Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Нека и аз се включа към темата и на нас ни предстой да отидем на Маафуши ,пътуваме на 27.01.2017 и ще останем до 04.02.2017г ,надявам се че може с някой от вас да се засечем а със Ametist задължително.Нямам търпение вече,изчетох цялата тема и се надявам да си изкараме добре :)))

Редактирано от vanq
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Маафуши отиваме, но полета ни каца сутринта и трябва да чакаме ферибота до 3 следобяд

О, то си е мини магеланска среща значи.

Хич не е мини. Тук има още 10 българи на Маафуши от магеланските :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ще дам после мнение и за двата вида. Та като сме на тема похапване, предлагат ли се на Маафуши нудъли. Че от Шри Ланка са ми любими.

Предлага се основно нудълс, ориз и риба, а за коту-рошито можеш да го опиташ при нас.

Може ли малко конкретика относно рибния пазар и пазара за плодове в Мале? Къде по-точно се намират?

За рибния пазар... по миризмата. Пазара за плодове е 100 метра по-надолу от същата страна :))) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ametist ние ще сме края на септември началото на октомври. Кога е най удачно да търсим хотел? Сега или е още рано? Ориентирали сме се към Маафуши и от там вече дневни трипове както препоръчаха много магеланци? Някой писа че твоят хотел е далече от бикини плажа, дали е така или нещо не съм разбрала? Ако е така би ли ми препоръчала хотел до плаж! И друго което също пишеше е че може да спим на друго място пък да се храним при теб, във вашият хотел, нали?!

Редактирано от Mistela
Връзка към мнение

Ametist ние ще сме края на септември началото на октомври. Кога е най удачно да търсим хотел? Сега или е още рано? Ориентирали сме се към Маафуши и от там вече дневни трипове както препоръчаха много магеланци? Някой писа че твоят хотел е далече от бикини плажа, дали е така или нещо не съм разбрала? Ако е така би ли ми препоръчала хотел до плаж! И друго което също пишеше е че може да спим на друго място пък да се храним при теб, във вашият хотел, нали?!

Арена е точно на плажа.На Аметистчето хотелчето е на около километър оттам.

Връзка към мнение

Mistela, ние ще сам там края на ноември и вече имаме резервиран хотел и на Маафуши и ризорт.Всеки ден следя цените и днес ми се усмихна късмета :P (900лв по ниска цена за ризорта) и сега докато пиша се сещам,че за Мaафуши не проверих дали няма някое намаление(резервирали сме през booking)И ние много се чудихме за края на септември..щяхме да сме заедно :)

 Ametist, а колко са баунитата в Мале?

Връзка към мнение

На Маафуши отиваме, но полета ни каца сутринта и трябва да чакаме ферибота до 3 следобяд

О, то си е мини магеланска среща значи.

 

Така като чета, въобще няма да е мини магеланска среща ;) Пожелавам приятни полети на всички запътили се към Маафуши.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря Александра, и аз го заглеждах този хотел. Вие колко рано резервирахте нощувките?

Аз резервирах с право на отмяна още през април за октомври.

Даже, бях букнала няколко, докато се избистри всичко.

Арена-та е на самия плаж,излизаш от хотела и си на плажа,аз съм го описала, по-късно ще ти пусна линк.И храната е хубава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mistela, ние ще сам там края на ноември и вече имаме резервиран хотел и на Маафуши и ризорт.Всеки ден следя цените и днес ми се усмихна късмета :P (900лв по ниска цена за ризорта) и сега докато пиша се сещам,че за Мaафуши не проверих дали няма някое намаление(резервирали сме през booking)И ние много се чудихме за края на септември..щяхме да сме заедно :)

 Ametist, а колко са баунитата в Мале?

Кой ризорт сте избрали?
Връзка към мнение

Кой ризорт сте избрали?

http://www.hurawalhi.com/

Заради подводния ресторант,сравнително ниската цена за трансфер с хидроплан и водните бунгала с басейн(3 от 4 те неща който искаме да изживеем на Малдивите :P )

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

http://www.hurawalhi.com/

Заради подводния ресторант,сравнително ниската цена за трансфер с хидроплан и водните бунгала с басейн(3 от 4 те неща който искаме да изживеем на Малдивите :P )

Изглежда страхотно!
Връзка към мнение

Яничка, би ли споделила малко повече за акулите. Как точно протича мероприятието? Плуваш ли с тях и колко близо все пак? Моята малко - хем ми се иска, хем не ми стиска.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Яничка, би ли споделила малко повече за акулите. Как точно протича мероприятието? Плуваш ли с тях и колко близо все пак? Моята малко - хем ми се иска, хем не ми стиска.

Не знам колко време протича стандартно, при мен беше около 3 часа от качването на лодката. Понеже бях единствената желаеща, Ametist ме заведе до Maafushi tours и всъщност бях сама на цялата лодка. Ametist ме чакаше на лодката да ми пази страх, за което съм и много благодарна. Заведоха ме на риф, където идват акули и по спомени мисля, че видях около 7. На около 3-4 метра от мен се появяваха и въобще не ми обърнаха внимание, така че притеснението ми се оказа неоснователно. Инструкторът беше много свестен и щом се появяваше акула или друга интересна риба, ми показваше и често се гмуркаше по-надълбоко да направи снимки. Мисля, че ще останете доволни. За мен най-вече беше борба с вътрешния ми страх и изпитах удовлетворение :) . Добре е да имате апаратче за подводни снимки, Maafushi tours нямаха и имах късмет, че една магеланка ми услужи с нейния.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Яничка, от този коментар имах нужда! Идваме акули, дръжте се! Ако имаш подръка снимка, ще се радвам да видя.

На самите акули нямам снимки. Инструкторът снимаше, но после се оказа, че в апаратчета е имало влага.

Тази е от момента, в който слязохме от лодката и тръгнахме към рифа.

post-1179-0-36910100-1485507563_thumb.jpg

И нещо важно, което мисля, че бях писала някъде по-горе в темата - слънцето на Малдивите е много силно. Ametist ни предупреди, но тогава не обърнах внимание. Вземете си тениска за плуване, защото и при плуването с акули, и при останалите шнорхелинг турове гърбът ви ще изгори. На туровете дават жилетки, които също вършат тази работа. Мен така силно ме хвана слънцето, че буквално 2 дни не можах да спя от сърбежи и се мятах като риба на сухо в леглото...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хора, слагайте си слънцезащитни кремове, все пак тропиците са това. Дори и на облачно време се изгаря.

Тук са излезли на мода някакви UV защитни блузи, но ми се вижда странно да влизам с това във водата, затова 50-60 фактор и на 3-4 часа се слага пак, че иначе лошо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тук са излезли на мода някакви UV защитни блузи, но ми се вижда странно да влизам с това във водата, затова 50-60 фактор и на 3-4 часа се слага пак, че иначе лошо.

Момчетата от туровете и инструкторите всички бяха с такива защитни блузи. Слънцезащитни кремове си трябват, ама за плуването тези блузи вършат перфектна работа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това с акулите звучи много интересно :)

Какви жилетки дават,с тези които не можеш да потънеш нали(спасителните)?Че аз който ме знае на Малдивите отивам,а не мога да плувам,но ако съм с такава  жилетка мога да си плацикам около лодката  :dance:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.