Прескочи до съдържание

Въпроси за Камбоджа и Виетнам


Препоръчани мнения

Хаха... наистина разграфявам :) Характер... Две въпросчета, моля те:

 

1. Има ли специален линк за евтините полети?

 

2. Би ли ми дал линк кой трип ще използваш по Меконг? Голям мерак ми е за тази Делта... 

 

Благодаря!

 

Ще го помисля сериозно... Много благодаря :)

 

Няма специален линк. Влизаш в страницата на авиокомпанията, въвеждаш датите и се надяваш да имаш късмет с промоционалните билети:

 

https://www.vietnamairlines.com/vn/en/#

 

Не съм избрал още за Меконг, но ще бъде някой от тези:

 

https://www.thesinhtourist.vn/landscapes/mk/1/mekong

Връзка към коментар

За Vietnam Airlines, само да отбележа, че не само че няма линк, а задължително се ползва само техния сайт, понеже вътрешните им полети не се публикуват с промо цените в международните системи. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Vietnam Airlines, само да отбележа, че не само че няма линк, а задължително се ползва само техния сайт, понеже вътрешните им полети не се публикуват с промо цените в международните системи. 

 

Благодаря ти!

Връзка към коментар

http://www.giantibis.com/index.php  топ автобусната фирма в Камбоджа и до Хо Ши Мин, нови автобуси, стюарди ,закуски, голямо място за краката и контакти на всяка седалка, интернет на теория, но по добре евтина местна предплатена карта smart от летището, $5 карта, разговори и 1,5 гб на максимална скорост. До Англия минутата е жълти стотинки, до България 20-30 цента. 

Връзка към коментар

http://www.giantibis.com/index.php  топ автобусната фирма в Камбоджа и до Хо Ши Мин, нови автобуси, стюарди ,закуски, голямо място за краката и контакти на всяка седалка, интернет на теория, но по добре евтина местна предплатена карта smart от летището, $5 карта, разговори и 1,5 гб на максимална скорост. До Англия минутата е жълти стотинки, до България 20-30 цента. 

 

Тооочно нея ще използваме... Въпросът сега е дали от Сием Риеп до Хо Ши Мин или до Пном Пен само, какъвто ми беше първоначалния план... Благодарско!

Връзка към коментар

http://www.giantibis.com/index.php  топ автобусната фирма в Камбоджа и до Хо Ши Мин, нови автобуси, стюарди ,закуски, голямо място за краката и контакти на всяка седалка, интернет на теория, но по добре евтина местна предплатена карта smart от летището, $5 карта, разговори и 1,5 гб на максимална скорост. До Англия минутата е жълти стотинки, до България 20-30 цента. 

 

Да използвам случаят, за да попитам. Колко по-рано преди пътуването препоръчваш да се купят билети и дали вече имаш някаква представа от нощните автобуси или продължаваш да залагаш само на дневни преходи?

Връзка към коментар

Чудесно си го решил. Еднодневен трип от Сайгон е напълно достатъчно - даже с включен обяд и разглеждане на две къщи по пътя.

всъщност, аз съм ходила два пъти на такъв трип - единият беше, като че ли, по- луксозно пътуване, разгледахме по пътя две колониални имения и в една много красива вила обядвахме с типичната риба, дето я вадят от същата тази вода. И на мен не ми харесва.

Втория път, ходихме до някакво село из джунглата, като от голямата лодка ни превърлиха на еднодръвки, по 3-ма,  дето те е страх да мръднеш, че веднага се килва и се изсипваш като нищо. :blush:

Абе, адвенчър, ама като гледах цвета на водата, хич не ми идеше на ум къпане в нея. :blush:

Първият трип ми хареса повече. Така че, хубаво гледайте къде ще ви водят.

 

Ох, Алекс, ама мен ме кефят такива адвенчъри... хахаха... Но ще обмисля и варианта на Дюк. 

