Прескочи до съдържание

Три нощувки край Венеция


FlashTerran

Препоръчани мнения

Привет на всички!Дано да съм уцелил правилния раздел,тъй като имам няколко въпроса от различно естество.

Предстои ни пътуване с жената до Италия (за пръв път) за 3 нощувки.

1.Има ли смисъл в Италия да ползвам друг маршрут (не по магистралата) ,за да спестя някой лев от магистрални такси?

2.Целта е да посетим Венеция.Къде ще е по-удачно да преспим - В Местре или в Лидо ди Йезоло -от гледна точка на разходи за път с автобус до Венеция,тъй като смятам да оставя колата в Местре или Лидо и до Венеция да пътуваме с автобус.

3.Мисля да направя резервацията предварително от booking.com.Това добра идея ли е?Може ли да се разчита,че няма да има проблеми с хотела при пристигането там?На място дали ще е по-изгодно да наемем хотел или да не рискуваме?

4.Какви други близки градчета или острови до Венеция бихме могли да посетим и съответно какви ще са разходите и там за автобуси ,корабчета и т.н.Според зависи може да разделим нощувките,една да е в Местре или Лидо с цел посещение на Венеция,другата да е в друг град ,третата някъде по път Хърватска ,Словения ,ако има нещо забележително да се види.

Ще съм много благодарен,ако някой сподели от опит как да оползотворим максимално тези три нощувки и посетим възможно повече интересни и забележителни места.Благодаря!

Редактирано от FlashTerran
Връзка към мнение

Здравейте

Възможности за избягване на магистралите има, специално ние не минаваме често по тях, но честно казано не заради плащането.

Това се прави когато имате време и искате да видите повече от местата около маршрута, а има какво.

Защото цената на магистралата Триест – Венеция е 10-11 евро, и при толкова кратко пътуване нямате време да ги спестите.

През целият маршрут има възможности да пътувате без магистрали, дори без винетка в Словения, но както казах заради другата идея, обикаляне и повече възможности, а не за 3 дена до Венеция.

 

Отсядане около Венеция е коментирано много, вашите идеи с кола са добри, като има още една близка, остров Лидо.

Относно Местре е ясно, хотел по-възможност с паркинг, близка спирка на автобуса или близост до гарата, с което придвижването към Венеция става бързо и лесно.

Лидо ди Йезоло е друго/не го бъркайте с Лидо/. Аз харесвам много този вариант, но не с автобус до Венеция.

Отсядането там, особено в топъл сезон е прекрасно и достъпа до Венеция е най-красив отколкото всеки друг.

Това трябва да го направите от Пунта Сабиони с корабче, което ще ви свали на Сан Марко.

Отиването от хотела ви до порта е бързо и лесно с колата. Като оставянето на колата до тръгването е удобно и най-евтино около Венеция за целия ден/ако решите този вариант ще ви кажа подробности/.

Оттам по красивата лагуна, включително и островите ще пристигнете във Венеция по вода…

Същия е и варианта от Лидо, още по-бързо и романтично, единствено имате плащане на ферибот до острова. Решите ли по този начин, пак ще ви кажа.

 

Направете си резервацията за хотела предварително, не губете време в търсене там.

Риска от проблем е описван често във форума, но това е твърде рядко.

 

В зависимост как ще си разпределите времето, имате възможност да отделите един ден за острови. Всъщност не става ясно колко чисто време ще отделите за Венеция ?

Нощувка по пътя в двете посоки ще ви убие времето за Венеция.

 

Нямате време за други градчета, отдайте се на Венеция, острови и там където ще отседнете.

Връзка към мнение

Добре,ако можете да ми кажете немагистрален маршрут в Италия,а може и в другите държави.Ще е добре да знам поне през кои две точки на държава трябва да минавам ,защото ще пътувам с GPS ,а той ще ме дърпа постоянно към магистралата.

По би ми харесало да нощуваме в Лидо ди Йезоло поради наличието на плажна ивица.Колко ще ни струва транспортът до Венеция(с корабче или автобус?).И да гледам хотелът да е близо до Пубта Сабиони,така ли?Иначе ще трябва да ползваме всеки ден автобус до там и после с корабче до Венеция...

Също така за посещение на Лидо и Мурано как стоят нещата и там с цените за транспорт(без колата,нея ще я оставя в хотела в Лидо ди Йезоло).

Значи няма да нощуваме по път,ще отделим един ден на островите ,а другото време ще е за Венеция.

Благодаря!

Редактирано от FlashTerran
Връзка към мнение

Добре,ако можете да ми кажете немагистрален маршрут в Италия,а може и в другите държави.Ще е добре да знам поне през кои две точки на държава трябва да минавам ,защото ще пътувам с GPS ,а той ще ме дърпа постоянно към магистралата.

