Прескочи до съдържание

Търся компания за пътешествия


Препоръчани мнения

Казвам се Ели и съм на 47. Много обичам да пътувам, но за съжаление трудно си намирам компания /причини много: липса на време, липса на пари, липса на интерес към екзотични дестинации, невъзможност за съчетаване на отпуски.../. Открих този сайт в гугъл, като изписах "търся компания за пътешествия". Надявам се да я намеря тук. Дестинациите, които предпочитам са: Перу и Боливия; Китай; Япония; Южна Африка; Индия и Бутан; Тибет и Непал, но нямам нищо против други екзотични предложения. Обичам екскурзиите, а не почивките, не държа на лукса, но да е удобно и чисто. Търся  си компания или приятелка за пътуване. По принцип сама определям програмата си и нямам проблем с отпуските, така че датите и дестинациите могат да се уточняват допълнително.Ще се радвам да ми пишете и съм готова да отговарям на въпроси. Публикувах този текст във тема "Представете се" и след това видях, че има отделна секция " Търся спътник за пътешествие", затова го публикувам и тук.

  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към мнение

Билетите не са проблем, скучно ми е сама. Половината свят съм обиколила сама. За другата половина ми се иска да има и други луди около мен.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, Ели. Аз съм момиче на 25. Търся спътничка за Тайланд и Камбоджа. Може и плюс Виетнам или Мианмар, но времето ми е ограничено до около две седмици максимум, затова съм се спряла само на първите две засега. Идеята ми е Бангкок- Аютая и Сием Рийп - Ангкор Ват, като това са задължителните неща, които искам да посетя. Всичко допълнително е добре дошло. Не държа на лукса, а и финансите са ми ограничени. Отдавна планирам това пътуване, но и аз не намирам другари. За всички това изглежда много скъпо, защото държат на супер качествени хотели, а и ги мързи сами да ровят из интернет къде как да стигнат. 

Аз съм ходила само веднъж извън Европа - в Индия, така че имам известен опит с Азия, но вероятно Вашият е по-голям. Бих се радвала да бъдем спътнички, а ако някой друг прочете това и е заинтересован - да пише. Нямам конкретни насочени дати -  може би тази есен към октомври-ноември. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте Ели,

 

Казвам се Силвия, от София, на 47 години. Обичам да пътувам и също така трудно намирам компания за екзотични дестинации по ред причини. Нова съм и малко трудно се ориентирам в този сайт, но ще се радвам ако се свържете с мен, за да се запознаем и евентуално да планираме нещо заедно.

 

Поздрави и да скоро,

 

Силвия

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Дами, вече е традиция поне веднъж в месеца да се организира сбирка на магеланци в София. Подобни се провеждат и в Пловдив и Варна, макар и по рядко. Съветвам ви да се присъедините към някоя от сбирките и по този начин лесно ще намерите съмишленици. Нерядко между магеланци, събрани освен от общи интереси, се заражда и приятелство. Така че е възможно да си намерите компания за пътуванията.

 

Иначе и аз съм като вас. Не ми пречи да пътувам сама, но компания също е добре дошла.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте Ladies, мога да се присъединя към екзотични дестинации. Освен Бали и Мелбърн всичко ново приемам с удоволствие. Бюджетът ми е в разумни граници, в момента сама мога да определям свободното си време и предпочитанията си. Обикалям много, нямам насита на "ново", "различно" и "невидяно досега", ориентирам се добре в нови ситуации, търся предварително информация и се старая да поназнайвам за местата, които предстои да видя. Много обичам водата и не пропускам възможност за плуване, къпане и слънчасване /с мярка/. Отличното изкарване задължава и с питиета/кафета/вкуснотии в зависимост от нуждите и часовия диапазон. Рядко ъптувам сама, но пред неподходяща компания го предпочитам. Явно всички писали по-горе сме от една порода - natural born travellers,  :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Дани Магелани

