Прескочи до съдържание

Купуване на билет от сайта на Авианка


Препоръчани мнения

Някой знае ли начин за купуване на билет от сайта на Авианка? Всички мои опити са неуспешни и ме пращат на гише, а оттам вчера ме върнаха да съм си купила билета от сайта.

Пробвах с 2 различни карти. Това, което ме смущава е, че има 2 полета - фамилия, както е на картата и пълно име (пак както било на картата), а моите карти са с име и фамилия на тях. Пробвах различни варианти - не става.

Страната на издаване на картата и първите 6 цифри от номера ги иска на предишен екран.

 

ПП В случая става дума за Aerogal, ако има някакво значение

Връзка към мнение

През интернационалния сайт на Авианка също не става.

През румбо.ес също не мина  (пробвала съм само с маестро)

 

Идеи?

Връзка към мнение

Аз съм купувала директно от сайта им и нямах никакви проблеми. Ако е за вътрешни бразилски полети направо на бразилската версия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм купувала директно от сайта им и нямах никакви проблеми. Ако е за вътрешни бразилски полети направо на бразилската версия.

А с каква карта плати?

 

Може да има разлика - аз се опитвам да купя билет за полет в Еквадор и тук те се изпълняват (а и плащането доколкото виждаме е през)  Aerogal (Avianca Ecuador)

Връзка към мнение

Аз не мога да си представя да те върнат от офиса на компанията и да те пратят на сайта. Това все едно за България Еър говорим. Те за какво са там? Най-много да ти вземат 20-40 евро отгоре... Някоя местна агенция няма ли, примерно където гледаш за круиза?

Връзка към мнение

Виждам, че съм платила съм с Дайнърс. Но не може да не приемат и Виза. Просто нали все гледаме , където приемат Дайнърс да го ползваме :)

 

Симулирам покупка на билет в Еквадор, стигам до плащане - дава Виза и Мастъркард само . Полетата за попълване на име по карта пък въобще не са активни. Странна работа.

Връзка към мнение

Някой знае ли начин за купуване на билет от сайта на Авианка? Всички мои опити са неуспешни и ме пращат на гише, а оттам вчера ме върнаха да съм си купила билета от сайта.

Пробвах с 2 различни карти. Това, което ме смущава е, че има 2 полета - фамилия, както е на картата и пълно име (пак както било на картата), а моите карти са с име и фамилия на тях. Пробвах различни варианти - не става.

Страната на издаване на картата и първите 6 цифри от номера ги иска на предишен екран.

 

ПП В случая става дума за Aerogal, ако има някакво значение

Сега правих опит и се стига до края, гледам, че на някои хора, някои полета им стоят забранени, не знам защо.

 

Това което виждам и се отнася за теб е:

В левият край иска само фамилията-фамилиите, така както са изписани на картата, а в десния иска пълното ти име, което значи всички имена Никъде не пише, че пълното ти име трябва да е както на картата. (а то май няма такива карти с пълни три имена).

Връзка към мнение

Пробваи и вариант в лявото поле - фамилия, а в дясното - първо име. Защото , когато не попълниш всичко и му дадеш "pay" то ти изкарва грешките и непопълнените полета и пише Full name- your first name . Дано да стане в някой вариант.

Връзка към мнение

На мен ми дава само грешка на картата, понеже пиша произволни цифри.

 

Ако имаш само една фамилия, само тя се пише в лявото поле, така както е написана на картата, нищо друго.

В дясното е пълното ти име, което значи име + бащино + фамилия.

Предполагам фамилията ти е написана по един и същ начин на картата и в паспорта, не че би трябвало да има проблем

Връзка към мнение

Сега правих опит и се стига до края, гледам, че на някои хора, някои полета им стоят забранени, не знам защо.

 

Това което виждам и се отнася за теб е:

В левият край иска само фамилията-фамилиите, така както са изписани на картата, а в десния иска пълното ти име, което значи всички имена Никъде не пише, че пълното ти име трябва да е както на картата. (а то май няма такива карти с пълни три имена).

В дясното поле като се опиташ за попълниш 3 имена, дава грешка - да се въведат до 30 символа, дакно е на картата

 

Уж успях през един сайт, но имам само резервация, билен зо 24ч

За да мине, попълних номера на паспорта си в полето за пична карта. Цатова не съм убедена, че ще стане

Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...

Чета, за това кой как е купил билети от Авианка и уж внимавам, но нищо не се получава. Първо пробвах с чекиран багаж- не става.После пробвах без чекиран багаж- пак не става. Размених местата на име и фамилия... тцъ 🙂. Единственото което ми хрумва, е че задавам плащане в колумбийско песо или пък ,че пиша националност - България и код за телефона пак от България....??? Искам да купя билет Богота-Армения. 

Цената в песо е доста по добра от цената в долари и аз естествено, много упорито настоявам да платя в песо. Някой скоро да е извършвал хитрост в тази посока? 

Връзка към мнение

То не е хитрост . Купувал съм неколкратно за вътрешни колумбийски полети и не съм имал проблеми .

 

Дефинирай “не става “ , каква грешка ти дава ? Или не стигаш до плащане ? Пробва ли с различни карти ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

сайта е много зле

ако сложа колумбийски тел. номер поне стига до страницата за плащането, иначе не

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз стигам до плащане ииии върти, върти  и ми излиза съобщение, че има код за резервацията….цифри и букви, но плащането не е минало и да се обърна към съпорта. Пробвах с дайнерс, револют-виза и дебитна мастър карт.  С никоя не минава плащането и все и ми изпраща нов резервационен код. Естествено писах и на съпорта , но отговор нямам. А на всичкото отгоре трябва да купя и за други отсечки в Колумбия. Аз запецнах на първата :)

Връзка към мнение

Смени браузър и опитай с кредитна карта , възможно е дебитните ти карти да отхвърлят плащането, а сайта им да не приема Дайнърс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Aз водя същата борба, през три бразузъра, с дебитна / кредитна  / Дайнърс - не става. Браузъра се рефрешва сам и дава резервационен код, невалидно плащане и препраща към съпорта. Чудя се ако сложа някакъв колумбийски номер дали няма да пращат някакви кодове или някой изнервен, че получава такива съобщения няма просто да влезе в сайта с резервационния код и да анулира полетите. 

Връзка към мнение

За последната година съм купувал 4-5 полета с тях, повечето вътрешни и никога не е имало проблеми с плащането.

Предполагам е нещо временно или ново.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Alexander, a имаш ли спомен, когато купува билетите дали зададе палащане с долари или с колумбийски пари? Чудя се дали това, не е проблема?

Връзка към мнение

След около 20 опита, най накрая успях а купя билетите на Авианка.  Голяма мъка. Накрая стана през посредник - jetcost - колумбийската версия. Цената излезе същата, както е в  сайта на авиокомпанията. Може би проблема е бил, че имам някакви запазени кредитни карти в гугъл, които са стари. Актуализирах, сложих си революта и готово.  Дали ще купя следващите полети, предстои да разбера 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.