Прескочи до съдържание

Ревюта и рейтинги в booking.com


Бръмбар

Препоръчани мнения

Малко в страни от основния въпрос в темата, но да използвам че е за Booking.com:

 

Знаете ли дали публикуват и взимат под внимание рейтинги, които са анонимни? Напр. наскоро написах отзиви за два хотела в които бях и избрах да бъдат публикувани анонимно (не че кой знае какво, но не исках да ми се вее името), И в двата случая получих е-мейл, че мнението ми е публикувано и мога да го видя на даден линк - отидох на линка и видях наистина това, което бях писала. Но после на страницата на букинг не се виждаше нито едно от мененията ми и според мен не беше отчетено в общия рейтинг на хотела.

 

Аз мисля, че не са редки случаите, когато хората предпочитат да си дадат мнението анонимно и ако те не се взимат под внимание и не се пишат, малко се изкривява цялостния рейтинг.

Редактирано от Бръмбар
Връзка към мнение

Възможно ли е просто да е слезнало на някоя от долните страници ревюто и за това да не го виждаш? Не би трябвало да има причина анонимните рейтинги да не се взимат предвид.

Връзка към мнение

Анонимните се публикуват след преглед на съдържанието, може да отнеме ден-два (пишеше го в мейла им) - все пак коментари можеш да оставяш на всякакъв език.

Връзка към мнение

Публикуват се със сигурност, независимо дали е с име или без. След време се прегрупират и някой падат надолу, други се качват, за да са по-видими.

Понякога (много рядко и с много връзки) даден коментар (ако е доста лош разбира се) може да бъде свален, но това е по-скоро рядкост. Преди две години оптимизираха някой алгоритми на коментарите и хотели връзкари си разкараха лошите коментари.

Връзка към мнение

На какъв език си оставил коментарите? Някои хотели имат разлика в  оставените коментари  при различните езици. Избери там където си отсядал, избери отзиви и  задай език  от менюто горе. Ще се появи, ако е публикуван.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

На ангийски бяха и двата коментара, ще се разровя дали не са изпаднали някъде по-надолу. Аз мислех, че са по дати и затова прегледах само последните.

 

За единия не ми бяха негативни отзивите, макар и да имах една забележка, но за другия бяха по-скоро доста негативни. Затова и го загледах пак, защото е с рейтинг 8.8 или нагоре т.е. fabulous, пък на мен не ми стана ясно какво му е толкова фантастичното. Да не говорим, че някои от моите забележки бяха споменавани и от други, т.е. не е нещо, с което само аз съм се сблъскала.

Връзка към мнение

Дааа, разрових и наистина са публикувани, накрая някъде. Първо май са по дати неанонимни и след тях анонимните.

Добре, успокоих се за безпристрастността на Букинг :-)

 

А на вас какво ви е като цяло впечатлението? Отговарят ли на вашите очаквания и рейтинг посетените вече хотели? При мен като цяло - да, с изключение на този последен случай и един път в Палермо, където пак беше с висок рейтинг, но се оказа пълна дупка, че и бълхи даже имаше.

 

Също така съм забелязала, че като че ли по-скъпи хотели с по-нисък рейтинг са обикновено по-хубави от по-евтини с по висок рейтинг. Явно понеже очакванията са различни.

Връзка към мнение

С booking нямам толкова много опит, но с tirpadvisor определено трябва да се гледа колко мнения има поставящият рейтинги: 5 звезди от човек, за който това е единствена оценка на сайта, при положение, че другите дават 2-3 звезди и ми се включва сигналната лампичка...

 

Иначе, ако се вземе средното се припокриват, да.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Също така съм забелязала, че като че ли по-скъпи хотели с по-нисък рейтинг са обикновено по-хубави от по-евтини с по висок рейтинг. Явно понеже очакванията са различни.

и аз

Връзка към мнение

И аз съм доволен то тях, за няколко години сайта много напредна , дори си спомням времето когато почти нямаше хотели в България. Винаги чета мненията и преди да взема решение обмислям и целта на рзервацията . Например ако резервираш хотел в морски курорт пък твоята цел е бизнес трябва да имаш предвид, че очакванията може да са различни. Трябва да се има предвид и културните особености на страната. Хотел в Сицилия в традиционен местен  стил може да е с висок рейтинг, но ако твоята идея е по-скоро да се глезиш с всякакви екстри вместо да се потопиш в южняшкия колорит, очкаванията ти също може да се разминат с общото мнение. Аз лично не отсядам в хотели с рейтинг под 8 за кратки пътувания, а за цяла едноседмична почивка дори под 9 .  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При четене на коментарите, моето правила е да не отчитам коментарите в двете крайности: много зле/много добре и чета само умерените. В тях винаги съм намирал най-добрата и истинска информация. При букинг е ясно, че коментират само клиенти, в трипадвайзър се гледа кой коментира.

В общи линии винаги има оплаквания по отношение на храната, понеже това е най-индивидуалното нещо и няма как да се угоди на всеки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен пък  ми е направило впечетление, че местни /примерно гърци / дават много високи отзиви за техните си хотели, а други клиенти дават приблизително средна оценка.. и видя ли такива ги подминавам, не че не ги чета, но другите мнения ми стават по-важни.

Като цяло се доверявам на коментарите, но в голям % от случайте ги съпоставям с Трипадв. и тогава взимам окончателно решение.

Пиша и коментари и се старая да съм обективна, така че очаквам и тези, които чета да са такива!

Връзка към мнение

Аз също много крайните мнения не ги отчитам обикновено. Също така гледам, че обикновено се повтарят някои положителни или отрицателни неща и обръщам внимание основно на тях. Там преценявам долко ми е важно и мога ли да направя компромис с нещо отрицателно за сметка на друго, което ми е по важно. Като цяло е  ОК, но пак има изненади от време на време.

 

Това за местните не ми е направило впечатление, ще обърна повече внимание следващия път.  Може да се дължи на близката култура т.е. харесват се неща, които са типични. Не знам дали го обясних много добре. Напр. храната може да е типична за страната, но не на всеки такъв тип закуска/ храна да му харесва, а пак местните да са свикнали с нея. Същото и по отношение на размера/ обзавеждането на стаите, банята, климатизацията и т.н. Не знам де, предположение само.

Връзка към мнение

Аз ли не се оправям или не съм баш схванал идеята, но в боокинг може ли да се рави ревю пожелание или трябва да ми пратят те анкета. Смисъл, сега искам да дам оценка на хотел в Мюнхен в който бях, но невиждам как да го направя.

Връзка към мнение

Аз ли не се оправям или не съм баш схванал идеята, но в боокинг може ли да се рави ревю пожелание или трябва да ми пратят те анкета. Смисъл, сега искам да дам оценка на хотел в Мюнхен в който бях, но невиждам как да го направя.

 

До няколко дни ще получиш имейл да те подканят да си оставиш мнението :)

Връзка към мнение

Само да добавя,че и резервацията трябва да е направена през тях,иначе ако искаш да споделиш само впечатления няма как да стане.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.