И аз съм от тези, които често трсят

компания за пътешествията си. За Малдивите 31.07-14.08 намерих, но може да се присъедините. Пишете на лични съобщения идеите си. За следващата година планирам круиз от Европа до Карибите или до САЩ. Не изключвам и азиатски круиз с Япония. Може и да не е круиз,а екскурзия с почивка. Ще се радвам ако намеря съмишленици!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

За контакти оставям ел. си поща и телефон:

 

моля без имейли и телефони тук, разменяйте ги на лично. Благодаря :) Георги

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Момичета присъединявам се към групичката на търсещите компания за път. От към 10.01.2017 до към 10.04.2017 мисля да се запилея по топлите страни, още не съм правила планове... Но ще се радвам на всякакви предложения и не само за тогава! Запален любител фотограф съм, обичам хапване, пийване и екзотика в автентичния и вид, а не туристически напомпана. В Индия и Виетнам бих се връщала винаги, когато мога. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Момичетаааа, следете кога са сбирките, вижте се на живо и нещата ще се случат лесно.

Еле пък,на биричка или винце:)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Момичетаааа, следете кога са сбирките, вижте се на живо и нещата ще се случат лесно.

Еле пък,на биричка или винце :)

В кой раздел да видя графика на сбирките? Още не мога да изровя необятната информация тук и да си бъда напълно полезна, както и на всички вас.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Една идея за Нова година от 27.12 до 03.01 на Мавриций. Вила с 3 спални с двойни легла, кухня, хол, басейн и джакузи  е  общо 1015 евро.  Може да я наемем. Хранене няма включено. Пише, че е за 7 души, явно броят и дивана в хола, но май става само за дете. Аз мога да взема едната спалня. За другите вие сте на ход. Сигурна съм, че магеланци с опит ще помогнат с идеи за билетите. Със сигурност турските авиолинии пътуват. Има ли желаещи? Може да ми пишете на лични.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Това, което намерих за 27.12-04.01 с турските авиолинии.Скъпичко , но ще видим и други компании.

Не зная колко души трябва да сме за групов билет, ако има такава опция.

 

Adult x1 709.00

Service Fee 10.00

TOTAL 1,129.00 (EUR)

 
  Outbound  
Dec 27 Tue

 

21:35Sofia - Terminal 2

Connection via : Istanbul

Dec 28 Wed

 

13:10Mauritius , Sir S.Ramgoolam International

Total duration   13h35

  Inbound  
Jan 04 Wed

 

21:05Mauritius , Sir S.Ramgoolam International

Connection via : Istanbul

Jan 05 Thu

 

09:10Sofia - Terminal 2

Total duration   14h05

Връзка към мнение

В кой раздел да видя графика на сбирките? Още не мога да изровя необятната информация тук и да си бъда напълно полезна, както и на всички вас.

Ако живееш в София следващата сбирка е на 18.06.

Една идея за Нова година от 27.12 до 03.01 на Мавриций. Вила с 3 спални с двойни легла, кухня, хол, басейн и джакузи  е  общо 1015 евро.  Може да я наемем. Хранене няма включено. Пише, че е за 7 души, явно броят и дивана в хола, но май става само за дете. Аз мога да взема едната спалня. За другите вие сте на ход. Сигурна съм, че магеланци с опит ще помогнат с идеи за билетите. Със сигурност турските авиолинии пътуват. Има ли желаещи? Може да ми пишете на лични.

Миналата нова година най-ниски цени до Мавриций имаше с турците от Варна. От София билета беше доста по-скъп.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Благодаря, Tedy!! За съжаление, от Варна са още по-скъпи в момента, а от Истанбул цената е същата като от София.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Дани Магелани

Готова със следващото:

Кацане в Банкок на 3.02 и излитане на 12.02.

Сингапур Пукет и Банкок. Моите билето са купени до Банкок и обратно. Другите още не.

Ако се интересуваш пиши на лични.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.