Прескочи до съдържание

Здравейте, приятели!


Препоръчани мнения

Здравейте, много се радвам да попадна сред Вас в този чудесен форум!

Казвам се Мария и съм на 49 години. Обичам да пътувам и го правя постоянно, както по работа, така и за удоволствие. Пътуваме със съпруга ми и с наши приятели, като предимно сами си организираме пътуванията.

Ще ми бъде приятно да обменяме мнения за местата, където съм била и местата, където бих искала да отида.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте от още един пътешественик по душа :)
Винаги съм се интересувала от пътувания. Като дете (преди ерата на интернет) изрязвах снимки на красиви места от вестници и списания и си ги събирах, мечтаейки да ги посетя един ден. Не спях по цели нощи, докато пътуваме нанякъде, за да не изпусна и една гледка през прозореца :)
Бих определила себе си като смесица от авантюрист и традиционалист. Нито тръгвам от днес за утре само с раница на гърба. Нито пък си падам по организирани "извозвания" от туристически агенции и снимки пред паметници. Предпочитам да усещам атмосферата на мястото и да наблюдавам местните. 
Откакто се роди дъщеря ми, със съпругът ми не сме спрели да пътуваме. Водим я с нас и смятам, че това много я обогатява. Засега, с детето избираме по-близки дестинации, но когато порасне, ще се развихрим :)
В този форум виждам хора с много опит, които могат да бъдат както много полезни, така и много интересни :)
Поздрави на всички и На добър път! :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Здравей, добре дошла! Сигурна съм, че ако поостанете, ще се развихрите съвсем скоро и до по-далечни дестинации. Късмет!

Връзка към мнение

Здравейте и от мен! Обичаме да пътешестваме, най-често си организираме пътуванията сами. Не можем да кажем, че имаме любима дестинация, всичко ново и интересно ни привлича.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, 

 

Благодаря, че ви има. Определено обогатявате всички пътешественици с информация и истории. Още не мога да изчета всичко и да се ориентирам съвсем във форума, но скоро и това ще стане :). За себе си бих казала, че съм мечтател, който вярва в чудеса. Винаги съм обичала да пътувам, въпреки, че ми става понякога лошо. Като малка и аз по подобие на 

Sophie

като малка много разглеждах интересни дестинации, но повече си падах по картите на страните и имената на градовете. Баща ми имаше една голяма колекция с географски карти. Мечтаех си един ден да обиколя света и да опозная хората по него. Обичам да пътувам под всякаква форма и организирано и сама с приятели да си го организирам :) Скоро станах майка. Малката още не сме запознали да я водим на много места, но се надявам и това да се случи скоро, тъй като смятам, че така много по-добре се учи едно дете, когато е в пряк контакт със заобикалящата го среда. Надявам се, че ще сме си полезни едни на други. 

 

Поздрави и усмивки :) 

 
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейте от още един пътешественик по душа :)

Винаги съм се интересувала от пътувания. Като дете (преди ерата на интернет) изрязвах снимки на красиви места от вестници и списания и си ги събирах, мечтаейки да ги посетя един ден. Не спях по цели нощи, докато пътуваме нанякъде, за да не изпусна и една гледка през прозореца :)

Бих определила себе си като смесица от авантюрист и традиционалист. Нито тръгвам от днес за утре само с раница на гърба. Нито пък си падам по организирани "извозвания" от туристически агенции и снимки пред паметници. Предпочитам да усещам атмосферата на мястото и да наблюдавам местните. 

Откакто се роди дъщеря ми, със съпругът ми не сме спрели да пътуваме. Водим я с нас и смятам, че това много я обогатява. Засега, с детето избираме по-близки дестинации, но когато порасне, ще се развихрим :)

В този форум виждам хора с много опит, които могат да бъдат както много полезни, така и много интересни :)

Поздрави на всички и На добър път! :)

Добре дошла!

Много се радвам на хората, които водят децата си с тях по екскурзии. :)  И ние сме от тях, но имам чувството, че оставаме неразбрани от болшинството, вкл. роднини и приятели. :(

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Добре дошла!

