Прескочи до съдържание

Здравейте, приятели!


Препоръчани мнения

Здравейте 🙂

Аз съм Цвети и съм голям почитател на Магеланци. Всъщност след като планирах семейната ни екскурзия в Исландия изцяло базирана на много добре структурираните мнения и подробна информация

тук, оттогава бях твърдо решена да се регистрирам. Първият път не ми се получи, но сега намерих повече свободно време и успях с регистрацията. 

Изключително съм благодарна на всички пишещи за полезните съвети, информация и насоки. 

 

 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, пътешественици - магеланци!
Благословена Нова година!
Нека има мир, здраве, благоденствие и пътешествия безкрай ! 

 

Аз съм новобранец , казвам се Лидия!
Посетените от мен държави са много малко.
Довчера само ви четях, снощи се престраших и се  регистрирах.  
Толкова позитивни хора има във форума. 
"Да пътуваш , означава да притежаваш света."

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,аз съм Руми и съм нова тук.Ще се радвам ако ми помогнете да се ориентирам какво мога да посетя в Ница и около нея за 6 дни като самостоятелен турист.Бих искала да разбера и с какъв обществен транспорт мога да стигна до съответното място от Ница.Благодаря и щастливо пътуване на всички пътуващи!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 51 минути , Rumi56 каза:

Здравейте,аз съм Руми и съм нова тук.Ще се радвам ако ми помогнете да се ориентирам какво мога да посетя в Ница и около нея за 6 дни като самостоятелен турист.Бих искала да разбера и с какъв обществен транспорт мога да стигна до съответното място от Ница.Благодаря и щастливо пътуване на всички пътуващи!

 

Пишете и задайте въпросите си в тази тема, а аз ще тагна дамата, която се върна вчера от там.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Галерина Рейши

Здравейте, Магеланци!

Приятелите ме наричат Ким. От Бургас съм. Дълги години се занимавах с архитектурно проектиране, но отскоро го замених с изкуство /едно странно направление в изобразителното изкуство, наречено стоун-арт/. През лятото работя като уиндсърф-инструктор.

Попаднах на този прекрасен, ведър и уникално-полезен сайт чрез блога на Георги „Аерохроники”, по-точно статията „Предстои ни първи полет? Какво да правим?”.  Всъщност полетът, който ми предстои, няма да е първи, нито втори, но ще е първият по моя инициатива и по моя програма. Преди няколко седмици смело купих три билета до Малта, където ще прекараме с децата 8 старателно планирани от мен дни. /Обикновено с планирането, шофирането, резервирането и всичко останало, се занимаваше баща им. Три години след загубата му сме зажадняли за пътешествия./ Скоро осъзнах, че пречките отново да пътуваме, са само в главата ми и е време да ги преборя. Ако всичко мине добре, няма да имаме спиране. Имаме дълъг списък с мечти, а сега и вас.

Обещавам подробен пътепис от Малта с актуални цени и практически указания.

  • Харесвам 12
  • Браво 6
Връзка към мнение

Здравейте, казвам се Диана, от Бургас съм. Нямам много свободно време, но когато намеря такова, обичам да пътувам до различни дестинации в България и зад граница. През 2020 планирах посещение на Перу и по-специално Мачу Пикчу, но поради КОВИД ситуацията не успях да го осъществя. Сега отново съм насочила мисли в тази посока. Не обичам организираните пътувания с туристически агенции, въпреки че и те си имат плюсовете. Предпочитам сама да търся информация за мястото, да резервирам билети, хотел, местни атракции и всичко останало.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, магеланци! Казвам се Румен и много обичам да пътувам. Заедно с жена ми сме обиколили почти цяла Европа. Обичаме да пътуваме бюджетно и сами да си определяме програмата. Предвид опита ни като самостоятелни пътешественици сме констатирали, че в българското интернет пространство за съжаление няма много информация за нови дестинации, към които сме поемали и все е трябвало да търсим информация на английски и руски, та наскоро и с голямо закъснение, решихме да започнем да споделяме опита си, дано да е полезен на други пътешественици като нас. Надяваме се да бъдем полезни.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте и от мен. Казвам се Диляна, обичам да пътувам и да посещавам нови места. Най-много ме вълнува времето на подготовката преди всяко пътуване, да чета и  да се информирам, планирам и организирам. Предпочитаме да организираме сами, рядко ползваме услугите на агенции. Надявам се да мога да бъда полезна на това прекрасно общество на пътешественици.  

