Прескочи до съдържание

Кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

Здравей, Георги,

 

Опитвам се да кача принтскрийн, но нещо не се справям. Цените продължават да са така, както писах. Мисля си дали не ме опеделя като резидент от САЩ.

Връзка към мнение

Уфф тая сага с колите направо ми дойде в повече! Ние резервирахме вчера с пълна застраховка но от посредника, т ( просто е къде къде по евтино). Фирмата, която ще ни даде колата е Firefly - ако имате някакви лоши или добри отзиви свиркайте, докато имам право на отмяна ;) Прочетох, че фирмата ще ми блокира 1650 евро. Мога ли да си надвнеса по кредитната карта пари, тъй като лимита и е 2000 лева? (не ми се ще да и увеличавам лимита по ред причини)

 

Георги, мога ли да те помоля беше направил (започнал) една много яка статия обяснение за колите под наем но не успявам да я намеря, да постнеш линкче тук!  

Връзка към мнение

Уфф тая сага с колите направо ми дойде в повече! Ние резервирахме вчера с пълна застраховка но от посредника, т ( просто е къде къде по евтино). Фирмата, която ще ни даде колата е Firefly - ако имате някакви лоши или добри отзиви свиркайте, докато имам право на отмяна ;) Прочетох, че фирмата ще ми блокира 1650 евро. Мога ли да си надвнеса по кредитната карта пари, тъй като лимита и е 2000 лева? (не ми се ще да и увеличавам лимита по ред причини)

 

Георги, мога ли да те помоля беше направил (започнал) една много яка статия обяснение за колите под наем но не успявам да я намеря, да постнеш линкче тук!  

 

Според мен отмени и откажи застраховката на посредника. Ако не искаш да правиш тази от доставчика, то си направи от някоя трета фирма, които ги предлагат много по-евтини. Иначе ще ти блокират сума, да, обикновено банките нямат против да надвнесеш, но имай предвид, че след като тази сума бъде отблокирана ще трябва да си я харчиш от картата :) Ето я темата, за която вероятно говориш: http://magelanci.com/topic/6144-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B4/

 

Firefly са лоу кост подразделението на Hertz. Като цяло не се славят с читав имидж, но поне не е компания еднодневка. 

 

 

Сега ги виждам Hertz, но ми излизат 290€...както и да е, както ти писах, цена от 130 евро хич не е супер ниска за 6 дни наем, rentalcars са като цяло читав сайт и аз лично не очаквам проблеми. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен отмени и откажи застраховката на посредника. Ако не искаш да правиш тази от доставчика, то си направи от някоя трета фирма, които ги предлагат много по-евтини. Иначе ще ти блокират сума, да, обикновено банките нямат против да надвнесеш, но имай предвид, че след като тази сума бъде отблокирана ще трябва да си я харчиш от картата :)

 

 

 

Ренталкарс ми даде 188 лева за колата за 4 дни с пълната застраховка. ( 84 лева наем и 104 пълна застраховка, като имам включен и допълнителен водач в цената което ми е важно - някаква промоция беше). Като гледам worldwideinsure , insurance4carhire не излиза по евтино. Какъв би ми бил бонусът ако букна застраховка през тях?

Връзка към мнение

Ренталкарс ми даде 188 лева за колата за 4 дни с пълната застраховка. ( 84 лева наем и 104 пълна застраховка, като имам включен и допълнителен водач в цената което ми е важно - някаква промоция беше). Като гледам worldwideinsure , insurance4carhire не излиза по евтино. Какъв би ми бил бонусът ако букна застраховка през тях?

 

Ами за 4 дни в Италия Worldwideinsure ми дават цена от 9 паунда...да не би да си гледала цялата им застраховка, виж само за колата под наем сметката: https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php

 

25лв на ден за доп. застраховка е по-скоро по-близо до това, което доставчика ще поиска, виждам че цените на Firefly гравитират около 12-13€ на ден, в пъти е по-добре да вземеш тази застраховка и да си спестиш всички галимации, когато взимаш от външен доставчик. 

 

Редакция: оп, грешка, в Италия Firefly искат 23€ за допълнителна застраховка. Ами пак ще си прецениш, но се съмнявам продукта на rentalcars да се различава много от този на worldwideinsure, че да заслужава четворната цена. По-скоро, ако искаш спокойствие дай 100€ на Firefly, а, ако искаш да имаш покритие за всеки случай ползвай wwinsure. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

:) Да ви разкажа в крайна сметка какво стана:

 

Отказаха се хора от пътуването и аз букнах наново по- мъничка кола. Фирмата Интеррент ( дъщерна на eropcar, ако не бъркам). Даде ни много хубави условия с безплатен допълнителен шофьор ( а той ми беше задължителен).