По би ми харесало да нощуваме в Лидо ди Йезоло поради наличието на плажна ивица.Колко ще ни струва транспортът до Венеция(с корабче или автобус?).И да гледам хотелът да е близо до Пубта Сабиони,така ли?Иначе ще трябва да ползваме всеки ден автобус до там и после с корабче до Венеция...

Също така за посещение на Лидо и Мурано как стоят нещата и там с цените за транспорт(без колата,нея ще я оставя в хотела в Лидо ди Йезоло).

Значи няма да нощуваме по път,ще отделим един ден на островите ,а другото време ще е за Венеция.

Благодаря!

 

Аз ще ви покажа маршрут без магистрали, но не вярвам това да си го причините…

Това ще ви отнеме повече от двойно време за пътуване, поне 24 часа София – Венеция.

А и като не познавате маршрута, възможно е често объркване, качване-слизане от магистралата.

И не последно, разход гориво сигурно ще е повече отколкото по магистрали.

Нерви, бавно каране, често спиране, трудно изпреварване, населени места, ограничения и т.н. Не си струва разликата в цената, но вие си знаете.

 

КАРТА без такси…

Като има и други възможности.

 

Словения без винетки се минава и така:

КАРТА 

КАРТА 2

 

Ето ви и приблизителни такси по пътя, основен път…

София – Венеция Тол такси

 

Сърбия… 9-10 евро Ниш-Белград- Bajakovo

Хърватска… 16-17 евро Липовац-Загреб- Брегана

Словения…винетка-15 евро/седмица, 30 евро/месец

Италия…Триест – Венеция 10-11 евро

Общо: около 50 евро в посока

 

Относно отсядането, ако гледате да сте по-близо до Пунта Сабиони, няма да сте близо до плажа. Да, отсядали сме в Cavallino и наоколо, но аз не ви съветвам това.

Паркинга за цял ден до спирката струваше 5, после 6, сега вече е 7 евро и е напълно поносимо. Защото вие в другия случай ще ги дадете за автобуса.

Да, може и с автобуса, № 23а.

С колата за 20-25 минути сте от Лидо ди Йезоло до спирката в Пунта Сабиони.

КАРТА

 

До Венеция…слизате на първата снимка, малко в дясно Zaccaria.

Линията е № 14, VENEZIA - LIDO - PUNTA SABBIONI - TREPORTI – BURANO

Имаше и директна, но е много рядко № 15 VENEZIA - PUNTA SABBIONI

Цената за корабчето е 7,50 в посока, важи 75 минути, това е важно ако искате да слезете на остров и пак да се качите.

Тоест, ако слезете на Лидо или Бурано, до там е около 30 минути, остават 45. Можете да си обиколите 40 минути и да се качите/ако в този момент има корабче, виждаш разписанието предварително/. Но за тези минути само ще си гледате часовника.

Закъснееш ли, купуваш нов…

 

Относно Венеция, трябва да си вземете задължително карти, ако обикаляте по вода, острови и въобще.

Те са в зависимост от времето, което ще сте там:

 

1 билет/60 минути: 7 евро

24 часа: €20

48 часа: €30

72 часа: €40

7 дни: €60

Редактирано от Bled
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за изчерпателната информация!Това е всичко,което ми беше необходимо.Като гледам какви са цените за транспорт и посещение на Венеция ,най-вероятно ще я посетим само единия ден.

Връзка към мнение

А ако си вземете хотел с място за паркиране в Местре ще платите само автобус или влак до Венеция, 1 евро беше едно време...

Връзка към мнение

Ще се замисля и за Местре ...това са 60 лв за двамата отиване и връщане до Венеция...а ако ходим и на другия ден...

А тази първата карта( за пътя без такси) нещо не ми я отваря.

Редактирано от FlashTerran
Връзка към мнение

А ако си вземете хотел с място за паркиране в Местре ще платите само автобус или влак до Венеция, 1 евро беше едно време...

 

Абсолютно точно, най-вече като за първи път/аз го писах в първия пост/, но ако не търсиха и плаж...

Най-евтин, бърз, лесен начин.

Въпреки, че и ние вече не отсядаме там, търсим все нещо ново и различно, има...

 

Местре - Венеция

Последните цени бяха:

Влак 1,25 евро

Автобуси 1,50 евро

 

Между другото и на остров ЛИДО има достатъчно плаж, както и хотели до него..

Като никак не е лош пясък, кабини, заведения. Идеално съчетание на изморителни разходки и почивки на плажа. Не напразно, голяма част от него е частна...

Въпреки, че на практика това е "дигата"/острова/, която пази Венеция, плажа е чист, водата също.

 

 

Ще се замисля и за Местре ...това са 60 лв за двамата отиване и връщане до Венеция...а ако ходим и на другия ден...

