Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Купихме билети за Сицилия през септември (16-23) и ще ни трябва кола. До сега обаче, никой от групата не е ползвал rent a car и след всичко изчетено в нета (включително и разясненията на Георги) качамака в главата ми остава, затова реших, че все пак е добре да се допитам до вас. Помагайте за намиране на изгодна оферта, per favore :)

 

Та с няколко думи:
- пътуващите - 4 възрастни и 2 деца на по годинка.

- мисля си, дали няма да е по-добре да наемем ван, за да се движим с една кола...

- взимане и връщане на колата на летището в Палермо.
- столчета за кола и за двете деца ще трябват.

- застраховка на всичко, което може да се застрахова по колата :lol:

Връзка към мнение

Ами, общо взето ти си написал основното. Бих те посъветвал специално за Сицилия да се довериш директно на реномиран доставчик, вместо да минаваш през посредник. Задължителна пълна застраховка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да напиша нещо прясно за Сицилия и наемането на кола.Този път сме с едни приятели, като решихме, че няма да сме с една кола, нищо, че ще сме по двама.От многото ни рентване на кола с още някого, стигнахме до извода всеки да си е индепендендант :)Та, заръчах аз две коли от Голд кар, ние вече много пъти вземаме от тях, имаме точки и добър рейтинг там.Колите поръчах около 6 дни преди тръгването.Като цената я следя от два месеца - не мога да обясня защо, само съм констатирала, че не е добре да се плати или заяви много време преди тръгването, а като наближи - цената пада.В нашия случай беше с около 100 разликата.

Опитах се да платя веднага при резервацията, цената е с още малко надолу, нашата кола се плати без проблем.Другата не мина, въпреки, че ми бяха дали всички данни от картата.Която хората извадиха специално от Общинска банка, че нямаха до този момент кредитна.За това другата само я букнах и си рекох -ще платим на място.На летището в Катания има бързо гише, платила съм, за да не чакаме, нашата кола я вземаме за 2 минути.За втората -оказва се, че картата, дето сто пъти са обяснили в банката, че трябва да е кредитна за еди си какво си, се оказва дебитна.:(

И втора кола не ни дадоха.

Изводи:

1.За Голд кар без кредитна карта не може да се наеме кола, не може да се плати нито кеш, нито с дебитна карта.

2.Да не се взема много рано, а да се следи цената, като наближи става по-ниска.

3.Непременно пълна застраховка, при тези се нарича Супер релакс ковър.

4.На едни хора, дето също били наели кола, ама без застраховка я откраднали и се чудеха какво ще става.: (

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

- мисля си, дали няма да е по-добре да наемем ван, за да се движим с една кола...

Ами помисли си, винаги ли ще ходите заедно, достатъчно добре ли се разбирате, няма ли да предпочетете примерно едните да гледат някое селце, а другите да отидат до мол например... Иначе не е нужно да е точно ван, има семейни 7-местни коли

Връзка към мнение

Благодаря за бързите отговори :)

Относно вана - пътували сме и друг път заедно с нашия и не сме имали разногласия по отношение на маршрута. По-скоро се чудя дали няма да дойде като на цената на две коли, особено ако платим и за втори шофьор.

А тези седем местните се съмнявам да ни съберат - двете деца със столчетата, бебешките им колички и багаж на 4 възрастни за една седмица...

Връзка към мнение

Благодаря за бързите отговори :)

Относно вана - пътували сме и друг път заедно с нашия и не сме имали разногласия по отношение на маршрута. По-скоро се чудя дали няма да дойде като на цената на две коли, особено ако платим и за втори шофьор.

А тези седем местните се съмнявам да ни съберат - двете деца със столчетата, бебешките им колички и багаж на 4 възрастни за една седмица...

Ми проиграй го, де.Пробвай как ще ти излезе като цена за ван и за две по-малките коли.Опитай през сайта на няколко фирми, ама директно, без посредник.

Например през Goldcar, Sicily by car,Budget,Firefly - тези са с по-ниска цени.

Връзка към мнение

За 7 дена тия столчета ще ви излязат като че ли сте ги купили, да не говорим, че може да ви дадат нещо, което изглежда като стояло 2 години в мазето. Помислете дали да не си носите от България, все пак сте с едно дете на двама възрастни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Голяма хамалогия ще дойде носенето на столчета... Те са по над десет кила. И като вземем и количките и куфарите, ще се движим като страшен катун :) Пък и тези столчета не стават за салона в самолета.