Блокират 800 евро (което на фона на Firefly си е екстра). 

 

Лесно ги открихме - имат си шатъл бусче на летището в Пиза и те возят до офисчето. Там наехме количката FIAТ 500 - кукличка - нова, чистичка, прекрасна. Отказах от тях застраховка, която ако не се лъжа беше около 27 евро на ден. Отправихме се към къщата си в едно затънтено селце. Настанихме се. Близо до квартирата паркинг за чудо и приказ - широк с достатъчно места за всички. Това става към 22:30. На сутринта в 10 отиваме към колата, че имаме програма за ичпълнение, и оп........

Надран десен заден калник   :( 

 

Какво да ви кажа.... Втори път рента кар в Италия и втори път не по моя вина на паркинга някой я забърсва.

 

Веднага ми оцениха драскотината на 330 евро ( ще ви покажа малко по -късно снимки да видите за какво иде реч).

 

Застраховка към компанията нямам. Поръчах си само от wwinsure. Сега имам да попълвам документи и неща. Ще ви разказвам по натаък какво се случва с казуса. Дано всичко е наред! 

Редактирано от Лин
Връзка към мнение

:) Да ви разкажа в крайна сметка какво стана:

 

....

 

Какво да ви кажа.... Втори път рента кар в Италия и втори път не по моя вина на паркинга някой я забърсва.

 

Веднага ми оцениха драскотината на 330 евро ( ще ви покажа малко по -късно снимки да видите за какво иде реч).

 

Застраховка към компанията нямам. Поръчах си само от wwinsure. Сега имам да попълвам документи и неща. Ще ви разказвам по натаък какво се случва с казуса. Дано всичко е наред! 

 

Как ме наплашихте в тоя форум. Аз досега си бях такъв "джигит". Никаква допълнителна застраховка и ... пей сърце.

Лин, дръж ни в течение... ако искаш разкажи и за първия инцидент.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

:) Да ви разкажа в крайна сметка какво стана:

 

....

 

Какво да ви кажа.... Втори път рента кар в Италия и втори път не по моя вина на паркинга някой я забърсва.

 

Веднага ми оцениха драскотината на 330 евро ( ще ви покажа малко по -късно снимки да видите за какво иде реч).

 

Застраховка към компанията нямам. Поръчах си само от wwinsure. Сега имам да попълвам документи и неща. Ще ви разказвам по натаък какво се случва с казуса. Дано всичко е наред!

Хмммм, риск явно си има и аз ще чакам, за да видя развитието на ситуацията, Лин. Бях се спрял на този вариант с Голдкар и допълнителна външна застраховка, но....

Иначе скъпата алтернатива за момета е  Фиат Панда през Авис 230 Евро (330 Евро с пълна застраховка) за шест дни и с намаление, което имам.

Редактирано от DonIvan
Връзка към мнение

Сега пак пробвах през renatalcars и ето какво ми излиза. Подозирам, че е за амер. граждани, тъй кат опитах да си създам профил на сайт, но не мога да го завърша с данните ми от БГ документите.

post-2845-0-18520400-1461064139_thumb.png

Редактирано от DonIvan
Връзка към мнение

Как ме наплашихте в тоя форум. Аз досега си бях такъв "джигит". Никаква допълнителна застраховка и ... пей сърце.

Лин, дръж ни в течение... ако искаш разкажи и за първия инцидент.

 

А, аз мисля, че съм споделяла и преди, но ще кажа за първия. Тогава обаче изобщо не съм се занимавала и интересувала за наемането на кола, други го правеха. Други букваха, взеха  пълна застраховка ( ама като я делиш на 4 си е абсолютно нормална сума, такава беше компанията).

 

На платения паркинг във Верона - някой ни беше забърсал супер жестоко (пак в наше отсъствие , на пракинг без наша вина). Колата беше на 30 км, - чисто нов сеат леон. Доплака ми се като я видях, защото беше чисто нова кола, цялата и предна лява част беше намачкана. Взехме от паркинга протокол и видео запис ако не се лъжа за всеки случай (някаква мацка с джипче). Но тогава все пак бяхме с пълна застраховка и нямаше ядове. 

 
Връщането беше: Оставихме я на паркинг и мушнахме ключовете в една кутия на фирмата и това е.....

После момичето с кредитната карта каза, че не са я чарджвали за нищо допълнително и така.... не съм имала притеснения и ядове, ама и незнаех нищо за наемането на кола :) Заради този случай тук изчетох всичко преди да букна и ......