А тази първата карта( за пътя без такси) нещо не ми я отваря.

 

Картата се отваря нормално, за всеки случай ето друг вариант, ТУК

Трябва доста зум, за да се видят отделните отсечки...

Както казах има и много други варианти, но не е за препоръчване.

Редактирано от Bled
Връзка към мнение

Да,този линк сработи.Благодаря !

В Лидо са по -скъпички хотелите.Може би вариантът за нощувки в Местре,посещение на Венеция и плаж в Лидо ще е най-добър.От Местре за Лидо ще трябва автобус до Венеция и после горепосоченото от теб корабче до Лидо?

А дали ще е по-евтин вариантът ,ако нощуваме в Лидо ди Йезоло,да пътуваме с кола до паркинга на Венеция и там да оставя колата?

Редактирано от FlashTerran
Връзка към мнение

За маршрута, винаги може да избереш "Avoid tolls" или както е там от опциите. Обаче целия път от България до Венеция ще видиш зор, може би да пропуснеш магистралите където са най-скъпи, примерно Словения или Италия.

Паркинга на Венеция е от порядъка на 30 евро на ден май.

Плажове има много, не е задължително да е точно Венеция, може да имат 2 нощувки в Местре и една някъде по пътя към Триест, с плаж, хем ще е по-евтино... Варианти много.

Връзка към мнение

Да,този линк сработи.Благодаря !

В Лидо са по -скъпички хотелите.Може би вариантът за нощувки в Местре,посещение на Венеция и плаж в Лидо ще е най-добър.От Местре за Лидо ще трябва автобус до Венеция и после горепосоченото от теб корабче до Лидо?

А дали ще е по-евтин вариантът ,ако нощуваме в Лидо ди Йезоло,да пътуваме с кола до паркинга на Венеция и там да оставя колата?

 

Не мисля, че на Лидо не се откриват добри цени, напротив.

Отсядали сме няколко пъти, заради паркирането, плажа, прекалено близо и т.н.

Примерно с промоции:

http://www.hotelvenezia2000.com/en/

78 евро, в момента го виждам под 100.

http://www.hungaria.it/

75 евро, много сериозна промоция.

http://hotelvillapannonia.it/en

80 евро, много удобен, както за плажа, така и за вапорето.

 

Ето в момента, например това:

http://www.500bb.it/

60 евро, паркиране и интернет безплатно.

 

И моето предложение:

Този хотел в момента може да се резервира за 33 евро...април.

http://www.leboulevard.com/ENG/

С частен паркинг...

Много го мисля и аз, но няма да е дълго...

 

Не се разбра кога ще ходите ?

 

Трябва търсене и точен момент...

Връзка към мнение

На 2-ри май тръгваме и на 6-ти обратно към България.

Аз ги гледах от booking.com само.

Ако прекарвам колата до Лидо,няма ли много да се оскъпи с ферибота?

За 3-те нощувки за двойна стая гледам цени от сорта на не повече от 350 лв общо.

Редактирано от FlashTerran
Връзка към мнение

На 2-ри май тръгваме и на 6-ти обратно към България.

Аз ги гледах от booking.com само.

Ако прекарвам колата до Лидо,няма ли много да се оскъпи с ферибота?

За 3-те нощувки за двойна стая гледам цени от сорта на не повече от 350 лв общо.

 

Това са 4 нощувки, сигурно една по пътя ?

 

Аз ще ви кажа разходите, а вие си решете.

Колата до Лидо ще ви струва 21 евро в посока.

На пасажер по 6,50.

 

От Лидо ди Йезоло също имате разход, до спирката, паркинг или автобус и по 7,50 на човек в посока. И много повече загубено време.

Определено в Лидо ди Йезоло имате много по-голям избор на хотели.

 

Но тук трябва да се отчете, че на остров Лидо вие сте си във Венеция.

На 3 спирки от Сан Марко/10-15 минути/.

След като купите карти, може да ходите и да се връщате колкото искате, кеф ти ден, кеф ти вечер.

Лидо на мен ми харесва повече от Местре, защото е свързан с вапорето и е част от Венеция. 

Аз вече резервирах хотела с 4 звезди на Лидо, нямаше как да го изпусна.

 

Можете спокойно да се вместите в цената за три нощи, като в момента за вашите дати може да резервирате хотели за по 30 евро на вечер, три звезди в Лидо ди Йезоло.

Примерно:

http://www.hoteldanubio.it/

http://www.hoteldianajesolo.it/

И двата хотела са на централната улица

 

19646563938_ea7d6afab0_h.jpg

 

Via Andrea Bafile 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Три са нощувките,ще тръгнем вторник следобяда,за да може да стигнем сряда сутринта на 3-ти.