Много оскъпяват, наистина, но не виждам друга опция.

 

Александра, мерси за инфото. Действително, като дам за следващата седмица, цената е по-ниска, отколкото тази, която ми излиза за септември. Ще дебна!

Иначе вановете идват безумно скъпо-над 1000 евро за седмица.

Връзка към мнение

Вановете често са доста скъпи до степен да ти излиза по-евтино да си вземеш две коли, стига да има навитаци шофьори и кредитни карти де :)

 

Не разбирам защо да е необходимо да се гледа само в сайтовете на фирмите и да се елиминират посредниците. Направи си цялата сметка (барабар със застраховки, столчета и т.н.) през сайтовете на фирмите, после пусни един тегел през посредниците да видиш дали поне базовия наем няма да излезе по-евтино. Столчета и застраховки не би трябвало да ти струват по-евтино през сайта на фирмата, а най-малкото си заслужава да все пак да направиш насрещна проверка. Sicily By Car имаха наскоро промоция през rentalcars с включена в цената пълна застраховка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От моят опит мога да те посъветвам следното:

Обратно на логиката, цените падат при наближаване на датата.Ние си нехме Фиат 500 за 70 евро - 8 дни.

Задължително си направи застраховка. На нас ни  разбиха колата и откраднаха стопове и резервна гума. Може да я направиш предварително, защото на място е супер скъпа.

Две коли ще ви излязат по-евтино отколкото ван.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, определено се отказах от ван - много по-скъпо излиза, отколкото две коли.
Навитаци шофьори има, пък и там разстоянията не са големи, така че това не е проблем. Добре че има достатъчно време до септември. Ще изръчкам всичкото сайт за кола под наем :lol:

Всъщност, вчера в Голдкар изкарах някаква цена от около 350 евра за кола, със пълна застраховка и столче. Това май е добре?

 

И нещо леко извън темата: наистина ли е толкова безумно ужасно шофирането в Сицилия? Пътували сме доста из Европа с кола (включително и Италия), но като чета за Сицилия оставам с впечатлението, че едва ли не правилата за движение не важат там :blink:

Връзка към мнение

Ако редовно шофираш в София, няма какво да те уплаши движението в Сицилия. Разликата е, че използването на мигачи е ограничено спрямо италианските райони на север от Рим, а самото движение е малко по-интересно спрямо обичайното италианско движение. На мен ми беше много приятно и ужасно забавно шофирането в Сицилия, особено в Палермо, щото извън него е тотална скука по магистрали и малки градчета. Наемете две коли и заради проблемите с паркиране, малки улички, трудни маневри и т.н. И пак да си кажа, наемете директно от доставчик, отстоявам си мнението конкретно за Сицилия, пък кой каквото ще да обяснява...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И моят съвет е за две малки коли, вместо ван. 

От една страна заради уличките, паркирането и т.н. от друга ако запазиш малка кола, можеш да получиш по-голяма и по-хубава (случва ни се доста често). 

Шофирането в Сицилия е голямо удоволствие и забава, поне за нас беше такова. Предимство на кръстовищата там има този, който смята, че има предимство. Милесекунда да се зачудиш дали да спреш и... трябва да спреш, защото за всички е станало ясно твоето колебание.  :lol:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ако редовно шофираш в София, няма какво да те уплаши движението в Сицилия. Разликата е, че използването на мигачи е ограничено спрямо италианските райони на север от Рим, а самото движение е малко по-интересно спрямо обичайното италианско движение. На мен ми беше много приятно и ужасно забавно шофирането в Сицилия, особено в Палермо, щото извън него е тотална скука по магистрали и малки градчета. Наемете две коли и заради проблемите с паркиране, малки улички, трудни маневри и т.н. И пак да си кажа, наемете директно от доставчик, отстоявам си мнението конкретно за Сицилия, пък кой каквото ще да обяснява...

 

Каква е разликата между наемане от доставчик и наемане от посредник със сключване на застраховка на място с доставчика?

Връзка към мнение

Каква е разликата между наемане от доставчик и наемане от посредник със сключване на застраховка на място с доставчика?

 

Много пъти сме дискутирали, мненията са различни и това е нормално. Конкретно за Сицилия, категорично препоръчвам директно наемане от доставчик. Потърси мои мнения по темата и ще разбереш защо смятам така. Не ангажирам никого с мнението си...

Връзка към мнение

Много пъти сме дискутирали, мненията са различни и това е нормално. Конкретно за Сицилия, категорично препоръчвам директно наемане от доставчик. Потърси мои мнения по темата и ще разбереш защо смятам така. Не ангажирам никого с мнението си...

