Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

А тя е само за повърхността.Тоест ако искаме по-надолу във водата ще ни трябват вероятно от тези стандартните маски със шнорхел? Хич не съм в час, за пръв път ще ни е :) 

Връзка към мнение
ven62,

много благодаря за прекрасните снимки и полезната информация за маските :)На мен ми подариха за рождения ден,но тази която е пуснала  Mary изглежда много яка.

Може ли да споделите какво освен "Баунтито" може да се купи от Маафуши(сувенири,дрехи и т.н.)?

Връзка към мнение

ven62,

много благодаря за прекрасните снимки и полезната информация за маските :)На мен ми подариха за рождения ден,но тази която е пуснала  Mary изглежда много яка.

Може ли да споделите какво освен "Баунтито" може да се купи от Маафуши(сувенири,дрехи и т.н.)?

 

 

Единствено ... чудесни спомени. Но ... това никак не е малко :)

 

Колкото до малдивското баунти - успях от пазара в Мале да спазаря 16 баунтита за 10 долара, използвайки познатия трик:

След пазарене, отказване, подминаване на сергията... накрая се връщам, вадя банкнотата от 10 долара и му я показвам:

"Ако я искаш ще трябва да ми дадеш 16 баунтита. Това е."

 

Почти всеки търговец, като види парите и мисленето му се променя. Трика сработва почти на 100%. ;)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Линка не ми се отваря :-( и аз ще помоля за помощ, тъй като никога до сега не съм си топвала главата под водата :-) макар и глупаво да звучи тези тръбички от които се диша имат ли дължина, т.е. за по плитко, по дълбоко и т.н.

Връзка към мнение

Аз го отворих. Ето това пише: МАСКА ЗА ШНОРХЕЛИНГ НА ПОВЪРХНОСТТА EASYBREATH, СИНЯ, Реф. номер 8304664. Ще я намериш в сайта на Декатлон. 

Мен също ме интересуват подробности за шнорхелинга, че съм много неука /може би не е тук мястото да питам/.

Връзка към мнение

Конкретно за тази маска имаме тема тук

Аз го отворих. Ето това пише: МАСКА ЗА ШНОРХЕЛИНГ НА ПОВЪРХНОСТТА EASYBREATH, СИНЯ, Реф. номер 8304664. Ще я намериш в сайта на Декатлон. 

Мен също ме интересуват подробности за шнорхелинга, че съм много неука /може би не е тук мястото да питам/.

Благодаря!

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Върнахме се от Малдивите.

 

Чудесни снимки .

Мисля че вече си зарибен за дайвинг.  Запиши го  в български клуб тук или в Гърция. По-евтино е и все пак на български. Самото обучение също е тръпка и няма да съжалявате. :)

 Май ще се наложи пак отиване до Малдивите ... :)  Пък и с тези билети на катарците... :)

 А тези маски от Декатлон кои точно са, имат ли марка? Че се чудех какви точно да купуваме, които да свършат работа на начинаещи като нас :)

 

 Маската е само за повърхността . Ако си седиш горе като коркова тапа. Ако видиш нещо интересно по-надолу и решиш да се гмурнеш не става .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Чудесни снимки .

Мисля че вече си зарибен за дайвинг.  Запиши го  в български клуб тук или в Гърция. По-евтино е и все пак на български. Самото обучение също е тръпка и няма да съжалявате. :)

 Май ще се наложи пак отиване до Малдивите ... :)  Пък и с тези билети на катарците... :)

 

 Маската е само за повърхността . Ако си седиш горе като коркова тапа. Ако видиш нещо интересно по-надолу и решиш да се гмурнеш не става .

 

Мерси за оценката - ласкае ме.

Но пък от друга страна - бил съм коркова тапа. :P  ;)

 

Но за дайвинга - наистина съм се замислил. Може би някой ден.

Bledo-o-o,  ще ме вземеш ли за ученик това или по-вероятно, другото лято. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А тя е само за повърхността.Тоест ако искаме по-надолу във водата ще ни трябват вероятно от тези стандартните маски със шнорхел? Хич не съм в час, за пръв път ще ни е :)

Аз въобще не харесах тези маски, но съм от малкото. Купих си. Първо се пълни с вода от челото ми. Ако я стегна достатъчно да не влиза вода, гумата от натиск се отразява на лицето ми и като цяло се усеща и е некомфортно. И като си наведеш малко главата, например да погледнеш назад, оставаш без въздух. Имам 1 брой почти неползван. Размер S. Пробвах и още на други хора, но пак е същото. Единственият плюс за мен, е че не се замъгляват, но това може да се реши с добър препарат или спрей против запотяване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Какво мислете за Olhuveli? Хубав ли е рифа?

Olhuveli е уникално! Само рифа не ни хареса. От всички, на които се гмуркахме този го класираме на последно място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Olhuveli е уникално! Само рифа не ни хареса. От всички, на които се гмуркахме този го класираме на последно място.

А дали можете да дадете вашата класация? :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А дали можете да дадете вашата класация? :)

На организираната екскурзия с лодка до 3 рифа сякаш беше най-красиво. На Rannalhi и Vadoo също бяха хубави рифовете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прибрахме се от Малдивите.

С две думи - беше чудесна ваканция.

Нареждам се на опашката и изказвам благодарности за цялата подкрепа която получихме от Ametist.