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

искам да се представя. Казвам се Магдалена и също обичам да пътувам. Магеланци винаги са били първото място, на което търся съвети за пътуванията, които съм организирала. За сега съм пътувала само в Европа, но много обичам да чета за пътешествията на много от потребителите в по-далечни и екзотични дестинации. Надявам се някой ден и аз да си организирам такова.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 1 час, Magito каза:

Здравейте,

искам да се представя. Казвам се Магдалена и също обичам да пътувам. Магеланци винаги са били първото място, на което търся съвети за пътуванията, които съм организирала. За сега съм пътувала само в Европа, но много обичам да чета за пътешествията на много от потребителите в по-далечни и екзотични дестинации. Надявам се някой ден и аз да си организирам такова.

Привет, @Magito 🙂

 

Добре дошла след нас! Ще се радвам да споделиш за твоите пътешествия!

 

Лично аз пътешествам с предимство в по-далечни места, предпочитам Азия с Хималаите, Африка с водопадите и изумителната фауна. Непосетената досега част от Европа съм оставила за по-нататък, с бастунчето... 😎 🙃

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, Anna Kalinovska said:

Привет, @Magito 🙂

 

Добре дошла след нас! Ще се радвам да споделиш за твоите пътешествия!

 

Лично аз пътешествам с предимство в по-далечни места, предпочитам Азия с Хималаите, Африка с водопадите и изумителната фауна. Непосетената досега част от Европа съм оставила за по-нататък, с бастунчето... 😎 🙃

Благодаря за милото посрещане! 

Моите пътешествия са много обикновени, но все пак, ако мога да съм полезна в някои теми, с удоволствие ще се включа. Пътуванията ми наистина не са много (или поне не толкова, колкото ми се иска 🙂 ), а и май всички съм ги организирала като съм черпила идеи от този форум. 

Много благодаря на всички, които пишете и споделяте тук!  Винаги чета с удоволствие😘

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейте, 

 

бих искал да получа мнение от магеланците по темата за пътуване през 2024г. Обмисляме с половинката къде да пътуваме на далече и опциите са Перу или Китай. 

Като допълнителна информация - били сме в Япония и Южна Корея, а в другия регион в Мексико. 

Като времетраене на пътуванията са около 16-17 дена, не можем повече. Периода е Март или Април, това е периода, обиконовено. Ще се радвам да споделят хора, които са били и в двете страни. 

Много ви благодаря предварително. 

З.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, Zlatin Mitzov каза:

Здравейте, 

 

бих искал да получа мнение от магеланците по темата за пътуване през 2024г. Обмисляме с половинката къде да пътуваме на далече и опциите са Перу или Китай. 

Като допълнителна информация - били сме в Япония и Южна Корея, а в другия регион в Мексико. 

Като времетраене на пътуванията са около 16-17 дена, не можем повече. Периода е Март или Април, това е периода, обиконовено. Ще се радвам да споделят хора, които са били и в двете страни. 

Много ви благодаря предварително. 

З.

И двете дестинации са изключително интересно, но в този период на годината аз лично бих отишъл в Китай. Преди 7 години бяха за 14 дни в Китай, но с доста наситена програма. Споделям ви линк, където съм описал маршрута, както и публикациите от местата, които посетихме:

 

https://oneticketjustgo.com/tag/china/

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 30.07.2023 г. в 4:07, Zlatin Mitzov каза:

Здравейте, 

 

бих искал да получа мнение от магеланците по темата за пътуване през 2024г. Обмисляме с половинката къде да пътуваме на далече и опциите са Перу или Китай. 

Като допълнителна информация - били сме в Япония и Южна Корея, а в другия регион в Мексико. 

Като времетраене на пътуванията са около 16-17 дена, не можем повече. Периода е Март или Април, това е периода, обиконовено. Ще се радвам да споделят хора, които са били и в двете страни. 

Много ви благодаря предварително. 

З.

