Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Чакай сега и мъжете ли трябва да сме с дрехи?

А и нали ще вляза във водата през плажа за туристи?

Трябва. Къси панталонки и фланелка с къс ръкав или такава за плуване.
Връзка към мнение

Оттам тръгват и фериботите до Вилингили. Малко островче на 5 минути разстояние. Ако имате много време може да отскочите до там.

Ако направим така на път за Маафуши, предполагам после ще трябва да се върнем до Мале за да хванем ферибота за Маафуши? Колко често има превоз на обратно?

Връзка към мнение

Ако направим така на път за Маафуши, предполагам после ще трябва да се върнем до Мале за да хванем ферибота за Маафуши? Колко често има превоз на обратно?

На всеки 10 минути има фери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Алкохол на Малдивите

Алкохола е забранен на местните острови. Поради тази причина има сафари лодки, разположени в близост, където туристите спокойно могат да пият и след това да се върнат на сушата. На тези лодки се предлага и храна, а дори може да останете да спите там ;) Трансфера до лодката е безплатен, но пък алкохола е скъп. Една бира 330 мл. струва 6 $.

По-изгоден вариант е посещение на резорт с включен неограничен алкохол. Има два резорта, които са с пакети All inclusive и включват алкохол. На другите места алкохола се заплаща и колкото по-звезден е резорта, толкова по-скъп е алкохола / 30 мл водка на Анантара струват 8 $/.

Не се опитвайте да пренасяте алкохол. Ще ви го вземат на летището и ще ви го върнат като си тръгвате.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Кога сте там? Аз съм от 12 до 15 ноември :)

И ние точно тогава и на 15 срещу 16 нощта летим обратно. Засега сме с Яничка  :).

 А програмата ни е кацане на 05.11 и същия ден летим за Шри Ланка и на 11.11 вечерта се връщаме, спим в Мале първата нощ и след това от 12.11 сме на Маафуши. :)

 

Може да си направим някоя малдивска мини - магеланска сбирка :)

Редактирано от Desi75
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И ние точно тогава и на 15 срещу 16 нощта летим обратно. Засега сме с Яничка  :).

 А програмата ни е кацане на 05.11и същия ден летим за Шри Ланка и на 11.11 вечерта се връщаме, спим в Мале първата нощ и след това от 12.11 сме на Маафуши. :)

 

Може да си направим някоя малдивска мини - магеланска сбирка :)

еййй супер, аз кацам на 12 ноември и след това на 15 летя за Шри Ланка, тъкмо и за там ще разказвате :) много се радвам

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ми супер е плажчето! А водицата, с този любим тюркоазен цвят :)

Благодаря ти за хубавите снимки! :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Въпрос. Светещият планктон колко често се случва, има ли сезон или е на късмет работата по всяко време на годината?

 

9878291205_14b7647cab_z.jpgplankton  bioluminescence maldives kuredu by S. R., on Flickr

 

Тая снимка ме разби.. :)

Връзка към мнение

Въпросът ми бе дали има наблизо такова място?

 

Наблизо няма. Това е мястото, където е направена снимката - Kuredu Island Resort. С полет не е далеч.Малко по-надолу се вижда и Маафуши. Разстоянието от Мале до Маафуши е 26 км, е от Мале до Kuredu Island Resort e 153 км. 

 

 

https://www.google.mv/maps/place/Kuredu+Island+Resort+and+Spa/@4.8012441,73.7039593,9z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x8c6d0503311b3f75

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Докато бяхме на Маафуши го видяхме при едно излизане с моторница (на нощен риболов, ако не се лъжа). Като потопиш ръка във водата и разплискаш, светеше, а когато тръгна моторницата, дирята и светеше... беше вълшебно преживяване :)

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Докато бяхме на Маафуши го видяхме при едно излизане с моторница (на нощен риболов, ако не се лъжа). Като потопиш ръка във водата и разплискаш, светеше, а когато тръгна моторницата, дирята и светеше... беше вълшебно преживяване :)

Кой месец е било това?

Връзка към мнение

Малко снимки от Анантара - Вели, Дигу и Наладу :)

Дневното посещение на този остров струва 480 $, включително ваучер за 200 $ за забавление, докато сте там.

Личен архив.

 

post-5188-0-62716000-1458747126_thumb.jpg

post-5188-0-00742300-1458747161_thumb.jpg

post-5188-0-66914800-1458747233_thumb.jpg

post-5188-0-13711500-1458747266_thumb.jpg

post-5188-0-72673900-1458747307_thumb.jpg

post-5188-0-96257000-1458747408_thumb.jpg

post-5188-0-44802800-1458747493_thumb.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Малко снимки от Анантара - Вели, Дигу и Наладу :)

Дневното посещение на този остров струва 480 $, включително ваучер за 200 $ за забавление, докато сте там.

Личен архив.

То, като сметна, с 200 лв. отгоре излиза нощувката в бунгало на човек...

Връзка към мнение

Ametist, началото на Февруари.

Сега е Март, а никой не ми е казал да е видял. Ще проверя по-задълбочено този въпрос и ще ви информирам.

Връзка към мнение

Опитахме се да си спомним с приятелката ми - било е на единия нощен риболов наистина. Значи е било към 7-8 вечерта, сравнително близо до Biyadhoo.

Аз четох и друг пътепис из нета, на сънародници, които са ходили тази година и също са видели светещ планктон на Маафуши, но не са имали фотоапарат, за да снимат. Та явно се случва понякога. 

Връзка към мнение

Аз четох и друг пътепис из нета, на сънародници, които са ходили тази година и също са видели светещ планктон на Маафуши, но не са имали фотоапарат, за да снимат. Та явно се случва понякога.

Значи го има и тук светещия планктон. :) Въпроса е кога точно може да се види.

Връзка към мнение

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293953-i7445-k7145588-Bioluminescent_Phytoplankton_which_Islands_has_them-Maldives.html

 

Намерих инфо от очевидци :)

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тая снимка ме разби.. :)

 

:offtopic:

 

Некой левак е разсипал сини светодиоди в морето и понеже солената вода е поляризирана, е възникнало някакво електричество, което ги е накарало (диодите) да светнат :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.