Много написа, но отговор не получих, толкова ли е трудно да кажеш конкретно? Каква е разликата и защо препоръчваш точно от доставчик?

Връзка към мнение

Да, определено се отказах от ван - много по-скъпо излиза, отколкото две коли.

Навитаци шофьори има, пък и там разстоянията не са големи, така че това не е проблем. Добре че има достатъчно време до септември. Ще изръчкам всичкото сайт за кола под наем :lol:

Всъщност, вчера в Голдкар изкарах някаква цена от около 350 евра за кола, със пълна застраховка и столче. Това май е добре?

 

И нещо леко извън темата: наистина ли е толкова безумно ужасно шофирането в Сицилия? Пътували сме доста из Европа с кола (включително и Италия), но като чета за Сицилия оставам с впечатлението, че едва ли не правилата за движение не важат там :blink:

Няма такова нещо, карат си нормално.Ето, ние сега сме в средата на нищото - хотелът е между Джела и Ликата и всеки ден пътуваме нанякъде.Само в Агридженто имаше повече трафик, но си карат културно, не свиркат.Не се плаши излишно, като си спазваш знаците по пътя и не караш рисково, ще си стигаш за където си тръгнал:)В Палермо е голям трафик и се върви бавно, в Катания - също, но чаааак в някакви безумни задръствания не сме попадали.То зависи и по кое време -ние идваме винаги в началото на юни и още не е баш сезон. Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много написа, но отговор не получих, толкова ли е трудно да кажеш конкретно? Каква е разликата и защо препоръчваш точно от доставчик?

Аз съм на същото мнение като Дюк.По няколко причини:

1.Веднъж се опитах да наема през посредника, посочен в сайта.Обадих се по телефона - обичам да съм наясно с всичко.Обясниха ми, че през тях не може пълна застраховка,трябва да платя наема на тях, пък застраховката, на място, като вземам колата.И що да плащам на две места, като мога всичко накуп,че даже и бонус да получа?Че да ми компенсира дори по-ниската цена от посредника, която често се оказва относително такава:(.Веднага давам пример - в Болоня януари ни дадоха по-висок клас кола, а сега ни дадоха навигация без да доплащаме. До края на годината ще ги ползвам още 3 пъти.

2.Не зная в другите фирми как е, аз съм направила регистрация в Голд кар и всяко ползване на кола носи точки, с които после плащаш услуги, както при хотелите.

3.Имаш си рейтинг, ако не си имал проблем,имат ти всички данни и вземането на колата е точно за 2 минути,не клечиш на опашка,така е и предаването.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди всичко цената, то е ясно, че ако цената от фирмата е по-добра ще е от там. Иначе защо да плащаш на две места, застраховката при всички случаи е от доставчика.

Връзка към мнение

Аз съм на същото мнение като Дюк.По няколко причини:

1.Веднъж се опитах да наема през посредника, посочен в сайта.Обадих се по телефона - обичам да съм наясно с всичко.Обясниха ми, че през тях не може пълна застраховка,трябва да платя наема на тях, пък застраховката, на място, като вземам колата.И що да плащам на две места, като мога всичко накуп,че даже и бонус да получа?Че да ми компенсира дори по-ниската цена от посредника, която често се оказва относително такава :(.Веднага давам пример - в Болоня януари ни дадоха по-висок клас кола, а сега ни дадоха навигация без да доплащаме. До края на годината ще ги ползвам още 3 пъти.

2.Не зная в другите фирми как е, аз съм направила регистрация в Голд кар и всяко ползване на кола носи точки, с които после плащаш услуги, както при хотелите.

3.Имаш си рейтинг, ако не си имал проблем,имат ти всички данни и вземането на колата е точно за 2 минути,не клечиш на опашка,така е и предаването.

 

Това може да са валидни причини за наемане, където и да е. Гледаш цени, преценяваш дали разликата си заслужава и действаш.

 

Но и аз не разбирам защо конкретно за Сицилия трябва задължително да е директно с фирмата. Ако там риска от щети, кражби и т.н. е по-висок, директното резервиране по никакъв начин не прави нещата по-лесни, отношенията ти с посредника приключват с момента на взимане на ключа на гишето, от там нататък дали си резервирал директно или с посредник значение няма никакво, при всички положения нататък общуваш с фирмата, която е дала колата. 

