Прескочи до съдържание

Здравейте, приятели!


Препоръчани мнения

Здравейте, казвам се Десислава. През лятото на мен и семейството ни предстои пътуване до Германия, Белгия, Англия и Франция, което аз организирам. В нета търсих повече информация за Париж и Лондон и така попаднах на вас.Не съм много по писането, но обичам да чета. :)

Любимите ми дестинации са Германия, Швейцария и Австрия, които колкото и пъти да посетя няма да ми омръзнат! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Казвам се Дарина и съм от онези безнадеждно влюбените в Истанбул, които още с връщането си оттам, вече мечтаят за следващото ходене. И покрай моя приятелка от една друга истанбулска тема, попаднах тук.

Не съм ходила много по света, основно по финансови причини, но миналата есен бях на едно незабравимо пътуване до Кападокия и това затвърди интереса ми към Турция и Балканите въобще. Надявам се и следващата ми дестинация да е толкова необичайна и вълнуваща ( за малко пари, обаче :) ).

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте и от мен! Пътуванията ме зареждат и се опитвам поне веднъж годишно да си го позволя.

Открих ви съвсем случайно, търсейки повече информация за Шри Ланка, като донякъде съжалих, че вече се е сформирала групичка и вероятно заминала за там ;) но пък ще опитам догодина :)

Защо точно там?! Единственото място, извън Европа, където съм била е Лас Вегас и то не беше точно пътуване, а пътуване с покана за сватба. И спонтанно избрах Шри Ланка - хем екзотично, далечно и може би не толкова комерсиално.

Предпочитам сама да организирам, без досадните и наложени екскурзии от туроператорите...

 

Вече 2 пъти съм ходила в Албания - Саранда и се връщам с прекрасни впечатления от там. Зависи с какво време ще разполагате, но си заслужава освен Бутринт да се разгледа и Изворът на синьото око, Гирокастро... от Саранда се вижда и о. Корфу, има ферибот до там, билетът е скъп, но пък може да хванете гръцки мобилен оператор, защото албанския е като македонския по цени. Има две ГКПП в района на Игуменица, през които може да влезете в Албания. Ще се радвам да съм полезна :)

 

Поздравления за добре подредения форум!!! :)

Редактирано от focuska
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Здравей и добре дошла! Шри Ланка е чудесен избор, тя беше и моята първа екзотична дестинация. Очарована съм! Ще помагаме с каквото можем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте и добре заварили. Признавам, че ми е трудно с регистрацията. Попаднах тук търсейки информация за Италия и се зачетох. Много полезно и интересно. Опитвам се да събирам спомени от пътувания из България и чужбина.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте и добре заварили. Признавам, че ми е трудно с регистрацията. Попаднах тук търсейки информация за Италия и се зачетох. Много полезно и интересно. Опитвам се да събирам спомени от пътувания из България и чужбина.

Здравей! Не разбрах, кое ти е трудно с регистрацията? Ако имаш нужда от помощ, всички тук с радост помагат. Питай :)

Връзка към мнение

Здравей! Не разбрах, кое ти е трудно с регистрацията? Ако имаш нужда от помощ, всички тук с радост помагат. Питай :)

Благодаря :) Признавам, че ми трябва време да се ориентирам. 

Връзка към мнение

Здравейте, нека и аз се представя: Ирена от Варна. Занимавам се с търговия на дребно, също така с моите две деца и...един мъж  :) Мисля си, че ако не бяха всички ангажименти и работа щях да съм се качила на колата и дим да ме няма. Обичам да пътувам, разглеждам, снимам, почивам. Много трудно ми беше с това да кача своя снимка, надявах се самата програма да изреже и намести, но не ми се получи. При повече време ще поразгледам и ще направя опити. За месец юли планираме семейна автомобилна разходка до Италия и се чудим дали да си резервираме хотелите предварително. Или където и колкото време ни хареса. 

Връзка към мнение

kaka reni, можеш да ми пуснеш снимката/снимките, които искаш на лично съобщение и ще ти оразмеря, намаля и т.н., за да станат такива, каквито искаш да бъдат.  :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

kaka reni, можеш да ми пуснеш снимката/снимките, които искаш на лично съобщение и ще ти оразмеря, намаля и т.н., за да станат такива, каквито искаш да бъдат.  :)

Е, много бързо модерирате. Моля, преместете и моя пост. :)

Mary благодаря ти, но ще се опитам първо сама и ако не успея ще се наложи да ти ползвам услугите :)

Дааа много бързо си пролича моето невежество, но сигурно така ще бъде известно време: проба-грешка. Надявам се да ставам все по-добра в подобен род кореспонденция :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравейте магеланци,

 

 

Адмирации за страхотния форум. 

