Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Любляна. Времето е поносимо мокро. През деня бяхме на езерото Блед. Много е хубаво и зелено...

Утре - Постойна яма. В понеделник - Плитеишките езера. Дано най-накрая спре да вали...

 

За вас ще спре, нас доволно ни поваля :) Но докато времето ще уцелите, днес поне лодките не работеха заради високото ниво на водата, както и много от пътеките са прекъснати. На практика работи около 20-30% от парка. По този повод взимат на половин цена. Пак си заслужава...но аз лично с влизането се настроих, че ще идвам и друг път така че не ми пукаше. 

 

Паркирайте задължително на входна точка 1. Около входна точка 2, когато не работят корабчетата на практика е само автобусна спирка и никъде не можеш да идеш. Разходете се около точка 1 за час, после автобусче към точка 3 и там за около час и сте готови. Дано утре работят корабчетата, но ме съмнява нивото на водата да спадне толкова бързо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Днес във Виена, се чувствах като в България...

От всеки метър изкача автобус с туристи...

 

В Албертина една дама не хареса Модиляни, но е съгласна да съберат пари за Матис.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

...в Севиля. Дa си дойдем нa думaтa нaкрaя. От минуси и сняг нa север преди 3-4 денa, сегa чaк не ми се вярвa, че съм нa нaд 30 и по къс ръкaв :)

 

Няколко снимки от любимите ми и редовни нощни обиколки

post-72-0-77523600-1399246556_thumb.jpgpost-72-0-80153200-1399246873_thumb.jpgpost-72-0-31755800-1399246642_thumb.jpgpost-72-0-16848600-1399246682_thumb.jpgpost-72-0-88168500-1399246708_thumb.jpgpost-72-0-40938600-1399246726_thumb.jpgpost-72-0-36869000-1399246740_thumb.jpg

 

stenk, блaгодaря ти брaт! Ти си причинaтa дa съм сегa тук. ;) Знaм, че Севиля е остaнaлa в сърцето ти. От 4 чAсa съм тук, a усещaнето е все едно тук съм изрaснaл. Нaздрaве в нaвечерието нa Feria de Abril !

 

П.П. Мaй и в Aндaлусия се е зaформило присъствие нa мaгелaнци, кaто гледaм сме тримa зaсегa...

Редактирано от wilks
  • Харесвам 17
Връзка към мнение

...в Севиля. Дa си дойдем нa думaтa нaкрaя. От минуси и сняг нa север преди 3-4 денa, сегa чaк не ми се вярвa, че съм нa нaд 30 и по къс ръкaв :)

 

 

 

Наистина да си дойдем на думата - тук вече ти завидях. Испания е любимата ми държава в Европа, а Севиля един от любимите ми испански градове. Добре си уцелил и времето за посещение, точно преди да започнат големите жеги. Приятно изкарване!

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Lyttos beach, Crete:

attachicon.gifDSC_0377.JPG

Времето е прилично добро. Отвреме на време облаци и ветрец, отвреме на време яко пек!

Как е водата, става ли за плуване?

Връзка към мнение

Наистина да си дойдем на думата - тук вече ти завидях. Испания е любимата ми държава в Европа, а Севиля един от любимите ми испански градове. Добре си уцелил и времето за посещение, точно преди да започнат големите жеги. Приятно изкарване!

Ако 35 градуса, колкото е в момента тук, са "преди да почнат жегитe", не искам да знам какво е като почнат :) 

Ососбено сега след северните студове, и тези 35C са ми много, и стоя на сянка под чадър с чай в ръка и горещи напитки за изравняване на температурата и аклиматизация.
Не веднъж съм го писал по различни поводи и теми из форума, че и на мен Испания също ми е любима държава от Европа. Даже съм се замислил като се пенсионирам да дойда да живея тук (малко като немските дядовци хаха). До сега, обаче, не бях стигал на юг, но мисля, че ще се преориентирам, и от Валенсия за Las Fallas през март, вече ще идвам в Севиля за Feria de Abril  :rolleyes:
 

Добре изглежда... предишната ми съпруга беше от Рига, но така и не остана време да отидем до там (иначе в България я бях водил 2 пъти)  :lol:

Значи, ако те разбирам правилно, следващата ти жена (ако ще има такава хипотетично да приемем), ще е от Севиля, или поне някъде от Андалусия ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наистина да си дойдем на думата - тук вече ти завидях. Испания е любимата ми държава в Европа, а Севиля един от любимите ми испански градове. Добре си уцелил и времето за посещение, точно преди да започнат големите жеги. Приятно изкарване!