Да използвам случаят, за да попитам. Колко по-рано преди пътуването препоръчваш да се купят билети и дали вече имаш някаква представа от нощните автобуси или продължаваш да залагаш само на дневни преходи?

 

Аз да кажа, нищо че не съм Лорънс :) За мен е перфектен вариант нощен автобус Сием Риеп - Пном Пен, а другият Пном Пен - Хо Ши Мин - дневен, по обяд, да има едно разтъпкване... Аз не съм решила още за дневния, де - просто спрягам опции :)

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Значи, като оставим настрана, че не съм фен на нощните преходи по принцип, камбоджанците през деня не могат да карат, какво остава за нощно време. Миналия месец при един дневен преход, шофьорът на всеки по-остър завой надуваше клаксонът превантивно, щото отсреща масово секат завоите. Аз съм сигурен, че няколко човека отдолу ще пишат как са пътували без проблем през нощта, това е лично мое мнение и наблюдение. :)

 

Няма проблем за билетите, на място 1-2 дни предварително е достатъчно. Тези някой друг долар отгоре за билета кара бекпекърите да се тъпчат по "Чавдар" сходните автобуси. :lol:

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Горе едитнах мнението за билетите. Трипове на място, качествено предлагане бол. Аз използвам различни туктуци всеки път. Конкуренцията ги кара да се напъват, масово говорят и английски. По едно стечение на обстоятелствата имам фейсбука на последното 20тина годишно момче, Доволен съм ,но тук тукът му е малък, ако сте 4ма ще ви е тясно, за 2-3 става. 

Връзка към коментар

Това са двата най-масови трипа, най-добре на място да спазариш добра цена. Има огромно предлагане. 

 

За Ха Лонг аз лично се ориентирах, но за Хо Ши Мин не мога... Можеш ли да помогнеш с примерни линкове за най-просторен еднодневен круиз, ако отидем на този вариант? Благодаря.

Връзка към коментар

Мисля, че Дюк ме питаше за екскурзията до делтата на Меконг. Това са отработени стандартни екскурзии автобус - корабче - лодки по каналите и обратно. Няма какво да се обърка, освен разлика в цената според фирмата. Георги беше дал линк към евтината фирма thesinhtourist. Аз за моята просто отидох в една голяма фирма на Pham Ngu Lao булеварда до туристическата зона и си я букнах. Някъде вкъщи имам визитка как се казваше, но няма какво да те притеснява. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че Дюк ме питаше за екскурзията до делтата на Меконг. Това са отработени стандартни екскурзии автобус - корабче - лодки по каналите и обратно. Няма какво да се обърка, освен разлика в цената според фирмата. Георги беше дал линк към евтината фирма thesinhtourist. Аз за моята просто отидох в една голяма фирма на Pham Ngu Lao булеварда до туристическата зона и си я букнах. Някъде вкъщи имам визитка как се казваше, но няма какво да те притеснява. 

 

Да, да, и аз за същия круиз питах - Делтата, но от Сайгон - за един ден, Отивам да видя линка на Георги :) Нищо не ме притеснява, освен че съм безумно лакома за много :) Благодаря.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Значи, като оставим настрана, че не съм фен на нощните преходи по принцип, камбоджанците през деня не могат да карат, какво остава за нощно време. Миналия месец при един дневен преход, шофьорът на всеки по-остър завой надуваше клаксонът превантивно, щото отсреща масово секат завоите. Аз съм сигурен, че няколко човека отдолу ще пишат как са пътували без проблем през нощта, това е лично мое мнение и наблюдение. :)

 

Няма проблем за билетите, на място 1-2 дни предварително е достатъчно. Тези някой друг долар отгоре за билета кара бекпекърите да се тъпчат по "Чавдар" сходните автобуси. :lol:

Аз не съм от тия, дето са пътували чудесно нощем из Камбоджата. :blush: :blush: :blush: Единия път пътувахме с автобус от Сайгон за Сием Риеп. По-кошмарно пътуване не съм имала. Не искам да си спомням, как оцеляхме, много ни беше чудно. И как шофьорът на моменти заспиваше, та се чудехме да пеем ли, да се кискаме ли, че да го държим буден. Докато резервният такъв бодро си хъркаше на последната седалка. На следващото ни ходене пак по онези места имахме твърдо условие - само авиони, никакви автобуси, еле пък, нощни преходи.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, да, и аз за същия круиз питах - Делтата, но от Сайгон - за един ден, Отивам да видя линка на Георги :) Нищо не ме притеснява, освен че съм безумно лакома за много :) Благодаря.

