Прескочи до съдържание

Каква навигация в Европа


Препоръчани мнения

преди 4 минути , Topfly каза:

 

Моят GPS също приема информация за задръствания и други проблеми там където я пращат, но това в повечето случаи не е напълно актуална информация, а такава която е с актуалност от преди 1-2 часа.  Waze събира информация за пътната обстановка от всички коли в които приложението е активно и така тази информация е най-точна и бърза, защото информацията идва едновременно от милиони автомобили.

 

Другите да не събират информацията от съботния пазар?

 

Sygic provides excellent real-time traffic information, based on data from TomTom Traffic. This information is collected from more than 400 million drivers and updated every 2 minutes, so you always have the most accurate and up-to-the-minute information.

 

https://www.sygic.com/blog/2016/real-time-traffic-information-how-does-it-work

 

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Zaro каза:

 

Другите да не събират информацията от съботния пазар?

 

Sygic provides excellent real-time traffic information, based on data from TomTom Traffic. This information is collected from more than 400 million drivers and updated every 2 minutes, so you always have the most accurate and up-to-the-minute information.

 

https://www.sygic.com/blog/2016/real-time-traffic-information-how-does-it-work

 

 

 

Преди малко цитира, че дават информация без интернет връзка! Това предполага само еднопосочна комуникация. Моят GPS (Garmin) приема еднопосочно през FM връзка за трафика, но той не излъчва нищо!

Не знам горната система как комуникира, но не вярвам GPS устройствата да излъчват някаква информация без да са свързани с интернет.

Waze обаче има и друго предимство, а то е че потребителите могат да напишат и конкретен коментар за проблема. Например катастрофа на километър 152. Така може да разбереш не само че има задръстване, а и точната причина за задръстването с нейното място.

Връзка към мнение
преди 18 минути , Topfly каза:

 

Преди малко цитира, че дават информация без интернет връзка! Това предполага само еднопосочна комуникация. Моят GPS (Garmin) приема еднопосочно през FM връзка за трафика, но той не излъчва нищо!

Не знам горната система как комуникира, но не вярвам GPS устройствата да излъчват някаква информация без да са свързани с интернет.

Waze обаче има и друго предимство, а то е че потребителите могат да напишат и конкретен коментар за проблема. Например катастрофа на километър 152. Така може да разбереш не само че има задръстване, а и точната причина за задръстването с нейното място.

 

Ти като караш в България, изключваш ли си интернет връзката? Аз не. С това се надявам, че си получил отговор на въпроса как се осигурява двупосочна връзка.

И честно казано, не виждам какво спориш и се опитваш да наложиш, при положение, че не си ползвал Sygic, а аз съм ползвал и двете. :)

 

Информацията за трафика в България се осигурява от участниците в движението. Има го и при Sygic, и при Waze.

Съобщаването на инциденти по пътя го има и при Sygic, и при Waze.

Използването и на двете приложения в чужбина с включени мобилни данни е възможно, но без включени мобилни данни е възможно само при Sygic. В този случай ти си само ползвател на информация за трафика, а не съобщаваш. И тъй като това е приложимо само ако си чужбина и си изключил мобилните данни, останалите 98% от участниците на пътя, които са местни шофьори, ще ти простят това, че не допринасяш за информацията за пътни инциденти.

 

Можеш просто да си дръпнеш Sygic, има безплатен едномесечен период, в който ползваш всички функции, а после ако искаш си я купуваш.

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение
преди 4 минути , Zaro каза:

 

Ти като караш в България, изключваш ли си интернет връзката? Аз не. С това се надявам, че си получил отговор на въпроса как се осигурява двупосочна връзка.

Можеш просто да си дръпнеш Sygic, има безплатен едномесечен период, в който ползваш всички функции, а после ако искаш си я купуваш.

 

При положение, че вече няма да има роуминг, защо да не е резонен въпроса колко струва трафикът на данните? След юни и за чужбина няма да ти спират пакета за интернет. И при двете системи ще ти тегли някакъв трафик, но при Waze вероятно ще е по голям. Въпрос на сметки е коя ситема е по изгодна и добра, но без да знам конкретните числа няма как да си направя сметките. Друг въпрос е коя система е по разпространена и дава по добри данни? Вероятно за различни държави ще има различен резултат.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

След като стария ми Garmin започна да ме дразни с тъпите си маршрути, мудната си работа и най-вече това че не знае че някой път е затворен и винаги иска да мине през точно него, го продадох и преминах на Waze, взех си зарядно за колата заедно с стойка за предното стъкло и сега съм много доволен, това нещо ти казва от къде да минеш за да минеш най-бързо, след 1 час най-добрия маршрут може да е различен, всичко е в реално време, познава ти до минути времето на пристигане, знае абсолютно всички пътища в ремонт или затворени пътища, всяка сграда ти казва кое какво е, направо се зачудих как Garmin и ТомТом ще успяват да продават навигациите си за в бъдеще.

Редактирано от jujo_si
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.