Прескочи до съдържание

Туристическа виза за Индия от София


Препоръчани мнения

Привет! аз съм си вадил виза за Индия от Непал миналата година кандидатствах за виза с multyple entries но ми дадоха само с едно влизане в страната с възможност за престои 3 месеца.

Някакви съвети относно взимане на виза за индия от посолството в София? с какъв период на валидност издават визите там ,и необходим ли е задължително билет за връщане ?

в Катманду не ми търсиха нищо  освен таксата ,нито ме питаха къде ще отседнеш ,беше много лесно.

Връзка към мнение

Тримесечни са и искат билет за връщане или напускане на Индия.

Доколкото разбрах вече се минава и интервю , предполагам доста формално.

Може да дадеш произволни адреси за отсядане.

Връзка към мнение

Интервюто изобщо не е формално, като дори на моменти се държат неадекватно, все едно ще ходиш да емигрираш там  :O Същото се отнася и за това дали визата да е мулти или еднократно. Издават я абсолютно както им скимне независимо от твоите документи и искания. 

 

П.П. Говоря за бизнес виза, чак сега видях, че става дума за туристическа.

Редактирано от ACM
Връзка към мнение

Да, това за multi и single визата потвърждавам, много е неприятно. Явно е практика - аз кандидатствах от Великобритания. 

 

Също имайте предвид, че е валидна от датата на издаване, така че не може да се вземе много по-рано от предвиденото пътуване. 

Редактирано от Мрън
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като че ли от съседна на Индия държава да се вземе е наѝ добре аз като не искам да летя а по земя да се движа как да му измисля билети

Връзка към мнение

На мен не са ми искали билети миналата година. Нямах и интервю, но това във Великобритания, където работят с фирма (vfs global). Виждам, че в България е задължително според сайта им. Виж дали на интервюто не можеш да обясниш. Мисля, че това, че си имал виза преди също ще е от полза. 

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

сега съм в Индия пътувах през Непал там няма проблем с визата плащаш 25 долара и получаваш виза за 15 дни.

през това време в посолството на Индия в Катманду кандидатстваш за виза за Индия, до една седмица е готова срещу 100 долара + таксата за оформянето на документите. Купуваш си еднопосочен билет за Индия и си готов.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.