Прескочи до съдържание

Ами да повлека крак и да се представя :)


Препоръчани мнения

Както си личи от профила ми, казвам се Георги. Пътешествията са ми нещо като наркомания и както често се случва, зарибя ли се, мога да прекарвам несъразмерно време в проучване и детайли, които на доста хора им се струват дребнавост и вманиачаване. Но все пак, това мое вманиачаване е причината за съществуването на този форум! :)

 

Първото ми излизане от България беше лятото на 2004, а първото ми пътешествие само с цел забавление беше 2 години по-късно до Прага. Последва Лондон, Ирландия, Шотландия, Франция,  Австралия... няма да ги изписвам всички, страх ме е да не забравя нещо, целият списък го има в профила ми вляво :)

 

В момента съм студент по Aerospace Engineering в TU Delft, Холандия. Пиша дипломна работа, която отнема неприлично много време и ще съм ви безкрайно благодарен, ако не ме питате "Кога ще завършиш?", "Какво ще правиш след като завършиш?" и "Защо хората на Южния полюс не ходят надолу с главата?". Последният въпрос няма общо със завършването ми, но е също от болните ми теми. 

 

Преди година и половина започнах с блога си http://www.aerohroniki.com, където да си представям моята философия по пътуването скъсване с туристическите агенции и пълна свобода, докъдето е възможно. Там публикувам и ежедневните си пътеписи, когато съм на път, както и новини и технически детайли от сферата на авиацията. 

 

Лека-полека блогът се разрасна, появиха се доста съмишленици и стана ясно, че коментарите под блог постовете са теснички за дискусиите, които се пораждат. Затова реших да отворя форум, първоначално мислех да е притурка към блога, но се спрях на съвсем отделно решение, което да отговаря на големите ми амбиции.

 

Тук се надявам да успеем да развием истинско общество от хора, които обичат да пътуват, да споделят триковете и съветите си и просто да прекарват време заедно. Вложих (и не само аз) невероятно много време и усилия, дано се получи.

 

 

Други хобита Формула 1, състезанията, които съм пропуснал да гледам са изключително малко, на 3 съм присъствал на живо. Снимката е от първото ми състезание в Австралия.

25529_376775777964_392792_n.jpg

 

Също така, колоездене това е нещо, което открих преди 2 години, а Холандия е идеалната държава за целта!

303116_10150327821767965_1932708496_n.jpg

 

Друго холандско хоби, за съжаление рядко може да се практикува каране на кънки по замръзнали канали и езера (подавам се отзад зад безгрижния чичко). Вятърните мелнички са същите от предишната снимка!

774270_10151242962367965_1189914186_o.jpg

 

Най-екстремното нещо, което съм правил да се наредя зад излитащ Boeing 747 на Карибите (аз съм тоя с жълтите бански, които между другото са легендарни).

296961_10150300749522965_164280479_n.jpg

 

Най-невероятната гледка пускане едновременно на няколко хиляди огнени фенера в Тайланд.

162656_473533912964_644961_n.jpg

 

Най-ненормалното нещо, което съм предприемал тоя форум :)

 

Толкова засега от мен, ще се видим из дискусиите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Калоян Куртев

Здравейте,

Казвам се Калоян Куртев и съм пътешественик по душа. Не съм пътувал много по ред причини, но възнамерявам да променя това в най-скоро време. Благодарение на Аерохроники успях да прозра простата истина, че човек не трябва да разполага с огромни средства за да се отдаде на приключения. По професия съм лекар, отворен съм към Света и всички негови чудатости.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.