Прескочи до съдържание

1 ден в Кувейт


thumper

Препоръчани мнения

Здравейте,

Тъй като в момента се намират билети на добри цени за Кувет, се замислям за един уикенд в столицата на страната. Полетите обаче са такива, че престоят в града е по-малко от 24 ч. Поразгледах в нета и ми се струва, че няма кой знае какво за гледане там, но все пак искам да попитам дали според вас си струва и дали е достатъчен един ден в Кувет (сити).

Поздрави.

Връзка към мнение

Здравей,

Да, в Кувейт няма какво толкова да се види като забележителност. По-скоро е място, на което е интересно да наблюдаваш местните и начина им на живот. Те са основно по моловете. Има един такъв като град направо - Avenues. Това е нещо като работно място, където правят бизнес по заведенията. Къщите им също са впечатляващи.

Много харесват България и добре я познават. Още на летището, при ваденето на визите, ни казаха - "О, България! Слънчев бряг!". Имат топли чувства и добро отношение.

През уикенда и привечер от вносната работна ръка, но не само от нея, се правят пикници в парка до залива.

Не е много консервативно. Има доста западняци, които живеят и работят, освен обичайните хора от арабския свят - Египет, Йордания, Ливан, и разбира се индийци, бангладешци, пакистанци и т.н.

Вечер е много приятно да се наблюдава светлинното шоу на кулите и да се посети някое заведение до яхтеното пристанище. Има интересен пазар и джамия, но нас не ни беше разрешен достъпът.

Лично аз, не бих отишла за един ден точно в Кувейт. Пътят си е 5 часа и не си заслужава, според мен, особено ако ти е единствената цел. По-удачно е комбинирането с друга страна от залива.

Ако беше за 2 или максимум 3 дни - да.

Ние бяхме 4 дни, но имам познати там и ни развеждаха. Бяха точно като време и определено нямам желание пак да ходя там.

 

post-1237-0-39593400-1457865360_thumb.jpg

 

post-1237-0-86311800-1457865362_thumb.jpg

 

post-1237-0-53417000-1457865365_thumb.jpg

 

post-1237-0-47400700-1457865368_thumb.jpg

 

post-1237-0-56861800-1457865371_thumb.jpg

 

post-1237-0-33404300-1457865374_thumb.jpg

 

post-1237-0-27072100-1457865377_thumb.jpg

 

post-1237-0-13246600-1457865379_thumb.jpg

 

post-1237-0-05588900-1457865382_thumb.jpg

 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
Щастливеца

@desislavna ей това е мнение, благодаря много :)

Супер препоръка. Сега остава да намерим и евтин полет до съседна на Кувейт държава за да се получи съчетанието.

Връзка към мнение

В Кувейт за 24 часа не си струва. Ние бяхме за 2 дни. Температурата беше 59 градуса. Трябва да се придвижваш с кола. Такситата са скъпи. Няма нищо интересно.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 15.03.2016 г. в 13:52, Ametist каза:

В Кувейт за 24 часа не си струва. Ние бяхме за 2 дни. Температурата беше 59 градуса. Трябва да се придвижваш с кола. Такситата са скъпи. Няма нищо интересно.

@Ametist @desislavna така или иначе имам един ден Кувейт сити, препоръчайte ми няколко места, които са ви направили впечатление.

И ако имате идея къде да направа нощувката , като местоположение за да бъда максимално улеснен от към придвижване.

Връзка към мнение

За един ден аз бих отишла до Марина Мол, не заради самия мол, а заради яхтеното пристанище и гледката към небостъргачите от плажа. Нашият хотел беше в близост до този мол.

После бих отишла до Al-Kout, където има танцуващи и пеещи фонтани, стари галери и кафенета. От там се виждат и петролните кладенци.

Аз не съм по моловете, но ходихме да обядваме в един Avenue, който е като град - много просторен, с прозрачен купол. В него можете да видите истинския живот на кувейтците, защото работният ден е основно там. Ако изобщо ден, при това работен, е подходяща дума...

И по тъмно - кулите. Светлинното шоу върху тях е много красиво.

За транспорт нищо не мога да помогна, защото нас ни возиха приятели.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 41 минути , Щастливеца каза:

@Ametist @desislavna така или иначе имам един ден Кувейт сити, препоръчайte ми няколко места, които са ви направили впечатление.

И ако имате идея къде да направа нощувката , като местоположение за да бъда максимално улеснен от към придвижване.

Ние сме били в Carlton Tower Hotel Kuwait. Помня, че от летището хванахме автобус и слязохме на една спирка, откъдето хотела е на 200 - 300 метра разстояние. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 години по-късно ...
На 2.02.2018 г. в 10:44, Ametist каза:

Ние сме били в Carlton Tower Hotel Kuwait. Помня, че от летището хванахме автобус и слязохме на една спирка, откъдето хотела е на 200 - 300 метра разстояние. 

Според теб може ли да се разчита на разписанието на автобусите им за придвижване към летището? А билети, от шофьора дали ще може?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 4.05.2023 г. в 13:53, Биксбит каза:

Според теб може ли да се разчита на разписанието на автобусите им за придвижване към летището? А билети, от шофьора дали ще може?

Беше доста отдавна. Сега не знам как стоят нещата. За разписанието би следвало да може да се разчита.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...
На 4.05.2023 г. в 11:53, Биксбит каза:

Според теб може ли да се разчита на разписанието на автобусите им за придвижване към летището? А билети, от шофьора дали ще може?

Ходихте ли в Кувейт ?   И може ли да се купят билети от шофьора ?

Връзка към мнение

Да, от шофьорите купувахме и вече съм позабравил, но май само кеш приемаха и не можеше да се разчита на точно разписание. От летището си спомням, че беше някакъв малък - тип минибус, а из ситито джиткахме и с двуетажни. Помня много добре, че не се застояваха дълго по спирките и местните се качваха и скачаха в движение. Имай го предвид при слизане да не изпуснете спирката си.

20230515_160220.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.