Прескочи до съдържание

Париж през пролетта


yonkovi

Препоръчани мнения

Ще напиша нещо, което съм казвала и друг път, с риск да повторя колегите горе - при планиране на пътуването се съобразявайте единствено и само с вашите (и на спътниците) предпочитания, да посетите местата, защото ви "говорят", защото ви интересуват по някакъв начин, защото ви докосват, а не защото "така трябва" или заради социалния натиск "ама как така ще идеш в Париж и няма да минеш по Шанз-Елизе (примерно)?".

Иначе става диво препускане с преизпълнение на петилетен план и накрая може би умората е повече от удоволствието.

 

Между другото, първите ми три пъти в Париж бяха посветени именно на дълги разходки. Айфеловата кула отдалече, Лувърът - само отвън, без грам музей, а само мотаене по парижките улици, обяд в бистро и кафе на терасата. Но тъй като не аз определях програмата, не можех да роптая... много. Но бях с човек, който много обича(ше) Париж и той ме научи да обичам фасадите с парапети от ковано желязо по булевардите, малките улички на Маре, столовете около езерото в Люксембургската градина...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ако може и аз да кажа нещо, а после и да попитам. Бях в париж за един ден и половина преди 10 години, прескачайки с автобус от Брюксел. Хора от групата дето са там не за първи път ходиха да гледат катакомбите и други неща, които са извън списъка със задължителните атракции. Спомням си, че тичахме (почти) през цялото време, но успяхме да отидем до Нотр Дам, Мулен Руж, Триумфалната арка, Айфеловата кула, Инвалидите, а вечерта в Латинския квартал. Втория ден отидохме сутринта в Лувъра и останахме там до обяд. Така че принципно е възможно, но с много тичане и много метро :)

 

Сега да ви питам нещо. От доста време (всъщност години) планираме пътуване до Париж - освобождаване от ангажименти, финанси (основното предизвикателство), възрастта на детето и пр. В края на май най-сетне отиваме със съпругата ми и детето (на 7 г.). Ще пристигнем на 31.05. със сутршния полет, а ще се върнем на 4.06 пак със сутрешния полет. Така че ще имаме почти цели 4 дни на разположение. На 31.05 нямам представа какво ще правим. Предполагам, че ще стигнем в хотела около 11.00 (http://www.solarhotel.fr/en/) и после ще решим. От толкова много забележителности а и като не познаваме града наистина ни е трудно да преценим от къде да започнем. Единственото сигурно е, че на 01.06. ще прекараме деня в Дисниленд. Искаме да отидем до регулярните first-time visitor атракции - Айфеловата кула, Лувъра, Нотр Дам, Мон Мартр. До колкото виждам, хотела ни е близо до входа за катакомбите? - може би и там. Какво би било интересно за детето според вас? Искахме и до стадиона да отидем, но се оказа, че тогава ще е затворен за посещения заради европейското по футбол.

 

И последно да питам, кои са най удобните пасове за метрото? Седмичните Навиго ми се струват най-изгодни, при положение, че искаме да включва и зоните за Дисниленд и летището. Не говоря и не разбирам френски, но май не можем да вземем такъв пас за детето - кой е най-добрия вариант за него? Искаме пасове, защото младежа не обича много да ходи и ще се налага често да ползваме метрото... Наистина искаме да изкараме там добре, защото това ще е пътуването на живота ни (до сега) и така... да се въползваме максимално :)

 

Много ви благодаря за вниманието! Много ще помогнете ако дадете съвет, а аз обещавам пътепис и снимки :)

Редактирано от dimitko
Връзка към мнение

dimitko, за детето имате две възможности:

- или карне (10 билета) на половин цена - 7,05 евро като купувате в зависимост от нуждата, плюс отделно за Дисни (3.80 евро в едната посока)

- или Paris visite - за 5 дни за зони 1-5 (включваща Дисни и летището ШдГ) - 30 евро или за 3 дни (25 евро) плюс допълнителни билети за летището. Купува се от всички гишета

Може би, щом смятате да ползвате често метрото, вторият вариант ще ви е по-изгоден.

 

За катакомбите - преди да се появят в ТрипАдвайзър, изобщо не се радваха на популярност. Сега опашките са километрични. Аз лично не ги харесах, малко зловещи ми се видяха, но може би проблемът е в моя телевизор.

 

За детето може да е интересен музеят Гревен (с восъчни фигури) - има доста френски личности, но има и по-международни - актьори, футболисти...  http://www.grevin-paris.com/en- ако не сте били в Мадам Тюсо в лондон, може да ви хареса.

Може да отидете и в Аквариума до Айфеловата кула - http://www.cineaqua.com/index.php/en/- на едно място има риби в плитък басейн и децата могат да ги пипат, моята госпожица им се радваше навремето.

Има и паркове и градини, например Jardin des Plantes, която е част от ботаническата градина в Париж.