Връзка към мнение

Ето и как изглежда щетата:

 

На втората снимка почистихме малко мястото с надежда това да оправи нещата :)

post-2652-0-04296100-1461070541_thumb.jpg

post-2652-0-77257900-1461070547_thumb.jpg

Редактирано от Лин
Връзка към мнение

Здравейте,

 

бих искал и аз да се включа в дискусията, но с няколко казуса, които ме затрудняват да реша.

1. Относно рент а кар фирмите. Виждам, че някои имат опит с по- малките такива компании,които са най-изгодни (за шест дни около 150 евро, със стандартна застраховка), но и за които в tripadvisor.com има доста изписано и то с много нагативни мнения; за своеволни таксувания, глоби и.т.н. (Goldcar, Greenmotion, Noleggieare,Firefly и др.). Ще се радвам на всеки, с опит да сподели информация.

Въпроса е, дали ако закупя "Супер застраховката" ще ограничя възможността да ми развалят почивката от рента кар фирмата накрая? Колко струва тази застраховка, когато се купи от тях на място, защото и на техните сайтове не намирам тази тарифа? През брокерите се продават, само тяхна подобна застраховка, която до колкото разбирам не е много смислена.

Алтернативата е ясна Europcar, Hertz и др., на двойна цена.

Полетът ни е с кацане в 20,00 ч. Има ли вариант, сравнително нормално да стигна до Флоренция с влак или автобус и едва след това да си взема рент а кар за 3 дни, само за обиколката из Тоскана?

Аз след 2 месеца ще правя почти същото като теб, само дето кацам във Флоренция, а не Болоня. Взимам кола от Budget /май Авис ги купи, може и да греша/ през брокер, а на място ще реша за застраховката. До сега не съм купувала, за да си намаля самоучастието/или нулирам, ама като чета по-горе взех да се плаша :)

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

Здравейте, новобранец съм в сайта предвид, че и  въпроса ми може да се окаже дилетантски. Имаме желание с жена ми септември да направим едно пътуване из Тоскана. За тази цел искаме да вземем кола под наем. Изчетох всичко, което имаше да се чете  - наясно съм с проблемите и риска. Видях едно мнение на Георги (като идея) - да се буква през посредниците (atlas, autoeurope, carrental...)  и да се плати пълната застраховка при наемодателя (рентакар компанията). Така излиза по-евтино и сигурно...(поне са риска, който поемам). Въпросът ми е следният: имам желание по  - отрано да направя резервацията, за да съм сигурен - като направя резервацията (към посредника), рентакар компанията автоматично ли ми блокира депозита. Защото застраховката, която искам да направя най - вероятно ще е на мястото на вземане на колата т.е. 2-3 м по - късно 

Връзка към мнение

Не се блокира при резервация, а когато отидете на място да вземете колата. Сега евентуално плащате наема(има и опции само част от него да се плати, а останалото на място). 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След дълги размисли, най-вече под ваше влияние, реших да се upgrade-на и да си взема допълнителна застраховка.

Е, не съм еволюирал чак до там, че да взема пълната застраховка от самата rent-a-car компания.

Ще взема такава от трета компания. наясно съм с видимите "+" и "-"

Интересуваме ме следното:

Този трети застраховател какви документи изисква, ако рент-а-кар компанията ме чарджва за някаква щета.

Иска ли протокол от полиция, свидетели, протокол от рент-а-кар компанията, други документи, снимков материал, ...

Четох по техните сайтове, но не е съвсем ясно - общо взето пише, че ще изискват каквото има човек, ама това дали ще е достатъчно т.е. има ли вероятност да отговорят - ... еми, sorry, нямаш този или онзи документ.

 

Фичо?

Някой с личен опит?

Предварително благодаря.

Жалко, че казуса на Лин не е приключил.

 

Аз си представях нещата така:

Доказвам, че рент-а-кар компанията ми е теглила от кредитната карта и ги пускам те да се оправят по между си. След определено време третия застраховател ми връща парите, изтеглени от рент-а-кар компанията. Ама май не става така. :(

Връзка към мнение

Винаги взимаме допълнителна пълна застраховка от доставчика, особено в лявото движение  :) и в Италия.

Досега сме имали един счупен стоп на паркинг в Крит. Но там пак имахме пълна застраховка, дори не са ми блокирали кредитната карта. Знаете как е по островите.

Последно миналият месец в Бари имахме инцидент - часове преди полета ни счупиха стъкло на крайбрежната с цел кражба на раница.

Така и не изчакахме полиция. При връщането на колата, служителка само отбеляза в договора, че нямаме протокол за събитието и че те нямат претенции.

 

През юли пак за Италия съм резервирала с пълна застраховка. Доста се оскъпява, за съжаление.

Редактирано от infinity
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Винаги взимаме допълнителна пълна застраховка от доставчика, особено в лявото движение  :) и в Италия.

...

