последните два единствения близък хотел е Radisson, мисля. Най-удачно за вас ми се струва да си намерите хотел някъде в St Paul Bay или Buggiba. Те са близо до Мелиеха но са една идея по-близо до "центъра на събитията" - Слийма и Валета. Ако не държите на пясъка, в St Julians има изкуствен каменист плаж, който си заслужава да обмислите. А имате и вариант да се "заточите" на Гозо, ако наистина сте само за плажа - Ramla bay на Гозо е най-добрият плаж според мен от всички на двата острова. Не знам там как е с настаняването обаче.

Редактирано от seagull_29
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние нощувахме в Bugibba. Там ми се стори по-спокойно като че ли, в сравнение с нощния живот в St. Julian's. Беше пълно с английски пенсионери. Има директен автобус до Мдина и Рабат, и е по-близо до ферибота за Гозо. Обаче от там до Валета с автобуса отнема час. Зависи какво ви се прави.

Връзка към мнение

Горе долу ми се изясни идеята. Ще споделя какво съм измислил. Вярно, че Мелиеха си е далече от всичко друго.

Една от възможностите е да наемем кола и да си сменяме местоположението всеки ден, но пък на почивка никога не съм харесвал използването на автомобил като плюс това един от кошмарите ми е паркирането в гъстонаселени градове.

И защо по дяволите ven62 сподели за тази 8 левов rent-a-car. Въпреки че жената преди години работи в Europcar и си пусна всичките пипала, не успява да намери за по малко от 30 на ден с всичко включено. 

Другото, което ми е чудно след полета на Уиз който е вечерен, няма отворено гише за коли под наем. Как става номера с наемането на кола от летището?

Връзка към мнение

Една от възможностите е да наемем кола и да си сменяме местоположението всеки ден, но пък на почивка никога не съм харесвал използването на автомобил като плюс това един от кошмарите ми е паркирането в гъстонаселени градове.

плюс че в Малта и движението е обратно  ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По мое мнение - Малта е едно от най-абсурдните места за наемане на автомобил. От друга страна сте с малко дете. Градският им транспорт е перфектно уреден, но вече вие си преценете детето как ще се чувства най-комфортно.

Връзка към мнение

Моите спомени от миналата година са:

 

1. Градският транспорт е добре развит като мрежа, но разписанията са със силно пожелателен характер.

2. В автобусите е студено и често са препълнени.

3. На пръв поглед малко разстояние отнема много време с автобус.

4. С автомобил - паркирането в централните части би било много по-неприятно от минусите на автобусите.

Редактирано от Станислав
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделя и аз моят опит с градския транспорт в Малта - много зависи от къде и до къде ще пътувате. Много от автобусните линии са с разписание през час, освен това не спират на спирките, когато автобусът е пълен. Когато е през 15 мин не е проблем, но няколко пъти съм чакала по 2 часа на спирката, защото автобусът е през час, а шофьорът е решил, че е прекалено пълен и не е спрял.

Връзка към мнение

Здравейте,

Пътъваме до Малта за 5 нощувки. Смятаме да обикаляме, но се чудя къде да се установим в Слиема, Валета, Флориана или Гзира. От къде ще най-удобно(бързо) за пътуване из островите?

Аз съм за Слима. Бях там през януари и останах много очарована и от хората, и от държавата. Депиро Пойнт е мястото, което препоръчвам за нощуване и можеш да откриеш в BOOKING. В близост до главна пътна артерия, превоз и крайбрежна пешеходна зона.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди година и половина бяхме в Малта, хотела ни беше в Сейнт Джилиан, но според мен най-удобният вариант за нощуване е Слима. Нашата първоначална идея беше да наемем кола, но след много четене по форумите се отказахме и на място бяхме доволни от избора. Движението е обратно, на много места улиците са тесни, паркирането е трудно. Въпреки че бяхме с дете на 3 години не беше трудно придвижването.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Откажете се от кола под наем. В Слийма всички места за нощуване са в близост до главната пътна артерия и пешеходната зона. Човекът казва, че отиват предимно за плаж. Нито Слийма, нито Ст. Джулианс са близо до хубав плаж. Въпрос на приоритети е винаги плануването на почивка в Малта. Предимно за купон - Слийма, Ст. Джулианс, Пачевил. Предимно за плаж - Мелеиха, Ст. Пол. За култура, история и тн - Валета, Биргу, Виториоса..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.