Прескочи до съдържание

Полети и смяна на имена във връзка с медения ни месец в Азия


Препоръчани мнения

Здравейте.

Пиша и тук , тъй като ми трябва информация относно полетите след сключен брак , които запазваме сега.

Дори , преди да пиша вече имам 2 закупени билета (Лондон-Банкок , Банкок-Пукет),които запазих със сегашното име на моето момиче.

Преди да продължа да купувам самолетни билети , моля ако е възможно някой да ми обясни как да процедирам след като се оженим.

1. Прочетох за мнения , да не сменяме документите на жена ми до патуването (в случая това са 5 месеца), но пък прочетох коментари , че има възможност да не ни пуснат да напуснем БГ , а ние живеем в Лондон.

2.Прочетох за накакъв документ , който една госпожа наричаше "Документ да докажа , че аз съм си аз" , който доказва саноличноста ти и че си сменил името си.

3.Прочетох , че трябва да се обадя на Авиокомпанията и да обясна , като предоставя нужните документи?!

4.За предварителна смяна на името , прочетох , че не е разумен вариант.

5. Прочетох и за вариант да запазвам билетите с презимето (Погледнах и забешязах че авиокомпаниите ясно подчертават "family name / last name / surname .. "

 

Благодаря ви предварително !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма страшно, имаш много варианти

1) Ако сте измислили как ще се казвате, резервираш отсега с новите имена, после сменяш паспорти и готово.

2) Резервираш със сегашните имена, пътувате и после сменяш паспортите.

3) Резервираш със сегашните имена, сменяш паспортите и после носиш и свидетелството за брак, където пише старо и ново име, за да докажеш, че е същия човек

4) Резервираш с име и презиме, те си остават

Предполагам, че още може да се измислят

Аз като пълен мързел въобще реших да не сменяме името на жената, че и без това щеше да звучи странно, то сега имената на дъщерите звучат странно, няма оправия

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Общо взето и аз това предположих като четох другите коментари (че ще има доста варианти) .

Тогава мисля д продължа както съм започнал и ще нося впоследствие нужните дойименти.

Благодаря ти :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.