Връзка към мнение

Ако там риска от щети, кражби и т.н. е по-висок, директното резервиране по никакъв начин не прави нещата по-лесни, отношенията ти с посредника приключват с момента на взимане на ключа на гишето, от там нататък дали си резервирал директно или с посредник значение няма никакво, при всички положения нататък общуваш с фирмата, която е дала колата. 

 

Това последното просто не е вярно. Сто пъти съм повтарял, че едно е да комуникираш със собственика на вещта, а съвсем друго с негов посредник. Затова и не исках отново да почваме една и съща дискусия. Докато някой не се опари от некоректен посредник, няма как да обясня какво имам предвид. Сицилия е място където това може да се случи повече от останалите европейски дестинации. Не искам да споря и спирам дотук...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това последното просто не е вярно. Сто пъти съм повтарял, че едно е да комуникираш със собственика на вещта, а съвсем друго с негов посредник. Затова и не исках отново да почваме една и съща дискусия. Докато някой не се опари от некоректен посредник, няма как да обясня какво имам предвид. Сицилия е място където това може да се случи повече от останалите европейски дестинации. Не искам да споря и спирам дотук...

 

Да, за съжаление трябва да я отваряме тая тема за пореден път, щото изписваме фермани, а накрая йок. Казваш, че нещо "просто не е вярно", после спираш да спориш и въпроса продължава да виси до следващия път, до когато пак пускаш твърдение, което не желаеш да защитиш.

 

Кое не е вярно от написаното от мен, че след като вземеш ключа на колата общуваш изцяло със фирмата, която я дава и нямаш нищо общо с посредника ли? Наемал ли си поне веднъж кола през посредник и като отидеш на гишето да видиш с кой точно подписваш договора? Тогава ще разбереш, че работата на посредника приключва с това да те закара до там и да се пробва да осигури класа кола, която си заявил. При инциденти, катастрофи, кражби и т.н. посредника няма абсолютно нищо общо и дори да искаш да им се обадиш ще те препратят към фирмата, с която си подписал, Има си го в условията на всички, прочети им условията и ела да коментираме, кое от казаното от мен не е вярно. 

 

 

 

Auto Europe LLC has arranged your rental with the car rental company shown on this booking

confirmation. Auto Europe LLC has acted as a booking agent in arranging the car rental

between the rental company named on this booking confirmation and you. In the course of

arranging this rental Auto Europe LLC may have collected payment from you on behalf of

the car rental company. This booking confirmation is not a rental agreement and Auto Europe

does not provide car rental. When you pick up the vehicle, you must sign a rental agreement

provided by the rental company named on this booking confirmation which will be subject to

local laws. Auto Europe cannot be held responsible if you do not meet the car rental company's

requirements to rent a vehicle, or if you do not have available all necessary documentation.

Additional fees may apply for rental service beyond hours of operation, such fees being levied

by the rental company stated on this booking confirmation and under the terms and conditions

of that rental company and in local currency. All rates are guaranteed in the currency stated

above. All fees for services are billed by, and under a contract with, the rental company

named above. Auto Europe LLC is an agent and cannot issue a V.A.T. invoice.

Auto Europe LLC, 39 Commercial Street, Portland, ME 04101 is a Limited Liability Company

registered in Delaware, No. 3726730, USA All car rates are guaranteed in US Dollars ,

all local fees are billed in local currency.

 

Все едно хотел да те таксува за консумация в минибара и да тръгнеш да го говориш с booking. Няма такъв филм. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това последното просто не е вярно. Сто пъти съм повтарял, че едно е да комуникираш със собственика на вещта, а съвсем друго с негов посредник. Затова и не исках отново да почваме една и съща дискусия. Докато някой не се опари от некоректен посредник, няма как да обясня какво имам предвид. Сицилия е място където това може да се случи повече от останалите европейски дестинации. Не искам да споря и спирам дотук...

Аз пак не разбирам, имаш застраховка от доставчика, удрят те, или каквото там, защо ще се разправящ с посредника? Не става въпрос за спор, просто обясни. И по твоята логика защо не резервираш директно от сайтовете на хотелите, а през Букинг, и те са посредник?

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Хора, дойде време да резервираме кола и ударихме на камък.

В Голдкар ни обявиха, че дори при пълна застраховка, ще искат от 1400 евро нагоре.

Авис - 1500 евро.

 

Аз ли нещо не разбирам, или идеята на пълната застраховка е, да си спестиш именно тези депозити и да си спокоен, че при щета, не носиш материална отговорност?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.