Прескочи до съдържание

Изгубен паспорт... в Хонг Конг


Препоръчани мнения

За каква друга държава говориш? Излезе ли от Хонг Конг е в ръцете на наземния персонал на Катар и следващия граничен контрол ще е на летище София.

 

Задаваш въпрос с отговор. Нали първо трябва да излезе от Хонк Конг? Отделно от това после трябва да влезе и излезе от Катар. Някой по-горе беше писал, че на летището в Доха съществува паспортна проверка дори и при транзит. Не мисля, че мнението на служител на катарските авиолинии е меродавен в конкретния случай...

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Задаваш въпрос с отговор. Нали първо трябва да излезе от Хонк Конг? Отделно от това после трябва да влезе и излезе от Катар. Някой по-горе беше писал, че на летището в Доха съществува паспортна проверка дори и при транзит. Не мисля, че мнението на служител на катарските авиолинии е меродавен в конкретния случай...

 

В случая не се влиза в Катар, а само се преминава през транзитната зона. (За влизане в страната даже трябва и виза) Бях написал, че има security check, за влизане и излизане от там, но като се замисля само се минава през скенери, не са ни искали документи. Единственото лице, което гледа документ на летището в Доха е служителят на Qatar Airways, преди качването в самолета.

 

А в тази ситуация дори не съм сигурен дали е нужен паспорт или може да мине номера и с лична карта от държавата до която е полета, при положение, че вече друг служител на авиокомпанията го е пуснал на самолета от Хонг Конг.

 

Иначе дали ще го пуснат с лична карта и документа от полицията ще стане ясно още при имиграционните власти в ХКГ.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Задаваш въпрос с отговор. Нали първо трябва да излезе от Хонк Конг? Отделно от това после трябва да влезе и излезе от Катар. Някой по-горе беше писал, че на летището в Доха съществува паспортна проверка дори и при транзит. Не мисля, че мнението на служител на катарските авиолинии е меродавен в конкретния случай...

 

Лошо си спомняш, мнението беше, че при транзита в Доха няма паспортна проверка, което си е и нормална процедура. Освен това в повечето държави съществува регулацията която цитира Мрън и мнението то за документите на стюардесата, не е просто едно мнение,  а е отговорност на превозвача. Ако те нещо объркат са длъжни за тяхна сметка да те превозят обратно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тоест да те върнат в ХК ?

 

П.С. Много интересен казус , хубавото , че още утре ще знаем кой крив , кой прав , а и трупаме полезен опит макар на чужд гръб.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тоест да те върнат в ХК ?

 

 

Да, точно така. И в българския закон го има това (пак казвам, давам го за пример за да не ровя точно за Катар и ХК):

 

(2) В случаите, когато на чужденец е отказано влизането в Република България на основание на неизпълнение на задължението по ал. 1, превозвачът, превозил чужденеца, е длъжен по искане на органите за граничен контрол за своя сметка да го върне в държавата, от която е бил транспортиран, в държавата, издала документа за пътуване, с който чужденецът е пристигнал, или в друга държава, в която ще бъде допуснат да влезе. В случай че връщането не може да се осъществи незабавно, разходите по престоя на чужденеца са за сметка на превозвача.
(3) Превозвачът е длъжен да върне за своя сметка по реда на ал. 2 и чужденец, който преминава транзитно през Република България и последващият превозвач откаже да го превози до държавата - крайна цел на пътуването.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз залагам една бира, че човекът ще мине :)

Сега как да заложа срещу човека ?

Абе айде ще почерпиш имате там една кръчмa с много бири. Втората от мен ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Качил се е на самолета. Имал е в него  копие от паспорта, доклад от полицията и лична карта + други документи доказващи Българско гражданство (не разбрах точно какви, нотариални актове може би и т.н., но не мисля, че са му ги искали и тях)

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Качил се е на самолета. Имал е в него  копие от паспорта, доклад от полицията и лична карта + други документи доказващи Българско гражданство (не разбрах точно какви, нотариални актове може би и т.н., но не мисля, че са му ги искали и тях)

 

Браво, ще му стискаме палци да мине успешно и през Доха, но аз лично не мисля, че ще има какъвто и да е проблем! Предполагам, че шофьорската книжка е имал като друг български документ.