 

 

И двете страни бях посетила повторно, разбира се, с различни акценти. Дори за началото на тази година бях планирала пътешествие из Северно Перу, съчетано с Еквадор и Галапагос, но не ми се получи. Китай планирам за лятото на 2024 г., Там целта е кОрата на Свещената планина Кайлаш и изгубеното кралство Гуге.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, обожавам да пътувам и напоследък прекалявам с тази страст, но не мога да се спра. Обичам тръпката от обмислянето на идеята за дестинация, до планирането и организирането. А самото изпълнение на програмата ми е страст. Чета ви понякога. Много сте полезни, позитивни и се радвам да се присъединя към вас. Ще се радвам, ако мога и аз да съм полезна с нещо във форума, така, както вие сте били на мен много пъти досега. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, 

Миналата година за първи път пътувахме (летяхме) извън България до Берлин за Коледа и от тогава само пътешествия са ми в главата 🙂

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 2 минути , Hristo2201 каза:

Здравейте, 

Миналата година за първи път пътувахме (летяхме) извън България до Берлин за Коледа и от тогава само пътешествия са ми в главата 🙂

 

Здравей! Тук ще намериш много вдъхновение за бъдещи пътешествия.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, банда!  🙂 Аз съм Жени. Чета ви с удоволствие от доста време и винаги намирам по нещо полезно при вас. Обичам да бродя и да си организирам сама пътешествията, да изненандвам близките с такива и да показвам на чавето света. Да стягам багаж - е едно от любимите ми занимания, евър. Защото човекът е човек, когато е на път! Бъдете здрави!

  • Харесвам 21
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте.

Попаднах случайно тук, в търсене как сама да си организирам мечтани пътувания и  гледах такива групи във ФБ. От дете мечтая да обиколя света, така казвах, когато ни питаха за мечтите ни в училище.....но засега е само мечта! 🙂

Цял живот съм обичала да чета и да гледам  предавания- пътеписи, където показват различни местенца по света, култури и традиции, и всеки път "пътувам" мислено там , изживявам всичко видяно и като свърши предаването, ми се  е "напълнила душата".

Била съм на няколко места в Европа, но по- скоро е било по работа.

Кой знае, макар да не съм първа младост, мечтите понякога се сбъдват...

Dreams... 🙂 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Здравейте! Казвам се Младен Милев. Дани Йорданов ми посочи тази група и с удоволствие приех. Обичаме да пътуваме и се радваме ,че има такива сериозни ентусиасти. Последно бяхме в Барбадос. Май потегляме за Виетнам за 3 седмици. В началото, уж преди мусона,но с жега. За полезни съвети и места , ще съм благодарен.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 2 минути , Mladen Milev каза:

Здравейте! Казвам се Младен Милев. Дани Йорданов ми посочи тази група и с удоволствие приех. Обичаме да пътуваме и се радваме ,че има такива сериозни ентусиасти. Последно бяхме в Барбадос. Май потегляме за Виетнам за 3 седмици. В началото, уж преди мусона,но с жега. За полезни съвети и места , ще съм благодарен.

Радвам се, че се надушваме след толкова километри и след толкова години. 😉

Че не си спомням, дали сме се виждали лично след оная година (миналия век), когато се наложи да сме нелегално съквартиранти в Студентски град. 😄

 Чакам подробни сводки от Виетнам и тагвам @mradulova, която в момента е там, да споделя по-активно... Че тя може да е много солиден подстрекател, ако реши... "Сърбал съм й попарата" с една Малайзия ❤️ 😄

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Е да ,тогава беше “джюманджи” - хот дог с кренвирш 60ст. ,с кебапче -лев. Второто, само когато дойде рентата..,но на електронните висяхме по цял ден. С Лунгов бяхме шампиони на Airfighters 2.11 блок е бил, е , и ще си остане най..,стига да разкарат ония виещите от 10-ти…😊

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, пътешественици!

 

Казвам се Васил, на 39 от София. Следя отдавна форума, особено като предстои да посетя някоя нова държава - доста ценна информация намирам тук. Регистрирах се чак сега, за да предложа безплатно на някой сим-картата, която ползвах в Армения, и има останали 5+ ГБ.

Иначе от дете обичам да пътувам, но все по-трудно намирам подходяща компания за пътуване. Затова в последните няколко години се престраших и пътувам повече сам. Бил съм в повечето европейски държави, но все още има доста места, които не съм посетил. Засега пътувам предимно бюджетно, като подбирам евтини полети на Райън и Уиз, и с една раница. Интересувам се от история, архитектура, култура и храна. Снимам доста, макар и само с телефон.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Казвам се Ангел и обичам да карам ски през зимата и да ходя на море през лятото. Останалите ми пътувания са предимно по работа с малко разглеждане на забележителности. Посетил съм всички граничещи с България страни (без Румъния), Швейцария, Австрия, Словения, Германия, Русия и Кипър. Напоследък ми остава по-малко време за екскурзии, но пък гледам да се възползвам от всяка възможност, така че ще се радвам да прочета полезни съвети и идеи от тук 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.