 

Благодаря за поста.

Да, знам за тази възможност. Но в рамките на 50 дни ще ползвам на два пъти рент-а-кар -  в Италия и Испания и трябва да им набутам над 300 евро за пълната застраховка, купена от самата рент-а-кар компания. И, ... :)  не искам да го правя... по ред причини.

Връзка към мнение

Пълна застраховка от външна фирма, спукана гума, съответно нова гума. Снимки на спуканата гума, че не става, фактура за новата. Изпратихме по ел.поща всички документи и до 2 седмици ни възстановиха парите. Това се случи във Великобритания. Застраховката си я бяхме взели по интернет заедно със запазването на колата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пълна застраховка от външна фирма, спукана гума, съответно нова гума. Снимки на спуканата гума, че не става, фактура за новата. Изпратихме по ел.поща всички документи и до 2 седмици ни възстановиха парите. Това се случи във Великобритания. Застраховката си я бяхме взели по интернет заедно със запазването на колата.

Коя компания? (за застраховката)

Връзка към мнение

Благодаря за поста.

Да, знам за тази възможност. Но в рамките на 50 дни ще ползвам на два пъти рент-а-кар -  в Италия и Испания и трябва да им набутам над 300 евро за пълната застраховка, купена от самата рент-а-кар компания. И, ... :)  не искам да го правя... по ред причини.

 

Не знам на какви точно съвети се надяваш, но както си го описал излиза, че така или иначе вече си направил избор. Нямам идея за какви разлики говорим, но личното ми мнение е, че спокойствието струва малко повече пари. Не виждам какво точно ще спестя ако направя застраховка към външен застраховател и претърпя щета, която първоначално трябва да възстановя със свои средства, а едва по-късно да се надявам да получа парите в пълен обем от застрахователя. Кому е нужно това упражнение? Плащайки на доставчика, забравяш за разправиите и притесненията...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вен, принципно не е коректно да се обобщава какви документи искат. Напълно е възможно за един застраховател да са достатъчни първите два най-очевидни, а друг да поиска майка си и баща си с идеята да откаже плащане.

 

Най-правилно е да прочетеш Общите условия на застрахователя, който смяташ да ползваш. Там би следвало подробно да са описани. При това обезателно преди сключване на застраховка. 

 

А дали ще застраховка на доставчика или трети външен застраховател ти ще си решиш. Наясно си какви са плюсовете и минусите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ви кажа по моя случай какво стана: Изпратих копие на книжката си и на втория шофьор също. Копие на договора с рент-а кара, копие на протокола от рент а кар компанията, копие на фактурата, както и доказателство, че аз съм платила ( представляваше принт от он-лайна сайта на баката ми, как са ми удържани парите). Това е със застраховката в Worldwideinsurance и описаният по - горе случай. Странното е че са ме фактурирали 335 евра, а застрахователите ми връщат 303 ? В рамките на 5 работни дни е всеки техен отговор, съответно и след исканите допълнителни документи директно ми ги преведоха по сметката. Сега текат 5-те рботни дни за да ми отговорят на въпроса относно разликата в цифрите. Ще ви кажа какво следва...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така в моя случай схванах и ценообразуванео на външната фирма доставчик на застраховка. Според вида застраховка, който съм сключила Worldwideinsurance покрива до 50 паунда или техния еквивалент от Administratiion and handling charges. 

По фактура от InterRent разбивката е следната (в евро):

 

Damage Admin Fee : 75.00

Responsabilitita Danni Es. Art 15 : 239.80

​IVA (което незнам какво е и начислено в последствие, нещо като ДДС, ама знам ли) : 16,50

 

Доволна съм от застрахователната компания, защото без да спорят и супер бързо и лесно възстановиха пари по посочена от мен сметка. 

 

Процедурата, както посочих горе е следната: на специален сайт се регистрира щетата,попълват се лични данни, сметки и прочие, прикачват се всички необходими документи ( които изброих в горния пост) и до 5 работни дни пускат парите.

 

Естсевено не вникнах първоначално в ценообразуването защото не схванах как е станало и си зададох въпрос към компанията застраховател: I want to ask why the accounts department has set up a payment of €304.04 when the invoice from InterRent is for €331.30?

 

 

 

И отговорът беше: Good Morning,

I write further to previous correspondence.

I can confirm that the amount we settled for was the amount of 239.80 charged for damage and then the admin fee on top of that.

Please note as part of the 2016 Worldwide you are only covered for 50 GBP admin fee or currency equivalent in this instance 50GBP converted to Euros using a currency conversion website was 64.24 Euro.

 

Така че ето ви и какво се случва в този случай със щета и застраховка от трети доставчик!

 

Надявам се разказът ми да е бил полезен!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.