 

Не веднъж съм го писал по различни поводи и теми из форума, че и на мен Испания също ми е любима държава от Европа. Даже съм се замислил като се пенсионирам да дойда да живея тук (малко като немските дядовци хаха). До сега, обаче, не бях стигал на юг, но мисля, че ще се преориентирам, и от Валенсия за Las Fallas през март, вече ще идвам в Севиля за Feria de Abril   :rolleyes:

 

Е то Севиля е любим град на всички, които сме стъпили там. Аз съм се присъединил към опашката за пенсионерска колония два дни след като след като се върнахме от там, точно преди 9 години. 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Добре изглежда... предишната ми съпруга беше от Рига, но така и не остана време да отидем до там (иначе в България я бях водил 2 пъти) :lol:

 

 

 
 

Значи, ако те разбирам правилно, следващата ти жена (ако ще има такава хипотетично да приемем), ще е от Севиля, или поне някъде от Андалусия ;)

 

Това второто на фона на първото, доста страшно ми прозвуча, дори си го представих и веднага затворих очи... :P

Редактирано от Duke
Връзка към мнение
 

Това второто на фона на първото, доста страшно ми прозвуча, дори си го представих и веднага затворих очи...  :P

И на мен би ми прозвучало по същия начин като на теб, преди да дойда тук. На място обаче, действителността е доста по-добра в положителна посока. В смисъл нямат мустаци, и криви зъби, както мислехме, а са даже приятни и симпатични на външност, ама като прибавим и южняшката кръв и темперамент, нещата добиват коренно различна от първоначалната ни нагласа украска. :)

 

За справка питай stenk какво мисли по въпроса ;)

 

P.S. Е, виж сега, в сравнение с латвийките, само шведките и холандките могат да са някаква конкуренция. Факт, повечето са уникално красиви в Латвия. Но климата играе огромна роля в полза на Испания. Това да живея 10 месеца в годината при температира ненадвишаваща 10 градуса, би ме отказало ако ще и с топ модела на Северна Европа да е.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Значи, ако те разбирам правилно, следващата ти жена (ако ще има такава хипотетично да приемем), ще е от Севиля, или поне някъде от Андалусия ;)

 

А, аз си имам настояща - българка и се надявам да няма следваща :) Не е добре да се генерализира, но като цяло от Испания за мен най-красиви са жените на север - Галисия, Астуриас :) Но едно е да ги... гледаш, друго да живееш с тях. Малко като да си купип кола с изтекла гаранция или да вземеш рент-а-кар :) :) На теб приятно изкарване и... гледай, гледай... :)

Връзка към мнение

 

 
 

В смисъл нямат мустаци, и криви зъби, както мислехме, а са даже приятни и симпатични на външност, ама като прибавим и южняшката кръв и темперамент, нещата добиват коренно различна от първоначалната ни нагласа украска. :)

 

За справка питай stenk какво мисли по въпроса ;)

 

off topic

 

To и да ме пита аз напоследък съм все мераклия , та не се знае колко съм обективен.

След Япония вече открих чар и в кривите зъби , ама с мустаците е по-сложна работа - то обаче е лесно поправимо  ;)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Поздрави от Сал Рей, Боа Виста. Тук започва да ми харесва. Храната е супер, намираме се в нищото. Вчера за развлечение ходихме на църква.

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

И преди завръщането в София, еднодневен стоп -овър в Берлин, който ми се стори, че в момента е една огромна строителна площадка ;) :

post-374-0-01396900-1399312440_thumb.jpg

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

...Берлин, който ми се стори, че в момента е една огромна строителна площадка ;) :

Че той е тaкaвa още от 89-тa есентa. От тогaвa все е тaкъв - с огромни крaнове, мaщaбни строежи, рaзкопaни улици и ровове. Но и в товa си имa чaр, поне зa мен :)

Кaто гледaм кaкво е зaпочнaто, и се върши - всякa годинa още и още, имaм усещaнето, че още достa време нямa изгледи и дa спре дa бъде строителнa площaдкa...

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами на мен ми е първо идване, та затова се впечатлих :-). Града има чар, да.

 

Голямо трамбоване беше. Аз, не знам защо, бях решила, че разстоянията са доста по-малки. Може и от умората, но нещо си насмотах поста - исках да го редактирам, после се отказах и сега гледам, че е 2 пъти :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как е водата, става ли за плуване?

Ами.. времето е променливо и няма как да се стопли достатъчно. За мен е студена, но руснаците бодро се къпят и плуват, коет предполага, че е ок!

Връзка към мнение

Ами.. времето е променливо и няма как да се стопли достатъчно. За мен е студена, но руснаците бодро се къпят и плуват, коет предполага, че е ок!

 

 

Те германци и руснаци се къпят и в Балтийско море ... просто алкохола им е повечко , а и са калени от малки :)

 

Русия :

 

post-140-0-92217600-1399315678_thumb.jpg

 

post-140-0-23264700-1399315679.jpg

 

post-140-0-28277500-1399315678.jpg

Редактирано от stenk
  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • mbuch
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.