Прескочи до съдържание

Бях, спах, хапнах, препоръчвам! - Хотели и ресторанти в Париж и Франция


Роца

Препоръчани мнения

преди 5 часа, Роца каза:

Последния път, когато ходихме с Фил и Mary в Шартие на Монпарнас, беше също доста прилично: https://www.bouillon-chartier.com/montparnasse/

Мисля, че точно там не приемат резервации. Погледнах го, че ще сме наблизо в района. 

Благодаря все пак.

Връзка към мнение
преди 5 часа, EliDion каза:

Аз и така след всичкото ми ходене в Париж, френска кухня не съм яла 🤫. Сега като ходих ме водиха по интернационални заведения, където ходели "bobo"-хора, каквото и да значи това 😁.

То и ние като сме в Париж, рядко опираме до френска кухня, освен ако не сме си набелязали някой специален ресторант по повод.

"Bobo" е съкращение от "bourgeois bohème". Терминът излезе някъде към 2001-2002 година и е доста пейоративен.  Описва млади (25-35 годишни) хора, обикновено с добри професии, които са доста превзети, сноби, ограничават се в рамките на големия град, уж с екологично самосъзнание, но демонстиращи повече фасада, отколкото същност и водещи се по последните модни тенденции и влияния.

Значи са те водили по модни места 😄. Ако искаш, имам страхотни адреси за рамен и корейска кухня, за следващия път 😉.

преди 3 часа, Kalina Ivanova каза:

Мисля, че точно там не приемат резервации. Погледнах го, че ще сме наблизо в района. 

Да, забравих да уточня, че не приемат резервации и бързо се пълни, нищо, че е голям. Най-добре идете преди 19h30. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Роца каза:

То и ние като сме в Париж, рядко опираме до френска кухня, освен ако не сме си набелязали някой специален ресторант по повод.

"Bobo" е съкращение от "bourgeois bohème". Терминът излезе някъде към 2001-2002 година и е доста пейоративен.  Описва млади (25-35 годишни) хора, обикновено с добри професии, които са доста превзети, сноби, ограничават се в рамките на големия град, уж с екологично самосъзнание, но демонстиращи повече фасада, отколкото същност и водещи се по последните модни тенденции и влияния.

Значи са те водили по модни места 😄. Ако искаш, имам страхотни адреси за рамен и корейска кухня, за следващия път.

Ха, моята информация е малко по-различна, но не му е тук мястото. Но храната беше наистина добра, даже в jah jah много интересно беше, че буквално зеленчуците, които ти готвят са пред теб и виждаш какво слагат в чинията ти. В neko ramen green също беше много добре. Но приемам идеи за рамен и корейско /много ми харесва/. Корейско и виетнамско ядохме в 13-ти предния път, но не помня как се казваше ресторанта. Щерката не яде месо, така че повече ходим по вегански места или такива, в които има такава кухня.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Да споделя, че седем години по-късно отново посетихме препоръчан от @Роца рибен ресторант в Париж и отново останахме изключително доволни от храната! Става дума за La Criée Montparnasse. Реално бяхме тръгнали към Bouillon Chartier, но огромната опашка ни отказа и решихме отново да влезем в отсрещния La Criée, където за наша радост имаше свободна маса. Поръчахме двете основни менюта - едно тристепенно (рибена супа, гриловано филе от риба със зеленчуци и крем брюле)  и едно двустепенно (предястие с козе сирене и плато от рибни деликатеси), естествено богато полени с пино ноар и завършено с хубаво еспресо. Платихме около 75 евро, което за обяд в Париж и с това качество на храната е буквално нищо...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Хаааа, @Duke, 7 години ли станаха вече? 🙂 

Радвам се, че ви харесва, на мен по принцип веригата ми допада. Имаме един недалеч от наше село и ходим там 2-3 пъти годишно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Може ли да ни препоръчате няколко хубави и не безумно скъпи ресторанти в Париж, не задължително с френска кухня? Ще сме отседнали точно до Мулен Руж и ще отскочим до близкия Буийон Шартие, но ми се ще да имаме и някакви изпробвани други варианти, дори и да не са съвсем в "нашия квартал"?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.