 

https://www.thesinhtourist.vn/

 

Трябва да се внимава с връзките, че има много подобни. 

Връзка към коментар

 На следващото ни ходене пак по онези места имахме твърдо условие - само авиони, никакви автобуси, еле пък, нощни преходи.

 

Мисля бях споменал някъде, който има qmiles събрани с катарците, 7000 струва билета Пном Пен - Хо Ши Мин + 20 долара такса, има постоянно места за след два дни напред. 

Връзка към коментар
Привет-мривет отново :) Моите крайъгълни камъни се поразбиха малко.. хах.. но смятам за добро.  В есенция: 

 

Сием Риеп – три пълни дни – не са пипнати

 

Делтата на Меконг – от три дни –> един ден (еднодневният круиз припокрива по същество тридневния. В него се оказа има съществено движение по суша, което не искам, както и едно двучасово пътуване със speedy boat от Пном Пен до границата. Всичко останало е същото, но по-развлачено във времето и с разни луксове)

 

Halong Bay – от три дни -> два дни (двудневният реално припокрива тридневния, като има нощувка във виетнамска къща – ще го правим в САПА, и по-развлачен във времето)

 

САПА – три пълни дни – не са пипнати

 

Hoi An – два дни и половина

 

Trang An – добавен, заедно с Hoa Lu Ancient Capital 

 

Ханой – добавен – ден и половина

 

Сайгон – половин ден

 

Пном Пен – подминат

 

Сполайте за добрите съвети! Ето новата програма. Да помоля за поредно оглеждане? 

Благодаря!

 

Cambodia, Vietnam

7 April - 23 April 2017

 

7 April – след работа директно :) London – Siem Riep

 

Thai Airways TG917        

21:25     LHR London Heathrow               15:00(+1) BKK Bangkok Suvarnabhumi                  

18:50     BKK Bangkok Suvarnabhumi      20:15     REP Siem Reap

 

8 April: Siem Reap нощувка 

 

9 April: Siem Reap нощувка - 2 пълни дни за малкия и голям кръг 

 

10 Април:  Siem Reap нощувка - 2 пълни дни за малкия и голям кръг 

 

11 April: Siem Reap - нощувка– кръгче Tonle Sap - Kompong Phluk + Beng Mealea + Bantey Srei

 

12 April –  10:10 - 11:30 Flight Siem Riep - Ho Chi Minh City - половин ден скитане, нощувка

 

13 April – Делтата на Меконг – еднодневен тур - Ho Chi Minh - нощувка

 

14 April – Ho Chi Minh – Da Nang flight 06:25 07:40– бус/такси -> Hoi An, един ден, нощувка 

 

15 April –  Hoi An – един ден – нощувка

 

16 April –  Hoi An половин ден - bus - Da Nang Flight VietJet Air 13:00 - 14:15 – половин ден Ханой  

 

17 April –  Ханой – един ден – вечерта -> посока САПА (нощен влак)

 

17 April - Hanoi - Lao cai NIGHT train HANOI 22:00 06:17 LAO CAI

 

18 April - Lao cai – трекинг - Tavan village – нощувка във виетнамска къща

 

19 April -  Tavan village - трекинг - BanHo village – нощувка във виетнамска къща

 

20 April - BanHo village – трекинг – Sapa

 

20 April Sapa – Hanoi - NIGHT train   21:00 LAO CAI 05:09 HANOI

 