Богата информация в много широк спектър, при това споделена от хора от личен опит.

Чета ви отдавна и научих неща за които си нямах и идея преди това. От днес се присъединявам и аз към вас.

 

Няколко думи за мен. Ходил съм тук таме извън България - съседните нам държави + част от бившия соц, но това беше в началото на 90те и предполагам, че нещата са се променили много.

В по-скорошни времена по-екзотичните ми дестинации са Йордания и Малта.

Общо взето не са много местата. Надявам се обаче това да се промени в бъдеще.

 

В момента планирам пътуване и имам нужда от малко помощ от опитни хора като вас.

Става дума за автомобил под наем. Направих си тема по въпроса:

 


 

Бих искал да разбера вашите мнения и всякаква помощ ще е добре дошла. Благодаря предварително.

 

Поздрави на всички 

Редактирано от Sany
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, много ми е приятно да съм част от този форум. Попаднах случайно на него търсейки конкретна информация в интернет и още от пръв поглед си пролича разликата му в сравнение с други подобни форуми, а именно от гледна точка на сериозно и позитивно отношение от страна на хората тук, съчетано с полезни и практични коментари и съвети, и което е хубаво - често написани и с необходимата доза хумор, но не дебелашки.. и агресивен..Естествено, наясно съм , че идеални неща няма, и тук в някои коментари се виждат т. нар. "черни овци" , хейтъри и т. н..., но както е известно човек не може да си избира само роднините, а за останалите той сам си взима решение...

 

Казвам се Живко, от София, семеен, работя в икономическата сфера. Надявам се да имам време да преглеждам темите и да се включвам , когато имам възможност бих го правил с удоволствие, дано не съм от тези, както е написал Георги някъде, които само се появяват с единичен въпрос и дотам.

 

Харесвам да организирам пътуванията с приятели, не само навън , а и в България при всяка възможност през годината. Човек, ако се замисли колко много места не познава и не е посетил в Родината, направо ще се хване за главата..А самият процес на организиране на дадено пътуване за мен е част от тръпката, много приятна при това..:) Да си съставиш маршрут, да разгледаш различни възможности, да си организираш всичко от...до..., да обсъдиш с приятелите Харесвам пътуванията с кола, някакси ми е по-пълноценно минаваш през повече места , спираш, където си поискаш , виждаш повече неща...и т. н..

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте!

 

По правило до момента съм се движила в руслото на семейните почивки и пътуванията само с приятели от близкото ми обкръжение. И така докато стана на 48 и си дам сметката колко неща искам да видя и то не непременно с приятелите ми, които са в моята възрастова категория. Те вече нямат желания за прекалени физически натоварващи пътувания. То и за мен важи, ха-ха. Ето моя списък с нещата, които бих искала да видя:

1. Метеоритен дъжд на Персеидите - планирам за тази година (2015) на 12-13 август да ги наблюдавам в НАО Рожен.

2. Да видя северното сияние - така открих този сайт.

3. Да се разходя по улиците на Гренада

4. Да плувам с делфини - все още търся дестинация, на която да изпитам това удоволствие

5. Да се разходя с лодка в река с мого водни лилии

6. Да пия леко бяло вино в Южна Италия

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Здравейте!

 

По правило до момента съм се движила в руслото на семейните почивки и пътуванията само с приятели от близкото ми обкръжение. И така докато стана на 48 и си дам сметката колко неща искам да видя и то не непременно с приятелите ми, които са в моята възрастова категория. Те вече нямат желания за прекалени физически натоварващи пътувания. То и за мен важи, ха-ха. Ето моя списък с нещата, които бих искала да видя:

1. Метеоритен дъжд на Персеидите - планирам за тази година (2015) на 12-13 август да ги наблюдавам в НАО Рожен.

2. Да видя северното сияние - така открих този сайт.