 

Това на първо четене, после може да допълня, ако се сетя.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен е трудно да се каже със сигурност какво би харесало на едно дете в Париж. Зависи от самото дете. Ние се върнахме преди три дни от френската столица и мога да кажа какво хареса на дъщеря ми /току-що навършила 13 г., мечтаеща отдавна за Париж/. Очаквах това да е Дисниленд, но не бях съвсем права. Не че не беше възхитена от увеселителния парк /а честно казано, и аз го харесах/, но много повече се впечатли от светещата Айфелова кула през нощта, която видяхме първо от корабчето по Сена, а после и от сушата, а тя дори започна да мига като новогодишна елха за около 10 мин. Усмихваше се често, когато слушаше уличните музиканти или тези в метрото, радваше се на гълъбите /а те бяха много около Нотр Дам/, с удоволствие се протягаше на металните столове в Тюйлери или в Люксембургската градина. Харесаха й Нотр Дам и Сейнт Шапел, а от Лувъра май не се впечатли особено. Не споменавам сладоледа или макароните, вероятно те биха били изкушение за почти всяко дете.

Най-добре опитайте различни неща и детето само ще ви покаже какво предпочита. Вероятно това ще са простички неща, не е задължително да са известни музеи или ботаническата градина. Просто нещо, с което в бъдеще ще свързва Париж и първото си посещение в него.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Роца, 1-ви юни празник ли е на френските деца?

Защото аз още изтръпвам от софийските "панаири" на този ден?

 

dimitko, на дете на 7г. след Дисниленд всичко ще му бледнее... 

Предполагам, че може да е интересно на детето в Природонаучния музей.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделя и аз за пътуването ни до Париж.

Бяхме с двете ни дъщери на 5 и 8. Очаровани са от всичко, а не е да не са пътували последните 3-4 години навсякъде с нас. В Лувъра им хареса много, музея на Пикасо, естествено на Айфеловата кула искаха да стоят, ако може целия ден:) Във Версай също им беше много забавно. В Люксембургските градини си направихме пикник един обяд и казаха, че това било най-прекрасния им ден. Хареса им и Виенското колело на площад Конкорд /на входа на градините Тюлейри/.А, като цяло времето беше много неприятно - дъжд, вятър, и по-рядко напичаше слънчице. Но се бяхме подготвили с дъждобрани и по-високи кецове, че цял ден с гумени ботуши нямаше да им е удобно.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здрасти търся за датите 23 - 27 май или 23 - 29 май за двама човека някакъв хотел , но ми е малко трудно да намеря предвид ограничения бюджет от 55-60 евро на вечер . Приемам всякаква помощ :) 

Редактирано от Витко
Връзка към мнение

Здрасти търся за датите 23 - 27 май или 23 - 29 май за двама човека някакъв хотел , но ми е малко трудно да намеря предвид ограничения бюджет от 55-60 евро на вечер . Приемам всякаква помощ :)

 

airbnb.com, намираш най-миниатюрното студио, което е с добри ревюта (специално обърни внимание на коментари за локацията) и да е близо до метро. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здрасти търся за датите 23 - 27 май или 23 - 29 май за двама човека някакъв хотел , но ми е малко трудно да намеря предвид ограничения бюджет от 55-60 евро на вечер . Приемам всякаква помощ :)

Разгледайте и в Homelidays и Only-apartments.

Хотелите в Париж са скъпи.По-голяма вероятност за тези пари е да намерите апартамент/студио. 

 

В тази тема: Къде да отседна в Париж ? - също сме обсъждали настаняване.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам 1 въпрос аз съм на 25 искам да питам къде мога да се възползвам от безплатен вход по музеи и забележителности ( намаление ) . Защото четах ,че на доста места под 26 е безплатно или намалено от основната цена :) 

Връзка към мнение

Имам 1 въпрос аз съм на 25 искам да питам къде мога да се възползвам от безплатен вход по музеи и забележителности ( намаление ) . Защото четах ,че на доста места под 26 е безплатно или намалено от основната цена :)

В този линк, най-долу са изброени забележителностите, които са безплатни за лица до 26 години.

Връзка към мнение

В този линк, най-долу са изброени забележителностите, които са безплатни за лица до 26 години.

Т.е. Лувъра , Версай , Орсе , Роден , Сейнт Шапел , Пантеона и Нотр Дам са безплатни според линка :) Въпроса ми е трябва ли да си изкарам някакъв билет или просто си показвам паспорта и си влизам . 

Връзка към мнение

Т.е. Лувъра , Версай , Орсе , Роден , Сейнт Шапел , Пантеона и Нотр Дам са безплатни според линка :) Въпроса ми е трябва ли да си изкарам някакъв билет или просто си показвам паспорта и си влизам .

 

На някои места направо влизаш, а на други трябва нулев билет.
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.