21 April – Двудневен круиз в Halong Bay Hanoi – Halong - нощувка на корабa

 

22 April – Halong Bay – Hanoi – нощувка 

 

23 April – Hanoi – Trang An – Hoa Lu Ancient Capital – airport – еднодневен тур с private car

 

23 April – Hanoi - London

 

20:45 HAN Hanoi  22:35 BKK Bangkok Suvarnabhumi

01:10(+1) BKK Bangkok Suvarnabhumi  07:15 LHR London Heathrow

 

-> 24 април директно на работа :)

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Според мен е перфектно! 

 

Ей това само може да ти излезе солено като цена, но сигурно си проверила: 12 April –  10:10 - 11:30 Flight Siem Riep - Ho Chi Minh City 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен е перфектно! 

 

Ей това само може да ти излезе солено като цена, но сигурно си проверила: 12 April –  10:10 - 11:30 Flight Siem Riep - Ho Chi Minh City 

 

Проверила съм го :) £130, но това е дата за този април, за мой ориентир. За догодина по-отрано може да падне. Алтернативно - нощен автобус до Пном Пен и полет оттам, но ще си покаже дали си заслужава... 

 

Много ти благодаря! Без вас не бих се справила... 

Връзка към коментар

Проверила съм го :) £130, но това е дата за този април, за мой ориентир. За догодина по-отрано може да падне. Алтернативно - нощен автобус до Пном Пен и полет оттам, но ще си покаже дали си заслужава... 

 

Много ти благодаря! Без вас не бих се справила... 

 

А, нощен автобус + полет едва ли ще е по-евтино, просто там тези полети са си скъпички, независимо дали от Сием Реп или Пном Пен. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Завръщам се вчера от Тайланд и Камбоджа след неописуеми препятствия с полетите :))).
Не помня откога не съм се радвала така, че съм в дъждовна София и съм на работа :)

Не видях добре дали някой е писал (извинете, ако се повтарям), но в Камбоджа е доста сухо в момента и разходката с лодка по реката за залез, Floating vilage и т н. не си струва особено. Един пълен ден ни беше достатъчен за малка + голяма обиколка на храмовете, като това включи изгрев и залез. Имам визитка на много свестен тук-тук шофьор, който ни развеждаше и разказваше.
Наземното минаване границата с Тайланд беше епично, такива гледки не се виждат всеки ден.
Визите за Камбоджа се издават директно на летището, като в самолета се попълват нужните документи, трябват само снимки.
(съжалявам, ако някой е писал вече)

 

Поздрави на всички и вълшебно изкарване

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Завръщам се вчера от Тайланд и Камбоджа след неописуеми препятствия с полетите :))).

Не помня откога не съм се радвала така, че съм в дъждовна София и съм на работа :)

 

Не видях добре дали някой е писал (извинете, ако се повтарям), но в Камбоджа е доста сухо в момента и разходката с лодка по реката за залез, Floating vilage и т н. не си струва особено. Един пълен ден ни беше достатъчен за малка + голяма обиколка на храмовете, като това включи изгрев и залез. Имам визитка на много свестен тук-тук шофьор, който ни развеждаше и разказваше.

Наземното минаване границата с Тайланд беше епично, такива гледки не се виждат всеки ден.

Визите за Камбоджа се издават директно на летището, като в самолета се попълват нужните документи, трябват само снимки.

(съжалявам, ако някой е писал вече)

 

Поздрави на всички и вълшебно изкарване

 

Хахахахаа... Звучиш очарователно  :lol:

 

Планът ни е за догодина м. април - от 8 до 12 април е предвидено за Сием Риеп. Планирам отрано, защото ползваме конвенционални билети, че и от различни точки на света, и да имаме база за дебнене на промоции - особено за спътничката ми, която е много вероятно да ползва катарците. Много се надявам да е подходящо времето, ама Божа работа... 

 

Благодаря! :) 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.