3. Да се разходя по улиците на Гренада

4. Да плувам с делфини - все още търся дестинация, на която да изпитам това удоволствие

5. Да се разходя с лодка в река с мого водни лилии

6. Да пия леко бяло вино в Южна Италия

Прекрасни са всички точки и съм сигурна, че ще ги осъществите!

 

Завиждам на хората, които имат такива подредени мечти! :)

Моите са неподредени и непрестанни...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Здравейте!

 

По правило до момента съм се движила в руслото на семейните почивки и пътуванията само с приятели от близкото ми обкръжение. И така докато стана на 48 и си дам сметката колко неща искам да видя и то не непременно с приятелите ми, които са в моята възрастова категория. Те вече нямат желания за прекалени физически натоварващи пътувания. То и за мен важи, ха-ха. Ето моя списък с нещата, които бих искала да видя:

1. Метеоритен дъжд на Персеидите - планирам за тази година (2015) на 12-13 август да ги наблюдавам в НАО Рожен.

2. Да видя северното сияние - така открих този сайт.

3. Да се разходя по улиците на Гренада

4. Да плувам с делфини - все още търся дестинация, на която да изпитам това удоволствие

5. Да се разходя с лодка в река с мого водни лилии

6. Да пия леко бяло вино в Южна Италия

Здравей,

и аз имам един къде подреден, къде не много, списък в главата с мечти. Една от тях беше плуването с делфини. Понеже е скъпо удоволствие на повечето места по света, мисля, че го направих на място с най-приемлива цена - Тунис.

Ако решиш по-нататък да го осъществиш, пиши тук или на лично и ще ти кажа всичко като цени, място и тн.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Травеолани

Прекрасни са всички точки и съм сигурна, че ще ги осъществите!

 

Завиждам на хората, които имат такива подредени мечти! :)

Моите са неподредени и непрестанни...

И моите са така - хаотични, днес искам едно, утре друго.

Аз обаче намирам тези списъци за малко ограничаващи - какво става ако не успееш да изпълниш нещо?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 

1. Метеоритен дъжд на Персеидите - планирам за тази година (2015) на 12-13 август да ги наблюдавам в НАО Рожен.

 

Здравей,

Тези Персеиди кои дати се очаква да се наблюдават? Само тогава ли?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

здравейте

казвам се Здравко от Русе, искам за отида до остров Занзибар и търся помощта Ви с ценни съвети и полезна информация.

Надявам се да получа съдействие от хората имало възможност да посетят това място, както и други райски кътчета по света...

Връзка към мнение

Добре дошъл.

Ето подходяща тема по твоя въпрос за Занзибар, пиши направо в нея въпросите, които имаш :)

Говорим си за Танзания

 

Виж и тук:

Остров Занзибар, Танзания - фото дневник.

от FlyTraveler

Връзка към мнение

Здравейте, 

казвам се Иса и пътувам много, както по работа, така и за удоволствие. Обикновено заедно със съпруга ми. 

Обичам да се връщам поне по няколко пъти в държавите, които съм посетила, особено ако ми е харесало. Не ме интересува дивото препускане, в опит да видиш възможно най-много за най-кратко време, предпочитам да се потопя в атмосферата на дадено място.

Планирам всичко свързано с пътуванията сама, но често ползвам местен екскурзовод поне за 1-2 дни. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте в този прекрасен форум.

Пътувам прекалено много, това е моето хоби.

Планираме всичко сами от а до я.

Прочетох много във форума преди да се регистрирам, прекрасни сте.

Присъединявам се към Вас с огромно желание.
  • Харесвам 24
Връзка към мнение

 

Здравейте в този прекрасен форум.

Пътувам прекалено много, това е моето хоби.

Планираме всичко сами от а до я.

Прочетох много във форума преди да се регистрирам, прекрасни сте.

Присъединявам се към Вас с огромно желание.

 

 

Добре дошла Bled! Радвам се да те видя и тук :). Със сигурност ще вдъхновиш много магеланци да намерят своите мечтани круизни пътувания.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Здравейте в този прекрасен форум.

Пътувам прекалено много, това е моето хоби.

Планираме всичко сами от а до я.

Прочетох много във форума преди да се регистрирам, прекрасни сте.

Присъединявам се към Вас с огромно желание.

 

Малиии, това Карибите за нищо ги нямаш :)

Колко круиза ти отне да ги извъртиш ?

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.