Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Трябва ми бюджетна фирма за еднодневно пътуване от България до съседна държава, т.е колата ще излезе извън пределите на страната. Някакви идеи?

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Държавата в ЕС ли е или не?

Да, по всяка вероятност ще е Гърция. :rolleyes: Пътека прокарах дотам.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Тогава е възможно, но със допълнителна такса, а често и допълнителна застраховка. Мисля, че извън ЕС няма фирма, която да ти предложи, но знае ли се.

 

Ето какво казват sixt:

 

Cross Border Rentals & Territorial Restrictions

Cross Border Rentals are with charge and on request only. Please contact the local rental station.

A foreign use charge of EUR 72.- per rental applies.

Cross Border Rentals are only permitted into following countries: Greece, Romania.

In case of offence against Cross Border & Territorial Restrictions all insurances lose their validity.

Please check with Bulgarian headquarter 1 week prior pick-up date.

 

А ето и от carrental.bg:

 

е). С наетото МПС може да се излиза зад граница само след изличното съгласие на Наемодателя. Таксата за издаване на пълномощно е 20 евро.

 

Та, възможно е, но ще изисква ровене за най-добрата оферта :)

Връзка към мнение

Тогава е възможно, но със допълнителна такса, а често и допълнителна застраховка. Мисля, че извън ЕС няма фирма, която да ти предложи, но знае ли се.

 

Ето какво казват sixt:

 

Cross Border Rentals & Territorial Restrictions

Cross Border Rentals are with charge and on request only. Please contact the local rental station.

A foreign use charge of EUR 72.- per rental applies.

Cross Border Rentals are only permitted into following countries: Greece, Romania.

In case of offence against Cross Border & Territorial Restrictions all insurances lose their validity.

Please check with Bulgarian headquarter 1 week prior pick-up date.

 

А ето и от carrental.bg:

 

е). С наетото МПС може да се излиза зад граница само след изличното съгласие на Наемодателя. Таксата за издаване на пълномощно е 20 евро.

 

Та, възможно е, но ще изисква ровене за най-добрата оферта :)

Благодаря много! Аз иначе от sixt съм доволна, тъй като сме ги ползвали доста и вероятно накрая пок с тях. Ясно е, че най- ... най - ... няма да има. По тоя повод има един много як лаф ...  :D

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да споделя само, намериих фирма с подозрително добри условия. Ще споделя обаче, едва когато съм финализирала нещата и върна обратно колата. Направиха ми сериозно предложение с голяма отстъпка, плюс луксозно возило. Да видим! Имам и резервен вариант, да се сдобия със служебен автомобил, което леееекинко ме притеснява, но все пак е резерва.

Връзка към мнение

В България има малки фирмички с по 2-3 коли, които дават изгодни условия, но е риск печели, риск губи. Имам позната, която доста е ползвала и е доволна. Нямма личен опит.

Връзка към мнение

Sixt, Hertz и Europcar определено излизат в пъти по-скъпо от всяка друга българска рент-а-кар компания. Имат добри коли, които редовно обновяват, но имат прекалено много такси и условия.

Повечето български компании от среден калибър (не пиша имена, за да не правя реклама) имат добри коли (но ограничена бройка), добро обслужване и често в пъти по-добри цени. Появиха се и доста рент-а-кар фирми под шапката на лизингови компании или официални вносители, които си предлагат върнатите автомобили.

По отношение на пътуването в страни от ЕС, почти всички предлагат тази услуга и не е проблем, само изисква малко време да си подготвят документите.

Извън ЕС пътуването с кола под наем е почти невъзможно.

Връзка към мнение

Да, да, благодаря на всички включили се. Аз уредих нещата, да не говорим, че може и да ме огрее най-добрия вариант - служебен автомобил за лични нужди.  :biggrin: Ще пиша като приключи цялата тая драма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Да споделя, както обещах. В крайна сметка не ползвахме кола под наем, нито служебната :biggrin: ,тъй като на финала се събрахме в едно возило и така. В този случай не опрях и до чуждите мъже. :biggrin:  :P

 

 

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.