Много се радвам на хората, които водят децата си с тях по екскурзии. :)  И ние сме от тях, но имам чувството, че оставаме неразбрани от болшинството, вкл. роднини и приятели. :(

Oshko, ако знаеш аз колко много ви се радвам!!! 

Продължавайте все така!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте

Казвам се Деян и преди няколко дни разбрах за сайта от приятели. Приятно съм изненадан от качеството и количеството информация в него. Аз и съпругата ми обичаме да пътуваме, като на сърце ни е Азия. Ходили сме в Китай, Япония, четири пъти в Сингапур, четири пъти в Тайланд - там сме били почти навсякъде / и в северната и в южната част/, няколко пъти сме били и в Малайзия -  Куала Лампур и остров Луангави. Камбоджа и Индонезия също са в списъка. Сами си организираме почивките като целта ни е през феруари да сменим минусовите температури с плаж. Радвам се че тук ще намерим хора с подобни интереси.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Oshko, наистина повечето хора не възприемат пътуването с малки деца. Но всеки знае себе си. Аз съм на мнение, че пътешестването дава много на децата. Прави ги по-óправни, любознателни, космополитни... А на семейството действа сплотяващо. Разбира се, не отричам и съпътстващите неудобства, но те за мен са пренебрежими в сравнение с позитивите. Моята дъщеря (3.5 г.) вече иска за подарък глобус  :P 

Добре дошли на новозаписалите се  :bye:

Редактирано от Sophie
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Здравейте

....

Сами си организираме почивките като целта ни е през феруари да сменим минусовите температури с плаж. Радвам се че тук ще намерим хора с подобни интереси.

Тук, във форума, си имаме един неформален, и неофициален клуб със същата цел ;)

Казва се "Нова година по бермуди, с коктейл в ръка", като не е ограничен само с конкретния новогодишен период - от ноември до април, и пространството - навсякъде, където е над +18 о C Някои от членовете са изключително активни и усърдни, други по-малко, но всички гледаме да хванем самолета, и да отидем на юг като прелетните птици :)

:beach:

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Тук, във форума, си имаме един неформален, и неофициален клуб със същата цел ;)

Казва се "Нова година по бермуди, с коктейл в ръка", като не е ограничен само с конкретния новогодишен период - от ноември до април, и пространството - навсякъде, където е над +18 о C Някои от членовете са изключително активни и усърдни, други по-малко, но всички гледаме да хванем самолета, и да отидем на юг като прелетните птици :)

:beach:

 

Па други сменяме жегите със студ и вятър, кой как се уреди :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Па други сменяме жегите със студ и вятър, кой как се уреди :)

 

Аз и на този "клуб" съм фен  :lol:

Истината се оказва, че май само си търсим разнообразие, и това което нямаме в момента :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте и от мен. Аз съм Милена и съм на 39 г. Попаднах на вашия сайт случайно. Търсих информация дали ми трябва виза за Барбадос. Моя мъж работи на пасажерски кораб и покрай него и аз много пътувам. Досега пътешествията бяха из Европа , гръцките и турските острови и скандинавието. Но сега ми предстои по далечно пътешествие и не знам как ще се справя , понеже съм малко зле с английския език. Накратко качвам се в Барбадос, после идва ред на амазонието, после малко Чили , Аржентина и Антарктика. И накрая летя от Валпарайсо. Поздрави.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Добре дошла! Ама колко хора ще ти завидят за Антарктика...

И английския не е особено нужен в тия краища, особено ако знаеш испански

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошла. Ще се справиш лесно :)

Отваряш една нова темичка в дестинациите и пробваш с дневниче - какво те е впечатлило, снимчици, коментари и така.

Пък щом си с кораб, ако имаш интернет, може "на живо" да опиташ да разказваш.

Кога ще е пътуването?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

И аз се престраших да напиша два- три реда :)

Казвам се Лина, на 26 години, и изненада- обичам да пътувам!  :) И така се стекоха обстоятелствата около мен, че освен хоби и професионално се занимавам с това. Понякога работата е удоволствие :)) Обичам да пиша, да чета, обичам животните и не случайно почти всяко персонално пътуване включва някое изживяване с представители от фауната. 