 

Ако човекът беше скептик щеше да си остане в Хонг Конг, но понеже е бил оптимист, сега пътува със самолет ;) 

 

Доста поучителна история! Надявам се да ни информираш и за успешния края на пътуването! ;)  

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Качил се е на самолета. Имал е в него  копие от паспорта, доклад от полицията и лична карта + други документи доказващи Българско гражданство (не разбрах точно какви, нотариални актове може би и т.н., но не мисля, че са му ги искали и тях)

 

После да му преадеш колко човека са следили и са били съпричастни с неговите преживявания. B)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Качил се е на самолета. Имал е в него  копие от паспорта, доклад от полицията и лична карта + други документи доказващи Българско гражданство (не разбрах точно какви, нотариални актове може би и т.н., но не мисля, че са му ги искали и тях)

 

Леле, браво! Това е да не се отказваш...

Връзка към мнение

Браво, ще му стискаме палци да мине успешно и през Доха, но аз лично не мисля, че ще има какъвто и да е проблем! Предполагам, че шофьорската книжка е имал като друг български документ.

 

Ако човекът беше скептик щеше да си остане в Хонг Конг, но понеже е бил оптимист, сега пътува със самолет ;)

 

Доста поучителна история! Надявам се да ни информираш и за успешния края на пътуването! ;)  

Точно това си помислих! Аз сигурно щях да чакам някой от МВнР да се сети за мен!

Наистина стискам палци да мине и през Доха!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Има ли новини?

 

Не, има много голям престой в Доха (9-10 часа). Няма да може да се възползва от екскурзията обаче :lol:

 

19:30 трябва да кацне в София.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не, има много голям престой в Доха (9-10 часа). Няма да може да се възползва от екскурзията обаче :lol:

 

19:30 трябва да кацне в София.

 

Сега да стискаме палци да не си загуби и личната карта в транзита, че тогава ще стане мазало ;) Ако си беше уредил обаче и екскурзия в Доха с лична карта, щях да го призная за факир  :lol:

 

Чакаме успешната развръзка :)

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Сега да стискаме палци да не си загуби и личната карта в транзита, че тогава ще стане мазало ;) Ако си беше уредил обаче и екскурзия в Доха с лична карта, щях да го призная за факир  :lol:

 

Чакаме успешната развръзка :)

Че даже и таен агент сме пратили:

 

http://magelanci.com/topic/6859-%D0%B2-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%BC-22052016/page-4#entry154919

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Хепиендът е налице - от Хонг Конг до София с лична карта :D

 

Благодарности за съветите и дано не се налага темата да се ползва за информация от други магеланци :)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Браво! Страхотно изпълнение!

Голямо браво на хонгконгчани и на катарците - авиокомпания и летище! :) :)

 

Темата директно влиза в златния фонд на магеланското общество!

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Браво на властите в Хонг Конг! Не е за вярване, че бюрократите в Китайската Народна Република могат да бъдат толкова гъвкави! В Народна Република България гъвкавостта по такива въпроси беше нулева, но и сега едва ли положението е по добре...

 

Интересно би било какво би станало ако човек си загуби паспорта в Пекин или Макао?

 

Мерси за споделянето на случката! Подобни истории са много полезни, защото могат да спестят един чувал с пари. Вече имаше случай за загубен паспорт от магеланка в Тайланд и там процедурата по издаване на пасаван през немското посолство беше 12 дни. Ако сметнем по средно 100 евро за хотел, това са 1200 евро. Плюс самолетен билет в последния момент още 800-1000 евро и цената на принудителния престой става над 2000 евро. За семейство от 4 души не ми и се прави сметка колко би била загубата! Още по неприятно е ако човек ги няма тези пари, защото са му откраднали и парите и кредитните карти..

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.