Как ви се струва вариантът да отседнем в Лидо ди Йезоло и когато ходим до Венеция да оставям колата на някоя улица или паркинг в Местре и от там с автобус до Венеция?

Другият въпрос ми е - най-скъпо е по пътищата в Хърватска и Италия.Има ли възможност така да се нагласи маршрутът само през Хърватска и Италия да не ползвам платените пътища?

Благодаря!

Връзка към мнение

Три са нощувките,ще тръгнем вторник следобяда,за да може да стигнем сряда сутринта на 3-ти.

Как ви се струва вариантът да отседнем в Лидо ди Йезоло и когато ходим до Венеция да оставям колата на някоя улица или паркинг в Местре и от там с автобус до Венеция?

Другият въпрос ми е - най-скъпо е по пътищата в Хърватска и Италия.Има ли възможност така да се нагласи маршрутът само през Хърватска и Италия да не ползвам платените пътища?

Благодаря!

 

И двата варианта не са добри идеи...

В Хърватия, минавайки без магистрали ще пътувате 3-4 часа повече...

Италия е по възможно, но както казах с цел крайбрежие. Ще отнеме в повече, поне час.

Варианта с оставяне колата на улицата не ми се коментира, като може да остане цял ден за 7 евро на Пунта Сабиони.

А и разстоянието по суша никак не е малко, по близо час в посока.

Избора си е ваш.

Връзка към мнение

Да,но транспортът с това корабче до Венеция доста оскъпява...

 

Доста, е силно казано...

Цената е същата като вапорето във Венеция дори за една спирка.

 

В другия случай трябва да отчетете също билети за автобус, както и горивото ви до Местре/каквото и да е то/.

И разликата се стопява...

Да не говорим за повечето време, удобството и т.н.

И не на последно място, казах и преди, влизането във Венеция с автобус или влак е нищо в сравнение с влизането през лагуната. Нали това е целта, красота и тръпка...

14465635652_20c6e3d82f_b.jpgЩе спрете точно тук, малко вдясно...

 

Но избора си е ваш, приятен път и страхотно изкарване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще отседнем в Лидо ди Йезоло :)

А ако карам до Рупа,Хърватска по магистрали и всичко с такси и след това мина словения до Тристе ,както си посочил,без винетка и през Италия избера в гугъл мапс да избегне таксите,добър вариант ли е? Пътят като времетраене не се увеличава значително ,по картата е около 12 часа?

Така ще избегна 30лв в Словения и 44 в двете посоки в Италия?А в Италия с колата от Лидо ди Йезоло до Местре няма да има такси ,нали?

post-5256-0-40122700-1459481904_thumb.png

Редактирано от FlashTerran
Връзка към мнение

Как мислите?

 

Въпроса ти за тол таксите в Италия ли е? Ето тук може да видиш карта, да сметнеш маршрут и толове: http://www.autostrade.it/autostrade_en-gis/percorso.do

 

Иначе с кола съм стигал максимум до Загреб в един ден, не мога да помогна по останалите въпроси. 

Връзка към мнение

Въпросът ми е - ако карам по магистрали с такси до Рупа, Хърватска, от там да тръгна по маршрута от снимката по-горе, ще избегна ли таксите в Словения(винетка) и в Италия?

post-5256-0-62262700-1459834307_thumb.png

Редактирано от FlashTerran
Връзка към мнение

Много пъти съм минавал този маршрут с кола. Моят съвет към теб е да се движиш по магистралите. Парите, които ще спестиш от италиански тол такси и словенска винетка ще ги дадеш за бензин, като в бонус ще получиш два пъти по-дълго пътуване. Аз много-много не се ориентирах от програмата, но ми се струва доста натоварена откъм пътуване...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен си заслужава да спестиш само словенската винетка като се прехвърлиш в Италия през Триест. За останалите тънкажи, просто нямаш достатъчно време и ще се разпилееш в пътуване вместо в разглеждане.

Връзка към мнение

Единия път минахме Загреб-Риека-Триест за да избегнем словенската винетка. Не помня точно, че беше 2009г., но ако сме тръгнали около 4ч. от София, в Триест бяхме около 15ч. /на отиване печелим час/. Сещам се, че в 17ч. трябваше да сме в Удине, а ние подранихме. Спиране - 2 пъти по 10-15 мин.

Връзка към мнение

Само да споделя, че отсечката между Риека и Триест е в пресечена местност и движението може да бъде доста тромаво. Отделно не си спомням добре (последно съм минавал по този път през 2009 г.), но май имаше тол такси на хърватска територия по магистралата между Риека и Загреб. Добре е предварително да се сметне за каква разлика става дума, но както казах, за мен упражнението е лишено от смисъл, ако целта не е разходка в живописния район на Риека...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.