Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 24 минути , jblaze каза:

Здравейте, 100% новобранец съм в наемането на кола и имам нужда от помощ.

На 31 август 5 човека кацаме в Палермо и на 8 летим обратно от Катания. На 31 ще нощуваме в Палермо и на другия ден (1 септ) искаме да наемем кола до 8 септември, която да оставим в Катания (имаме 1 нощувка там и според изпълнението на програмата в предходните дни може да оставим колата ден преди полета).

Изчетох темата + още няколко за наемане на кола в Сицилия и съм доста объркан относно пълните застраховки и клаузите, непокриващи кражба. Отделно възможността за застраховка към друг застраховател прави кашата още по-голяма 🙂 .

Какво бихте препоръчали като за първи опит да заложа на големите фирми или да се насоча към препоръчвания тук Голдкар с покритие Супер релакс? Опция 3 - https://www.autonoleggioone.it/?

Вторият ми въпрос е дали е възможно без кредитна карта (КК) само с дебитна Виза да се направи резервация или да се ползва КК на някой от пътниците, но договорът за наем да е на мое име? 

 

Благодаря предварително на отзовалите се 🙂 !

 

Като новобранец направи това, което ще ти донесе най-голям комфорт. НО - отчети следните особености на наемите в Сицилия:

 

1. 100% застраховка на място в Катания няма - вече си прочел малките букви. Това беше и причината аз да предпочета тогава външна застраховка. Важно е да имаш сериозно покритие на кредитната карта обаче.

2. Имаше една фирма, която даваше с дебитни карти - трябва да се разрови във форума. Аз никога не съм ползвала такава карта.

3. Моят опит с колите под наем в Италия е - трябва ти фирма с прилични коли и късмет, което ти пожелавам 🙂


Питай още, ако ти е нужно.

Връзка към мнение

прегледай всики клаузи, може да не се покрива кражба дори при пълна застраховка

коментирано е в тази тема

Връзка към мнение
преди 11 минути , stanislavpp каза:

Договора за наем върви с името на КК, може да те добавят като шофьор. Взимането от Палермо и връщане в Катания ще оскъпи значително наема.

Големи или малки фирми няма голямо значение, набележи си няколко , после пусни в Гугъл търсене за последните ревюта на съответните им офиси , отсей по-големите дървета... Аз съм ползвал Баджет в Катания, нямаше подводни камъни.

И това!

преди 1 минута , neuromancer каза:

прегледай всики клаузи, може да не се покрива кражба дори при пълна застраховка

коментирано е в тази тема

Не покрива. Нито една фирма.

 

P.S. Поне така беше до скоро.

Връзка към мнение
преди 15 минути , AlexandraKo каза:

А външната застраховка, покрива ли кражба на колата?

Алекс, в условията на всяка фирма трябва да пише детайлите, не искам да се изказвам по принцип. В конкретика - външната застраховка покрива сумата на самоучастие, която би се взела при щета, вкл. кражба.

Връзка към мнение

Благодаря на всички за бързите отговори.

Сега проверих застраховката на Голдкар и ако се избере Mega relax cover (****) има покритие за кражба за Сицилия. Кражбата не е покрита в Кампания и Пулия.

При Super relax cover (***) няма покритие и за трите области.

2.JPG.2042635430cc1e5538f5bafa0adb48f4.JPG

Capture.JPG.e808549e9d66de49ed19cb6643f2df2b.JPG

С оглед на горното клоня към Голдкар. Сега остава да дебна цените 🙂 - за пробна резервация за 8 дни от утре ми дава цена 350Е (при плащане на място и с двете застраховки) спрямо 522Е за желания период през септември при същите условия. Като евентуално в този период на дебнене ще обмисля издаването на КК, с която да избегнем всякакви неудобства и такси.

 

 

Връзка към мнение

Да , сега си погледнах резервацията за Сицилия за след две седмици.Така е.

Аз винаги вземам и СРК, и МРК, тази втората, покрива  и кражба, без самоучастие.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой с опит от Голдкар напоследък, който е взел външна застраховка, а не тяхна - колко евро блокират за самоучастие по картата? Лимитът на картата ни не е висок и това ми е основен проблем в избора. За седмица ще бъде наема.

Връзка към мнение
преди 16 минути , Яни каза:

Някой с опит от Голдкар напоследък, който е взел външна застраховка, а не тяхна - колко евро блокират за самоучастие по картата? Лимитът на картата ни не е висок и това ми е основен проблем в избора. За седмица ще бъде наема.

Зависи от колата и мястото на наемане.

Май започваше от 950 евро.

Виж за повече подробности тук:

https://www.goldcar.es/tc/

 

По принцип не е проблем да си внесеш в кредитната карта колкото ти трябват, така че да успеят да блокират депозита.

Кодовете за намаления ги имаш предвид, нали? Както и да минеш през topcashback.co.uk - още 10%

Този за 20 % който винаги си работи (виж го назад в страниците или в темата за промоции от Goldcar.)

И този (скоро го пратиха и не знам дали работи)  - FLASHSALES2019

---

Работи - 25%

Връзка към мнение

Благодаря, ще видя и линка. От летището в Катания ще я взимаме, запазила съм с безплатно анулиране с -20%  засега, да , и следя цените. Но без застраховка ми е 67евро за 7 дни, а за мега релакс кавър ми искат още 225евро...Мъжът ми не е рисков тип и е готов да си ги плати, но за 500лв. разлика аз не съм навита така лесно.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Яни каза:

... запазила съм с безплатно анулиране с -20%  засега, да , и следя цените. ...

Давай тогава още 5% надолу с новия код

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Яни каза:

Някой с опит от Голдкар напоследък, който е взел външна застраховка, а не тяхна - колко евро блокират за самоучастие по картата? Лимитът на картата ни не е висок и това ми е основен проблем в избора. За седмица ще бъде наема.

1150 евро - по памет... 

Връзка към мнение

Сумата, която блокират е в зависимост от класа автомобил. За мини блокировката започва от 900-950€, за по-големите сумата расте. В самата оферта пише колко блокират - прочетете ѝ условията.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой летял скоро с полета на Уиз в четвъртък, който каца в 21:25 на Катания?

Интересува ме чака ли се много на гишето на Голдкар за вземане на автомобил. 

Връзка към мнение
преди 1 час, Shlosera каза:

Някой летял скоро с полета на Уиз в четвъртък, който каца в 21:25 на Катания?

Интересува ме чака ли се много на гишето на Голдкар за вземане на автомобил. 

Ние - ама през юни. И трите гишета работеха, и нямаше опашка. Ама то, не може да се каже, различно е.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние с Неделния полет преди 2 седмици, работеха 4 гишета , не чакахме и минута. Миналата година по същото време работеха 2 и чакахме 45мин.. няма гаранция. И полетът закъсня междудругото и на отиване, и на връщане.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.