Нашата ваканция беше разделена между о. Маафуши и о. Расду ( Ари Атол ). Посещението на тези два острова оставиха в нас прекрасни спомени. За о. Маафуши има вече доста писано в темата. Ще добавя малко инфо за дайвинга. Ние ползвахме услугите на Maafushi Scuba – намират се точно срещу пристана на острова. Доволен съм много от момчетата. Чудесна организация с интересни Dive Spots – акули, скатове, костенурки, потънал кораб ( единствения в района ), цена от 25 $/дайв с включен кетъринг на борда на корабчето и безплатно возене и шнорхелуване за жена ми, която имаше късмета да плува заедно със стадо от над 100 делфина - още не мога да махна усмивката от лицето и. Отделно от това при всяко излизане с корабчето хващахме и по 2-3 риби тон – ей така, между другото докато се придвижвахме от едното място за гмуркане до другото.

Нощен риболов – направихме го и ние. ven62 ( поздрави на теб и жена ти ) е написал какво, колко и как. Ще добавя че рибите които ни опече Ибрахим ( собственика на лодката ) бяха толкова вкусни че следващата вечеря беше пак при него.

Остров Расду. Бяхме отседнали в SHALLOW LAGOON – чисто ново хотелче, което горещо препоръчвам. Големи, климатизирани стаи с удобни легла, широки и комфортни бани. Изключително отзивчив и любезен собственик, който дори ни покани в дома си след петъчната молитва, за да споделим празничния обяд със семейството му.

Дайвинга на Расду също си заслужава. Една идея е по-скъп от Маафуши, но пък си имат Manta Point & Hammerhead Shark Point. Наясно съм че не всеки би се гмурнал, но чувството че си в непосредствена близост до 4-5 метрови мантии и акули е страхотно.

Това което не ми хареса – на Маафуши тече интензивно строителство. След 1 или 2 години острова ще е с различен облик :(

  • Харесвам 19
Връзка към мнение
Дани Магелани

Здравейте на всички, на 25,02,2017г. в 13,50 ч кацаме по разписание в Мале.Някой може ли да сподели , дали имаме шанс да хванем ферибота за Маафуши в 15,00 ч

На кантар е. От летището до Мале ще се придвижите бързо с фери. От пристана ще вземете такси. Ако таксито ви попадне в трафик, няма да успеете. Но имате по-късно бърза лодка за 20 долара. Добре е да го обсъдите с Аметист.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прибрахме се от Малдивите.

......

Дайвинга на Расду също си заслужава. Една идея е по-скъп от Маафуши, но пък си имат Manta Point & Hammerhead Shark Point. Наясно съм че не всеки би се гмурнал, но чувството че си в непосредствена близост до 4-5 метрови мантии и акули е страхотно.

Това което не ми хареса – на Маафуши тече интензивно строителство. След 1 или 2 години острова ще е с различен облик :(

Видяхте ли Hammerhead shark на Manta Point & Hammerhead Shark Point и течението ужасно силно ли беше, или поносимо... иииии лодката следваше ли ви по течението ?

Връзка към мнение

Благодаря за отговора , разписанието на бързите лодки къде да гледаме и до колко часа има бързи лодки. Ние имаме резервация за хотел Triton Beach Maafushi. От хотела ни предложиха трансвер за 40 долара на човек и трансвера може да се осъществи чак в 17,15 ч.Трансвера от хотела са ни потвърдили. Дайте съвет какво да предприемем. Ако решим да хванем по-рано бърза лодка, трябва ли да откажем предварително трансвера на хотела?

Връзка към мнение

Благодаря за отговора , разписанието на бързите лодки къде да гледаме и до колко часа има бързи лодки. Ние имаме резервация за хотел Triton Beach Maafushi. От хотела ни предложиха трансвер за 40 долара на човек и трансвера може да се осъществи чак в 17,15 ч.Трансвера от хотела са ни потвърдили. Дайте съвет какво да предприемем. Ако решим да хванем по-рано бърза лодка, трябва ли да откажем предварително трансвера на хотела?

Ако излезете от летището до 14:20 може и да се класирате за ферибота в 15:00 часа. 
В 18:00 часа има лодка на Маафуши турс за 15 $ на човек. Тръгва от Мале, джети номер 6, срещу Bank of Ceylon. Ако решите с нея, трябва да ме информирате, за да ви запазя места.
Ако не ползвате трансфера на Хотела, трябва да го откажете, за да не си го платите като ви настаняват. 
Редактирано от Ametist
Връзка към мнение

Здравейте, Аметист. Благодаря за отговора.

Отказахме трансвера на хотела. Ще се възползваме от вашият вариант. Моля, запазете ни две места за бързата лодка в 18,00 часа . Тъй като ще имаме време да разгледаме Мале, къде бихме могли да си оставим куфарите до времето за бързата лодка.

Моля, за подробно упътване от къде хващаме бързата лодка и къде се плащат билетите.

Редактирано от Mary
Лични данни
Връзка към мнение

Здравейте, Аметист. Благодаря за отговора.

Отказахме трансвера на хотела. Ще се възползваме от вашият вариант. Моля, запазете ни две места за бързата лодка в 18,00 часа . Тъй като ще имаме време да разгледаме Мале, къде бихме могли да си оставим куфарите до времето за бързата лодка.

Моля, за подробно упътване от къде хващаме бързата лодка и къде се плащат билетите.

Моля, не оставяйте лични данни тук. :)

Ако има нужда от имена, то ще ги съобщите на лични на Аметист.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.