След дни заминавам за Тайланд и Камбоджа, като с това пътуване отварям нова страница в пътешествията и като Ви чета просто незнам как ще избера следваща дестинация. Искам навсякъде да отида... Страхотни сте, не мога да спра да чета!

  • Харесвам 18
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте отново. Доста време не влизах защото не знаех дали ще се качвам или не. Но снощи най-накрая дойде одобрението и на 31.10 летя за Барбадос. Благодаря на всички за милото посрещане. Относно нета на кораба има но е много бавен и много скъп дори за екипажа. И най вероятно ще ползвам нет навън. Не обещавам , но ще се пробвам да водя дневник. Но като се прибера декември ще разказвам повече. Това е сега от мен. Поздрави.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Привет на всички,преди да се регистрирам изчетох доста от пътеписите публикувани тук - особено тези посветени на индокитай ,огромна благодарност на всички които са описали преживяванията си и практическите въпроси,които вълнуват всеки потенциален пътешественик в тези непознати географски ширини,на мен лично много ми помогнаха при планирането и вземането на решения по организацията на пътуването ми до сингапур и тайланд .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте момичета и момчета - пътешественици! Радвам се,че ви открих и ще имам с кого да споделям впечатления, да откривам нови места за пътешествия и при нужда да се консултирам за полезни информации! Пътувам от няколко години, като предпочитам екзотични и далечни дестинации / останалите  - на по-късни години/. Посетила съм Индия, Непал, Виетнам, Камбоджа, Перу, Боливия, Йордания, Скандинавските страни. Предстои ми пътуване до Тайланд и Бирма. Нахъсана съм да видя Бразилия, Чили, Мексико, Австралия, Нова Зенландия и ... още , още!

С интерес ще следя вашите пътеписи и съвети!

На добър час, на всички магеланци! Бъдете здрави и усмихнати!

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Здравей и добре дошла!

И на мен ми предстои пътуване до Тайланд и Бирма, а в топ желанията ми е Мексико.

Може да обменим полезни идеи.

Връзка към мнение

здравейте, и от мен отдавна не бях влизала в сайта и забравих колко сте страхотни ,преди четях всички пътеписи толкова са завладяващи и дори да съм посетила повечето места някой от вас са родени писатели  :) ,но за първи път ми се налага да пътувам с Wizz air знам ,че може и да е шок за вас ,но досега компанията за която работя се е занимавала с това ,сега заради наистина шокиращо ниските цени до Лондон реших да се пробвам да летя с тази компания,просто исках да споделя колко полезен ми беше сайта и да продължавате в същият дух номер 1 сте :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте ,казвам се Боби и попаднах на сайта в търсене на отзиви за почивки в Тайланд,на 39 г. съм занимавам се с менижиране на малък хотел в Гърция .Имам малка дъщеря на 5 години и заради нея се впускам в приключения и дълги почивки по места на който не сме били.Поздрави на всички!!!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Дани Магелани

Здравейте, аз съм Даниела. Поздрави към всички пътешественици, които при всяко кацане в България, или там, където е техният дом,  вече планират следващата си дестинация! Аз съм от тази "кръвна група" и виждам, че съм сред  съмишленици.

Търсех в нета някакво предложение за група или спътници за Малдивите, където ще бъда от 28.01 до 10.02.2016.

Случайно открих вашето общество и съм възхитена.

Моите специални поздрави за добрата идея на създателите на сайта! Изключително интересен и полезен, наситен с информация, браво! Дано и аз успея да съм ви полезна с нещо, защото ползите, от прочетеното до тук, за мен са безспорни.

Обичам да пътувам  с още от 1 до 5 души. Пътешествам сама, когато едно служебно пътуване успея да го продължа като лично пътешествие. Не е весело да си сам, но пък успявам да реализирам в голяма степен програмата-максимум за разглеждане. В група това не се случва. В редките случаи, когато съм ползвала услугите на туристически компании, съм установявала, че нямам нужда от тях, и че най-добрата логистика  си я правя аз. Нескромно, но доказано по опитен път. Естествено случва се благодарение на ИНТЕРНЕТ. И за това съм очарована от всичко, което споделяте във форума - емоции и полезни съвети. Радвам се, че Ви открих! Весели празници!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.